Çmimet nuk pritet të ulen/ Gjysma e inflacionit të rritur vjen në Shqipëri nga mallrat e importit

para një jave - Top Channel

Rritja e çmimeve në dhjetor arriti nivelin më të lartë në 11 vite duke kaluar dhe objektivin e Bankës së Shqipërisë. Bizneset në vend janë duke reflektuar krizën e energjisë që ka pushtuar Europën dhe...

Xhepat bosh, çmimet në qiell!

para një jave - Koha.mk

Sipas sektorit të biznesit, qytetarët e vendit më shumë se 40 për qind e të ardhurave të tyre i harxhojnë për ushqim dhe energji elektrike, ndërsa gjysma e popullatës nuk mund të konsumojnë mish ose peshk...

BSH: Kontratat porositëse në ndërtim, në rënie të fortë prej të paktën pesë vitesh; Kush po blen?!

para një jave - Top Channel

Kontratat porositëse në sektorin e ndërtimit janë në rënie prej të paktën pesë vitesh me radhë. Po t’i referohemi vrojtimit të Bankës së Shqipërisë për besimin e biznesit dhe konsumatorit, në muajin dhjetor...

Inflacioni në Turqi kap kulmin ndërsa shitjet e shtëpive dyfishohen vetëm gjatë dhjetorit!

para një jave - Scan TV

Lira qëndroi e qëndrueshme të premten pasi ministri i financave i Turqisë u citua të thoshte se inflacioni do të arrinte kulmin në janar dhe do të arrinte shifra një shifrore deri në zgjedhjet e qershorit...

BSH: Kontratat porositëse në ndërtim, në rënie të fortë prej të paktën pesë vitesh; Kush po blen?!

para një jave - Bota Sot

Kontratat porositëse në sektorin e ndërtimit janë në rënie prej të paktën pesë vitesh me radhë. Po t’i referohemi vrojtimit të Bankës së Shqipërisë për besimin e biznesit dhe konsumatorit, në muajin dhjetor...

BSH: Kontratat porositëse në ndërtim në rënie

para një jave - RTK

Kontratat porositëse në sektorin e ndërtimit janë në rënie prej, të paktën, pesë vitesh me radhë. Po t’i referohemi vrojtimit të Bankës së Shqipërisë për besimin e biznesit dhe konsumatorit, në muajin...

BSH: Kontratat porositëse në ndërtim, në rënie të fortë prej të paktën pesë vitesh

para një jave - Dosja.al

SHQIPËRI – Kontratat porositëse në sektorin e ndërtimit janë në rënie prej të paktën pesë vitesh me radhë. Po t’i referohemi vrojtimit të Bankës së Shqipërisë për besimin e biznesit dhe konsumatorit, në...

BSH: Kontratat porositëse në ndërtim, në rënie të fortë prej të paktën pesë vitesh; Kush po blen?!

para një jave - FaxWeb

Kontratat porositëse në sektorin e ndërtimit janë në rënie prej të paktën pesë vitesh me radhë. Po t’i referohemi vrojtimit të Bankës së Shqipërisë për besimin e biznesit dhe konsumatorit, në muajin dhjetor...

Rritja e çmimeve prek vetëm të varfrit

para një jave - Koha.mk

Ka shumë arsye për rritjen e çmimeve të ushqimeve. Disa lidhen me problemet në zinxhirin e furnizimit, sidomos transporti. Çmimi i energjisë gjithashtu është një faktor përcaktues i kostos së prodhimit...

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

para një jave - Flaka

Rritja e shpenzimeve të jetesës assesi të ndalet. Qytetarët janë të shqetësuar për rënien e fuqisë blerëse. OJQ-të kërkojnë masa nga autoritetet për t’i ndihmuar më të rrezikuarit, shkruan Alsat. Qytetarët...

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Ile Petrevski Rritja e shpenzimeve të jetesës assesi të ndalet. Qytetarët janë të shqetësuar për rënien e fuqisë blerëse. OJQ-të kërkojnë masa nga autoritetet për t’i ndihmuar më të rrezikuarit,...

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

para një jave - Fakti Ditor

Rritja e shpenzimeve të jetesës assesi të ndalet. Qytetarët janë të shqetësuar për rënien e fuqisë blerëse. OJQ-të kërkojnë masa nga autoritetet për t’i ndihmuar më të rrezikuarit, shkruan Alsat. Qytetarët...

Rritja e shpenzimeve nuk ndalet, pavarësisht ngrirjes së çmimeve

para një jave - Nistori

Rritja e shpenzimeve të jetesës assesi të ndalet. Qytetarët janë të shqetësuar për rënien e fuqisë blerëse. OJQ-të kërkojnë masa nga autoritetet për t’i ndihmuar më të rrezikuarit. Qytetarët e vendit asnjëherë...

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

para një jave - Almakos

Rritja e shpenzimeve të jetesës assesi të ndalet. Qytetarët janë të shqetësuar për rënien e fuqisë blerëse. OJQ-të kërkojnë masa nga autoritetet për t’i ndihmuar më të rrezikuarit, shkruan Alsat. Qytetarët...

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

para një jave - in7

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet Gazetar: Ile Petrevski/ALSAT Rritja e shpenzimeve të jetesës assesi të ndalet. Qytetarët janë të shqetësuar për rënien e fuqisë blerëse....

Guvernatori i Bankës Gjermane: Periudha e inflacionit të lartë mund të zgjasë

para një jave - Top Channel

Kreu i ri i Bundesbank Joachim Nagel paralajmëroi se inflacioni i lartë mund të zgjasë më shumë sesa pritej aktualisht, duke i thënë Bankës Qendrore Evropiane se ajo duhet të jetë e gatshme të rregullojë...

Guvernatori i Bankës gjermane: Periudha e inflacionit të lartë mund të zgjasë

para një jave - Indeks online

Kreu i ri i Bundesbank Joachim Nagel paralajmëroi se inflacioni i lartë mund të zgjasë më shumë sesa pritej aktualisht, duke i thënë Bankës Qendrore Evropiane se ajo duhet të jetë e gatshme të rregullojë...

Guvernatori i Bankës: Periudha e inflacionit të lartë mund të zgjasë

para një jave - RTK

Kreu i ri i Bundesbank Joachim Nagel paralajmëroi se inflacioni i lartë mund të zgjasë më shumë sesa pritej aktualisht, duke i thënë Bankës Qendrore Evropiane se ajo duhet të jetë e gatshme të rregullojë...

Guvernatori i Bankës gjermane: Periudha e inflacionit të lartë mund të zgjasë

para një jave - ATV Live

Kreu i ri i Bundesbank Joachim Nagel paralajmëroi se inflacioni i lartë mund të zgjasë më shumë sesa pritej aktualisht, duke i thënë Bankës Qendrore Evropiane se ajo duhet të jetë e gatshme të rregullojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK