http://kariera.mk
Sot kandidati për Kryeministër Naser Ziberi me karvanin Realizo ëndrrën rrugëtimin e tij vazhdoi me vizitë në komunën e Tearcës dhe më tej duke vazhduar edhe në Poroj Çellopek Zherovjan Kamjan Reçicë e Vogël dhe Reçicë e Madhe

Sot, kandidati për Kryeministër, Naser Ziberi, me karvanin “Realizo ëndrrën” rrugëtimin e tij vazhdoi me vizitë në komunën e Tearcës dhe më tej duke vazhduar edhe në Poroj, Çellopek, Zherovjan, Kamjan, Reçicë e Vogël dhe Reçicë e Madhe

para 36 minutave - Bashke

10 korrik 2020 – Bashke.TV – Sot, kandidati për Kryeministër, Naser Ziberi, me karvanin “Realizo ëndrrën” rrugëtimin e tij vazhdoi me vizitë në komunën e Tearcës dhe më tej duke vazhduar edhe në Poroj,...

ZAEV konfirmon vërtetësinë e përgjimit ku ofendon rëndë SHQIPTARËT

ZAEV konfirmon vërtetësinë e përgjimit ku ofendon rëndë SHQIPTARËT

para 47 minutave - Bashke

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev përmes një statusi të tij në faqen zyrtare në rrjetin social facebook pranon vërtetësinë e audio-regjistrimit ku ai mund të dëgjohet se si i ofendon rëndë shqiptarët, informon GAZETA.MK....

Ali ahmeti sonte ne tv21 ora 21 15

Ali ahmeti sonte ne tv21 ora 21:15

para 56 minutave - Bashke

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte (e premte, 10.07.2020) në TV21 ora 21:15, flet për Zgjedhjet parlamentare 2020, për idenë e Kryeministrit të pare shqiptar, për 25 zotimet dhe për Programin e BDI gjatë mandatit të ardhshëm.

Nuredini takon afaristët në Tetovë Biznesi vendor prioritet i yni edhe në mandatin e ri

Nuredini takon afaristët në Tetovë: Biznesi vendor prioritet i yni edhe në mandatin e ri

para 3 orë - Bashke

Tetovë, 10 korrik 2020 – Bashke.TV – Kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së dhe ministër në detyrë Naser Nuredini sot ka qëndruar për vizitë në kompaninë Les Komerc në kuadër të aktiviteteve të fushatës...

Kohë më parë deputetja Mesila Doda i replikonte Mukit  Për Iliridën nuk më ndalojnë të flas sllavët e as dhëndurët e sllavëve

Kohë më parë deputetja Mesila Doda i replikonte Mukit: “Për Iliridën nuk më ndalojnë të flas sllavët, e as dhëndurët e sllavëve”

para 3 orë - Bashke

Kohë mëparë deputetja e parlamentit të Shqipërisë Mesila Doda deklaronte se Maqedoninë nuk e njeh si shtet dhe nëse dikush i thotë FYROM apo Maqedoni ajo i thotë “Iliridë”, nga kjo deklaratë e deputetes...

Florin Besimi Krenarë me prodhuesit vendor prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

Florin Besimi: Krenarë me prodhuesit vendor, prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

para 3 orë - Bashke

Tetovë, 10 korrik 2020 – Bashke.TV – Sot, në kuadër të vizitave në bizneset e suksesshme, kompania Les Kommerce, ishte mikpritëse e dr. Florin Besimit, kandidatit të BDI-së, në zonën e 6-të zgjedhore,...

Në bombën e re Zaev për shqiptarët Ata po luftojnë vetëm për para

Në “bombën” e re Zaev për shqiptarët: Ata po luftojnë vetëm për para!

para 4 orë - Bashke

Regjistrimi i ri mes Zoran Zaev me një zë të panjohur, i publikuar sot në YouTube me titullin “Gënjeshtrat e Zaev”, u referohet shqiptarëve. Zëri i panjohur i quan ata me një emër të turpshëm dhe i thotë...

Zoran Zaev Shqiptarët nuk vlejnë pesë pare

Zoran Zaev: Shqiptarët nuk vlejnë pesë pare

para 4 orë - Bashke

Tashmë bomba që u përfol para pak ditësh ku thuhej se Zaev i ofendon rëndë shqiptarët, u publikua sot në youtube informon ts. Në këtë mega skandal shfaqet ana e errët e ish kryeministrit Zoran Zaev që...

Bomba e re Dëgjoni Zoran Zaevin se si i ofendon shqiptarët

Bomba e re/ Dëgjoni Zoran Zaevin se si i ofendon shqiptarët

para 5 orë - Bashke

Tashmë bomba që u përfol para pak ditësh ku thuhej se Zaev i ofendon rëndë shqiptarët, u publikua sot në youtube informon ts. Në këtë mega skandal shfaqet ana e errët e ish kryeministrit Zoran Zaev që...

Elezi Në të gjitha komunat shërbimet do të mund të paguhen me kartela duhet të bëhet furnizimi me terminale

Elezi: Në të gjitha komunat shërbimet do të mund të paguhen me kartela, duhet të bëhet furnizimi me terminale!

para 5 orë - Bashke

10 korrik 2020 – Bashke.TV – Përdorimi i përgjithshëm i mënyrës së pagesës pa kontakt me kartela Visa në vendin tonë u rrit me 113 përqind krahasuar me Marsin e vitit të kaluar dhe 86 përqind e qytetarëve...

Plas Bomba Zoran Zaev Shqiptarët blihen me pare

Plas Bomba/ Zoran Zaev: Shqiptarët blihen me pare

para 5 orë - Bashke

Tashmë bomba që u përfol para pak ditësh ku thuhej se Zaev i ofendon rëndë shqiptarët, u publikua sot në youtube informon ts. Në këtë mega skandal shfaqet ana e errët e ish kryeministrit Zoran Zaev që...

Xhaferi  Holshtajn Prioritet i kryesimit gjerman është fillimi i negociatave për anëtarësimin e vendit në BE

Xhaferi – Holshtajn: Prioritet i kryesimit gjerman është fillimi i negociatave për anëtarësimin e vendit në BE

para 6 orë - Bashke

Shkup, 10 korrik 2020 – Bashke.TV – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot realizoi takim me ambasadoren e sapoemëruar dhe të autorizuar të Republikës Federale të...

Alternativa ndjenë humbjen që do ta pësojë me 15 Korrik

Alternativa ndjenë humbjen që do ta pësojë me 15 Korrik

para 7 orë - Bashke

Sa vjen dhe afrohet data e zgjedhjeve paralmentare, eksponentë të partive politike shprehin pakënaqësi duke shpifur dhe pretenduar të pavërteta të shumta, kjo flet qartë se ata tashmë kanë filluar ta ndjejnë...

Rinia tetovare me pritje spektakolare për kryetarin Ali Ahmeti

Rinia tetovare me pritje spektakolare për kryetarin Ali Ahmeti

para 8 orë - Bashke

Forumi rinor i BDI-së, në degën e Tetovës në mënyrë të organizuar dhe pajisur me fishekzjarre, në formë spektakolare pritën kryetarin Ali Ahmeti. Ata vendosën dhe banderolën me thënien “Jo që mendoj, por...

Artistët kombëtar bëjnë thirrje për unifikim rreth kryeministrit shqiptar

Artistët kombëtar bëjnë thirrje për unifikim rreth kryeministrit shqiptar

para 8 orë - Bashke

Artistët janë ata që kanë mbështetur Revolucione të mëdha botërore dhe përveç se kanë arritur të ndryshojnë botëkuptimin në opinion, përmes artit dhe krijimtarisë kanë arritur të shembin dhe ndërrojnë...

BDI 600€ euro rrogë për infermierët dhe mësuesit

BDI: 600€ euro rrogë për infermierët dhe mësuesit

para 8 orë - Bashke

Shkup, 10 korrik 2020 – Bashke.TV – Të nderuar, Plani im i veprimit 100 ditor përmbyll 25 masa konkrete për të përmirësuar barazinë dhe standardet e jetesës për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut....

Ahmeti për MIA n Marrëveshja e Ohrit Prespës dhe ajo me Bullgarinë vijat e kuqe për koalicionim paszgjedhor

Ahmeti për MIA-n: Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo me Bullgarinë, vijat e kuqe për koalicionim paszgjedhor

para 8 orë - Bashke

Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo për Fqinjësi të mirë me Bullgarinë janë alfa dhe omega e paqes, stabilitetit dhe sigurisë në vend, si dhe vijat e kuqe që BDI nuk do t’i tejkalojë në koalicionimin...

Pse Zaev 3 vite nuk i ndërtoi digat në Poroj dhe sot kërkon vota nga tetovarët

Pse Zaev 3 vite nuk i ndërtoi digat në Poroj dhe sot kërkon vota nga tetovarët?

para 9 orë - Bashke

Erdhi, e pa situatën në terren , premtoi dhe nuk bëri asgjë.Ky qe edhe një dështim mes të shumtëve i kryeministrit Zoran Zaev që ka të bëjë me Porojin ,një zonë që shpesh ka probleme me vërshimet që kanë...

Banorët e Porojit nuk harrojnë mashtrimin e Zaevit 3 vite ende nuk janë ndërtuar digat Video mashtruese

Banorët e Porojit nuk harrojnë mashtrimin e Zaevit, 3 vite ende nuk janë ndërtuar digat (Video mashtruese)

para 9 orë - Bashke

Erdhi, e pa situatën në terren , premtoi dhe nuk bëri asgjë.Ky qe edhe një dështim mes të shumtëve i kryeministrit Zoran Zaev që ka të bëjë me Porojin ,një zonë që shpesh ka probleme me vërshimet që kanë...

Neziri Shqiptarët në Veles me votën e tyre mund ta shporrin politikën nacionalsite të VMRO së e LSDM së

Neziri: Shqiptarët në Veles me votën e tyre mund ta shporrin politikën nacionalsite të VMRO-së e LSDM -së

para 9 orë - Bashke

Kandidati për deputet në zonën e tretë zgjedhore, Bekim Neziri iuka bërë apel të gjithëqytetarëve të kësaj zone që të votojnë BDI-në dhe t’i thonë njëherë e përgjithmonë mjaft nacionalizmave dhe gënjeshtrave...

Ali Ahmeti sot e jep kushtrimin nga sheshi i Tetovës

Ali Ahmeti sot e jep kushtrimin nga sheshi i Tetovës

para 9 orë - Bashke

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sot, e premte 10 korrik 2020, me fillim në ora 19:30, do të ju drejtohet të gjithë qytetarëve nga sheshi “Iliria” i qytetit të Tetovës në tubimin...

Mbërrin telefoni me bateri 6 800 mAh

Mbërrin telefoni me bateri 6.800 mAh

para 11 orë - Bashke

Është një Samsung Galaxy M41. Sipas një raporti nga Koreja e Jugut, më herët ishte konkluduar se Samsung ka hequr dorë nga modeli M41, dhe po përgatit një Samsung Galaxy M51 në vend të kësaj. Sidoqoftë,...

Kandidati për kryeministrin e parë shqiptar Naser Ziberi sot shpalos programin në sferën e shëndetësisë

Kandidati për kryeministrin e parë shqiptar Naser Ziberi sot shpalos programin në sferën e shëndetësisë

para 11 orë - Bashke

Kandidati për kryeministrin e parë shqiptar Naser Ziberi, sot  në Sheshin Skenderbeu në ora 11:00, do të realizojë takim me mjekët dhe personelin shëndetësor me qëllim të shpalosjes së programit në shëndetësi.

Moti sot në vendin tonë

Moti sot në vendin tonë

para 11 orë - Bashke

Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 28 deri në 35 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 9. Në Shkup do të...

Ziadin Sela VMRO nuk i ka bë zullum shqiptarëve

Ziadin Sela: VMRO nuk i ka bë zullum shqiptarëve

para 20 orë - Bashke

Lideri  i ASH-së, Ziadin Sela në Tv21 tha se zullimin ndaj shqiptarëve nuk e ka bë partia maqedonase pra VMRO-ja, por zullimin e ka ardhë për shkak të partive shqiptare . “Nuk është e imja ta vlersojë...

Mexhiti nga Shkupi Fal UÇK së ky shtet nuk bënë asnjë lëvizje pa miratimin e Ali Ahmetit dhe BDl së

Mexhiti nga Shkupi: Fal UÇK-së, ky shtet nuk bënë asnjë lëvizje pa miratimin e Ali Ahmetit dhe BDl-së

para 20 orë - Bashke

Shkup, 9 korrik 2020 – Bashke.TV – Në tubimin në sheshin e Shkupit sonte kandidati për deputet dhe bartësi i listës Izet Mexhiti ka folur para të pranishmëve duke kërkuar kështu mbështetje për më 15 Korrik....

Ali Ahmeti nga Shkupi Me 15 të korrik fiton BDI ja dhe kryeministri shqiptar

Ali Ahmeti nga Shkupi: Me 15-të korrik fiton BDI-ja dhe kryeministri shqiptar

para 21 orë - Bashke

Shkup. 9 korrik 2020 – Bashke.TV – Bashkimi Demokratik për Integrim në sheshin e Shkupit  të stërmbushur i dha përkrahje të fuqishme idesë së kryetarit z.Ali Ahmeti që me 15 korrik të këtij vitit të votohet...

Rrugëtimi i suksesshëm i Galerisë Nacionale udhëhequr nga Drejtoresha Dita Starova Qerimi kuadër i BDI së

Rrugëtimi i suksesshëm i Galerisë Nacionale udhëhequr nga Drejtoresha Dita Starova Qerimi kuadër i BDI-së

para 22 orë - Bashke

Galeria Nacionale e Maqedonisë tash me disa vite udhëhiqet nga kuader i Bashkimit demokratik për Integrim Që nga viti 2015 ne kete institucion të rëndësishëm kulturor ne Maqedoni u emërua Dr.Dita Starova...

LSDM dhe Zaev me tre gishtat serb kërkon votën e shqiptarëve

LSDM dhe Zaev me tre gishtat serb kërkon votën e shqiptarëve

para 22 orë - Bashke

Zaev dhe partia e tij LSDM,po vazhdojnë të rrëshqasin në gjëra që po irritojnë tejmase shqiptarët derisa në të njëjtën kohë ai kërkon votën prej tyre ,për të shpëtuar politikisht dhe tregon tjetër fytyrë...

Rrugëtimi i suksesshëm i Galerisë Nacionale udhëhequr nga Drejtoresha Dita Starova Qerimi kuadër i BDI së

Rrugëtimi i suksesshëm i Galerisë Nacionale udhëhequr nga Drejtoresha Dita Starova Qerimi kuadër i BDI-së

para 22 orë - Bashke

Galeria Nacionale e Maqedonisë tash me disa vite udhëhiqet nga kuader i Bashkimit demokratik për Integrim Që nga viti 2015 ne kete institucion të rëndësishëm kulturor ne Maqedoni u emërua Dr.Dita Starova...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK