http://kariera.mk
Afrim Gashi kujton masakrën e Srebrenicës Gjithë bota ndjehet e turpëruar para Srebrenicës

Afrim Gashi kujton masakrën e Srebrenicës: Gjithë bota ndjehet e turpëruar para Srebrenicës

para 15 minutave - Portali Arena

“11 korriku i Srebrenicës është freski e kujtesës kolektive se jo moti ne të gjithë ishim dëshmitarë të një gjenocidi, për të cilin sot gjithë bota ndjehet e turpëruar. Zoti i mëshiroftë viktimat e Srebrenicës...

 VIDEO Përgjimi shokues Ali Ahmeti shan shqiptarët  700 mijë nëna juve  VIDEO

(VIDEO)Përgjimi shokues/ Ali Ahmeti shan shqiptarët: “700 mijë nëna juve” (VIDEO)

para një ore - Portali Arena

Ali Ahmeti, kreu i B.D.I, në bombat e botuara nga El Cheka deri paradokohe, është shprehur vazhdimisht në mënyrën më të padenjë dhe vulgare, duke sharë dhe fyer shqiptarët në përgjithësi, por edhe banorët...

Arrestohen 4 aktivistë të B D I së për blerje votash në lagje rome

Arrestohen 4 aktivistë të B.D.I-së për blerje votash në lagje rome

para një ore - Portali Arena

Rreth orës 6 të mëngjesit policia ka arrestuar 4 aktivistë të B.D.I-së për shkak të blerjes së votave. Gjatë bastisjes së tyre, është gjetur material reklamues i B.D.I-së dhe një shumë e madhe të hollash....

Ali Ahmeti si Enver Hoxha kërkon shpatën kundër shqiptarëve

Ali Ahmeti si Enver Hoxha, kërkon shpatën kundër shqiptarëve?!

para 5 orë - Portali Arena

Kreu i B.D.I-së Ali Ahmeti këto ditë ka kërkuar shpatën nga shqiptarët. Fjalori i tillë rikthen kujtimet tek historia e errët shqiptare, kur diktatori Enver Hoxha “mprehte shpatën” kundër popullit të tij,...

Sllupçani do të ketë deputeten e parë rruga e saj për në Parlament filloi nga sheshi i dëshmorit Beqir Sadiku  Video

Sllupçani do të ketë deputeten e parë, rruga e saj për në Parlament filloi nga sheshi i dëshmorit “Beqir Sadiku”! (Video)

para 6 orë - Portali Arena

Safije Sadiku Shahini pritet të jetë vajza e parë nga Sllupçani deputete në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Ajoë shtë kandidate e koalicionit ASH-AAA, kurse rrugëtimin e vet drejt Parlamentit e ka...

Afrim Gashi Po vjen një gjeneratë që nuk ka dosje kriminale e të kaluar komuniste

Afrim Gashi: Po vjen një gjeneratë që nuk ka dosje kriminale e të kaluar komuniste

para 6 orë - Portali Arena

Në skenën politike të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut po konsolidohet një gjeneratë e re e politikanëve që cilët nuk e kanë dobësi të shkuarën e tyre në periudhën e Jugosllavisë komuniste dhe nuk kanë...

 VIDEO AFRIM GASHI PO VJEN NJË GJENERATË QË NUK KA DOSJE KRIMINALE E TË KALUAR KOMUNISTE

(VIDEO) AFRIM GASHI: PO VJEN NJË GJENERATË QË NUK KA DOSJE KRIMINALE E TË KALUAR KOMUNISTE

para 6 orë - Portali Arena

Në skenën politike të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut po konsolidohet një gjeneratë e re e politikanëve që cilët nuk e kanë dobësi të shkuarën e tyre në periudhën e Jugosllavisë komuniste dhe nuk kanë...

 VIDEO Publikohet bombë e re  B D I e interesuar të shpëtojë nga rastet e PSP së

(VIDEO) Publikohet “bombë” e re, “B.D.I e interesuar të shpëtojë nga rastet e PSP-së”

para 6 orë - Portali Arena

Një tjetër bombë është shfaqur sot, ku flitet se si B.D.I është e interesuar të shpëtojë nga rastet e Prokurorisë Speciale Publike me protagonist sërish liderin Zoran Zaev që ka të bëjë me prapaskenën...

Gashi Qëllimi im në politikë është që shqiptarët të jetojnë më mirë

Gashi: Qëllimi im në politikë është që shqiptarët të jetojnë më mirë

para 7 orë - Portali Arena

Ditë më parë, në emisionin “Intervista” në T7, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. “Nuk ka asnjë farë shkëndije përplasjeje brenda partisë. Alternativa brenda saj ka ndërtuar mirëbesim...

Gashi Do të qeverisim për të mirën e qytetarëve  jo për të pensionuar ndonjë parti

Gashi: Do të qeverisim për të mirën e qytetarëve – jo për të pensionuar ndonjë parti

para 7 orë - Portali Arena

“Si fitues të zgjedhjeve do të jemi pjesë e qeverisë së ardhshme. Do të qeverisim për të mirën e qytetarëve dhe jo për ta pensionuar dikë ose ndonjë parti”, ka thënë për T7, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.

Gashi Bashkërisht të punojmë për ngritjen e vlerave shoqërore në vend

Gashi: Bashkërisht të punojmë për ngritjen e vlerave shoqërore në vend

para 7 orë - Portali Arena

“Të punojmë bashkërisht për ngritjen e vlerave shoqërore në vend. Sistemi i vlerave duhet të mbisundojë”, ka thënë për T7, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.

Afrim Gashi Në këtë shtet duhet të mbisundojë sistemi i vlerave

Afrim Gashi: Në këtë shtet duhet të mbisundojë sistemi i vlerave

para 7 orë - Portali Arena

“Të punojmë bashkërisht për ngritjen e vlerave shoqërore në vend. Sistemi i vlerave duhet të mbisundojë”, ka thënë për T7, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.

Gashi Na duhet qasje e sinqertë në politikë

Gashi: Na duhet qasje e sinqertë në politikë

para 7 orë - Portali Arena

Ditë më parë, në emisionin “Intervista” në T7, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. “Na duhet qasje e sinqertë me politikën. Neve na duhet kulturë politike, ku morali, sinqeriteti dhe...

Afrim Gashi Në politikë duhet të mbisundojë morali sinqeriteti dhe besimi

Afrim Gashi: Në politikë duhet të mbisundojë morali, sinqeriteti dhe besimi

para 7 orë - Portali Arena

Ditë më parë, në emisionin “Intervista” në T7, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. “Na duhet qasje e sinqertë me politikën. Neve na duhet kulturë politike, ku morali, sinqeriteti dhe...

Skender Rexhepi  Zejdi B D I shkatërroi Çairin  më 15 korrik populli është për ndryshim

Skender Rexhepi – Zejdi: B.D.I shkatërroi Çairin – më 15 korrik populli është për ndryshim

para 7 orë - Portali Arena

Bartësi në njësinë zgjedhore 1 nga koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi – Zejdi, sot së bashku me partnerët e koalicionit, ka mbajtur tubim me banorët e nëndegës “Azem Morana” në Çair. Gjatë...

Skender Rexhepi  Zejdi B D I shkatërroi çdo gjë shqiptare në Çair

Skender Rexhepi – Zejdi: B.D.I shkatërroi çdo gjë shqiptare në Çair

para 7 orë - Portali Arena

Bartësi në njësinë zgjedhore 1 nga koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi – Zejdi, sot së bashku me partnerët e koalicionit, ka mbajtur tubim me banorët e nëndegës “Azem Morana” në Çair. Gjatë...

Safije Sadiki  Shaini nga AAA ASH Indiferenca është aleate e armikut  15 korrik ecim drejt fitores

Safije Sadiki – Shaini nga AAA-ASH: Indiferenca është aleate e armikut – 15 korrik ecim drejt fitores

para 7 orë - Portali Arena

‘’Dua t’ju them vetëm edhe një gjë, por që dua ta mbani mend: indiferenca është aleate e armikut. Prandaj secili që nuk voton, që refuzon të votojë ose që thotë se dëshiron të jetë neutral, ai është bashkëpjesëmarrës...

Safije Sadiki  Shaini nga AAA ASH Heronjtë njihen vetëm në fushëbetejë  15 korrik vjen ndryshimi

Safije Sadiki – Shaini nga AAA-ASH: Heronjtë njihen vetëm në fushëbetejë – 15 korrik vjen ndryshimi

para 7 orë - Portali Arena

‘’Dua t’ju them vetëm edhe një gjë, por që dua ta mbani mend: indiferenca është aleate e armikut. Prandaj secili që nuk voton, që refuzon të votojë ose që thotë se dëshiron të jetë neutral, ai është bashkëpjesëmarrës...

Safije Sadiki  Shaini Numri 5 është numër i suksesit dhe shpresës për ndryshim

Safije Sadiki – Shaini: Numri 5 është numër i suksesit dhe shpresës për ndryshim

para 7 orë - Portali Arena

‘’Që ta ndalim shpërnguljen, që ta mbrojmë familjen, që ta avancojmë arsimin, që ta përparojmë shëndetësinë, kjo sot simbolizohet vetëm me një numër. Ky është numri 5 dhe vjen nën sloganin TASH është koha’’,...

Safije Sadiki  Shaini nga AAA ASH Ne do t ju përfaqësojmë ndërgjegjshëm përgjegjshëm dhe dinjitetshëm

Safije Sadiki – Shaini nga AAA-ASH: Ne do t’ju përfaqësojmë ndërgjegjshëm, përgjegjshëm dhe dinjitetshëm

para 7 orë - Portali Arena

‘’ Na lejoni që më 15 korrik ne të bëhemi argatët tuaj dhe të jemi dora juaj në vendimmarrje. Kjo kërkesë është një besëlidhje se ne do t’ju përfaqësojmë ndërgjegjshëm, përgjegjshëm dhe dinjitetshëm’’,...

Safije Sadiki  Shaini nga AAA ASH Mbrojtja dhe ruajtja e familjes është pjesë e programit tonë

Safije Sadiki – Shaini nga AAA-ASH: Mbrojtja dhe ruajtja e familjes është pjesë e programit tonë

para 7 orë - Portali Arena

‘’ Në programin tonë, por edhe në përcaktimin tim jetësor, është mbrojtja dhe ruajtja e familjes sonë tradicionale. Ne mendojmë se vetëm në familjen tonë shqiptare mbruhet dashuria ndërvëllazërore, vetëm...

Gashi Adresa e ndryshimit është koalicioni AAA  ASH

Gashi: Adresa e ndryshimit është koalicioni AAA & ASH

para 8 orë - Portali Arena

Ditë më parë, në emisionin “Intervista” në T7, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se përse nuk ndodhi koalicioni tre palësh, Gashi tha:” Besoj se secili subjekt...

Afrim Gashi Nëse qytetarët duan ndryshim  ne jemi ata që themi se tash është koha për NDRYSHIM

Afrim Gashi: Nëse qytetarët duan ndryshim – ne jemi ata që themi se tash është koha për NDRYSHIM

para 8 orë - Portali Arena

‘’Porosia ndaj votuesve është t’i drejtohen ndërgjegjes së vet, dhe konform asaj të votojnë. Nëse qytetarët duan ndryshim, ne jemi ata që themi se tash është koha për NDRYSHIM’’, ka thënë kryetari i AlternAtivA-s,...

Gashi Ata promovojnë individ ne jemi me popullin  ata promovojnë simbolika ne kemi përmbajtje

Gashi: Ata promovojnë individ, ne jemi me popullin – ata promovojnë simbolika, ne kemi përmbajtje

para 8 orë - Portali Arena

‘’Ata promovojnë individë, ne jemi për popullin. Ata merren me simbolika, ne kemi përmbajtje. Të gjitha kërkesat dhe synimet e popullit të cilat i dëgjuam gjatë platformës ‘’VATRA’’, tash zgjidhjet e këtyre...

Afrim Gashi Qytetarët e dinë ndryshimin që bëmë në kulturë  me qeverisjen e re ndryshimi do të vjen gjithkund

Afrim Gashi: Qytetarët e dinë ndryshimin që bëmë në kulturë – me qeverisjen e re ndryshimi do të vjen gjithkund

para 8 orë - Portali Arena

‘’ Ndryshimin do ta ndjeni që nga dita e parë, kur do të jemi pjesë e qeverisë. Asaf Ademi dhe Hysni Ismaili, qysh ditën e parë e ka mbledhur administratën dhe i ka rehatuar gjithë punonjësit në kulturë...

Gashi Qasja jonë ndaj gjithë punonjësve në kulturë ka qenë ekuivalente

Gashi: Qasja jonë ndaj gjithë punonjësve në kulturë ka qenë ekuivalente

para 8 orë - Portali Arena

‘’ Ndryshimin do ta ndjeni që nga dita e parë, kur do të jemi pjesë e qeverisë. Asaf Ademi dhe Hysni Ismaili, qysh ditën e parë e ka mbledhur administratën dhe i ka rehatuar gjithë punonjësit në kulturë...

Afrim Gashi Përveç gjykatave të etnizuara tani kemi dhe gjykata të partizuara

Afrim Gashi: Përveç gjykatave të etnizuara tani kemi dhe gjykata të partizuara

para 8 orë - Portali Arena

“Faji i qeverive të kaluara është se është krijuar kulturë e mosbesimit ndaj institucioneve. Për fat të keq përveç gjykatave të etnizuara tani kemi dhe gjykata të partizuara. Mendoj që vendosja e njerëzve...

Safije Sadiki  Shaini Askush nuk mund ta nëpërkëmbë vullnetin e shqiptarëve për ndryshim

Safije Sadiki – Shaini: Askush nuk mund ta nëpërkëmbë vullnetin e shqiptarëve për ndryshim

para 8 orë - Portali Arena

‘’ Për këtë arsye, duke qenë të pastër dhe pa hipoteka, ne jemi të bindur se programin tonë “Shtet për të gjithë” do ta realizojmë pikë për pike dhe nuk do të lejojmë që askush ta nëpërkëmbë vullnetin...

Safije Sadiki  Shaini nga AAA ASH Pa përfaqësim të grave nuk mund të pretendojmë të jemi shtet me prirje euro integruese

Safije Sadiki – Shaini nga AAA-ASH: Pa përfaqësim të grave nuk mund të pretendojmë të jemi shtet me prirje euro-integruese

para 8 orë - Portali Arena

‘’ Për këtë arsye, duke qenë të pastër dhe pa hipoteka, ne jemi të bindur se programin tonë “Shtet për të gjithë” do ta realizojmë pikë për pike dhe nuk do të lejojmë që askush ta nëpërkëmbë vullnetin...

Ja si duket Klinika e Tetovës deri sa e drejton kandidati i B D l së për deputet

Ja si duket Klinika e Tetovës deri sa e drejton kandidati i B.D.l-së për deputet!

para 8 orë - Portali Arena

Këto janë fotografi nga Klinika e Tetovës, të bëra deri sa e drejton kandidati i BDI-së për deputet, Florin Besimi. Këto fotografi, për fat të keq tregojnë një gjendje të mjerueshme që duhet të perkujdeset...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK