Rreth 3 mijë raste të reja me COVID-19 në Zvicër

para një jave - Bota Sot

3 mijë e 1 raste të reja të infektuara me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Zvicër. Gjatë kësaj kohe në këtë shtet kanë vdekur edhe 18 persona si pasojë e COVID-19. Zvicra radhitet e 33’ta...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Indeks online

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Kosova regjistron një viktimë dhe 299 të infektuar me koronavirus

para një jave - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë,...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Insajderi

Një person ka vdekur në 24-orët e fundit si pasojë e infektimit me COVID-19 në Kosovë, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, ku...

Kosova regjistron një viktimë dhe 299 të infektuar me koronavirus

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar...

299 raste pozitive me coronavirus dhe një i vdekur gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Insajderi

526 TË SHËRUAR DHE 299 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të...

Rastet e reja me Koronavirus janë nga këto komuna

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit pozitivë me Covid 19, kanë rezultuar edhe 299 persona. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 94 raste, Podujevë 29 raste, Gjilan 21 raste, Vushtrri 21 raste, Lipjan 14 raste,...

1 i vdekur dhe 299 të prekur me virus COVID-19 në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - ABC News

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermani: Kufizimet për shkak të pandemisë do të vazhdojnë edhe në shkurt

para një jave - Syri.net Kosova

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë kufizimet për shkak të pandemisë as në fillim të muajit shkurt, tha Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn duke theksuar nevojën për të zvogëluar kontaktet e panevojshme....

Koronavirusi/ Kosova shënon 299 raste pozitive me Covid-19 dhe 1 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - BalkanWeb

PRISHTINË Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Kosovë, 299 raste pozitive dhe 526 të shëruar nga koronavirusi

para një jave - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19

para një jave - RTK

Në 24 orët e fundit në Kosovë ka vdekur edhe 1 person si pasojë e virusit Covid-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 299 raste të reja të infektuara, ndërsa janë shëruar edhe 526 persona.Një gjë...

Një i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 299 raste të reja

para një jave - RTK

Një vdekje nga Covid-19 është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin e së mërkurës. IKSHPK ka njoftuar se nga testimi i 1825 mostrave...

Sot vetëm 1 viktimë, si ndryshoi kurba e infeksionit të COVID-19 në Kosovë

para një jave - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.825 mostra prej të cilëve rezultojnë 299 raste pozitive . IKSHPK njofton se brenda 24 orëve është...

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

para një jave - Bota Sot

Në 24 orët e fundit në Kosovë ka vdekur edhe 1 person si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 299 raste të reja të infektuara, ndërsa janë shëruar edhe 526 persona. Një gjë...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja, bilanci 24 orësh i Covid-19 në Kosovë

para një jave - NOA

Një person ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se nga 1.825 testime të kryera gjithsej, janë regjistruar 299 raste të reja, ndërsa...

Kosova regjistron një viktimë dhe 299 të infektuar me koronavirus

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne...

Nuk njohin ulje infektimet e reja në Kosovë, humb jetën një 82-vjeçar me Covid

para një jave - Panorama

Nuk njohin ulje shifrat e infektimeve me koronavirus në Kosovë. Sot janë regjistruar 299 raste të reja pozitive, ndërsa dje u raportuan 279. Gjatë 24 orëve të fundit, një pacient 82 vjeçar me Covid e ka...

Kosovë – Një viktimë dhe 299 raste të reja me koronavirus

para një jave - Mapo

Autoritetet shëndetësore, në Kosovë kanë regjistruar sot 299 raste të reja me koronavirus, pas realizimit të 1,825 testimeve. Në 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë, duke e çuar në 1,388 numrin...

Mbi 500 të shëruar në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Rezultatet e mbi 1,800 mostrave të testuara për COVID-19

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve nga 1,825 mostra të testuara 299 kanë rezultuar pozitivë. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me Covid19

para një jave - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

para një jave - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe në laboratorët privatë me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga SHSKUK-ja dhe nga gjurmimi i...

Konfimohen 299 raste të reja, humb jetën nga Covid një person

para një jave - ABC News

Një person ka humbur jetën dhe 299 raste të reja me Covid janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas IKShPK dhe laboratoreve private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra...

Nga kjo komunë është viktima e vetme nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Dalin rezultatet, ky është numri i të vdekurve dhe të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosovë, 299 raste pozitive dhe 526 të shëruar nga koronavirusi

para një jave - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Një i vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve është shënuar 1 rast i vdekjes nga COVID-19. “Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rasti i vdekjes...

Kosova regjistron një viktimë dhe 299 të infektuar me koronavirus

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë,...

299 raste të reja me koronavirus në Kosovë, një viktimë brenda 24 orëve të fundit

para një jave - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit u regjistruan 299 raste të reja me koronavirus. Sipas IKSHPK-së u shëruan 526 persona dhe u shënua 1 viktimë, raporton Gazeta Blic. Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 526 TË SHËRUAR DHE 299...

Rastet e reja me Koronavirus janë nga këto komuna

para një jave - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit pozitivë me Covid 19, kanë rezultuar edhe 299 persona shkruan Gazeta Blic. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 94 raste, Podujevë 29 raste, Gjilan 21 raste, Vushtrri 21...

Një i vdekur, ky është bilanci 24 orësh i Cvid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Sot

526 TË SHËRUAR DHE 299 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të...

299 raste të reja me Covid19, vetëm 1 person i vdekur

para një jave - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Një i vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 299 raste të reja

para një jave - Koha.net

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Shpan: Gjermania nuk do të heqë masat për Covid-19 në fillim të shkurtit

para një jave - TV21

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, kumtoi ministri i Shëndetësisë, Jens Shpan, duke theksuar nevojën për të...

Kovid 19 Kosovë/ 1 humbje jete dhe 299 raste të reja

para një jave - Tetova Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë,...

Shpan: Gjermania nuk do të heqë masat për Kovid-19 në fillim të shkurtit

para një jave - Koha.mk

Berlin, 13 janar – Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, kumtoi ministri i Shëndetësisë, Jens Shpan, duke theksuar...

Gjermani: Kufizimet për shkak të pandemisë do të vazhdojnë edhe në shkurt

para një jave - Syri

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë kufizimet për shkak të pandemisë as në fillim të muajit shkurt, tha Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn duke theksuar nevojën për të zvogëluar kontaktet e panevojshme....

Rreth 3 mijë raste të reja me COVID-19 në Zvicër

para një jave - Fakti Ditor

3 mijë e 1 raste të reja të infektuara me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Zvicër, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe në këtë shtet kanë vdekur edhe 18 persona si pasojë e COVID-19....

Bilanci në Kosovë/ Vetëm 1 viktimë dhe 299 raste të reja me COVID 24 orët e fundit

para një jave - Java News

Kosova ka shënuar ulje të numrit të infektimeve dhe vdekjeve. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

299 raste pozitive me coronavirus dhe një i vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para një jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825...

Gjermania do t’i vazhdojë masat kufizuese edhe në shkurt

para një jave - Koha.net

Gjermania nuk do të jetë në gjendje t’i heqë të gjitha masat kufizuese në fillim të shkurtit, ka thënë ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn, duke insistuar se duhet reduktuar kontaktet për të evituar ndonjë...

Spahn: Gjermania do t’i vazhdojë kufizimet edhe pas muajit janar

para një jave - Syri

Berlin - Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha kufizimet për koronavirusin në fillim të shkurtit, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn, duke theksuar nevojën për të zvogëluar më tej kontaktet...

Gjermani: Kufizimet e virusit do të vazhdojnë edhe në shkurt

para një jave - Ora news

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë kufizimet për shkak të pandemisë as në fillim të muajit shkurt, tha Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn duke theksuar nevojën për të zvogëluar kontaktet e panevojshme....

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën edhe një pacientë, transmeton lajmi.net. Nga muaji mars deri më sot numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus ka arritur në 54.560 raste. Njoftim i...

Vetëm një rast i vdekjes nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 1 persona e kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit, shkruan Gazeta inFokus. “Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me...

1 humbje jete nga Covid në Kosovë/ Ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - Lexo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Edhe 526 persona shërohen nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Infokusi

Gjatë 24 orëve të fundit 299 persona janë infektuar me koronavirus. Ndërkohë 526 persona të tjerë janë shëruar. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK në raportin 24 orësh. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

COVID-19/ 299 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për 299 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

Spahn: Gjermania do t’i vazhdojë kufizimet edhe përtej muajit janar

para një jave - Syri

Berlin - Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha kufizimet për koronavirusin në fillim të shkurtit, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn, duke theksuar nevojën për të zvogëluar më tej kontaktet...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Top Channel

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Koronavirusi/ Kosova shënon 299 raste pozitive me Covid-19 dhe 1 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - Almakos

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825...

Situata e rëndë nga Covid-i, paralajmëron ministri gjerman: Një gjë është e qartë, s’do shfuqizohen kufizimet!

para një jave - BalkanWeb

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Bota Sot

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. "Një gjë është...

Kosova regjistron një viktimë dhe 299 të infektuar me koronavirus

para një jave - Lajm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë,...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Kallxo

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Infokusi

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Situata serioze me pandeminë/ Ministri gjerman i Shëndetësisë: Nuk do të jetë e mundur që…

para një jave - Panorama

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermania përgatit masa të reja

para një jave - Zhurnal

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit edhe më tej. Ky shtet nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit. Kështu tha Ministri...

Spahn: Gjermania s’mund t’i zbusë të gjitha masat në fillim të shkurtit

para një jave - Bota Sot

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, ka thënë se vendi i tij nuk do të mund t’i lehtësojë të gjitha masat kufizuese në fillim të shkurtit, duke e theksuar nevojën për pakësim të mëtejmë të kontakteve...

Kosovë/ 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19

para një jave - Zhurnal

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Zeri

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. "Një gjë është...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet anti-Covid në muajin shkurt

para një jave - GazetaBlic

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Evropa e Lirë

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. "Një gjë është...

5 mijë e 567 raste aktive me Covid në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë edhe 5 mijë 567 raste aktive me Covid. Numri total i rasteve pozitive është 54 560 raste nga 201 918 persona...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

para një jave - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 299 raste të reja me COVID-19. Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën edhe një pacientë, transmeton lajmi.net. Nga muaji mars deri më sot numri i përgjithshëm...

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - Gazeta Metro

Një person ka vdekur dhe 299 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, teksa 526 të tjerë janë shëruar, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Një i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 299 raste të reja

para një jave - Ekonomia Online

Një vdekje nga Covid-19 është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin e së mërkurës. IKSHPK ka njoftuar se nga testimi i 1825 mostrave...

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19

para një jave - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë ka vdekur edhe 1 person si pasojë e virusit Covid-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 299 raste të reja të infektuara, ndërsa janë shëruar edhe 526 persona. Një gjë...

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 526 pacientë nga Covid-19

para një jave - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 526 pacientë nga Covid-19. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtarë i Shëndetit Publik në Kosovë, raporton arbresh.info Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri...

Dalin rastet: Një i vdekur dhe 299 raste të reja

para një jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit për Covid-19. Numri i testimeve ka shënuar një rritje të vogël duke shkuar në 1825 për një ditë. Numri i rasteve ndërkohë,...

Një i vdekur nga Covid-19

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit, Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se ka vdekur një person si pasojë e virusit COVID-19. Tutje sipas ISHPK janë regjistruar edhe 299 raste të reja të infektimit,...

Raporti 24-orësh i IKShPK-së: Një i vdekur, 526 të shëruar dhe 299 raste të reja me Covid

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka vdekur vetëm një person si pasojë e infektimit me Covid-19. Po ashtu, ky institut ka njoftuar se...

Prishtina, Podujeva, Gjilani dhe Vushtrria me numrin më të madh të rasteve të reja me Covid

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se nga 299 rastet e reja me Covid-19 janë nga Prishtina, Podujeva, Gjilani, Vushtrria, etj. “Rastet pozitive janë nga komunat:...

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Raporti i IKSHPK’së: Bie numri i viktimave nga koronavirusi, sot 526 të shëruar e 299 raste të reja

para një jave - Gazeta Metro

Një person ka vdekur dhe 299 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, teksa 526 të tjerë janë shëruar, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

1 vdekje dhe 299 raste të reja me COVID-19

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 526 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 47.605 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.567. Rastet pozitive janë nga komunat:

Bilanci në Kosovë/ Shënohet vetëm një viktimë, mbetet i lartë numri i të infektuarve ku janë regjistruar 299 raste

para një jave - Dosja.al

foto ilustruese 13 Janar, 2021 15:09 KOSOVË- Kosova ka shënuar ulje të numrit të infektimeve dhe vdekjeve. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret...

299 raste të reja me Covid-19

para një jave - Arbresh

526 TË SHËRUAR DHE 299 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të...

Gjermania përgatit masa të reja

para një jave - Indeks online

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit edhe më tej. Ky shtet nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit. Kështu tha Ministri...

Gjermania përgatit masa të reja

para një jave - RTK

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit edhe më tej. Ky shtet nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit. Kështu tha Ministri...

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend

para një jave - Insajderi

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë, ka rënë dukshëm gjatë ditëve të fundit, njofton Insajderi. Deri më sot vazhdojnë të jenë edhe pesë mijë e 795 raste aktive me këtë virus. I lartë mbetet numri...

Mbi 47 mijë pacientë të shëruar nga COVID-19 në vend

para një jave - Syri.net Kosova

Numri total i rasteve pozitive në vend që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 është 54 mijë e 261 raste nga 200 mijë e 93 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Që nga fillimi...

Kosovë/ ​5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19

para një jave - Top Channel

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

5,795 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Mbi 5700 raste aktive me koronavirus në Kosovë, autoritetet paralajmërojnë lehtësim të masave

para një jave - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

5,795 raste aktive me coronavirus në Kosovë, paralajmërohet lehtësim i masave

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Lexo

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermania regjistron shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve ditore nga COVID-19

para një jave - Bota Sot

Gjermania ka regjistruar mbi 19 mijë raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me...

5 mijë e 795 raste aktive me koronavirus në vend

para një jave - Zeri

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në vend është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virus, përcjell Zeri.info 1.387 raste të vdekjes janë regjistruar nga koronavirusi. Numri i përgjithshëm...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet anti-Covid në muajin shkurt

para një jave - Infokusi

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

​5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Albeu

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

5,795 raste aktive me coronavirus në Kosovë, paralajmërohet lehtësim i masave

para një jave - Indeks online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Ekonomia Online

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19

para një jave - RTK

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

Pesë mijë e 795 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

5,795 raste aktive me coronavirus në Kosovë, paralajmërohet lehtësim i masave

para një jave - Bota Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Gjermania përgatit masa të reja, vazhdohet bllokimi ndaj COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn, duke theksuar nevojën për të...

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

para një jave - Epoka e Re

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha ministri i Shëndetësisë së Gjermanisë, Jens Spahn. “Një gjë është...

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit për të parandaluar përhapjen e COVID-19

para një jave - Arbresh

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn, duke theksuar nevojën për të...

Gjermania përgatit masa të reja, vazhdohet bllokimi ndaj CO VID

para një jave - Lajm

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit në fillim të shkurtit, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn, duke theksuar nevojën për të...

Gjermania regjistron shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve ditore nga COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 19,600 në 1,953,426, treguan të mërkurën të dhënat nga Instituti...

Gjermania përgatit masa të reja, vazhdohet bllokimi ndaj COVID-19

para një jave - Fakti Ditor

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit për të parandaluar përhapjen e infeksioneve me COVID-19. Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit...

Gjermania përgatitet për masa të reja, do të vazhdojë bllokimi ndaj COVID-19

para një jave - Periskopi

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit për të parandaluar përhapjen e infeksioneve me COVID-19. Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit...

5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19

para një jave - Infokusi

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

Gjermania regjistron shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve ditore nga COVID-19

para një jave - Arbresh

Gjermania ka regjistruar mbi 19 mijë raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me...

5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19

para një jave - Arbresh

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19

para një jave - KosovaPress

Aktualisht në Kosovë janë 5 mijë e 795 raste aktive me COVID-19. Ndërkaq që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me SARS CoV2, 54 mijë e 261 persona janë infektuar me këtë virus....

Rreth 6 mijë raste aktive me COVID-19, mbi 1 mijë persona kanë vdekur në Kosovë

para një jave - Periskopi

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para me COVID-19 në Kosovë e deri më tani kanë vdekur 1 mijë e 387 pacientë. Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Kosovë që nga data e lartpërmendur...

Kosovë/ Katër viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Sipas njoftimit ditor për situatën...

Brenda 24 orëve shërohen 431 persona nga COVID-19

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKShPK), ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 431 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 47,79 raste,...

279 raste pozitive dhe katër të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751...

Katër viktima dhe 279 raste të reja me Coronavirus

para një jave - Insajderi

Katër persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Numri i vdekjeve ka arritur në 1.387, njofton Insajderi. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka raportuar...

Vetëm 4 viktima nga COVID-19 shënohen në 24 orët e fundit

para një jave - Syri.net Kosova

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Dragash 1 rast (57 vjeç), Gjilan 1 rast (53 vjeç), Mitrovicë 1 rast (75 vjeç), Suharekë 1 rast...

Nga këto komuna janë 279 rastet pozitive

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

279 raste të reja nga Coronavirusi në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

279 raste pozitive dhe katër të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

para një jave - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751...

Kosova shënoi edhe katër viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19

para një jave - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani,...

Kosova shënon katër viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani,...

Kosova shënon katër viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga erjon dervishi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen...

Shifrat e infektimeve në Kosovë, katër qytetarë humbën jetën nga Covid-19

para një jave - Panorama

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar katër viktima nga koronavirusi, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani, Mitrovica...

Covid-19, katër të vdekur, dy prej të cilëve nën 60-vjeç gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para një jave - NOA

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik publikoi të dhënat e 24 orëve të fundit. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur edhe 4 persona si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar...

Katër viktima dhe rreth 300 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra prej të cilëve rezultojnë 279 raste pozitive . IKSHPK njofton se brenda 24 orëve...

Kosovë – Katër viktima dhe 279 raste të reja nga koronavirusi

para një jave - Mapo

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë njoftuar sot se janë regjistruar katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani, Mitrovica dhe Suhareka....

431 persona u shëruan nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - OraInfo

Sot janë konfirmuar edhe 279 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Por, gjithashtu janë shëruar edhe 431 pacientë, përcjell ORAinfo. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej...

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - OraInfo

279 është numri i rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë. Pos rasteve të reja, si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën edhe 4 persona, përcjell ORAinfo. Rastet e konfirmuara në 24 orët e fundit...

Katër të prekur me COVID vdesin gjatë 24 orëve

para një jave - Kallxo

Katër persona të prekur me COVID-19, kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ka njoftuar IKSHPK. Në mesin e të vdekurve është edhe një 53 vjeçar nga Gjilani. “Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste...

Kosovë: 4 viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19

para një jave - Gazeta Tema

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani,...

Edhe sot numri i të shëruave më i lartë se ai i të infektuarve

para një jave - GazetaBlic

Edhe gjatë 24 orëve të fundit numri i të shëruarve ka qenë më i lartë se ai i të infektuarve, shkruan Gazeta Blic. Në këtë interval kohor janë shëruar 431 persona si dhe kanë rezultuar me Covid 279 të...

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

para një jave - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur edhe 4 persona si pasojë e virusit COVID-19, raporton Gazeta Blic. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 279 raste të reja të infektuara. Një gjë të tillë...

4 të vdekur nga Covid në Kosovë, 279 raste të reja dhe 431 të shëruar

para një jave - Bota Sot

431 TË SHËRUAR DHE 279 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të...

431 të shëruar dhe 279 raste të reja me Covid-19

para një jave - Indeks online

Gjatë 24-orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga SSKUK-ja dhe gjurmimi i kontakteve...

Katër të vdekur dhe 279 raste të reja me Covid-19

para një jave - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Katër të vdekur dhe 279 raste me COVID-19

para një jave - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe në laboratorët privatë me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga SHSKUK-ja dhe nga gjurmimi i...

Katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 279 raste të reja

para një jave - Koha.net

Katër persona kanë vdekur dhe 279 raste pozitive janë regjistruar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret...

Katër të vdekur dhe 279 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë kryer 1.751 testime prej të cilave kanë rezultuar 279 raste pozitive. Sipas IKShPK brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet...

4 të vdekur dhe 279 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - OraInfo

Janë shënuar edhe 4 raste të vdekjes nga koronavirusi në vendin tonë. Gjithashtu janë konfirmuar edhe 279 raste të reja, përcjell ORAinfo. Janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Kjo është mosha e 4 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një jave - OraInfo

4 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjithashtu janë konfirmuar edhe 279 raste të reja, përcjell ORAinfo. Numri total i rasteve pozitive është 54.261 raste...

Kosovë, 279 raste dhe 4 viktima nga koronavirusi

para një jave - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka bërë të ditur se brenda 24 orëve në Kosovë janë regjistruar 279 raste të reja me SARS-CoV-2. Prishtina është komuna me më së shumti raste pozitive....

Kosova shënon edhe katër viktima dhe 279 raste të reja me COVID-19

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani,...

Katër të vdekur dhe 279 raste të reja me Covid -19

para një jave - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid katër persona si dhe kanë rezultuar pozitivë me Covid, 279 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: 431 TË SHËRUAR DHE 279 RASTE ME COVID-19!...

Katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 279 raste të reja

para një jave - Koha.net

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Kosovë, 279 raste pozitive dhe katër të vdekur nga koronavirusi për 24 orë

para një jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751...

279 raste të reja me Covid në Kosovë në 24 orët e fundit

para një jave - Java News

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të martën janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Viktimat janë nga Dragashi, Gjilani,...

Katër të vdekur dhe 279 raste të reja me koronavirus

para një jave - Lajmi.net

Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën katër pacientë, transmeton lajmi.net. Nga muaji mars deri më sot janë regjistruar gjithsej 54.261 raste me koronavirus. Postimi i plotë nga IKSHPK : Gjatë 24...

4 humbje jete nga Covid 19 në Kosovë/ Shënohen 279 raste të reja në 24 orët e fundit

para një jave - Lexo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Nga këto komuna janë 279 rastet e reja me COVD-19

para një jave - Infokusi

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 279 raste të reja me Covid-19. Komuna e parë në listën me numrin më të madh të rasteve pozitive është Prishtina. Në kryeqytet 126 persona...

Infektohen nga koronavirusi edhe 279 persona në Kosovë

para një jave - Infokusi

Edhe 279 persona janë infektuar nga koronavirusi në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur IKSHP-ja përmes njoftimi të fundit, shkruan Gazeta Infokus. E brenda 24-orëvë në Kosovë janë testuar 1 mijë e 751 persona....

Edhe 4 persona humbin jetën nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Infokusi

Në 24 orët e fundit edhe 4 persona kanë humbur jetën nga covid-19, shkruan Gazeta inFokus. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike numri total i vdekjeve nga virusi ka arritur në 1 mijë 387 raste...

Covid-19 në Kosovë, 4 viktima dhe 279 raste të reja në 24 orët e fundit

para një jave - Almakos

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se janë regjistruar 4 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Sipas njoftimit ditor për situatën epidemiologjike, janë testuar edhe 1.751...

Kjo është viktima më e re e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Periskopi

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur edhe 4 persona si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 279 raste të reja të infektuara. Viktima më e re gjatë 24 orëve të fundit...

IKSHPK bënë të ditur se sot janë regjistruar 279 raste të reja pozitive me Covid-19, ndërsa janë 431 pacientë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Covid-19/ Ulet numri i vdekjeve Covid në Kosovë, regjistrohen 279 raste të reja përgjatë 24-orëve të fundit

para një jave - FaxWeb

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë, kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 4 persona, si dhe janë regjistruar 279 raste nga 1387 testime të kryera. Njoftimi i plotë: 431 TË SHËRUAR DHE 279 RASTE ME...

Katër të vdekur dhe 279 të infektuar

para një jave - Arbresh

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid-19 në vend. Sipas njoftimit të Institutit Kosovar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK), rastet e vdekjeve janë nga komunat e Dragashit, Gjilanit,...

431 të shëruar nga Covid-19

para një jave - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 431 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 47.079 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.795. Në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Katër të vdekur, 431 të shëruar dhe 279 raste të reja me Covid

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur katër persona si pasojë e infektimit të Covid-19. Po ashtu, ky institut ka njoftuar se...

Prishtina, Gjilani dhe Suhareka me numrin më të madh të rasteve të reja me Covid

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se nga 279 rastet e reja me Covid, vetëm në Prishtinë janë paraqitur 126 sosh. Pas Prishtinës, Prizreni, Gjilani, Suhareka dhe...

4 të vdekur dhe 279 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - KosovaPress

IKSHPK ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 279 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Brenda...

Kjo është mosha e personave që vdiqën për 24 orë nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Metro

4 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit dhe 279 të tjerë kanë rezultuar pozitiv gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Raporti i IKSHPK’së për 24 orë: Ky është numri i viktimave nga koronavirusi dhe rasteve pozitive

para një jave - Gazeta Metro

4 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit dhe 279 të tjerë kanë rezultuar pozitiv gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

4 vdekje dhe 279 raste të reja me COVID-19

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 431 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 47.079 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.795. Rastet pozitive janë nga komunat:

4 persona kanë humbur jetën dhe 279 raste të reja me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 12 Janar, 2021 15:03 KOSOVË- Autoritetet Shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se 24 orët e fundit ka humbur jetën 4 persona nga koronavirusi ndërsa janë infektuar 279 të tjerë. Ndërkohë...

Katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 279 raste të reja

para një jave - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur edhe 4 persona si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 279 raste të reja të infektuara. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Instituti...

5,951 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 53.982 raste nga 198.342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.383 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

5,951 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 53.982 raste nga 198.342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.383 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

5,951 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 53.982 raste nga 198.342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.383 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

5 mijë e 951 raste aktive me COVID-19 në vend

para një jave - Zeri

Numri total i rasteve pozitive në vend që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 është 53 mijë e 982 raste nga 198 mijë e 342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Që nga fillimi...

Koronavirus në SHBA: Për një javë rresht u raportuan mbi 200 mijë raste të reja

para një jave - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë rajoni më i goditur në botë nga pandemia COVID-19. Për shtatë ditët e fundit rresht, Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 200 mijë raste të...

COVID-19 në SHBA: Për një javë rresht u raportuan mbi 200 mijë raste të reja

para një jave - Bota Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë rajoni më i goditur në botë nga pandemia COVID-19. Për shtatë ditët e fundit rresht, Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 200 mijë raste të...

5 mijë e 951 rate aktive me COVID-19

para një jave - RTK

Dy rastet e para pozitive me COVID-19 u paraqitën më 13 mars në Kosovë. Që atëherë e deri sot janë 53 mijë e 982 qytetarë që u infektuan me virusin SARS CoV2. Nga infektimi me këtë virus në vend kanë vdekur...

Kjo është situate e fundit me koronavirus në Kosovë

para një jave - OraInfo

5 mijë e 951 rate aktive me COVID-19. Dy rastet e para pozitive me COVID-19 u paraqitën më 13 mars në Kosovë. Që atëherë e deri sot janë 53 mijë e 982 qytetarë që u infektuan me virusin SARS CoV2. Nga...

5,951 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 53.982 raste nga 198.342 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.383 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Pesë mijë e 951 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Deri tani në Kosova pozitiv me koronavirus kanë rezultuar 53 mijë e 982 persona. Nga këta persona 1383 kanë vdekur kurse të shëruar janë 46 mijë e 648 persona, përcjellë Gazeta Blic. Numri i rasteve aktive...

5 mijë e 951 rate aktive me COVID-19

para një jave - Infokusi

Dy rastet e para pozitive me COVID-19 u paraqitën më 13 mars në Kosovë. Që atëherë e deri sot janë 53 mijë e 982 qytetarë që u infektuan me virusin SARS CoV2. Nga infektimi me këtë virus në vend kanë vdekur...

5 mijë e 951 rate aktive me COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Që atëherë e deri sot janë 53 mijë e 982 qytetarë që u infektuan me virusin SARS CoV2. Nga infektimi me këtë virus në vend kanë vdekur 1 mijë e 383 persona. Ndërsa 46 mijë e 648 të tjerë kanë arritur që...

Covid-19 në ShBA: Për një javë rresht u raportuan mbi 200 mijë raste të reja

para një jave - Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë rajoni më i goditur në botë nga pandemia COVID-19. Për shtatë ditët e fundit rresht, Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 200 mijë raste të...

5 mijë e 951 rate aktive me COVID-19

para një jave - KosovaPress

Dy rastet e para pozitive me COVID-19 u paraqitën më 13 mars në Kosovë. Që atëherë e deri sot janë 53 mijë e 982 qytetarë që u infektuan me virusin SARS CoV2. Nga infektimi me këtë virus në vend kanë vdekur...

Kjo është mosha e viktimave nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 2 raste (71, 74 vjeç), Prishtinë 2 raste (77, 72 vjeç), Mitrovicë 1 rast (74 vjeç),...

6 viktima nga Coronavirusi në Kosovë dhe 206 raste të reja

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.281 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Shërohen 389 pacientë nga Coronavirusi në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 389 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 46.648 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.951. Rastet pozitive janë nga...

6,140 raste aktive dhe 1,377 të vdekur nga koronavirusi

para një jave - Syri.net Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 53.776 raste nga 197.061 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.377 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

1 mijë e 377 të vdekur nga COVID-19

para një jave - Arbresh

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para me COVID-19 në Kosovë numri i të infektuarve ka shkuar në 53 mijë e 776. Ndërsa 1 mijë e 377 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me SARS CoV2....

Prej marsit të vitit të kaluar, 1377 persona janë të vdekur nga Covidi

para një jave - Syri.net Kosova

1377 persona kanë vdekur nga Covidi që prej datës 13 mars të vitit të kaluar kur u shënua rasti i parë në Kosovë, shkruan Syri.net Kosova. E sot lidhur me gjendjen e fundit ka njoftuar edhe Instituti Kombëtar...

Zemaj: Kosova ka siguruar 1 milionë e 220 mijë vaksina anti-COVID

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se Kosova ka siguruar 1 milionë e 220 mijë vaksina anti-COVID. Ai ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse derisa të furnizohemi me vaksina....

Bie numri: 2 të vdekur dhe 253 persona pozotv me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.586 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Zemaj thotë se kanë siguruar mbi 1.2 milion vaksina antiCovid

para një jave - KosovaPress

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se kanë siguruar 1 milion e 220 mijë vaksina antiCovid. Përmes një statusi në Facebook, Zemaj ka thënë se deri në arritjen e vaksinave duhet vazhduar...

253 raste të reja dhe dy të vdekur nga Covid-19

para një jave - Arbresh

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid-19 në Kosovë. Ndërsa numri i rasteve të reja sipas Institutit të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) brenda 24 orëve është 253 persona të...

Dy viktima dhe 253 raste të reja me Covid-19, 646 të shëruar

para një jave - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.586 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Edhe sot më shumë të shëruar se të infektuar me COVID-19

para një jave - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur edhe dy persona si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 253 raste të reja të infektuara, ndërsa janë shëruar 646 pacientë. Një gjë...

Dy të vdekur dhe 253 raste të reja me COVID-19

para një jave - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur edhe dy persona si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 253 raste të reja të infektuara. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur ministri...

Zemaj siguron qytetarët: Tashmë kemi 1 220 000 vaksina anti Covid

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë u bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë masat anti-Covid. Përderisa të gjitha shtetet evropiane janë duke u përballur me numër të madh të pacientëve të infektuar me Covid 19,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK