http://kariera.mk
GJERMANIA NUK ËSHTË PENDUAR POR PO PREGADITET PËR TË FILLUAR NEGOCIATAT E PRANIMIT

GJERMANIA NUK ËSHTË PENDUAR, POR PO PREGADITET PËR TË FILLUAR NEGOCIATAT E PRANIMIT

para 11 orë - F2N2

Dezinformata nr: #169 Data: 01.07.2020 Portali: infomax.mk Koha për lexim: 4 мин. Titulli origjinal: Nuk ka negociata as këtë vit, Gjermania u pendua Portali Infomax.mk më 1 korrik të vitit 2020, publikoi...

EKSPERTË TË OBSH SË DO TË KRYEJNË HETIME PËR KORONAVIRUSIN NË KINË

EKSPERTË TË OBSH-SË DO TË KRYEJNË HETIME PËR KORONAVIRUSIN NË KINË

para 14 orë - F2N2

Hulumtuesit e OBSH-së po shkojnë në Kinë për të zbuluar se nga cila kafshë ka origjinë koronavirusi dhe si u transmetua te njerëzit. Eksperti botëror i mbrojtjes shëndetësore të kafshëve dhe epidemiolog,...

THE SAKER  LOJALITETI I VERBËR  PREZANTUAR SI MBURRJE

THE SAKER – LOJALITETI I VERBËR – PREZANTUAR SI MBURRJE

para 18 orë - F2N2

The Saker of the Vineyard është blog i një oficeri të penzionuar nga Kryqi i kuq i Zvicrës, i cili jeton në Floridë dhe mbron Rusinë nga pernadoria enigmatike. Saker u bë franshizë për rrjet ndërkombëtar...

KATALONJA ME URDHËR TË RREPTË PËR MBAJTJE TË MASKAVE NË ÇDO SITUATË

KATALONJA ME URDHËR TË RREPTË PËR MBAJTJE TË MASKAVE NË ÇDO SITUATË

para një dite - F2N2

Rajoni spanjoll i Katalonjës është bërë i pari që ka zgjeruar direktivën kombëtare për mbajtjen e maskave në publik, si një opsion të detyrueshëm për të gjitha distancat. Zyrtarët thonë se kjo masë është...

NDËRHYRJA RUSE NË MAQEDONINË E VERIUT NJË PASQYRË PARA ZGJEDHJEVE

NDËRHYRJA RUSE NË MAQEDONINË E VERIUT: NJË PASQYRË PARA ZGJEDHJEVE

para 2 dite - F2N2

Ky artikull është një kontribut i Jordan Callov, në kuadër të një serie raportesh analitike me titull “Të preferuarit e Kremlinit në Evropë”, me mbështetjen e “Journalismfund.eu”. Vëzhguesit ndërkombëtar...

NDRYSHIMI I EMRIT NUK ËSHTË I FINANCUAR  EMRI NUK ËSHTË SHITUR

NDRYSHIMI I EMRIT NUK ËSHTË I FINANCUAR – EMRI NUK ËSHTË SHITUR!

para 2 dite - F2N2

Dezinformata nr: #168 Data: 28.06.2020 Portali: netpress.com.mk Koha për lexim: 4 мин. Titulli origjinal : Është shitur emri si kurvërim në rrugën para RTVM-së Më 28 qershor portali Netpres publikoi tekst...

MELBURNI KA FILLUAR KARANTINËN E RE QË DO TË ZGJASË GJASHTË JAVË

MELBURNI KA FILLUAR KARANTINËN E RE QË DO TË ZGJASË GJASHTË JAVË

para 3 dite - F2N2

Në Australi, qyteti i dytë më i madh, Melburn, ka filluar karantinën e dytë si përgjigje e shfaqjes së infeksioneve të reja të koronavirusit. Pesë milion banorë të Melburnit kanë marrë ndalesë të dalin...

RT DHE SPUTNIK KONKURENCË E SUKSESSHME E MEDIAVE TË RENOMUARA

RT DHE SPUTNIK KONKURENCË E SUKSESSHME E MEDIAVE TË RENOMUARA

para 3 dite - F2N2

Në mediat sociale, përmbajtja lidhur me koronavirusin e publikuar nga RT dhe Sputnik në Francë, Gjermani dhe Spanjë mund të arrijë lexueshmëri më të madhe për artikull, në krahasim me mediat e renomuara,...

PROFECITË SI MJET PËR PROPAGANDË

PROFECITË SI MJET PËR PROPAGANDË

para 3 dite - F2N2

Dezinformata nr: #167 Data: 30.06.2020 Portali: mkdpress.site Koha për lexim: 3 мин. Titulli origjinal : Profecia e Tarabiq: Lufta ballkanike do të jetë me shqiptarët, kurse Kosova përsëri do të jetë serbe...

PRESIDENTI I BRAZILIT I CILI KA REFUZUAR TË MBAJË MASKË REZULTON POZITIV NË KORONAVIRUS

PRESIDENTI I BRAZILIT, I CILI KA REFUZUAR TË MBAJË MASKË, REZULTON POZITIV NË KORONAVIRUS

para 4 dite - F2N2

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, ka testuar pozitiv në koronavirus. Ai në disa raste, në mënyrë kritike ka komentuar për, sipas tij, “gripin e vogël”, duke thënë se nuk do të preket seriozisht. Ai...

OBSH PO SHQYRTON ALARMIN E SHKENCËTARËVE PËR REKOMANDIME TË REJA

OBSH PO SHQYRTON ALARMIN E SHKENCËTARËVE PËR REKOMANDIME TË REJA

para 4 dite - F2N2

GJENEVË (Reuters) – Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) të martën 07.07.2020 pranoi “alarmimin e provave” në lidhje me përhapjen e koronavirusit nëpërmjet ajrit, pasi një grup shkencëtarësh kërkuan...

NUK EKZISTON KOMPLOT I MEDIAVE NDËRKOMBËTARE KUNDËR MAQEDONASVE

NUK EKZISTON KOMPLOT I MEDIAVE NDËRKOMBËTARE KUNDËR MAQEDONASVE

para 4 dite - F2N2

Dezinformata nr: #166 Data: 27.06.2020 Portali: freeglobe.mk Koha për lexim: 3 мин. Titulli origjinal : LNMDNJ THIRRJE PËR AKSION: U THUANI MEDIAVE NDËRKOMBËTARE TË PUSHOJNË TË PËRHAPIN URREJTJE KUNDËR...

ЛАЖНИТЕ ПРОФИЛИ СО НАГРАДНИ ИГРИ МОЖЕ ДА СЕ ИСКОРИСТАТ ЗА ПОЛИТИЧКА ПРОПАГАНДА И ШИРЕЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

ЛАЖНИТЕ ПРОФИЛИ СО НАГРАДНИ ИГРИ МОЖЕ ДА СЕ ИСКОРИСТАТ ЗА ПОЛИТИЧКА ПРОПАГАНДА И ШИРЕЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

para 5 dite - F2N2

Илјадници граѓани изминативе денови наседнаа на лажните наградни игри кои осамнаа на социјалните мрежи. Експертите за интернет медиуми велат дека целта на овие лажни страни е да се соберат што е можно...

OBSH PO SHQYRTON REKOMANDIMET PËR PËRHAPJE TË KORONAVIRUSIT NËPËRMJET AJRIT

OBSH PO SHQYRTON REKOMANDIMET PËR PËRHAPJE TË KORONAVIRUSIT NËPËRMJET AJRIT

para 5 dite - F2N2

GJENEVA / ÇIKAGO (Reuters) – Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) po shqyrton raportin pas reagimit të më shumë se 200 shkencëtarëve. Në një letër të përbashkët drejtuar OBSH-së, ata dhanë prova mbi...

LAJMET E RREME NË RMV BIE BESIMI I QYTETARËVE TEK INSTITUCIONET GJATË PANDEMISË

LAJMET E RREME NË RMV, BIE BESIMI I QYTETARËVE TEK INSTITUCIONET GJATË PANDEMISË

para 5 dite - F2N2

Nga teoritë se Bill Gates qëndron pas pandemisë Covid19, deri te lajmet e rreme që lidhnin teknologjinë 5G me virusin korona, qytetarët e Maqedonisë së Veriut ishin ekspozuar ndaj qindra lajmeve të rreme...

ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА ПАЃА

ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ДОВЕРБАТА НА ГРАЃАНИТЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА ПАЃА

para 5 dite - F2N2

Од Бил Гејтс теорииte зад пандемијата Covid-19 со лажните вести кои ја поврзуваат 5G технологијата со коронавирусот, македонски граѓани биле изложени на стотици лажни пандемични вести. Сето ова влијаеше...

LUFTA KUNDËR LAJMEVE TË RREME NË MAQEDONINË E VERIUT

LUFTA KUNDËR LAJMEVE TË RREME NË MAQEDONINË E VERIUT

para 5 dite - F2N2

Maqedonia e Veriut është në vijën e parë të frontit të luftës me informacione. Edhe në kontekstin e pandemisë “Kovid-19”, vërehen storje anti-BE që favorizojnë Kinën dhe Rusinë dhe nënvlerësojnë përpjekjet...

ВОЈНА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ВОЈНА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

para 5 dite - F2N2

Северна Македонија е во првите редови во војната со информации. И во контекст на пандемијата „Ковид-19“, ќе видиме анти-ЕУ стории кои ги фаворизираат Кина и Русија и ги потценуваат напорите на Европската...

NARRACIONET E RREME PËR 5G TEKNOLOGJINË

NARRACIONET E RREME PËR 5G TEKNOLOGJINË

para 5 dite - F2N2

Emisioni 360º regjistroi emision në Çeshinovë-Obleshevë me qëllim që të verifikonte narracionet e rreme për rrjetin 5G, diçka për të cilën paralajmëroi më herët ekipi i F 2 N 2 . Narracionet e rreme që...

DISA RAJONE NË SPANJË NËN KARANTINË TË RE

DISA RAJONE NË SPANJË NËN KARANTINË TË RE

para 5 dite - F2N2

Autoritetet në rajonin veriperëndimor të Galicisë kanë vendosur përsëri kufizime për Spanjën. Kufizimet kësaj here janë në një zonë të banuar nga rreth 70.000 njerëz, ndërsa po vendosen si rezultat i rritjes...

DOKUMENT I DYSHIMTË NGA ORGANIZATË E PREZANTUAR GABIMISHT

DOKUMENT I DYSHIMTË NGA ORGANIZATË E PREZANTUAR GABIMISHT

para 6 dite - F2N2

Dezinformata nr: #165 Data: 18.06.2020 Portali: dokazmakedonija.mk Koha për lexim: 4 мин. Titulli origjinal : MENJËHERË TË NDALEN GJITHË MASAT PËR IZOLIM DHE KARANTINË Më 18 qershor, viti 2020, në web...

OKUPIM SI PRIVILEGJ

OKUPIM SI PRIVILEGJ

para 6 dite - F2N2

Në shtator të vitit të kaluar zbuluam si Ministria ruse për punë të jashtme akuzoi vendet baltike duke pretenduar se ato nuk janë vende demokratike me respektimin e sundimit të ligjit. Edhe pos goditjes...

ONLAJN VOTIME NË FACEBOOK FAQE TË SHFRYTËZUARA PËR PROPAGANDË

ONLAJN VOTIME NË FACEBOOK FAQE TË SHFRYTËZUARA PËR PROPAGANDË

para 7 dite - F2N2

Dezinformata nr: #164 Data: 30.06.2020 Portali: infomax.mk Koha për lexim: 3 мин. Titulli origjinal: ( Fotografi ) Anketat të njëzëshme : Hristijan Mickovski me udhëheqësi të bindëshme para Zoran Zaevit...

ÇMIMET E TESTEVE PËR KORONAVIRUS NË MAQEDONINË E VERIUT NUK JANË MË TË SHTRENJTA SE ATO NË GJERMANI

ÇMIMET E TESTEVE PËR KORONAVIRUS NË MAQEDONINË E VERIUT, NUK JANË MË TË SHTRENJTA SE ATO NË GJERMANI

para 7 dite - F2N2

Dezinformata nr: #163 Data: 26.06.2020 Portali: dokazmakedonija.mk Koha për lexim: 4 мин. Titulli origjinal : SKANDAL: SHIKO FILIPÇE SA KUSHTON KORONA TESTI NË GJERMANI DHE NA JEP PËRGJIGJE PSE TE NE ËSHTË...

PERËNDIMI NUK KRYEN HAJKË KUNDËR NOVAK GJOKOVIQIT

PERËNDIMI NUK KRYEN HAJKË KUNDËR NOVAK GJOKOVIQIT

para një jave - F2N2

Dezinformata nr: #162 Data: 26.06.2020 Portali: freeglobe.mk Koha për lexim: 4 мин. Titulli origjinal : VEDRANA RUDAN: HAJKA KUNDËR GJOKOVIQIT NGA PERËNDIMI ËSHTË DËSHMI PËR URREJTJEN E TYRE PËR GJITHÇKA...

OSHB NJOFTOI REZULTATET E PARA NGA HULUMTIMET PËR ILAÇET PËR KOVID PËR DY JAVË

OSHB NJOFTOI REZULTATET E PARA NGA HULUMTIMET PËR ILAÇET PËR KOVID PËR DY JAVË

para një jave - F2N2

GJENEVË / LONDËR (Rojters) – Organizata shëndetësore botërore (OSHB) së shpejti duhet të fitojë rezultate nga hulumtimet klinike, që zhvillon për të verifikuar cilat ilaçe mund të jenë efektive në mjekimin...

DISKRIMINIMI I GRAVE NË SHEKULLIN 21 ËSHTË I PAPRANUESHËM POR EDHE VEPËR PENALE

DISKRIMINIMI I GRAVE NË SHEKULLIN 21 ËSHTË I PAPRANUESHËM, POR EDHE VEPËR PENALE

para një jave - F2N2

Ditëve platformat sociale u bënë vend në të cilin vazhdimisht udhëzohen ofendime drejt grave politikane dhe bartëse të funkcioneve publike, përqeshen me komente degraduese, plot me mizogjini, seksizëm,...

GJERMANIA E MERR PËRSIPËR PRESIDENCËN E BE SË MERKEL URGJENTISHT KËRKON FOND PËR TË RIKUPERUAR NGA KRIZA E KORONAVIRUSIT

GJERMANIA E MERR PËRSIPËR PRESIDENCËN E BE-SË, MERKEL URGJENTISHT KËRKON FOND PËR TË RIKUPERUAR NGA KRIZA E KORONAVIRUSIT

para një jave - F2N2

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti i Komisionit Evropian Ursula von der Leyen të enjten, më 2 korrik 2020, kërkuan një marrëveshje të shpejtë mbi fondin për rikuperimin nga koronavirusi për...

VIKTIMAT NGA COVID19 JANË REALE PROPAGANDA ËSHTË E RREJSHME

VIKTIMAT NGA COVID19 JANË REALE, PROPAGANDA ËSHTË E RREJSHME

para një jave - F2N2

Mit : Qeveria jep para për familjet e të vdekurve që lejojnë ta regjistrojnë Covid19 si shkaktar të vdekjes Fakt : Pohimet për mitmarrje janë të rrejshme, viktimat e Covid19 janë reale Menjëherë pas rasteve...

TENTIM PËR MANIPULIM POLITIK TË LIRË NËPËRMJET FOTOMONTIMIT TË KEQ

TENTIM PËR MANIPULIM POLITIK TË LIRË NËPËRMJET FOTOMONTIMIT TË KEQ

para një jave - F2N2

Portali relativisht i panjohur Njuz.info publikoi artikull të nënshkruar nga Dik Çejni titulli i të cilit thotë: ( FOTOGRAFI) TAKIM MES SASHO MIJALLKOV DHE ZORAN ZAEV NË MERIOT? Vallë po nënshkruhet koalicion...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK