Statistikat e punësimit tregojnë gjendjen e rëndë të të rinjve në Kosovë

para një muaji - Syri.net Kosova

Në kuadër të javës Botërorë të Statistikave, e cila çdo 5 vjet më 20 tetor nga OKB njihet si Dita Botërore e Statistikave, që këtë vit shënohet nën moton “Lidhja e botës me të dhënat që mund t’i besojmë”,...

KLC-ja: Shkalla e papunësisë te të rinjtë në Kosovë është 46,4%

para një muaji - Zeri

Në kuadër të Javës Botërore të Statistikave, “Kosovo Liberal Center” ka vendosur që shënimin e kësaj jave ta bëjë përmes një videoanimacioni, ku përmes statistikave riakutalizohet situata e rëndë e të...

KLC-ja: Shkalla e papunësisë tek të rinjtë në Kosovë është 46.4%

para një muaji - Zeri

Në kuadër të javës Botërore të Statistikave, Kosovo Liberal Center ka vendosur që shënimin e kësaj jave ta bëjë përmes një videoanimacioni ku përmes statisitkave ri-akutalizohet situata e rëndë e të rinjëve...

Statistikat e punësimit tregojnë gjendjen e rëndë të të rinjve në Kosovë

para një muaji - Epoka e Re

Në kuadër të javës Botërorë të Statistikave, e cila çdo pesë vjet më 20 tetor nga OKB-ja njihet si Dita Botërore e Statistikave, që këtë vit shënohet nën moton “Lidhja e botës me të dhënat që mund t’i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK