http://kariera.mk
Ismajli drejt Serie A  ja dy skuadrat që e kërkojnë

Ismajli drejt Serie A, ja dy skuadrat që e kërkojnë…

para 8 orë - Albasport

Forma e mirë që ka treguar me Hajdukun e Splitit por edhe me kombëtaren shqiptare të futbollit ka bërë që për Ardian Ismajlin të interesohen dy klube shumë të njohura të Serie A. Duke iu referuar lajmeve...

Cavani me deklaratë pas zënkës me Messin

para 9 orë - Albasport

Edinson Cavani dhe Lionel Messi patën një zënkë verbale në takimin miqësor ndërmjet dy përfaqësuesve të tyre në Izrael. Ndeshja ndërmjet Uruguait dhe Argjentinës u mbyll me rezultat të barabartë (2-2),...

Edy Reja bën gati valixhet  Njëri nga trajnerët më të njohur në botë merr drejtimin e Kombëtares

Edy Reja bën gati valixhet: Njëri nga trajnerët më të njohur në botë merr drejtimin e Kombëtares?

para 9 orë - Albasport

Duka nuk është i kënaqur me Rejan dhe po përgatit ofertën për një tjetër trajner të njohur. Ditët e Carlo Ancelottit te Napoli duket se janë të numëruara dhe konfirmimi ka ardhur edhe nga Shqipëria. “Siç...

Diçka po zihet  Haaland bën follow në rrjetet sociale gjigantin europian

Diçka po zihet: Haaland bën follow në rrjetet sociale gjigantin europian!

para 10 orë - Albasport

Sulmuesi Erling Haaland është lojtari më i kërkuar në merkaton e janarit. Ai ka çmendur Europën me paraqitjet e tij me skuadrën e Red Bull Salzburgut. 19-vjeçari shënon rregullisht në kampionat, por golat...

Bombë  Interi synon t ia rrëmbejë Milanit yllin e madh  zbulohen detajet

Bombë: Interi synon t’ia rrëmbejë Milanit yllin e madh, zbulohen detajet

para 10 orë - Albasport

Lajm i bujshëm nga Italia! Sipas asaj që raporton së fundmi “Calciomercato.it”, drejtuesit e Interit do të kenë një takim me Mino Raiolan, ku bëhet fjalë për të diskutuar mbi Gigio Donnarummën. Befasi...

El Clasico në merkato  Reali rrëmben yllin e Interit para Barcelonës

El Clasico në merkato: Reali rrëmben yllin e Interit para Barcelonës

para 10 orë - Albasport

E ardhmja e Milan Skriniar mund të jetë larg Interit. Një situatë e tillë krijohet nga ish-agjenti i mbrojtësit, Mithat Halis, i cili shton zërat për të ardhmen e futbollistit. Zyrtari i kompanisë që përfaqësonte...

Interi dhe Juventusi rivalizojnë Romën për Smallingun

Interi dhe Juventusi rivalizojnë Romën për Smallingun

para 13 orë - Albasport

Chris Smalling është duke shkëlqyer në këtë sezon te Roma. Mbrojtësi anglez kaloi te Giallorossët në formë huazimi nga Manchester United deri në fund të këtij sezoni, por me të drejt për ta blerë kartonin...

Deulofeu do të rikthehet tek Milani

Deulofeu do të rikthehet tek Milani

para 13 orë - Albasport

Milani me shumë gjasë pritet t’i bëjë disa transferime në afatin kalimtar të janarit. Rossonerët po kalojnë nëpër një formë të keqe në këtë sezon, derisa janë pesë pikë larg zonës që dërgon prej rënies...

Trajneri i Brazilit  Messi nuk mund të krahasohet me Pelen

Trajneri i Brazilit: Messi nuk mund të krahasohet me Pelen

para 13 orë - Albasport

Messi dhe Tite patën një zënkë në miqësoren që Argjentina mposhti 1:0 Brazilin. Tite duke dhënë mendimin e tij, ka treguar se kush është më i mirë mes Peles dhe Messit. “Pele është i pakrahasueshme. Kushdo...

Chiellini   Besojmë te fitimi i Ligës së Kampionëve

Chiellini: “Besojmë te fitimi i Ligës së Kampionëve”

para 14 orë - Albasport

Xhiorxhio Kilelini nuk ka mundur ta ndihmojë Juventusin, për shkak të një dëmtimi të rëndë që ka pësuar në ligamentin e gjurit të djathtë. Duket se rikuperimi po shkon shumë mirë për futbollistin, i cili...

Salah mbetet i surprizuar në Dubai  thyhen 2000 pjata për sulmuesin e Liverpulit

Salah mbetet i surprizuar në Dubai, thyhen 2000 pjata për sulmuesin e Liverpulit

para 15 orë - Albasport

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, duke mos u grumbulluar me kombëtaren e Egjiptit. Pikërisht këto ditë...

Milani dhe Interi  duel  në merkato  për futbollistin e Bundesligës

Milani dhe Interi “duel” në merkato, për futbollistin e Bundesligës

para 15 orë - Albasport

Milani dhe Interi po kalojnë një periudhë krejt të kundërt, me zikaltërit që janë në një formë të shkëlqyer duke rivalizuar me Juventusin për titullin kampion, dhe me kuqezinjtë që kanë grumbulluar vetëm...

Ky është rregulli i FIFA s që ia mundëson Benzemas ndërrimin e kombëtares

Ky është rregulli i FIFA-s që ia mundëson Benzemas ndërrimin e kombëtares

para 15 orë - Albasport

A mund të luajë më të vërtetë Karim Benzema për një vend tjetër? Duket se ekziston një mënyrë, por 31 vjeçari duhet fillimisht të heq dorë nga nënshtetësia franceze dhe potencialisht të ndërmarrë veprime...

ZYRTARE  Luis Enrique trajner i Spanjës

ZYRTARE: Luis Enrique trajner i Spanjës

para 16 orë - Albasport

Trajneri Luis Enrique është rikthyer në krye të Spanjës. Enrique pak muaj më parë ishte larguar nga bankina e Spanjës, shkaku i diagnostikimit me një sëmundje të rëndë të vajzës së tij. Federata e Futbollit...

Pogba preferon rikthimin te Juventusi para transferimit te Real Madridi

Pogba preferon rikthimin te Juventusi para transferimit te Real Madridi

para 16 orë - Albasport

Paul Pogba thuhet se e dëshiron rikthimin te Juventusi, para transferimit te Real Madridi. Mesfushori francez tashmë ka bërë të ditur se dëshiron të largohet nga Manchester United dhe vera e vitit 2020...

Terry  shkaktari se përse Aguero nuk u transferua te Chelsea në vitin 2011

Terry, shkaktari se përse Aguero nuk u transferua te Chelsea në vitin 2011

para 16 orë - Albasport

Sergio Aguero ishte shumë afër që të transferohej te Chelsea në vitin 2011. Sulmuesi argjentinas në atë kohë luante te Atletico Madridi dhe po tregonte formë të lartë, më pas për t’u transferuar te Manchester...

Neymar kundërshton ofertën e PSG së për vazhdimin e kontratës

Neymar kundërshton ofertën e PSG-së për vazhdimin e kontratës

para 17 orë - Albasport

Ylli brazilian duket se nuk e sheh të ardhmen te Paris Saint Germian, skuadër të cilës iu bashkua në verën e vitit 2017, për 222 milionë euro. Sipas informacionit ‘Foot-Mercato’, skuadra pariziane dëshiron...

Formacioni i dekadës në Serie A

Formacioni i dekadës në Serie A

para 17 orë - Albasport

Mund të themi se Serie A nga viti 2010 deri në këto momente ka qenë paksa e mërzitshme. Arsyeja është që Juventusi e ka fituar tetë herë radhazi titullin e ligës dhe për dallim nga ky sezon, skuadrat nuk...

Klopp  Ky është stadiumi ku urrej të luaj

Klopp: Ky është stadiumi ku urrej të luaj

para 17 orë - Albasport

Jurgen Klopp ka thënë se stadiumi i Sevillas është stadiumi ku urren të luajë. Trajneri i Liverpoolit në një intervistë për FIFA-n, ka pranuar se stadiumi i Sevillas është vendi ku nuk do të dëshironte...

Man Utd dhe Arsenal nisin betejën për 19 vjeçarin nga Serie A

Man Utd dhe Arsenal nisin betejën për 19 vjeçarin nga Serie A

para 17 orë - Albasport

19 vjeçari ka regjistruar paraqitje të mira këtë sezon në Serie A te Parma, duke u paraqitur në 12 ndeshje. ‘The Sun’ shkruan se Manchester United dhe Arsenal janë të interesuar për Kulusevskin. Kulusevski...

Kluivert  De Ligt ndjen keqardhje pse nuk zgjodhi këtë skuadër

Kluivert: De Ligt ndjen keqardhje pse nuk zgjodhi këtë skuadër

para 17 orë - Albasport

Matthijs de Ligt ndjenë pak keqardhje për vendimin e tij të verës për t’iu bashkuar Juventusit në vend të Barcelonës sipas drejtorit të akademisë së klubit katalan, Patric Kluivert. 20 vjeçari holandez...

Kean rikthehet në Serie A  por jo te Juventusi

Kean rikthehet në Serie A, por jo te Juventusi

para 17 orë - Albasport

Reprezentuesi i talentuar italian verën e kaluar u largua nga Juventus për t’iu bashkuar Evertonit në Premierligë. 19 vjeçari nuk e ka nisur mirë aventurën te Everton, dhe Premierliga po del të jetë një...

Ronaldo merr vendim të madh   fton lojtarët e Juventus në restaurant për një arsye të veçantë

Ronaldo merr vendim të madh – fton lojtarët e Juventus në restaurant për një arsye të veçantë

para 18 orë - Albasport

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka marrë një vendim mjaft interesant, por shumë të rëndësishëm. Ronaldo është kritikuar shumë për sjelljet e tij gjatë ndeshjes që skuadra e tij e luajti kundër Milan,...

Man Utd planifikon goditjen e dyfishtë në merkato

Man Utd planifikon goditjen e dyfishtë në merkato

para një dite - Albasport

Manchester United po synon të finalizojë dy transferimet kryesore në janar, me Goal që ka mësuar se ata po përgatiten të përpiqen të blejnë dyshen Jadon Sancho dhe Erling Braut Haaland. United beson se...

Arrigo Sacchi  Italia e Mancinit është shembull për Serinë A

Arrigo Sacchi: Italia e Mancinit është shembull për Serinë A

para një dite - Albasport

Arrigo Saki, ish-trajneri finalist i Italisë në Botërorin 1994, por edhe ai që revolucionarizoi futbollin me Milanin e tij madhështor, i bën komplimentet kombëtares. “Italia e Mançinit jo vetëm fiton,...

Mourinho drejt Premierligës

Mourinho drejt Premierligës

para një dite - Albasport

Ish-trajneri i Chelseas dhe Manchester United, Jose Mourinho është i interesuar për një rikthim në Premier Ligë. Tekniku portugez asnjëherë nuk e fshehur admirimin për ligën e cila vlerësohet si më e mira...

De Rossi vendos të qëndrojë te Boca

De Rossi vendos të qëndrojë te Boca

para një dite - Albasport

Ish-mesfushori i Romës Daniele De Rossi thuhet se ka pranuar të zgjasë qëndrimin e tij me Boca Juniors deri në vitin 2021. Më parë u raportua se gjithçka varej nga ajo nëse Nicolas Burdisso do të qëndronte...

Piatek  Kur të largohem dua të vlej 60 ose 70 milionë euro

Piatek: Kur të largohem dua të vlej 60 ose 70 milionë euro

para një dite - Albasport

Milani po kalon një moment shumë të vështirë këtë sezon, teksa në 12 ndeshje të zhvilluara kanë grumbulluar vetëm 13 pikë, shumë pak për një skuadër me një emër kaq të madh. Përveç rezultateve, një problem...

Ish-ylli i Juventusit del kundër babait të tij: Mos fol për jetën time

para një dite - Albasport

Moise Kean ka shpërthyer ndaj babait të vet pas komenteve të tij duke kritikuar transferimin e ish-sulmuesit të Juventusit te Everton gjatë verës. 19-vjeçari kishte finalizuar lëvizjen e tij në Premierligë...

Willian dëshiron t i bashkohet Barcelonës

Willian dëshiron t’i bashkohet Barcelonës

para një dite - Albasport

Futbollistit brazilian i përfundon kontrata në fund të sezonit dhe Barcelona ka filluar kontaktin pasi dëshiron ta transferojë verën e ardhshme. Sipas mediave spanjolle, Barcelona dëshiron të nënshkruajë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK