http://kariera.mk
OBSH Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

i ri - in7

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë të premten se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim, megjithëse përhapja përmes spërklave të personit të infektuar...

Konfirmohet edhe nga Franca e Gjermania shtyrja e takimit Hoti Vuçiq

Konfirmohet edhe nga Franca e Gjermania shtyrja e takimit Hoti-Vuçiq

para 12 minutave - in7

Gjermania dhe Franca, përmes një deklarate të përbashkët, kane konfirmuar se është shtyrë takimi në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratë thuhet se palët do të bisedojnë në mënyrë virtuale...

Spitali në Vatikan bën mrekullinë ndan me sukses binjaket e ngjitura në kokë

Spitali në Vatikan bën mrekullinë, ndan me sukses binjaket e ngjitura në kokë

para një ore - in7

Dy binjake të ngjitura me njëra-tjetrën në pjesën e kokës janë ndarë me sukses në një spital të Vatikanit. Ervina dhe Prefina, të moshës 2-vjeçare, u ndanë pas një operacioni që zgjati 18 orë dhe ku morën...

SPB Tetovë filloi me kontrolle të përforcuara për respektim të masave mbrojtëse në komunikacionin rrugor

SPB Tetovë filloi me kontrolle të përforcuara për respektim të masave mbrojtëse në komunikacionin rrugor

para një ore - in7

Policia e Pollogut filloi me kontrolle të përforcuara të cilat kanë të bëjnë me respektimin e masave për mbrojtje në autobusë dhe furgona të cilat transferojnë udhëtarë. Me kontrolle do të përfshihen edhe...

Nedved Real Madridi dhe Manchester City janë kandidatë për trofeun në Ligën e Kampionëve

Nedved: Real Madridi dhe Manchester City janë kandidatë për trofeun në Ligën e Kampionëve

para 3 orë - in7

Nënkryetari i Juventusit, Pavell Nedved e komentoi shortin për çerekfinalen dhe gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Ekipi do të përballet me Mançester Sitin ose Real Madridin, ndërsa pastaj kundër dikujt...

Në Jemen më shumë se 10 milion njerëz përballen me urinë

Në Jemen më shumë se 10 milion njerëz përballen me urinë

para 3 orë - in7

Përafërsisht 10 milion njerëz përballen me mungesën e ushqimit në Jemen dhe nevojitet aksion urgjent për tejkalimin e situatës së tillë, tregoi Programi botëror për ushqim i Kombeve të Bashkuara. Programi...

Angelovska Mbi 187 000 kartela pagesore vendore janë aktive 11 milion euro deri tani janë plotësuar në ekonomi përmes qytetarëve

Angelovska: Mbi 187.000 kartela pagesore vendore janë aktive, 11 milion euro deri tani janë plotësuar në ekonomi përmes qytetarëve

para 3 orë - in7

Mbi 187.000 kartela pagesore vendore tashmë janë aktive dhe qytetarët me to tashmë kanë bërë mbi 660.000 transaksione dhe kanë shpenzuar 10,7 milion euro për prodhime dhe shërbime vendore, thotë në publikimin...

Zaev për incizimet Edhe krahas asaj se BDI ja nuk vlen as pesë para me jetën time e kam mbrojtur jetën e Xhaferit

Zaev për incizimet: Edhe krahas asaj se BDI-ja nuk vlen as pesë para, me jetën time e kam mbrojtur jetën e Xhaferit

para 3 orë - in7

Shkup, 10 korrik 2020 (MIA) – Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot u prononcua në profilin e tij në Fejsbuk lidhur me audio materialet e publikuara sot në Jutjub. “BDI nuk vlen pesë pare në tregun e votave....

Në Dibër 17 të infektuar të rinj me Kovid 19 rekordi i dytë me raste negative deri më tani

Në Dibër 17 të infektuar të rinj me Kovid-19, rekordi i dytë me raste negative deri më tani

para 4 orë - in7

Dibër, 10 korrik 2020 (MIA) – Në Dibër rritet numri i të infektuarve, por edhe i personave të shëruar, që e konfirmojnë të dhënat zyrtare sipas të cilave në 24 orët e fundit janë regjistruar 17 të infektuar...

Pompeo SHBA e hodhi poshtë raportin e KB së për vrasjen e gjeneralit iranian Sulejmani

Pompeo: SHBA e hodhi poshtë raportin e KB-së për vrasjen e gjeneralit iranian Sulejmani

para 4 orë - in7

Uashington, 10 korrik 2020 (MIA) – SHBA e hodhi poshtë konkluzionin e raportueses speciale të Kombeve të Bashkuara për vrasje pa gjykim (extrajudicial executions), Anjes Kalamar se atentati amerikan mbi...

Numër rekord i rasteve të reja me Kovid 19 në Tokio

Numër rekord i rasteve të reja me Kovid-19 në Tokio

para 5 orë - in7

Në Tokio në 24 orët e fundit u regjistruan 244 raste të reja të koronavirusit, që është rekord i ri rekord në kryeqytetin japonez, kumtuan autoritetet lokale. Shumica e të infektuarve në Tokio janë të...

Sela Tatimet e shqiptarëve për rrugë në Maqedoninë lindore

Sela: Tatimet e shqiptarëve për rrugë në Maqedoninë lindore

para 5 orë - in7

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka deklaruar para banorëve të Drenovecit se deri më sot askush nuk e ka mbrojtur tatimin e qytetarëve në vend. Ai ka thënë shteti ka investuar tatimet e shqiptarëve...

Ç po kërkon Macron nga Putin

Ç’po kërkon Macron nga Putin?

para 5 orë - in7

Më 27 qershor, Presidenti Francez Emmanuel Macron njoftoi se do të vizitojë Rusinë për të diskutuar sigurinë rajonale, konfliktet rajonale, ndryshimin e klimës dhe çështje të tjera me Presidentin Vladimir...

Testi PCR në kufi ka ulur dukshëm numrin e personave që hyjnë në Maqedoninë e Veriut

Testi PCR në kufi ka ulur dukshëm numrin e personave që hyjnë në Maqedoninë e Veriut

para 5 orë - in7

“Vendimi i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut që shtetasve të Kosovës, Serbisë, Bosnjë-Hercegovinës dhe Malit të Zi, t’u kërkohet test PCR nëse duan të vizitojnë vendin tonë, ka ndikuar dukshëm...

Zekiri Fushata e BDI së financohet nga paratë e kazinove

Zekiri: Fushata e BDI-së financohet nga paratë e kazinove

para 6 orë - in7

Edhe më tej vazhdojnë përplasjet në mes të LSDM-së dhe BDI-së në ditët e fundit të fushatës zgjedhore, përecjell in7. Kështu nënkryetari i LSDM-së dhe ish deputeti, Muhamet Zekiri ka dërguar kritika të...

LAJMI I FUNDIT Në RMV rekord të infektuarish por edhe rekord i të shëruarëve nga COVID 19

LAJMI I FUNDIT/ Në RMV rekord të infektuarish, por edhe rekord i të shëruarëve nga COVID 19

para 6 orë - in7

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 205 raste të reja të të infektuarve me Kovid 19. Ndërkohë që numri i të shëruarve është më i lartë se...

Me kë do të bëjë koalicion qeverisës Zaev nëse i fiton zgjedhjet

Me kë do të bëjë koalicion qeverisës Zaev nëse i fiton zgjedhjet

para 6 orë - in7

Pas përfundimit të procesit zgjedhor në Maqedoninë e Veriut pritet të fillojnë bisedimet ndërpartiake për një koalicion të mundëshëm qeveritar mes partive shqiptare dhe maqedonase. Tani për tani, liderët...

Dhjetë të vdekur nga koronavirusi në Novi Pazar

Dhjetë të vdekur nga koronavirusi në Novi Pazar

para 6 orë - in7

Dhjetë persona kanë vdekur në Novi Pazar të Serbisë gjatë natës ndërmjet të enjtes dhe së premtes, për shkak të koronavirusit. Kështu ka deklaruar Mirsad Gjerllek, koordinator në spitalin e Novi Pazarit....

Isa Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

Isa Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

para 6 orë - in7

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vet Mustafa me anë të një postimi në Facebook. “Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar...

Vokalisti i bendit JERICHO sjell këngën e re Dul Behari

Vokalisti i bendit “JERICHO” sjell këngën e re “Dul Behari”

para 6 orë - in7

Petrit Çarkaxhiu, vokalisti i grupit “Jericho” ka publikuar projektin e tij më të ri, që titullohet “Dul behari”. Një prej artistëve më të dashur për audiencën shqiptare, Petrit Çarkaxhiu edhe kësaj radhe...

Shabani Me qeverisjen tonë nuk i zhgënjyem qytetarët nuk do t i zhgënjejmë edhe në Kuvend

Shabani: Me qeverisjen tonë nuk i zhgënjyem qytetarët, nuk do t’i zhgënjejmë edhe në Kuvend

para 6 orë - in7

Koalicioni “Tash është Koha”, i përbërë nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, në vazhdën e takimeve me qytetarët në fushatën zgjedhore, mbrëmë ishin në fshatin Dobërdoll të Komunës së Vrapçishtit,...

Xhaferi Flakadanët përdoren nga tifozët e Shkëndisë që na bëri krenar jo për politikanë që na nënvlerësojnë

Xhaferi: Flakadanët përdoren nga tifozët e Shkëndisë që na bëri krenar, jo për politikanë që na nënvlerësojnë

para 7 orë - in7

Aktivisti civil, Arianit Xhaferi përmes rrjetit social Facebook ka thumbuar militantët partiak të BDI-së, të cilët dje me flakadanë të kuq pritën në hyrje të Tetovës, kreun e BDI-së, Ali Ahmeti, përcjell...

Temat etnike vetëm për fushatë elektorale në Maqedoninë e Veriut VIDEO

Temat etnike vetëm për fushatë elektorale në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)

para 7 orë - in7

Çështjet etnike kanë dominuar edhe gjatë kësaj fushate elektorale të partive politike për zgjedhjet e 15 korrikut, e cila përfundon të dielën në mesnatë. Dalja në fushatë e BDI-së, me premtimin se kryeministri...

SPGPM Gazetarët dhe punonjësit mediatikë me pagë larg mesatares

SPGPM: Gazetarët dhe punonjësit mediatikë me pagë larg mesatares

para 7 orë - in7

Gjithsej 35 për qind e punonjësve mediatikë kanë prej 15 deri 20 mijë denarë pagë, që është larg pagës mesatare, derisa 67 për qind nuk janë të kënaqur nga paga apo honorari, tregon anketa e Sindikatës...

Ahmeti Marrëveshja e Ohrit Prespës dhe ajo me Bullgarinë vijat e kuqe për koalicionim paszgjedhor

Ahmeti: Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo me Bullgarinë, vijat e kuqe për koalicionim paszgjedhor

para 8 orë - in7

Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo për Fqinjësi të mirë me Bullgarinë janë alfa dhe omega e paqes, stabilitetit dhe sigurisë në vend, si dhe vijat e kuqe që BDI nuk do t’i tejkalojë në koalicionimin...

Ziadin Sela kërkon mirëkuptim nga Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti masat ndaj qytetarëve të Kosovës janë të motivuara politikisht si pasojë e frikës nga zgjedhjet e 15 korrikut

Ziadin Sela kërkon mirëkuptim nga Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti: masat ndaj qytetarëve të Kosovës janë të motivuara politikisht si pasojë e frikës nga zgjedhjet e 15 korrikut

para 8 orë - in7

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i është drejtuar Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, për të kërkuar mirëkuptim në lidhje...

Ziadin Sela në Drenovec Rruga Tetovë  Jazhincë dhe Teleferiku në Kodrën e Diellit bëhen realitet me programin tonë

Ziadin Sela në Drenovec: Rruga Tetovë – Jazhincë dhe Teleferiku në Kodrën e Diellit bëhen realitet me programin tonë

para 8 orë - in7

Bartësi i listës së kandidatëve për deputetë të Koalicionit ASH – AAA në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ziadin Sela, bashkë me kandidatët tjerë të kësaj zone, realizuan takim me banorët e Drenovecit të Tetovës....

Gazeta Lajm Faqet e Ali Ahmetit Artan Grubit dhe BDI së në Facebook administrohen nga Izraeli Dokument

Gazeta Lajm: Faqet e Ali Ahmetit, Artan Grubit dhe BDI-së në Facebook administrohen nga Izraeli (Dokument)

para 8 orë - in7

Në kuadër të politikave për rritje të transparencës, Facebook ka vendosur të bëjë të ditur për opinionin vendet prej ku administrohen faqet në këtë rrjet social. Nëse e shikoni transparencën e faqes së...

Pamjet e pabesueshme çmenduritë që ndodhin në aeroporte FOTO

Pamjet e pabesueshme, çmenduritë që ndodhin në aeroporte (FOTO)

para 8 orë - in7

Në aeroporte ndodhin situata që janë përtej pritshmërive tona. Aeroporti është vendi ku ndodhin gjërat nga më të çuditshme. Njerëzit janë të lodhur nga mbingarkesa e valixheve, udhëtimet e gjata dhe si...

Momenti kur tetovarët e dëbojnë Zaevin S ka vota për ty në Tetovë VIDEO

Momenti kur tetovarët e dëbojnë Zaevin: S’ka vota për ty në Tetovë (VIDEO)

para 8 orë - in7

Zaevin po e braktisin shqiptarët, sidomos ata të Tetovës ,fiks në momentin kur edhe anketat me kundërshtarin politik VMRO-DPMNE-në nuk janë në favorin e tij. Dëshmi për këtë është një vizitë që kreu i...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK