http://kariera.mk
Barcelona mban gjallë ëndrrën për titull Messi shkruan historinë në La Liga VIDEO

Barcelona mban gjallë ëndrrën për titull, Messi shkruan historinë në La Liga (VIDEO)

para një ore - Albsport.mk

Barcelonës i mjaftoi fitorja me epërsi minimale në ndeshjen kundër Real Valladolidit sot për ta mbajtur gjallë ëndrrën për titull, falë golit të vetëm të ndeshjes të shënuar nga Arturo Vidal. Përballja...

Zurichu vatër e COVID 19 Super League në rrezik

Zurichu vatër e COVID-19, Super League në rrezik

para një ore - Albsport.mk

Super League zvicerane është në rrezik për shkak të klubit të Zurich-ut që po rezulton një vatër e koronavirusit në futbollin helvet, teksa ka regjistruar një sërë rastesh pozitive me Covid-19, mes të...

Lazio shijon disfatën e tretë radhazi VIDEO

Lazio shijon disfatën e tretë radhazi (VIDEO)

para një ore - Albsport.mk

Lazio ndalet përsëri. Bardhekaltrit kanë pësuar humbjen e tretë radhazi pasi janë mundur 2-1 në shtëpi kundër Sassuolo-s në javën e 32-të të Serisë A. Luis Alberto ka kaluar në avantazh vendasit në minutën...

Laçi me fitore ngjitet në pozitën e tretë

Laçi me fitore ngjitet në pozitën e tretë

para një ore - Albsport.mk

Laçi ka fituar me rezultatin 3-1 ndeshjen e radhës përballë Luftëtarit, duke marrë vendin e tretë në renditje dhe hapur një garë të fortë me durrsakët e Teutës për një vend në Europë për sezonin e ardhshëm....

Gabon rëndë Chelsea rrezikon pozitën e tretë VIDEO

Gabon rëndë Chelsea, rrezikon pozitën e tretë (VIDEO)

para 2 orë - Albsport.mk

Sheffield Unitedi ka regjistruar fitore të rëndësishme përballë Chelseat në kuadër të kampionatit elitar anglez, Premierligë. Në ndeshjen e zhvilluar në “Bramall Lane” në kuadër të javës së 35-të, vendasit...

Shqiptari fut në sherr Lazion e Romën

Shqiptari fut në “sherr” Lazion e Romën

para 4 orë - Albsport.mk

Vedat Muriqi mund të fusë në “sherr” Romën e Lazion. Drejtori Igli Tare ka hedhur sytë drejt Turqisë për të rrëmbyer sulmuesin shqiptar të Fenerbahçes. Përformancat e mira të shtatlartit kanë bërë që drejtuesit...

Liverpooli humb pikë në Anfield për herë të parë pas 24 ndeshjeve

Liverpooli humb pikë në Anfield për herë të parë pas 24 ndeshjeve

para 5 orë - Albsport.mk

Burnley i dha fund ecurisë mbresëlënëse të Liverpoolit prej 24 fitoreve radhazi në shtëpi, stadiumint Anfield, duke i ndalur “Reds” e Jurgen Kloppit me barazim 1:1 në xhiron e 35-të të Premierligës. Liverpooli...

Ja ekipi i cili sot humbi statusin e Premier League

Ja ekipi i cili sot humbi statusin e Premier League

para 5 orë - Albsport.mk

Norwich City ka rënë sërish në Championship, në nivelin e dytë të futbollit në Angli, për sezonin e ardhshëm, pas rezultateve zhgënjyese këtë sezon në Premierligë. Disfata në ndeshjen kundër West Ham Unitedit...

Reali lufton për titull Bale flenë në pankinë FOTO

Reali lufton për titull, Bale flenë në pankinë (FOTO)

para 10 orë - Albsport.mk

Real Madrid është dy fitore larg titullit, pas triumfit të së premtes mbrëma, 2-0 ndaj Alaves. Sidoqoftë, kontributi i Gareth Bale në këtë nuk ka qenë mbresëlënës, nëse llogarisim aftësitë e jashtëzakonshme...

Vardari nuk ka teste për COVID 19 anulohet kontrolluesja me Shkëndijën

Vardari nuk ka teste për COVID-19, anulohet kontrolluesja me Shkëndijën

para 10 orë - Albsport.mk

Shakaku i afatit të shkurtër për kryerjen e testimeve të detyrueshme për CoVid-19, nga ana ekipit kundershtarë, anulohet ndeshja kontrolluese Vardar Forinë – Shkëndija. Federata e Futbollit të Maqedonisë...

Reagon Zidan VAR i të mos përdoret kaq shumë

Reagon Zidan, VAR-i të mos përdoret kaq shumë

para 10 orë - Albsport.mk

Ndaj Deportivo Alaves, Reali i Madridit regjistroi fitoren e 8-të radhazi në La Liga, duke fituar të gjitha ndeshjet që ka zbritur në fushë pas pandemisë. Trajneri Zinedine Zidane e analizoi kështu suksesin...

Futbollit në zi sëmundja e rëndë i merr jetën kampionit të botës

Futbollit në zi, sëmundja e rëndë i merr jetën kampionit të botës

para 11 orë - Albsport.mk

Shuhet një kampion bote. Jack Charlton, ish-lojtari i Leeds dhe Anglisë, i cili luante si mbrojtës, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Një vit më parë ai zbuloi se kishte një sëmundje të rëndë, ndërkohë...

Allegri do të zëvendësojë Conten

Allegri do të zëvendësojë Conten

para 11 orë - Albsport.mk

Raportet e mëngjesit në mediet italiane bëjnë të ditur se Inter janë t’i drejtohen Massimiliano Allegrit, nëse ndajnë rrugët me Antonio Conten në fund të sezonit. Inter janë të sigurt, por të sigurt për...

Mrekulli super Zendeli për herë të parë në podiumin FOTO

Mrekulli, super Zendeli për herë të parë në podiumin (FOTO)

para 11 orë - Albsport.mk

Gara e dytë e sezonit në Formula 3 ka përfunduar, e cila edhe këtë fundjave po zhvillohet në Spielberg të Ausrtrisë. Ndryshe nga java e kaluar, sot pista e Spielbergut ishte me e lagët pasi binte shi i...

Vedat Muriqi me ofertë edhe nga një gjigant evropian

Vedat Muriqi me ofertë edhe nga një gjigant evropian

para 23 orë - Albsport.mk

Klubi i Serie A, Roma është futur në garë për yllin e Fenerbahçes, Vedat Muriqi, duke u rreshtuar në mesin e shumë klubeve. Fenerbahçe ka nevojë për shitje të lojtarëve dhe lajmi i mirë për ta vjen nga...

Real Madridi i qetë drejt titullit VIDEO

Real Madridi i qetë drejt titullit (VIDEO)

para 23 orë - Albsport.mk

Reali i Madridit ka marrë sonte dhe tri pikë të sigurta për të vazhduar ecurinë drejt titullit kampion në La Liga, pasi e ka mundur sonte Deportivo Alavesin. Fillimisht ishte Karim Benzema i cili në minutën...

Vardarit i rikthehet goladori nga Shkupi

Vardarit i rikthehet goladori nga Shkupi

para 23 orë - Albsport.mk

Një nga ekipet që po tregohet se do të jetë pretendent kryesorë për të shkruar historinë është Vardari nga Forina, që nga dita në ditë ka bërë prezantimin e shumë futbollistëve me emër, si Ylber Alili,...

Ndeshje për infarkt Muci shpëton Tiranën në derbi VIDEO

Ndeshje për infarkt, Muci shpëton Tiranën në derbi (VIDEO)

para 24 orë - Albsport.mk

Është mbyllur me rrjeta të paprekura pjesa e parë e ndeshjes Partizani-Tirana, që po zhvillohet në këto çaste në “Air Albania Stadium”. Këto 45 minuta janë karakterizuar nga një luftë e fortë sportive,...

 Bomba e ESPN Barça akord për blerjen e Lautaros

“Bomba” e ESPN: Barça akord për blerjen e Lautaros

para 24 orë - Albsport.mk

Muajt e fundit është folur shumë për një transferim të sulmuesit argjentinas Lautaro Martinez te Barcelona, por klubi katalan nuk ia doli të paguajë klauzolën prej 111 milionë eurosh për prishjen e kontratës...

Prishtina dhe Dallku ndëshkohen nga komisioni disiplinor

Prishtina dhe Dallku ndëshkohen nga komisioni disiplinor

para një dite - Albsport.mk

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 10.07.2020, shqyrtoi procedurat e iniciuara disiplinore nga ana e Komisionit të Garave pas përfundimit të ndeshjes së javës së; XXIX-të...

LAJMI I FUNDIT Pas gati 3 vitesh rikthehet në stol trejneri i njohur i Kombëtares

LAJMI I FUNDIT: Pas gati 3 vitesh rikthehet në stol trejneri i njohur i Kombëtares

para një dite - Albsport.mk

Pas thuajse 3 vitesh, Gianni de Biasi është gati që të kthehet në stol dhe do ta bëjë ndoshta te Azerbajxhani. Ish-trajneri i Shqipërisë dhe “fari” drejt Europianit historik Francë 2016, pas aventurës...

Ibrahimovic merr vendimin e madh për të ardhmen

Ibrahimovic merr vendimin e madh për të ardhmen

para një dite - Albsport.mk

Duket se Ibrahimovic ka vendosur të largohet nga Milan. Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj. Bomberi suedez shquhet për deklaratat e tij të drejtëpërdrejta dhe...

Shkëndija shpalos emrat e kundërshtarëve për kontrollueset

Shkëndija shpalos emrat e kundërshtarëve për kontrollueset

para një dite - Albsport.mk

Kuqezinjtë do të zhvillojnë pesë ndeshje testuese në kuadër të përgatitjeve verore, para startit të sezonit të ri dhe paraqitjes në eliminatoret e UEFA Europa League. Shkëndija vazhdon fazën përgatitore...

Caktohen ndeshjet kontrolluese për fazën përgatitore

Caktohen ndeshjet kontrolluese për fazën përgatitore

para një dite - Albsport.mk

Kuqezinjtë do të zhvillojnë pesë ndeshje testuese në kuadër të përgatitjeve verore, para startit të sezonit të ri dhe paraqitjes në eliminatoret e UEFA Europa League. Shkëndija vazhdon fazën përgatitore...

James dhe Real Madrid pranë ndarjes

James dhe Real Madrid pranë ndarjes

para një dite - Albsport.mk

Kohës së James Rodriguez tek Real Madrid mesa duket këtë verë do i vije fundi, raporton e përditshmja Marca. Kolumbiani nuk ka pasur shumë mundësi për të luajtuar në Santiago Bernabeu dhe me Zinedine Zidane...

Luani shqiptar do të lufton për kampion bote në Tajlandë

Luani shqiptar do të lufton për kampion bote në Tajlandë

para një dite - Albsport.mk

Luan Rudaj i ofrohet ndeshje në Tajland për titull bote. Kampioni i botës në versionin “IPCC World Champion”, Luan Rudaj ka zbuluar për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” se pas disa muajve do të...

Inter tenton ti rrëmbejë yllin Milanit ja reagimi i Rossonerëve

Inter tenton ti rrëmbejë yllin Milanit, ja reagimi i Rossonerëve

para një dite - Albsport.mk

AC Milan ja ka bërë të gjithëve të ditur që mesfushori i saj Franck Kessie është i pashitshëm përkundër interesimit të madh të shfaqur nga Inter këtë verë, supozon një raportim. Edhe pse ka një vend në...

U hodh shorti i Ligës së Kampiomeve super duele në çerekfinale

U hodh shorti i Ligës së Kampiomeve, super duele në çerekfinale

para një dite - Albsport.mk

Emocionet e Ligës së Kampionëve rikthehen gjatë muajit gusht, ndërsa shorti për fazat çerekfinale dhe gjysmëfinale të kësaj gare u mbajt sot në Nyon të Zvicrës. Shorti ka zgjedhur që për kundërshtar të...

Menaxheri shqiptar ndërmjetëson mes Liverpoolit e Napolit për Koulibalyn

Menaxheri shqiptar ndërmjetëson mes Liverpoolit e Napolit për Koulibalyn

para një dite - Albsport.mk

Agjenti i njohur shqiptar Fali Ramadani po punon me Liverpoolin për një transferim të mundshëm të mbrojtësit të Napolit, Kalidou Koulibaly . Reprezentuesi i Senegalit pritet të largohet nga Napoli këtë...

Me Havertz ja si do të duket sulmi i Chelseat FOTO

Me Havertz, ja si do të duket sulmi i Chelseat (FOTO)

para një dite - Albsport.mk

Chelsea duket se do të jetë në mesin e skuadrave më aktive në tregun e transferimeve këtë verë. ‘Blutë’ kanë qenë të penalizuar nga FIFA dhe nuk kanë mundur të realizojnë transferime verën e kaluar, gjë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK