http://kariera.mk
BDI Drejtësia selektive ç rrënjoset me veting

BDI: Drejtësia selektive ç’rrënjoset me veting

para 32 minutave - InfoAlb

Bashkimi Demokratik për Integrim angazhohet për sundim të mirëfilltë të ligjit dhe shteti i së drejtës është prioritet absolut i të gjithë neve. Ne fuqishëm vazhdojmë të përkrahim drejtësinë e mirëfilltë...

Gold Ag Virusi është hakmarrje ndaj kinezëve për atë që ua bënë myslimanëve

Gold Ag: Virusi është hakmarrje ndaj kinezëve për atë që ua bënë myslimanëve

para 55 minutave - InfoAlb

Globi është duke u ballafaquar me rrezikun më të madh vitet e fundit. Derisa gjithë bota është duke luftuar me pandeminë koronavirus, Gold Ag mendon se ky virus është hakmarrje për atë çfarë bën kinezët,...

Këngëtari Muhamet Sejdiu u shërua nga Coronavirusi

Këngëtari Muhamet Sejdiu u shërua nga Coronavirusi

para 55 minutave - InfoAlb

Pas analizave të fundit, këngëtari Muhamet Sejdiu dhe gruaja e tij, kanë dalur negativ me virusin Corona. Lajmin e bëri të ditur vet këngëtari Sejdiu përmes një postimi në facebook. Postimi i plotë i Sejdiut:...

Akademikë dhe intelektualë nga mbarë bota mbështesin Albin Kurtin

Akademikë dhe intelektualë nga mbarë bota mbështesin Albin Kurtin

para 55 minutave - InfoAlb

Një grup prej më shumë se 37 intelektualësh e akademikësh nga e gjithë bota kanë shkruar një letër mbështetjeje për kryeministrin në detyrë Albin Kurtin si dhe punën që po e bën Qeveria e tij për parandalimin...

Bexheti Të mos shkurtohen pagat e administratorëve por të funksionarëve

Bexheti: Të mos shkurtohen pagat e administratorëve, por të funksionarëve

para një ore - InfoAlb

Profesori universitar Abdylmenaf Bexheti, në lidhje me shkurtimin e pagave, thotë se kjo nuk duhet të bëhet tek administratorët, por tek funksionarët të cilët kanë paga të majme. Sipas tij, nëse të punësuarit...

Thaçi rrezikon dënimin me 5 vjet burgim Ja përse

Thaçi rrezikon dënimin me 5 vjet burgim! Ja përse…

para një ore - InfoAlb

Interpretimi i ligjshmërisë së vendimeve të Qeverisë dhe thirrja që qytetarët të mos i zbatojnë vendimet e saj e kanë shtyrë Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike që të ushtrojë kallëzim...

Erdogan Pagën time për 7 muaj do t ia fali popullit tim

Erdogan: Pagën time për 7 muaj do t’ia fali popullit tim

para një ore - InfoAlb

Presidenti i Republikës së Turqisë sot në një komunikatë për media e hapi kampanjën ” Solidariteti Kombëtar”. Situata në Turqi po vështirësohet dita ditës për shkak të koronavirusit, i cili po ndikon edhe...

Ndalja e vizitave tek familjarët mision i pamundur për kosovarët në mes të krizës së coronavirusit

Ndalja e vizitave tek familjarët, mision i pamundur për kosovarët në mes të krizës së coronavirusit

para një ore - InfoAlb

Qysh kur u paraqitën rastet e para me koronavirus në Kosovë, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në kuadër të masave mbrojtëse ua ka dhënë qytetarëve edhe një këshillë që në Kosovë është vështirë të respektohet....

Koronavirusi Shakaxhiu i Strumicës dhe majmuni Koko që u shërua 200 mijë euro

Koronavirusi/ Shakaxhiu i Strumicës dhe majmuni Koko që u shërua 200 mijë euro

para një ore - InfoAlb

Nijazi Muhamedi Po ama, mos e fleni mendjen që të mos na kujtojnë këta hajdutët se jemi mendjefjetur dhe të mos kujtojë edhe ky Nastradini nga “Ajvar-zemëruari”nga Strumica, se do na lërë mendjehutuar...

Ja si duket spitali mobil në afërsi të Klinikës Infektive

Ja si duket spitali mobil në afërsi të Klinikës Infektive

para një ore - InfoAlb

Kreu i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov ka shpërndarë fotografi nga Spitali Mobil në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup. “Bashkëpunimi ndërinstitucional ka dhënë fryt. Më në fund po vendosim spitalin...

Çka pas COVID 19

Çka pas COVID-19?

para një ore - InfoAlb

Nga Armend Fazliu Njerëzimi pothuajse ndër shekuj ka kaluar në periudha e gjendje të vështira të paimagjinueshme. Epidemi, luftëra dhe kriza urie, që njeriun e shpien gjer në kanibalizëm. Jo me larg se...

Shqiptari i vetëm në Qabe VIDEO

Shqiptari i vetëm në Qabe (VIDEO)

para një ore - InfoAlb

Ky është shqiptari i vetëm i cili gjendet në Qaben e bekuar në këto ditë ku e gjithë bota përballet me Koronavirusin. Ai ka shpërndarë një VIDEO ku shihet i vetmuar dhe Qabja pa njerëz.

Arifi apel Bankave që të gjejnë mënyra alternative për ndarjen e pensioneve

Arifi apel Bankave që të gjejnë mënyra alternative për ndarjen e pensioneve

para një ore - InfoAlb

“Në hapësirat e komunës së Tetovës u realizua mbledhja e 4-të me radhë e Shtabit të Krizës pranë Komunës së Tetovës lidhur me përhapjen e COVID19 në territorin e komunës së Tetovës. -Ashtu siç jemi informuar...

Lajm i madh nga Halil Kastrati 1000 pako gati për Maqedoni

Lajm i madh nga Halil Kastrati, 1000 pako gati për Maqedoni

para një ore - InfoAlb

Lajm i madh! 1000 pako gati per Maqedonin e Veriut Nga neser fillon shperndarja e pakove ushqimore ne shume komuna te Maqedonis se Veriut Te gjitha pakot do te dhurohen ne komuna dhe komunat e bejne shperndarjen...

Ministri Filipçe tregon se kur pritet të jetë kulmi i koronavirusit në Maqedoni

Ministri Filipçe tregon se kur pritet të jetë kulmi i koronavirusit në Maqedoni

para një ore - InfoAlb

Kulmin e koronavirusit në shtet e presim për një muaj, në fund të muajit prill. Këto janë vlerësimet e epidemiologëve në pajtim me rritjen e numrit të pacientëve, por edhe në pajtim me masat që u vendosën...

Stoltenberg Moment historik për Maqedoninë e Veriut tani në NATO do të valojnë 30 flamuj

Stoltenberg: Moment historik për Maqedoninë e Veriut, tani në NATO do të valojnë 30 flamuj

para një ore - InfoAlb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë ceremonisë së ngritjes së flamurit të Maqedonisë para selisë së Aleancës theksoi se anëtarësimi në NATO është i rëndësishëm për Maqedoninë e Veriut,...

Gjatë javës do të ketë rritje të çmimit të miellit

Gjatë javës do të ketë rritje të çmimit të miellit

para një ore - InfoAlb

Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8 dhe Vita Mill. Sipas tyre, çmimet e miellit në Maqedoni nuk varen nga fabrikat,...

Ministri Çulev në Tetovë për të mbikëqyrur zbatimin e orës policore

Ministri Çulev në Tetovë për të mbikëqyrur zbatimin e orës policore

para një ore - InfoAlb

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Naqe Çulev ka qenë mbrëmë në Tetovë për të vizituar zyrtarët e policisë në disa pika kontrolli të qytetit. Ai foli me ta për të ndërmarrë veprime për të kontrolluar...

Zgjidhet problemi me vendkalimin hekurudhor në Poroj të Tetovës Foto

Zgjidhet problemi me vendkalimin hekurudhor në Poroj të Tetovës (Foto)

para 13 orë - InfoAlb

Bujqit e fshatit Poroj para disa ditësh u ankuan se mbikalimi hekurudhor në zonën e fshatit të tyre nuk ka aspak siguri. Mungon sinjalizimi në këtë vendkalim dhe bujqit ndjehen të pasigurt kur shkojnë...

Veseli Kush bënë thirrje për vëllavrasje nuk do të ketë vend në Kosovë

Veseli: Kush bënë thirrje për vëllavrasje, nuk do të ketë vend në Kosovë

para 14 orë - InfoAlb

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka komentuar sonte gjatë një interviste në RTK zërat e ditëve të fundit të zyrtarëve të Vetëvendosjes për mundësinë e trazirave, që kylmuan sot me deklaratën e Agim Bahtirit...

Bujar Osmani Na qoftë me fat anëtarësimi në NATO

Bujar Osmani: Na qoftë me fat anëtarësimi në NATO!

para 17 orë - InfoAlb

Të nderuar qytetarë, Pamje vërtetë e bukur kjo simbolikë e sotme – ngritja e flamurit të vendit tonë, i cili, do të valojë që sot e tutje, krah për krah me flamujt e 29 vendeve të tjera – anëtare të aleancës...

Serbia nis 4 mijë tonelata miell drejt Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

Serbia nis 4 mijë tonelata miell drejt Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

para 21 orë - InfoAlb

Eksportet e miellit nga mullinjtë serbë janë drejtuar për në Maqedoninë e Veriut dhe për në Malin e Zi, ndërsa pritet sasi të caktuara të dërgohen edhe në Bosnje dhe Hercegovinë dhe Shqipëri, deklaroi...

Prindër e keni gabim nëse fëmijët nuk i angazhoni në punët shtëpiake

Prindër, e keni gabim nëse fëmijët nuk i angazhoni në punët shtëpiake

para 21 orë - InfoAlb

Prindërit ndonjëherë bëjnë gabim kur i mbrojnë fëmijët nga punët shtëpiake, duke thënë që janë të vegjël dhe që me to gjithsesi do të merren kur të rriten Mirëpo, shkenca tregon që delegimi prindëror i...

Sulejman Rexhepi maksimalisht i mbrojtur nga Koronavirusi

Sulejman Rexhepi maksimalisht i mbrojtur nga Koronavirusi

para 21 orë - InfoAlb

Drejtoresha e Institucionit publik nga sfera e shëndetësisë për nevojat e ISHP Klinikat Universitare, Entet Shëndetësore dhe Qendrën Urgjente Shkup, Shkodrane Dardhishta, ka pritur në një takim Kryetarin...

LSDM OBRM PDUKM të heq dorë nga paratë e shtetit

LSDM: OBRM-PDUKM të heq dorë nga paratë e shtetit

para 21 orë - InfoAlb

Nga partia në pushtet LSDM thonë se edhe në një kohë kur shteti dhe qytetarët po përballen me një krizë shëndetësore dhe ekonomike, Hristijan Mickoski dhe OBRM-PDUKM kujdesen vetëm për interesat personale...

Kur pritet mot i ftohtë dhe me reshje shiu dhe bore

Kur pritet mot i ftohtë dhe me reshje shiu dhe bore?

para 21 orë - InfoAlb

Nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë ajrore të mërkurën do të fillojnë reshjet e shiut, ndërsa nëpër male reshje të borës. Në disa vende reshjet do të jenë të mëdha, mbi 25 litra në metër katror....

Ndahet nga jeta ish deputeti grek që drithëroi parlamenti me fjalimin për Shqipërinë VIDEO

Ndahet nga jeta ish deputeti grek që drithëroi parlamenti me fjalimin për Shqipërinë (VIDEO)

para 22 orë - InfoAlb

Ish-deputeti grek Manolis Glezos është ndarë sot nga jeta në moshën 98-vjeçare si pasojë e një ataku kardiak. Ish deputeti arvanitas njihet edhe për qendrimet e tij liberale ndaj emigrantëve dhe fqinjëve...

Këto janë Çmimet e reja të derivateve

Këto janë Çmimet e reja të derivateve …

para 22 orë - InfoAlb

Me vendim të Komisionit Rregullator të Energjetikës, çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të ulet për 1.00 denarë dhe do të kushtojë në 48.50 denarë / l. Benzina EUROSUPER BS-98 do të lirohet për 1.50 denarë...

PDSH ja kërkon orë policore 24 orëshe dhe vetëm një orë kohë për furnizime

PDSH-ja kërkon orë policore 24 orëshe dhe vetëm një orë kohë për furnizime

para 22 orë - InfoAlb

Orë të mundshme maksimale të vendosen si orë policore në dy javët e ardhshme, kërkoi Menduh Thaçi kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH). Në konferencën për shtyp në selinë partiake ai theksoi...

Ganiu Gjithandej po dezinfektohet sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot

Ganiu: Gjithandej po dezinfektohet, sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot!

para 22 orë - InfoAlb

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se në gjitahndej në këtë komunë po kryhet dezinfektimi, sepse kjo ka rëndësi për shëndetin sot! Ka vazhduar dezinfektimi i rrugëve në lagjet Gazi Babë dhe...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK