http://kariera.mk
Për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore anulohet Wimbledon

Për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore anulohet Wimbledon

para 8 minutave - Bashke

Wimbledon do të jetë ngjarja e radhës sportive që do të anulohet për shkak të koronavirusit. Njëri nga turnetë më të famshëm të tenisit këtë vit nuk do të zhvillohet raportojnë mediat angleze. Wimbledon...

Stoltenberg Mirë se erdhe Maqedoni e Veriut u bëre simbol i solidaritetit tonë

Stoltenberg: Mirë se erdhe Maqedoni e Veriut, u bëre simbol i solidaritetit tonë

para 48 minutave - Bashke

Gjatë ceremonisë së ngritjes së flamurit të Maqedonisë së Veriut në selinë e NATO-s në Bruksel, sekretari i përgjithshëm, Jens Stoltenberg i ka dëshiruar mirëseardhje shtetit tonë. Gjatë fjalimit të tij,...

Komisioni Evropian lëshon ndihmë urgjente për Maqedoninë e Veriut 66 milion euro

Komisioni Evropian lëshon ndihmë urgjente për Maqedoninë e Veriut 66 milion euro

para 58 minutave - Bashke

Bruksel, 30 mars 2020 –Komisioni  Evropian paralajmëroi se menjëherë janë dorëzuar 38 milion euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor për ballafaqim me krizën  shëndetësore dhe rialokim të 374 milion eurove ...

Ganiu Gjithandej po dezinfektohet sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot

Ganiu: Gjithandej po dezinfektohet, sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot!

para 4 orë - Bashke

Shkup, 30 mars 2020 – “ Gjithandej po dezinfektohet, sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot! Ka vazhduar dezinfektimi i rrugëve në lagjet Gazi Babë dhe Serovë të Çairit. Përtej dezinfektimit dhe pastrimit,...

Kthimi i shtetasve të Maqedonisë së Veriut priten fluturime nga Vjena dhe Baseli

Kthimi i shtetasve të Maqedonisë së Veriut, priten fluturime nga Vjena dhe Baseli

para 7 orë - Bashke

Shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët janë paraqitur për fluturimet humanitare pritet sot të arrijnë në vend me fluturime nga Vjena dhe Baseli. Mbrëmë pas mesnatës pritej aeroplani me...

Prej sot në Poliklinikën Çair do të bëhen testime për Kovid 19

Prej sot në Poliklinikën Çair do të bëhen testime për Kovid 19

para 8 orë - Bashke

Shkup, 30 mars 2020 – Testimi për koronavirusin prej sot në Shkup do të bëhet në Poliklinikën e Çairit, ndërsa deri në fund të javës edhe në Poliklinikën “Mlin Ballkan”. Edhe dy pika do të hapen në qytetet...

Nasa zbulon pamjet e para të aeroplanit të saj elektrik X 57 Maxwell

Nasa zbulon pamjet e para të aeroplanit të saj elektrik X-57 Maxwell

para 8 orë - Bashke

Nasa ka ndarë fotografitë e para që tregojnë avionin e saj të ri elektrik X-57 Maxwell i cili do të jetë më i qetë dhe deri në 500 përqind më i efektshëm se avionët konvencionale. Ai do të jetë aeroplani...

Saraj banorët respektojnë rekomandimet e qeverisë

Saraj, banorët respektojnë rekomandimet e qeverisë

para 20 orë - Bashke

Në komunën e Sarajit, banorët e kësaj komune respektojnë masat e qeverisë, ndërsa vërehet edhe lëvizja e dobët e automjeteve. Banorët e kësaj zone thonë se ata dalin për të blerë ushqim për në shtëpi,...

Sadiku Kohën e kaloj duke luajtur FIFA me shokët e kombëtares

Sadiku: Kohën e kaloj duke luajtur FIFA me shokët e kombëtares

para 20 orë - Bashke

Ditët kalojnë dhe numri i të infektuarve me koronavirus vijon të rritet, veçanërisht në Spanjë. Në një intervistë për “Eldesmarque”, futbollisti i kombëtares shqiptare dhe i Malagas, Armando Sadiku na...

Sylejmani Hyrja përfundimtare e Maqedonisë së Veriut në NATO fitore për popullin e kombin Shqiptar dhe për Ali Ahmetin

Sylejmani: Hyrja përfundimtare e Maqedonisë së Veriut në NATO, fitore për popullin e kombin Shqiptar dhe për Ali Ahmetin

para 20 orë - Bashke

Ismet Sylejmani Populli, Atdheu e Kombi shqiptar në Maqedoninë e Veriut, pas luftës së UÇK-së, me aletatin tonë më të madh strategjik SHBA-në dhe aleat të tjerë, Maqedoninë e Veriut e bënë moderne e bashkohore!...

Ganiu Në përkrahje të institucionevе shëndetësore në territorin e komunës sonë

Ganiu: Në përkrahje të institucionevе shëndetësore në territorin e komunës sonë

para një dite - Bashke

Shkup, 29 mars 2020 – “Në përkrahje të institucionevе shëndetësore në territorin e komunës sonë. Në përputhje me vendimet e miratuara të shtabit lokal të emergjencës, vazhduam me shpërndarjen e materialit...

Duka Presim rezultate për 19 teste

Duka: Presim rezultate për 19 teste

para një dite - Bashke

Dibër, 29 mars 2020 – Shtabi komunal operativ në Dibër sot dha vlerësimin se bashkëpunimi i   Shtabit me qytetarët dibran është në nivelin e duhur. Po ashtu është dhënë vlerësimi se situata e sigurisë...

Lufta ndaj COVID 19 ylli i Juventus bën gjestin e bukur

Lufta ndaj COVID-19, ylli i Juventus bën gjestin e bukur

para një dite - Bashke

E gjithë Bota po përballet me armikun Coronavirus në këto ditë të vështira dhe të gjithë sytë janë nga mjekët e infermierët, të cilët janë të parët në këtë luftë. Pikërisht në lidhje me mjekët dhe infermierët,...

Apple është duke punuar në kufjet sci fi që mund të ndryshojnë botën përreth jush

Apple është duke punuar në kufjet sci-fi që mund të ndryshojnë botën përreth jush

para një dite - Bashke

Me sa duket do t’ju lejojë të mbivendosni imazhet e krijuara nga kompjuteri, siç është koha ose një mesazh në hyrje, në pamjen tuaj të botës reale. Syzet gjithashtu do t’ju lejojnë të luani lojëra argëtuese...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Bashke

Moti sot pritet të jetë me diel dhe me vranësira mesatare. Në pjesët jugore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët në drejtim veri-perëndimor. Temperatura gjatë mëngjesit...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Bashke

Moti sot pritet të jetë me diel dhe me vranësira mesatare. Në pjesët jugore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët në drejtim veri-perëndimor. Temperatura gjatë mëngjesit...

Zhbogar Ky nuk është vetëm edhe një vendim i BE së ky është një vendim për fillimin e negociatave

Zhbogar: Ky nuk është vetëm edhe një vendim i BE-së, ky është një vendim për fillimin e negociatave

para një dite - Bashke

Shkup, 28 mars – Vendet-anëtare përfundimisht u dakorduan për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut. Ky nuk është vetëm edhe një vendim i BE-së, ky është një vendim për fillimin e negociatave për...

Google i bashkohet luftës kundër COVID 19 dhuron 800 milionë dollarë

Google i bashkohet luftës kundër COVID-19, dhuron 800 milionë dollarë

para një dite - Bashke

Google njoftoi të premten se do të mbështeste me 800 milion dollarë bizneset dhe organizatat shëndetësore që luftojnë koronavirusin. Një pjesë e këtij premtimi përfshin dhurimin e “2-3 milion maska ​​për...

Ekskluzive 166 pasagjer nga Gjermania u nisën sonte për në Shkup

Ekskluzive: 166 pasagjer nga Gjermania u nisën sonte për në Shkup

para një dite - Bashke

28 mars 2020 – Sonte rreth orës 18:30 nga Minheni i Gjermanisë u nisën 166 pasagjerë me aeroplan për në Shkup, nga gjithsej 800 persona të paraqitur në gjithë Gjemaninë. Të gjithë personat janë shtetas...

BDI Ne jemi NATO faleminderit Amerikës dhe 28 aleatëve

BDI: Ne jemi NATO, faleminderit Amerikës dhe 28 aleatëve

para 2 dite - Bashke

Bashkimi Demokratik për Integrim uron të gjithë qytetarët për anëtarësimin e plotë të vendit tonë në NATO pas përfundimit të të gjitha procedurave të procesit të anëtarësimit. Arritjet e mëdha brenda kësaj...

Ganiu Fillojmë me shpërndarjen e resurseve higjienike për mbrojtje nga virusi Covid  19

Ganiu: Fillojmë me shpërndarjen e resurseve higjienike për mbrojtje nga virusi Covid – 19

para 2 dite - Bashke

Shkup, 28 mars 2020 – “ Fillojmë me shpërndarjen e resurseve higjienike për mbrojtje nga virusi Covid – 19 Në frymën e domosdoshme të transparencës, shtabi i emergjencës i Komunës së Çairit mbaјti online...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 2 dite - Bashke

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi lokal, veçmas në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus...

Ali Ahmeti Ne jemi NATO

Ali Ahmeti: Ne jemi NATO!

para 3 dite - Bashke

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në faqen e tij zyrtare në facebook shpreh urimin e Tij për bashkëqytetarët e RMV-së duke shtuar: “Ne jemi NATO!” – thotë Ahmeti Për më shumë ndiq...

Stoltenberg uron Maqedoninë e Veriut për aderimin e plotë në NATO

Stoltenberg uron Maqedoninë e Veriut për aderimin e plotë në NATO

para 3 dite - Bashke

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s , Jens Stoltenberg uron Maqedoninë e Veriut për aderimin e plotë në NATO. Në rrjetet social Shefi i NATO-s i jep mirëseardhjen vendit tonë dhe thekson se qe një rrugë...

Dehari Shkollat e Kërçovës iu përgjigjen thirrjes për mësim nga distanca

Dehari: Shkollat e Kërçovës iu përgjigjen thirrjes për mësim nga distanca

para 3 dite - Bashke

Mësimi në distancë në shkollat ​​e Kërçovës është i zhvilluar mirë, ka disa pengesa të vogla që do të tejkalohen së shpejti, tha kryetari i Kërçovës, Fatmir Dehari. Ai shprehu kënaqësi për përkushtimin...

Shtëpia e Shëndetit Shkup Vaksinimi i fëmijëve po zhvillohet pa pengesa

Shtëpia e Shëndetit Shkup: Vaksinimi i fëmijëve po zhvillohet pa pengesa

para 3 dite - Bashke

Për shkak të gjendjes aktuale me koronavirusin, punktet e vaksinimit në të gjitha poliklinikat tona punojnë prej orës 12 deri në orën 18, bëri të ditur në profilin e saj në Facebook Shtëpia e Shëndetit...

Nga e diela fillon llogaritja verore e kohës

Nga e diela fillon llogaritja verore e kohës

para 3 dite - Bashke

Nga e diela fillon llogaritja verore e kohës. Natën mes të shtunës dhe të dielës akrepat e orës do të zhvendosen për një orë përpara, që do të thotë se në vend dy ora do të jetë tre. Llogaritja verore...

VETMIA Si mos ta shndërrojmë distancimin fizik në distancim social

VETMIA! Si mos ta shndërrojmë distancimin fizik në distancim social

para 3 dite - Bashke

Për shkak të kësaj nevoje parësore për lidhje, truri ynë reagon negativisht kur ndjehemi të izoluar ose të përjashtuar, shprehet neurologët. Kështu, është e rëndësishme që këto ditë izolimi të sigurohemi...

Shkollë në kushte shtëpie 5 mënyra praktike që fëmijët tuaj të mësojnë

Shkollë në kushte shtëpie? 5 mënyra praktike që fëmijët tuaj të mësojnë

para 3 dite - Bashke

Familjet në të gjithë botën po përpiqen të kuptojnë se si mund t’ia dalin mbanë të shkollojnë fëmijët e tyre në kushte shtëpie si pasojë e izolimit të detyruar të shkaktuar nga përhapja e Koronavirusit....

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - Bashke

Moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, nëpër male borë. Reshje më të mëdha do të ketë në pjesët jugore. Do të fryej erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK