http://kariera.mk
AlternAtivA kërkon nga EVN ja të bëjë lehtësime për shkak të krizës

AlternAtivA kërkon nga EVN-ja të bëjë lehtësime për shkak të krizës

para 14 orë - Portali Arena

Në ditët e pandemisë së koronavirusit, kur gjithnjë e më shumë po ngre krye edhe kriza ekonomike, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i ka drejtuar sot një letër kryetar i Këshillit Drejtues të “EVN...

Shoqata kulturore humanitare Merhamet së bashku me Kuzhinën humanitare të Dibrës ka ndarë 100 pako me ndihma për dibranët

Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” së bashku me Kuzhinën humanitare të Dibrës ka ndarë 100 pako me ndihma për dibranët

para 21 orë - Portali Arena

Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” ka ndihmuar sot me 100 pako me artikuj ushqimorë banorët të Dibrës, të cilët janë në izolim për shkak koronavirusit. Zeqri Cenka, përfaqësues i Kuzhinës humanitare...

Gashi i shkruan letër EVN së Gjatë epidemisë rryma të jetë vetëm me tarifën e lirë

Gashi i shkruan letër EVN-së: Gjatë epidemisë rryma të jetë vetëm me tarifën e lirë!

para 21 orë - Portali Arena

Drejtuar: z. Shtefan Peter, kryetar i Këshillit Drejtues të “EVN Maqedoni” I nderuari z. Peter, kam kënaqësi t’ju drejtohem me këtë letër para së gjithash duke uruar që të jeni mirë me shëndet dhe të mos...

AlternAtivA partia e parë dhe e vetme që falënderon gazetarët në këtë kohë pandemie

AlternAtivA partia e parë dhe e vetme që falënderon gazetarët në këtë kohë pandemie

para një dite - Portali Arena

Partia e Afrim Gashit “AlternAtivA” është tepër e kujdesshme në këtë kohë pandemie kur gjithë shteti jonë po ballafaqohet me virusin Covid-19. Pas vendimit për moratorium të aktiviteteve partiake, AlternAtivA...

Momenti kur Shkencëtarët kinezë po krijojnë një supervirus nga lakuriqët  Videoja e publikuar në vitin 2015 nga mediat italiane thyen rrjetin

Momenti kur“Shkencëtarët kinezë po krijojnë një supervirus nga lakuriqët…”, Videoja e publikuar në vitin 2015 nga mediat italiane “thyen” rrjetin

para një dite - Portali Arena

Një video e transmetuar nga mediat italiane që mban datën 16 nëntor të vitit 2015 ka bërë bujë në mediat sociale, por indiferente nuk kanë qëndruar edhe mediat italiane – dhe jo vetëm. Po sipas medieve...

Ekskluzive Del video nga plani për ndarjen e KOSOVES VIDEO SHPERNDAJENI

Ekskluzive: Del video nga plani për ndarjen e KOSOVES (VIDEO SHPERNDAJENI)

para një dite - Portali Arena

Që zhvillimet e tanishme – vrasja e Ivanoviçit – nuk janë rastësi, kjo dihej dhe janë paralajmëruar nga qarqe të rëndësishme ndërkombëtare dhe mediatike, ndër ta edhe tesheshi.com. Duke qenë se sivjet...

Edhe dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut 16 të infektuar të ri

Edhe dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 16 të infektuar të ri

para një dite - Portali Arena

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencë për shtyp ka thënë se gjatë ditës së djeshme në Klinikën infektive në Shkup, kanë vdekur dy persona, raporton SHENJA. Një pacient i moshës 91 vjeçare...

Nuk kan të ndalur akuzat e Haradinajt ndaj Albin Kurtit

Nuk kan të ndalur akuzat e Haradinajt ndaj Albin Kurtit!

para 3 dite - Portali Arena

HARADINAJ LËSHON AKUZA NDAJ KURTIT SE PO BËN SHKARKIME PËR T’I EMËRUAR PASTAJ ANËTARËT E VV’SË Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për shkarkimin e Bordit të...

Kjo është shtëpia luksoze dhe e dizajnuar me shije e Adelina Tahirit

Kjo është shtëpia luksoze dhe e dizajnuar me shije e Adelina Tahirit

para 3 dite - Portali Arena

Ajo bën një jetë luksoze e të cilën nuk heziton të tregoj edhe në rrjetet sociale. Udhëtime të shumta jashtë vendit, veshje të kushtueshme dhe tani ka publikuar edhe pamje brenda shtëpisë së saj. Bëhet...

Drama në Itali 889 të vdekur në 24 orë

Drama në Itali, 889 të vdekur në 24 orë

para 3 dite - Portali Arena

Italia vazhdon betejën e saj me pandeminë e kronavirusit. Dita e sotme 28 mars 2020 ka regjistruar 889 më shumë se një ditë më parë. Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 10 023. 92 472 janë të...

A është Hashim Thaçi kancer i Kosovës

A është Hashim Thaçi kancer i Kosovës

para 3 dite - Portali Arena

Karriera politike e njeriut që sot është president i vendit, është përplot mistere dhe intriga, të gjitha në situata të rënda për vendin tonë. Duke arritur të përdor krizat e vendit tonë, Hashim Thaçi...

A është paniku më i rezikshëm se virusi

A është paniku më i rezikshëm se virusi?

para 3 dite - Portali Arena

Mbi të gjitha, kam frikë për mesazhin që po u përcjellim fëmijëve tanë, kur përballen me një rrezik. Në vend të arsyes, racionalitetit, mendjes së hapur dhe altruizmit, po u themi që të panikosen, të kenë...

Si u bënë Rrush e Kumbulla paret rezervë në qeverisjen Haradinaj

Si u bënë “Rrush e Kumbulla” paret rezervë në qeverisjen Haradinaj

para 3 dite - Portali Arena

Është publikuar raporti vjetor financiar i buxhetit të Kosovës për vitin 2019. Në këtë raport, janë publikuar edhe shpenzimet që i ka bërë Qeveria Haradinaj, nga Fondi Rezervë i Buxhetit, për vitin e kaluar....

Albini ja pren shkurt Thaçit le të mendojë datën e zgjedhjeve nuk dërgojmë emër për Kryeministër

Albini ja pren shkurt Thaçit, le të mendojë datën e zgjedhjeve, nuk dërgojmë emër për Kryeministër

para 3 dite - Portali Arena

Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga Zyra për Media e VV-së kanë thënë për Express se posa të përfundojë...

Viktima e katërt nga koronavirus në Maqedoni  shkon në 22 numri i të infektuarve të ri

Viktima e katërt nga koronavirus në Maqedoni – shkon në 22 numri i të infektuarve të ri

para 3 dite - Portali Arena

Brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 22 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. 9 janë regjistruar në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Strugë, 2 në Tetovë, 2 në Dibër, 2 në Prilep dhe 1 në Manastir....

Shpërthen Salvini Nëse Kjo Është BE Ja Është Një M T Italia Do Dalë Nga Unioni

Shpërthen Salvini: Nëse Kjo Është BE-Ja, Është Një M*T! Italia Do Dalë Nga Unioni

para 3 dite - Portali Arena

“Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur çfarë do bëjë, se kë dhe si do ta ndihmojë. Në kulmin e emergjencës, me njerëz që vdesin, sot nga pneumonia, nesër ndoshta nga varfëria”....

Grenell Jam krenar që jam homoseksual të dënohen ata që fyejnë

Grenell: Jam krenar që jam homoseksual, të dënohen ata që fyejnë

para 3 dite - Portali Arena

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka dhënë një intervistë në T7. Ndër të tjera ai është pyetur edhe për fakrin se shumë njerëz që nuk...

A do arij Turqia të zbulon vaksinën kundër Covid 19

A do arij Turqia të zbulon vaksinën kundër Covid-19

para 3 dite - Portali Arena

Shkencëtarët turq punojnë në zbulimin e vaksinën për COVID-19 “Në Universitetin Ege, ne kemi filluar të punojmë për një vaksinë vendase të ADN-së pas thirrjes së bërë nga Ministria jonë”, tha Budak Rektori...

Anëtarësimi në NATO Gashi Urime dhe na priftë e mbara edhe në rrugën e integrimit në BE

Anëtarësimi në NATO, Gashi: Urime dhe na priftë e mbara edhe në rrugën e integrimit në BE!

para 4 dite - Portali Arena

Njoftimi zyrtar se Maqedonia e Veriut është bërë tashmë edhe anëtare formale, e plotfuqishme dhe e barabartë e NATO-s është një mirënjohje e madhe dhe historike për të gjithë qytetarët e vendit tonë. I...

Italia me numrin më të madh të viktimave në botë nga Covid 19

Italia me numrin më të madh të viktimave në botë nga Covid-19

para 4 dite - Portali Arena

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënojnë numrin më të madh të infektuarve nga koronavirusi. Ndërkohë Spanja radhitet si vendi i parë në botë për raste të reja në 24 orët e fundit. Sipas statistikave, në...

Maqedonia e Veriut zyrtarisht anëtare e NATO s

Maqedonia e Veriut, zyrtarisht anëtare e NATO-s

para 4 dite - Portali Arena

Maqedonia e Veriut sot zyrtarisht u bë anëtarja e 30-të e NATO-s. Presidenti Stevo Pendarovski thotë se pavarësisht anëtarësimit në kohë pandemie, vendi duhet t’i gëzohet realizimit të qëllimit strategjik....

 MERHAMET NDAN PAJISJE SANITARE PËR KLINIKËN E INFEKTOLOGJISË

“MERHAMET” NDAN PAJISJE SANITARE PËR KLINIKËN E INFEKTOLOGJISË

para 4 dite - Portali Arena

“MERHAMET” NDAN PAJISJE SANITARE PËR KLINIKËN E INFEKTOLOGJISË Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” ka dhuruar një sasi të konsiderueshme të ndihmave humanitare në klinikën e sëmundjeve infektive në...

MEDIAT BOTËRORE RAPORTOJNË PËR VDEKJE SI PASOJË E PËRDORIMIT TË ILAÇIT QË E APROVOI TRUMP

MEDIAT BOTËRORE RAPORTOJNË PËR VDEKJE SI PASOJË E PËRDORIMIT TË ILAÇIT QË E APROVOI TRUMP

para 4 dite - Portali Arena

Mediat botërore raportojnë për vdekje si pasojë e përdorimit të ilaçit që e aprovoi Trump Mediat prestigjioze po raportojnë se ilaçet që u aprovuan nga presidenti Donald Trump për ta luftuar virusin Covid-19,...

18 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut në total 219

18 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, në total 219

para 4 dite - Portali Arena

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 18 raste të reja me virusin korona në vendin tonë. Sipas qyteteve: Shkupi (11), Prilep (4), Kumanovo (2), Tetovë (1). Kështu,...

Pamjet nga Spitali ne Zvicër ja si po vdesin nga Coronavirusi VIDEO

Pamjet nga Spitali ne Zvicër ja si po vdesin nga Coronavirusi (VIDEO)

para 4 dite - Portali Arena

Mbi 1400 njerëz kanë testuar pozitivë për virusin e koronës në Ticino. 67 njerëz vdiqën. Më shumë njerëz të infektuar shtohen çdo ditë. Në spitalin “La Carità” në Locarno TI, mjekët luftojnë për jetën...

Lajmi Fundit Nipi i ISA BOLETINIT kërcnoi Hashim ThaÇin me jetë ende jemi gjall

Lajmi Fundit: Nipi i ISA BOLETINIT kërcnoi Hashim ThaÇin me jetë, ende jemi gjall….

para 4 dite - Portali Arena

Boletini përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, kishte postuar një fotografi ku shihen dy armë dhe kishte shkruar për presidentin Thaci se gjumin gjumë s’do ta lë ta bëjë. “Sot i zhdrypa preh...

SHB Logos A dhuron libra falas online në kohën e pandemisë

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë

para 4 dite - Portali Arena

Në kohën kur pandemia e virusit Covid-19 ka kapluar globin dhe kur gjithë bota shfaq solidarizimin e vet, Këshilli Botues i SHB “Logos-A” ka vendosur që këtë gjendje të rënduar ta zbusë duke mundësuar...

Sistemi administrativ i brishtë dhe jofunksional për shqiptarët

Sistemi administrativ i “brishtë” dhe jofunksional për shqiptarët

para 5 dite - Portali Arena

Sistemi administrativ i “brishtë” dhe jofunksional për shqiptarët EDITORIAL Gjëja që na pëlqen më shumë, kur ne flasim për perëndimin janë shërbimi administrativ, efikasiteti i sporteleve shërbimore dhe...

Bekim Sali nga Alternativa bën thirrje për lirimin e të burgosurve për shkak të pandemisë

Bekim Sali nga Alternativa bën thirrje për lirimin e të burgosurve për shkak të pandemisë

para 5 dite - Portali Arena

Bekim Sali nga Alternativa bën thirrje për lirimin e të burgosurve për shkak të pandemisë “ Lironi të burgosurit në shtëpi, që mos të infektohen nga virusi! Në këto ditë të vështira për të gjithë ne, që...

Zeqirija Ibrahimi  Albin Kurtit Buzëqeshja jonë do të vijë si lumë

Zeqirija Ibrahimi – Albin Kurtit: Buzëqeshja jonë do të vijë si lumë

para 5 dite - Portali Arena

“Mund të ta marrin pushtetin dhe, ndonëse e dhimbshme, kjo është kalimtare. Mund të mos jetë komplementar edhe synimi ynë me rrethanat dhe ndonjëherë fuqia e rrethanave të jetë më e fortë se fuqia e jonë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK