http://kariera.mk
Kryetari i Këshillit komunal të Tetovës Bekim Memeti me apel për qytetarët

Kryetari i Këshillit komunal të Tetovës, Bekim Memeti, me apel për qytetarët

para 10 orë - Europort

Kryetari i Këshillit të Komunës së Tetovës, Bekim Memeti, ka dal me një apel për qytetarët e kësaj komune pas shtimit të rasteve të të infektuarve me korona virusin. Ai la ftuar qytetarët që të respektojnë...

Në Tetovë dhe rrethinë 6 të infektuar me korona virus Klinika e qytetit ka 400 shtretër në gadishmëri

Në Tetovë dhe rrethinë 6 të infektuar me korona virus, Klinika e qytetit ka 400 shtretër në gadishmëri

para 14 orë - Europort

Në Tetovë dhe rrethinë 6 të infektuar me korona virus, Klinika e qytetit ka 400 shtretër në gadishmëriSot në hapësirat e komunës së Tetovës u realizua mbledhja e 4-të me rradhë e Shtabit të Krizës pranë...

Borel Negocitatat për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut janë vendim i duhur i BE së

Borel: Negocitatat për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut janë vendim i duhur i BE-së

para 16 orë - Europort

Pas nesh lamë një javë shumë të rëndë në të cilën në faqet e para dhe në mendimet tona dominonte pandeMEDIAL me virusin korona dhe pasojat globale nga ajo. Kjo situatë hodhi hije edhe mbi një vendim të...

Filipçe 26 raste të reja nëntë të shëruar dhe një pacient ndërroi jetë

Filipçe: 26 raste të reja, nëntë të shëruar dhe një pacient ndërroi jetë

para 17 orë - Europort

Në mëngjes janë regjistruar 26 raste të reja të koronavirusit në vend, gjithsej 285 pacientë diagnostikuar. Ka vdekur një pacient, ndërsa nëntë janë shëruar dhe janë lëshuar nga spitali, publikoi në profilin...

Dimitrov Flamuri ynë me krenari valon në mesin e 29 flamujve aleatë

Dimitrov: Flamuri ynë me krenari valon në mesin e 29 flamujve aleatë

para 17 orë - Europort

Erdhi edhe ajo ditë! Flamuri i Maqedonisë me krenari valon mes 29 flamujve të aleatëve të NATO-s. Ardhmëri e sigurt!, ka shënuar sot shefi i diplomacisë, Nikolla Dimitrov në profilin e tij zyrtar në Fejsbuk....

Spasovski Kjo është ditë historike Maqedonia e Veriut në NATO

Spasovski: Kjo është ditë historike, Maqedonia e Veriut në NATO

para 17 orë - Europort

Sot po e realizojmë suksesin më të madh të vendit tonë nga pavarësia e tij e deri sot. Flamuri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot me krenari është valvitur në rrethin e flamujve të familjës aleatë...

Flamuri i Maqedonisë së Veriut u ngirt në selinë e NATO s VIDEO

Flamuri i Maqedonisë së Veriut u ngirt në selinë e NATO-s (VIDEO)

para 19 orë - Europort

I dëshirojmë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut në familjen e NATOS me ngritjen e flamurit para selisë tonë në NATO. 30 flamuj tani do të valëviten së bashku, si simbol i bashkimit dhe solidaritetit. Kështu...

Arrestohet nëna me dy vajza në Tetovë policia u gjen kokainë në banesë

Arrestohet nëna me dy vajza në Tetovë, policia u gjen kokainë në banesë

para një dite - Europort

Dje (29-mars) rreth orës 18 e 30 minuta, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë, e kanë privuar nga liria 39-vjeçaren N.I. dhe dy vajzat e saj, për arsye se gjatë bastisjes së kryer në banesën e tyre në Bllokun...

Qeveria Mickoski të ndalet me presionin ndaj institucioneve dhe ndihmën për qytetarët të cilët kthehen në vend e quan shkatërim i shtetit

Qeveria: Mickoski të ndalet me presionin ndaj institucioneve dhe ndihmën për qytetarët të cilët kthehen në vend e quan “shkatërim i shtetit”

para një dite - Europort

Qeveria sot përmes një kumtese i informon qytetarët se opozita përmes kryetarit të partisë politike të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski bën presion ndaj institucioneve me ç’rast aktivitetet e organizuara...

Si duket Shkupi gjatë orës policore nga ora 16 00 VIDEO

Si duket Shkupi gjatë orës policore nga ora 16:00 (VIDEO)

para një dite - Europort

Rrugë të zbrazura, dyqane dhe markete të mbyllura, pa turma të zakonshme për të dielën pasdite. Kjo është fotografia pasdite në Shkup pasi Qeveria si një ndër masat për luftë kundër koronavirusit mori...

Numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit shkon në 18

Numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit shkon në 18

para një dite - Europort

Numri i të infektuarve me lorona virus gjatë 24 orëve të fundit ëshhtë rritur në 18 nga 16 sa njoftoi në konferencën për media ministri Venko Filipçe. Në një njoftim zyrtarë ai tha se edhe dy pacientë...

Rregjistrohen 16 të infektuar dhe dy viktima nga korona virusi gjatë 24 orëve

Rregjistrohen 16 të infektuar dhe dy viktima nga korona virusi gjatë 24 orëve

para një dite - Europort

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencë për shtyp ka thënë se gjatë ditës së djeshme në Klinikën infektive në Shkup, kanë vdekur dy persona të prekur nga korona virusi. Një pacient i moshës...

Shkupi i boshatusir gjatë orës policore në fundjavë

Shkupi i boshatusir gjatë orës policore në fundjavë

para 3 dite - Europort

Qeveria mori vendim gjatë fundjavave të vendoset ndalesë për lëvizje në të gjithë territorin e shtetit nga ora 16.00 deri në 05.00, me qëllim të parandalohet përhapja e koronavirusit. Rrugët e Shkupit...

22 raste të reja me korona virus vdes pacientja nga Struga viktima e katërt nga KOVID19

22 raste të reja me korona virus, vdes pacientja nga Struga, viktima e katërt nga KOVID19

para 3 dite - Europort

Njëzet e dy raste të reja të të sëmurëve nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas qyteteve në Shkup (9), Kumanovë (3), Strugë (3), Tetovë...

Sonte lëvizin akrepat e orës fillon matja verore e kohës

Sonte lëvizin akrepat e orës, fillon matja verore e kohës

para 3 dite - Europort

Prej sonte në orën dy pas mesnate fillon llogaritja verore e kohës. Shigjetat do të zhvendosen për një orë përpara që do të thotë në vend se dy ora do të jetë tre. Llogaritja verore e kohës përfundon më...

Bie niveli i ndotjes në Europë falë masave kundër korona virusit

Bie niveli i ndotjes në Europë, falë masave kundër korona virusit

para 3 dite - Europort

Ndotja e ajrit nga dyoksidi i nitrogjenit ka rënë për afërsisht 40 për qind në tri qytete evropiane, kanë treguar të premten të dhënat e reja satelitore të publikuara nga Agjencia Evropiane e Hapësirës...

Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit përmes video porosisë i dëshiroi mirëseardhje në NATO Maqedonisë së Veriut

Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit përmes video porosisë i dëshiroi mirëseardhje në NATO Maqedonisë së Veriut

para 4 dite - Europort

Maqedonia e Veriut tregoi angazhime të fuqishme për komunitetin transatlantik dhe ndaj vlerave të saj të përbashkëta dhe sigurisë, deklaroi zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus,...

Nuhiu Mbi 10 mijë qytetarë në vet izolim 149 raste të shkeljes së kësaj mase

Nuhiu: Mbi 10 mijë qytetarë në vet izolim, 149 raste të shkeljes së kësaj mase

para 4 dite - Europort

Në nivel shtetërore numri qytetarëve që janë në vet izolim ka mbërritur në 10 414 persona. Prej tyre vetëm 149 e kanë shkelur këtë masë. Dy herë në dit patrulla policore kryejnë kontrolle për të konstatuar...

CIVILI me thirrje për vetëdije ndërgjegje dhe përgjegjësi

CIVILI me thirrje për vetëdije, ndërgjegje dhe përgjegjësi

para 5 dite - Europort

Në inboksin në adresat elektronike dhe në Fejsbuk faqen e CIVILit për çdo ditë arrijnë dhjetëra pyetje, informata dhe komente lidhur me COVID- 19, gjendjn e jashtëzakonshme, orën policore dhe shumë tema...

Në kohë pandemie i bllokohet llogaria Komunës së Gostovarit Taravari akuzon një parti politike

Në kohë pandemie i bllokohet llogaria Komunës së Gostovarit, Taravari akuzon një parti politike

para 5 dite - Europort

Komuna e Gostivarit nga sot ka xhiro-llogari të bllokuar, edhe pse me vendim qeverie përmbaruesit nuk kanë të drejtë të kryejnë procese përmbaruese. Që situata të jetë edhe më alarmante, kjo ndodh kur...

Rasti i parë me korona virus në Tetovë 24 raste të reja në mbarë vendin

Rasti i parë me korona virus në Tetovë, 24 raste të reja në mbarë vendin

para 5 dite - Europort

Në 24 orët e kaluara në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja të koronavirusit. Me qytete: 15 janë në Shkup, 4 në Kumanovë, 2 në Dibër 1 në Ohër, 1 në Shtip dhe 1 Tetovë. Numri i përgjithshëm tani...

PAN dhe LDK e lanë Kosovën pa Qeveri

PAN dhe LDK e lanë Kosovën pa Qeveri

para 6 dite - Europort

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

29 raste të reja korona virusi arrin edhe në Prilep

29 raste të reja, korona virusi arrin edhe në Prilep

para 6 dite - Europort

Në 24 orët e kaluara në shtetin tonë janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit, ndërsa për herë të parë regjistrohen edhe pacientë në qytetin e Prilepit. Me qytete: 20 janë në Shkup, 3 në Kumanovë...

Dy mjek dhe një infermiere nga Kumanova me korona virus Qeveria nesër mbyll transportin në këtë qytet

Dy mjek dhe një infermiere nga Kumanova me korona virus, Qeveria nesër mbyll transportin në këtë qytet

para 7 dite - Europort

Ministri i shëndetësisë Venko Filpçe tha se mbrëmë është punuar në mënyrë intensive në Klinikën në Kumanovë ku janë analizuar kontaktet e para dhe sekondare të gjithë në lidhje me pacienten e ndjerë. “Pesë...

Tre të punësuar nga MPB pozitiv në Kovid 19 nuk kanë qenë të angazhuar në terren

Tre të punësuar nga MPB pozitiv në Kovid 19, nuk kanë qenë të angazhuar në terren

para 7 dite - Europort

Tre pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme janë infektuar me koronavirus. Njëri është nëpunës policie në SP – Bit Pazar, tjetri është nga krim teknika, dhe personi i tretë, i konfirmuar sot, është...

Dimitrov Vazhdojmë drejt BE së u hap rruga

Dimitrov: Vazhdojmë drejt BE-së, u hap rruga!

para 7 dite - Europort

Kreu i diplomacisë në Maqedoninë e Veriut, Nikolla Dimitrov pas vendimit të vendeve të Bashkimit Evropianpër marrëveshje politike për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut tha se...

Zaev Urime qytetarë tanimë nuk ka pengesa

Zaev: Urime qytetarë, tanimë nuk ka pengesa!

para 7 dite - Europort

Ish-kryeministri dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ka reaguar në rrjetet sociale pas vendimit të Këshillit të Evropës për të nisur negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Zaev këtë e vlerëson...

Osmani Ky lajm i mirë do të na japë fuqi për të luftuar koronavirusin

Osmani: Ky lajm i mirë do të na japë fuqi për të luftuar koronavirusin

para 7 dite - Europort

Gjatë konferencës për shtyp në Qeveri nga krerët më të lartë të shtetit, zëvendëskryeministri Bujar Osmani tha se e kemi pritur këtë lajm të mrekullueshëm prej shumë kohësh. Ai tha se një kalavar i gjatë...

Spasovski uron qytetarët Urime Fituam atë që merituam me sakrificë

Spasovski uron qytetarët: Urime! Fituam atë që merituam me sakrificë

para 7 dite - Europort

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, në konferencë për shtyp ka njoftuar se sot Brukseli ka vendosur që të hap bisedimet me Maqedoninë e Veriut. “Këshilli për punë të përgjithshme u pajtua se vendi jonë...

Ëndërra evropiane u bë realitet Brukseli tha PO për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Ëndërra evropiane u bë realitet, Brukseli tha PO për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 7 dite - Europort

Vendet-anëtare të BE-së arritën marrëveshje politike për fillimin e negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, kumtoi Eurokomisari për Zgjerim Oliver Varheji. “Nga zemra i përgëzoj...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK