Michel: Ndjekim nga afër procesin në Bullgari! Sa më parë të nisin negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - TV21

Kreu i Këshillit Evropian, Charles Michel para Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Bruksel tha se autoritet europiane po ndjekin nga afër situatën në Bullgari, përcjell TV21. Michel thotë se ka dallime ende...

Borrell kritikon Bullgarinë: Nuk mund të vazhdojmë me një vend që bllokon gjithçka

para 6 dite - Mapo

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Europian, Josep Borrell i ka drejtuar një mesazh Bullgarisë sa i përket vetos për hyrjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE-së. Ai është shprehur se, negociatat...

Bullgaria bllokon hyrjet në BE, Borrell: Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe RMV

para 6 dite - Top Channel

Borrell : Ne nuk jemi aty ku duhet të jemi në Ballkan, sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe nuk mund të mos e fsheh keqardhjen time: ka ende shpresë, nuk e di se çfarë...

Borrell: Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë, Bullgaria s’mund të bllokojë gjithçka

para 6 dite - Zeri

Vetoja e Bullgarisë për hyrjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE po shkakton debat. Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell përmes një mesazhi, Borrell bën thirrje që mjaft më...

Borrell me të njëjtën gjuhë si Rama ndaj Bullgarisë: S’mund të vazhdojmë me një vend që bllokon gjithçka, sot të nisin negociatat

para 6 dite - Albeu

Vendimi i Bullgarisë për të mos i hapur rrugën Maqedonisë për anëtarësimi në BE, që bllokon po ashtu në këtë proces edhe Shqipërinë, ka nxitur një debat. Së fundmi ka reaguar ashpër edhe shefi i diplomacisë...

“Nuk po shkon mirë, por ka ende shpresë”, Borrell: Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - ABC News

Vetoja e Bullgarisë për hyrjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE shkakton debat në arenën ndërkombëtare. “Ne nuk jemi aty ku duhet të jemi në Ballkan, sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë...

“Nuk po shkon mirë, por ka ende shpresë”, Borrell: Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - InfoShqip

Vetoja e Bullgarisë për hyrjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE shkakton debat në arenën ndërkombëtare. “ Ne nuk jemi aty ku duhet të jemi në Ballkan, sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë...

“S’po shkon mirë, por ka ende shpresë”/ Borrell: Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

para 6 dite - Java News

Vetoja e Bullgarisë për hyrjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE shkakton debat në arenën ndërkombëtare. “Ne nuk jemi aty ku duhet të jemi në Ballkan, sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë...

“Nuk po shkon mirë, por ka ende shpresë”, Borrell: Sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Tetova Sot

Vetoja e Bullgarisë për hyrjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE shkakton debat në arenën ndërkombëtare. “Ne nuk jemi aty ku duhet të jemi në Ballkan, sot duhet të nisim negociatat me Shqipërinë...

Michel: Ndjekim nga afër procesin në Bullgari! Sa më parë të nisin negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Almakos

Kreu i Këshillit Evropian, Charles Michel para Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Bruksel tha se autoritet europiane po ndjekin nga afër situatën në Bullgari, përcjell TV21. Michel thotë se ka dallime ende...

Michel: Ndjekim nga afër procesin në Bullgari! Sa më parë të nisin negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Lajm

Kreu i Këshillit Evropian, Charles Michel para Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Bruksel tha se autoritet europiane po ndjekin nga afër situatën në Bullgari, përcjell TV21. Michel thotë se ka dallime ende...

“Nuk mund të vazhdojmë me një vend që bllokon gjithçka”, Borell kritika Bullgarisë: Sot të hapim negociatat me Shqipërinë e RMV

para 6 dite - FaxWeb

Lexo edhe : Protesta e 7 korrikut, Berisha: Është e hapur për të gjithë shqiptarët, ja ku do të mbahet Nis seanca plenare në Kuvend/ Mazhoranca dhe opozita bëhen “bashkë”, shtyhet rendi i ditës! Balla:...

“Nuk mund të vazhdojmë me një vend që bllokon gjithçka”, Borell: Sot të hapim negociatat me Shqipërinë e RMV

para 6 dite - FaxWeb

Lexo edhe : Nis seanca plenare në Kuvend/ Mazhoranca dhe opozita bëhen “bashkë”, shtyhet rendi i ditës! Balla: Pranojmë kërkesën e Vasilit, por me kushtin që më 2 korrik… Gruaja i vjedh 28 milionë lekë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK