http://kariera.mk
Kush kthehet nga Ballkani në Gjermani vlejnë rregullat e karantinimit

Kush kthehet nga Ballkani në Gjermani, vlejnë rregullat e karantinimit

para 8 minutave - TopShqip

Nëse këtë verë keni planifikuar një udhëtim nga Gjermania për në Shqipëri, Kosovë apo vendet e ballkanit, ju lutemi që të merrni në konsideratë sa vijon: Ministria e Jashtme Federale vazhdon të paralajmërojë...

Xhaferi nga Ohri Zaevi t u kërkon falje shqiptarëve përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI në

Xhaferi nga Ohri: Zaevi t’u kërkon falje shqiptarëve, përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI-në

para 18 minutave - TopShqip

Bartësi i listës në njësinë e V-të zgjedhore Talat Xhaferi në takimin përmbyllës në qytetin e Ohrit, ka folur mbi konceptin dhe idenë e BDI-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare si dhe për kryeministrin...

Kasami nga Tetova Me Besën në qeveri u thoni JO rasteve të montuara politike dhe diskriminimit

Kasami nga Tetova: Me Besën në qeveri u thoni ”JO” rasteve të montuara politike dhe diskriminimit

para 38 minutave - TopShqip

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në tubimin qendror në Tetovë, ka theksuar se zhvillimi ekonomik është i rëndësishëm për shqiptarët dhe në përgjithësi për qytetarët, pasi vendi ka nevojë për ndryshime....

Zgjedhjet 2020 Kovid 19 larg prioriteteve politike

Zgjedhjet 2020: Kovid-19 larg prioriteteve politike

para 48 minutave - TopShqip

Rritja e rrogave dhe përmirësimi i kushteve për punë të personelit mjekësor, të punohet që mjekët mos ikin nga vendi, përmirësimi i shërbimeve mjekësore për pacientët, si dhe Klinikë e re janë pjesë e...

Thaçi nga Gostivari Do ta obligojë palën maqedonase ta pranojë parlamentin dy dhomësh

Thaçi nga Gostivari: Do ta obligojë palën maqedonase ta pranojë parlamentin dy dhomësh

para 48 minutave - TopShqip

PDSh ka mbajtur tubim në Gostivar, ku ka kërkuar votën për kandidatët e saj për deputetë në njësinë e 6 zgjedhore, ku bartës liste është kreu i kësaj partie, Mendu Thaçi. “Ne, PDSH gjithmonë e kemi llogaritur...

Të hënën do të votojnë 716 persona me Kovid 19 dhe në vetizolim ndërsa të martën 8 852 të sëmurë të pafuqishëm dhe të sëmurë kronik

Të hënën do të votojnë 716 persona me Kovid-19 dhe në vetizolim, ndërsa të martën 8.852 të sëmurë, të pafuqishëm dhe të sëmurë kronik

para 55 minutave - TopShqip

Komisioniet Zgjedhore Komunale kanë pranuar 716 kërkesa nga personat pozitiv të koronavirusit ose në vetizolim për votim që duhet të mbahen të hënën më 13 korrik në suaza të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare...

Ali Ahmeti dyfish më i ndjekur në debatet televizive se të gjithë të tjerët

Ali Ahmeti dyfish më i ndjekur në debatet televizive se të gjithë të tjerët

para një ore - TopShqip

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti i cili sonte ishte në debat me Fatmir Aliun në Tv21 tehu rekord në shikueshmeri në të gjitha rrjetet. Deri tani Ahmeti është dyfish më i ndjekur edhe...

Ahmeti I ndihmuam shtetit që të ecë në rrugën e drejtë dhe tani po hapim kapituj të rinj

Ahmeti: I ndihmuam shtetit që të ecë në rrugën e drejtë dhe tani po hapim kapituj të rinj

para një ore - TopShqip

Tubim zgjedhor në sheshin e Tetovës mbajti Bashkimi Demokratik për Integrim, i kryesuar nga bartësi në njësinë e gjashtë zgjedhore Ali Ahmeti dhe kandidati për kryeministër Naser Zyberi. Lideri i partisë...

Arrestohet shqiptari rrahu bashkëshorten me shkelma dhe grushta përpara fëmijës 2 vjeçar

Arrestohet shqiptari, rrahu bashkëshorten me shkelma dhe grushta përpara fëmijës 2-vjeçar

para një ore - TopShqip

Një 35 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi rrahu me grushta dhe shkelma, bashkëshorten e tij në sy të fëmijës 2-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur gjatë një zënke e cila nisi në mënyrë verbale...

Zhbogar Askund pa maskë

Zhbogar: Askund pa maskë!

para një ore - TopShqip

Ambasadori evropian Samuel Zhbogar në Fejsbuk publikoi video në të cilën në gjuhën maqedonase bën thirrje për respektim të masave për mbrojtje nga Kovid-19. “Virusi është pjesë e jona. Vetëm me respektimin...

Vajza 24 vjeçare nga Tetova viktima më e re nga Covid 19 në Maqedoninë e Veriut

Vajza 24 vjeçare nga Tetova, viktima më e re nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para një ore - TopShqip

Sot është regjistruar viktima më e re në moshë nga virusi korona në vendin tonë. Bëhet fjalë për 24 vjeçaren nga Tetova ,e cila ndodhej për kurim në Klinikën Infektive në Shkup. Viktima në fjalë është...

Merkel Pandemia ka nevojë për përgjigje globale

Merkel: Pandemia ka nevojë për përgjigje globale

para një ore - TopShqip

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se pandemia e koronavirusit mund të mposhtet vetëm përmes bashkëpunimit global dhe theksoi pjesëmarrjen e vendit të saj në organe ndërkombëtare si Organizata...

Agim Nuhiu dhe Sllatina Erdhi koha jemi gati për Kryeministrin shqiptar

Agim Nuhiu dhe Sllatina: Erdhi koha, jemi gati për Kryeministrin shqiptar

para një ore - TopShqip

Një nga fshatrat emblematike, është Sllatina ku BDI tashmë ka filluar intensifikimin e takimeve me qytetarë, duke organizuar aktivitete të cilat sensibilizojnë për programin elektoral dhe duke takuar grupe...

Vota për kryeministrin e parë shqiptar mision kombëtar

Vota për kryeministrin e parë shqiptar mision kombëtar

para 2 orë - TopShqip

Vota për kryeministrin e parë shqiptar mision kombëtar Tetova çerifikon ngadhënjimin e doktrinës së Ali Ametit, fitoren e BDI- së dhe kryeministrin e parë shqiptar Në historinë e saj mijëravjeçare Tetova...

Spasovski Ne jemi në lëvizje regjim i ripërtërirë është rrezik i madh

Spasovski: Ne jemi në lëvizje, regjim i ripërtërirë është rrezik i madh

para 2 orë - TopShqip

Bartësi i Listës së koalicionit “Mundemi” në NJZ 2, Oliver Spasovski sot në takim me banorët e komunës Gazi Babë porositi se këto zgjedhje janë zgjedhje në të cilat vendoset për të ardhmen e shtetit, për...

Sali Berisha Zoran Zaev argat i Beogradit

Sali Berisha: Zoran Zaev, argat i Beogradit!

para 2 orë - TopShqip

Pas daljes së audio incizimit ku Zoran Zaev i ofendonte shqiptarët teksa dëgjohej të thotë se “shqiptarët nuk vlejnë 5 para” ka reaguar edhe ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në faqen e tij në...

Çulev Qytetarët të votojnë të lirë

Çulev: Qytetarët të votojnë të lirë

para 2 orë - TopShqip

Të dielën në mesnatë përfundon fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut.Nga KShZ kanë bërë të ditur se janë gati për mbajtjen e zgjedhjeve ndërsa me protokollet e parapara...

Talat Xhaferi Ja synimet e BDI së për qeverinë e re

Talat Xhaferi: Ja synimet e BDI-së për qeverinë e re

para 3 orë - TopShqip

Agjencia e Lajmeve Zhurnal sot ka realizuar intervistë me bartësin e listës në njësinë zgjedhore nr 5 nga radhët e BDI-së, Talat Xhaferi, i cili ka folur rreth fushatës parazgjedhore dhe mundësive për...

Angelovska në tryezën e rrumbullakët të BB së Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar

Angelovska në tryezën e rrumbullakët të BB-së: Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar

para 3 orë - TopShqip

Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar, si në kushte të volitshme ekonomike kur e kemi mbështetje në masat të cilat ndërmerren për zhvillim të ekonomisë dhe shoqërisë, ashtu edhe tani – kur ndërmarrim...

ALI AHMETI NË MAQEDONINË E VERIUT ËSHTË ALBIN KURTI I KOSOVËS

ALI AHMETI NË MAQEDONINË E VERIUT ËSHTË ALBIN KURTI I KOSOVËS

para 3 orë - TopShqip

Ismet Sylejmani Zërat e shqiptarëve të paknaqur që nuk mund të arrijnë e të hypin në pushtet, kërkojnë ta kenë Albin Kurtin e tyre në Maqedoninë e Veriut! Albin Kurti ne Maqedonine e Veriut e ka emrin...

EJA KËTU  nga autori i SHQIPEVE TË USKANES kënduar nga Kastriot Tusha dhe Besiana Mehmedi Video

EJA KËTU – nga autori i SHQIPEVE TË USKANES kënduar nga Kastriot Tusha dhe Besiana Mehmedi (Video)

para 3 orë - TopShqip

Kënga “Eja këtu” dedikim për 20 vite sakrificë e përpjekje të liderit Ali Ahmeti vjen nga tenori i njohur Kastriot Tusha i cili shoqërohet nga mezzosopranoja Besiana Mehmedi .Teksti dhe melodia janë të...

Bajram Rexhepi Ti jetësojmë idealet voto BDI rretho nr 9

Bajram Rexhepi: Ti jetësojmë idealet, voto BDI, rretho nr.9

para 3 orë - TopShqip

Fjalimi im në tubimin përmbyllës të Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë! #RealizoËndrrën #Rretho 9️⃣ Fjalimi im në tubimin përmbyllës të Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë!#RealizoËndrrën...

Mehmeti Zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë Veriore

Mehmeti: Zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë Veriore

para 3 orë - TopShqip

Abdulla Mehmeti Kush dhe pse tallet me inteligjencën e shqiptarëve?! SHQIPTARËT NË MAQEDONI KANË DERDHUR PAFUND PARA, MUND E GJAK PËR NDRYSHIMIN E STATUSIT TË TYRE, JO PËR INSTALIMIN NË PUSHTET TË KLANEVE...

Pendarovski Srebrenica është një kujtesë e virusit të rrezikshëm të intolerencës ndaj të ndryshmive

Pendarovski: Srebrenica është një kujtesë e virusit të rrezikshëm të intolerencës ndaj të ndryshmive

para 3 orë - TopShqip

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski dërgoi porosi përmes videos me rastin e gjenocidit në Srebrenicë, ku para 25 viteve më shumë se 8.000 njerëz, kryesisht burra dhe fëmijë ishin vrarë sistematikisht,...

Sela nuk përjashton koalicionimin me VMRO DPMNE në

Sela nuk përjashton koalicionimin me VMRO-DPMNE-në

para 3 orë - TopShqip

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela tha se nuk është kundër idesë që një shqiptar të jetë kryeministër, ashtu siç nuk janë kundër që ai të jetë nga një bashkësi tjetër etnike, njofton REL, përcjell...

Nesër në mesnatë fillon heshtja zgjedhore

Nesër në mesnatë fillon heshtja zgjedhore

para 3 orë - TopShqip

Nesër në mesnatë, në përfundim me orën 24 më 15 korrik, vlejnë rregullat për heshtje zgjedhore gjatë Zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, bëri të ditur sot Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe...

Blerim Hyseni Shqiptari me gjak shqiptari nuk shitet z Zaev

Blerim Hyseni: Shqiptari me gjak shqiptari nuk shitet z. Zaev

para 4 orë - TopShqip

Analisti i njohur kumanovar, Blerim Hyseni në Facebook-in e tij shkruan: Nese t’i ke gjet shqiptarë që shiten e që ke arrit me i ble mos mendo se shqiptari me gjak shqiptari shitet, mos mendo se ke para...

Agim Nuhiu dhe Sllatina Erdhi koha jemi gati për Kryeministrin shqiptar

Agim Nuhiu dhe Sllatina: Erdhi koha, jemi gati për Kryeministrin shqiptar!

para 4 orë - TopShqip

Një nga fshatrat emblematike, është Sllatina ku BDI tashmë ka filluar intensifikimin e takimeve me qytetarë, duke organizuar aktivitete të cilat sensibilizojnë për programin elektoral dhe duke takuar grupe...

Faton Ahmeti Brenda këtyre 18 viteve të funksionimit BDI arriti të ndërrojë sistemin politik

Faton Ahmeti: Brenda këtyre 18 viteve të funksionimit BDI arriti të ndërrojë sistemin politik

para 4 orë - TopShqip

Anëtari i degës së BDI – Tetovë Faton Ahmeti njëherit edhe anëtarë i Shtabit qendror për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, në fjalimin e tij në tubimin qendror në Tetovë ka elaboruar suksesin e subjektit...

Ziberi nga Krusheva Do jem Kryeministër për të gjithë Ftoj gjithë komunitetet të votojnë për shpresën e re në vend

Ziberi nga Krusheva: Do jem Kryeministër për të gjithë. Ftoj gjithë komunitetet të votojnë për shpresën e re në vend

para 4 orë - TopShqip

Sot nga qyteti i Krushevës Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Ziberi ia nisi duke rikujtuar historikun e këtij vendi i cili në vete ngërthen histori të rëndësishme duke filluar nga ai i...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK