Gjermani, shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - BalkanWeb

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për Covid-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Vala e tretë e pandemisë, Angela Merkel paralajmëron bllokimin e radhës në Gjermani

para një jave - ABC News

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka bërë thirrje për një tjetër bllokim të shkurtër për të ndihmuar në luftimin e numrit në rritje të rasteve me Covid në vend. Një zëdhënëse e udhëheqëses gjermane tha...

Gjermani, shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - Alsat-M

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për Covid-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Vala e tretë e pandemisë, Angela Merkel paralajmëron bllokimin e radhës në Gjermani

para një jave - Tetova Sot

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka bërë thirrje për një tjetër bllokim të shkurtër për të ndihmuar në luftimin e numrit në rritje të rasteve me Covid në vend. Një zëdhënëse e udhëheqëses gjermane tha...

Gjermani, shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - Shenja

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për Covid-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Gjermani, shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - Tetova Sot

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për Covid-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Gjermani: Shumë pacientë në reparte intensive, kërkohet izolim anti-COVID

para një jave - Telegrafi

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për COVID-19, po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela...

Gjermani, shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - Flaka

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për Covid-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Gjermani: Merkel i thotë “po” një bllokimi të shkurtër, uniform dhe të përgjithshëm

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga erjon dervishi Kancelarja gjermane Angela Merkel është ‘pro’ një bllokimi të menjëhershëm, të shkurtër dhe uniform për të gjithë Gjermaninë dhe po pret miratimin e qeverive...

Gjermani, shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid

para një jave - RTK

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për Covid-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Merkeli mbështet “izolimin e shkurtër kombëtar”

para një jave - Koha.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një periudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, ka thënë zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet...

Gjermani: Shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - Bota Sot

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për COVID-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Angela Merkel mbështet bllokimin më të ashpër në Gjermani

para një jave - Telegrafi

Kancelarja Angela Merkel mbështet kërkesat për një bllokim të shkurtër dhe të ashpër në Gjermani shkaku i frenimit të përhapjes së coronavirusit pasi normat e infeksionit janë shumë të larta, tha të mërkurën...

Merkeli s’mërzitet për të pakënaqurit, e përkrah izolimin edhe më të rreptë

para një jave - Gazeta Express

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i përkrah thirrjet për një izolim më të rreptë por të shkurtër në Gjermani për ta luftuar përhapjen e koronavirusit, sepse shkalla e infeksionit është shumë e lartë,...

Merkel mbështet kufizimet më të ashpra në Gjermani

para një jave - RTK

Gjermania po përpiqet të trajtojë një valë të tretë të pandemisë dhe disa udhëheqës rajonalë kanë bërë thirrje për një bllokim të shkurtër dhe të mprehtë ndërsa vendi përpiqet të vaksinojë më shumë njerëz....

Merkel mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - Portalb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkeli mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - Zhurnal

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Angela Merkel mbështet bllokimin më të ashpër të Gjermanisë

para një jave - Indeks online

Kancelarja Angela Merkel mbështet kërkesat për një bllokim të shkurtër dhe të ashpër në Gjermani për të frenuar përhapjen e koronavirusit pasi normat e infeksionit janë shumë të larta, tha një zëdhënëse...

Merkel mbështet një “mbyllje të shkurtër kombëtare”

para një jave - Alsat-M

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkel mbështet një “mbyllje të shkurtër kombëtare”

para një jave - Ina

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkeli mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - Zeri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkel mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - Bota Sot

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkel mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - Aktuale

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkel mbështet një "izolim të shkurtër kombëtar"

para një jave - Evropa e Lirë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Qeveria gjermane bën thirrje për një izolim të shkurtër të vendit

para një jave - Lajmi.net

“Çdo thirrje për një bllokim të shkurtër, të unifikuar, është e saktë,” konfirmoi të mërkurën Ulrike Demmer, zëdhënësja e kancelares gjermane Angela Merkel. “Shumëllojshmëria e masave aktuale nuk po kontribuon...

Rritet frikshëm numri i të infektuarve në Gjermani nga Covid-19, pacientët mbushin repartet e kujdesit intensiv

para një jave - FaxWeb

Zëdhënësi i kancelares gjermane Ulrike Demmer, njoftoi me anë të një deklarate ditën e sotme rritjen e shpejtë të numrit të pacientëve të shtruar në spital nën kujdesin intensiv nga Covid-19. Ulrike, u...

Gjermani: Shumë shtrime në terapinë intensive, kërkohet lockdown antiCovid-19

para një jave - KosovaPress

Numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdesin intensiv për COVID-19 po rritet shumë shpejt dhe një bllokim i shkurtër do të ishte i dëshirueshëm, deklaroi zëdhënësi i kancelares gjermane Angela Merkel...

Merkel mbështet një “mbyllje të shkurtër kombëtare”

para një jave - Tetova Sot

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. – Advertisment –...

Merkel mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - KDPolitik

Gjermania ka shënuar rritje të hospitalizimeve në kujdesin intensiv në 24 orët e fundit Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër...

Qeveria gjermane bën thirrje për një izolim të shkurtër

para një jave - Arbresh

Qeveria gjermane po bën thirrje për një bllokim të shkurtër në të gjithë vendin për të provuar dhe frenuar përhapjen e koronavirusit. “Çdo thirrje për një bllokim të shkurtër, të unifikuar, është e saktë,”...

Merkeli mbështet “izolimin e shkurtër kombëtar”

para një jave - Fakti Ditor

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një periudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, ka thënë zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet...

Merkel mbështet një mbyllje të shkurtër kombëtare

para një jave - Tetova1

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Gjermania drejt bllokimit më të ashpër për ta ndaluar përhapjen e coronavirusit

para një jave - Revista Kosovarja

Kancelarja Angela Merkel mbështet kërkesat për një bllokim të shkurtër dhe të ashpër në Gjermani për të frenuar përhapjen e koronavirusit pasi normat e infeksionit janë shumë të larta, tha një zëdhënëse...

Merkel mbështet bllokimin më të ashpër të Gjermanisë

para një jave - Arbresh

Kancelarja Angela Merkel mbështet kërkesat për një bllokim të shkurtër dhe të ashpër në Gjermani për të frenuar përhapjen e koronavirusit pasi normat e infeksionit janë shumë të larta, tha një zëdhënëse...

Merkel mbështet një “mbyllje të shkurtër kombëtare”

para një jave - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Angela Merkel mbështet bllokimin më të ashpër në Gjermani

para një jave - Ekonomia Online

Kancelarja Angela Merkel mbështet kërkesat për një bllokim të shkurtër dhe të ashpër në Gjermani shkaku i frenimit të përhapjes së coronavirusit pasi normat e infeksionit janë shumë të larta, tha të mërkurën...

Gjermania drejt mbylljes kombëtare

para një jave - Gazeta Metro

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Merkel mbështet një “izolim të shkurtër kombëtar”

para një jave - Epoka e Re

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e pajtimit që për një periudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja e saj të mërkurën. Merkel mbështet thirrjet...

Gjermania mbështet kërkesat për një Lockdown të shkurtër, tentativë kjo për të frenuar rritjen e rasteve

para një jave - Dosja.al

Foto Ilustruese 7 Prill, 2021 13:18 GJERMANI – Gjermania po përpiqet të trajtojë një valë të tretë të pandemisë dhe disa udhëheqës rajonalë kanë bërë thirrje për një bllokim të shkurtër dhe të mprehtë...

Lideri i CDU në Gjermani kërkon një mbyllje 3 javore të vendit

para 2 jave - ABC News

Gjermania duhet të vendosë masa më të ashpra bllokimi për dy deri në tre javët e ardhshme, tha të martën kryetari i partisë konservatore(CDU). Armin Laschet tha se qëllimi i masave më të rrepta ishte ulja...

Kryetari i partisë së Merkelit kërkon izolim më të rreptë për 2-3 javë

para 2 jave - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Kristian-demokrate të kancelares gjermane, Angela Merkel, Armin Laschet, tha të martën se vendi duhet të marrë masa të më rrepta të izolimit për dy deri në tri javë për ta përmbushur...

Kryetari i partisë së Merkelit kërkon izolim më të rreptë për 2-3 javë

para 2 jave - Smart News

Kryetari i Partisë Kristian-demokrate të kancelares gjermane, Angela Merkel, Armin Laschet, tha të martën se vendi duhet të marrë masa të më rrepta të izolimit për dy deri në tri javë për ta përmbushur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK