Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - Fakte

‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, nëse hallkat ndërinstitucionale nuk bashkëpunojnë dhe zbatojnë ligjin.’ Është kjo një pjesë nga letra...

Tragjedia në Potam/ Nano letër pushtetit lokal dhe Agjencisë Kombëtare të Bregdetit: Bashkëpunim të gjitha hallkave institucionale

para 3 dite - Top Channel

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano në një letër drejtuar Prefekturave, bashkive dhe Agjencisë Kombëtare të Bregdetit ka kërkuar bashkëpunimin dhe angazhimin e të gjitha hallkave institucionale,...

Tragjedia në Potam/ Nano letër pushtetit lokal dhe Agjencisë Kombëtare të Bregdetit: Bashkëpunim i të gjitha hallkave institucionale

para 3 dite - Top Channel

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano në një letër drejtuar Prefekturave, bashkive dhe Agjencisë Kombëtare të Bregdetit ka kërkuar bashkëpunimin dhe angazhimin e të gjitha hallkave institucionale,...

Si merret patenta për mjetet lundruese në Shqipëri, ja çfarë duhet të dini

para 3 dite - Java News

Një qytetar mund të drejtojë një mjet lundrues vetëm pas 7 ditëve kurs. Nëse merr këtë patentë për kaq ditë, atëherë ke të drejtë të lundrosh deri në 1.2 milje nga bregu ose rreth 2 km. Lejet janë të ndara...

Vrasja e Jonadës, një tragjedi e paralajmëruar/ Arian Tase, jo i vetmi përg...

para 3 dite - BalkanWeb

Një kukull, disa lule, një qiri, janë vendosur nga pushues në vendin ku Jonada 7-vjeçare u vra. Kukulla që Jonada duhet të mbante në dorë për të luajtur, tashmë është kthyer në pritësen e ngushëllimeve...

Gledis Nano akuza AKB dhe Bashkisë/ “Nuk kanë referuar rastet e shkeljeve në bregdet”

para 3 dite - Vizion Plus

Agjencia Kombëtare e Bregdetit, Bashkitë si edhe Prefekturat, nuk kanë referuar asnjë shkelje të kryer nga subjektet private që vënë në rrezik jetën e pushuesve në plazhet e vendit. Përmes një letre që...

Për 7 ditë i hipën skafit, si merret patenta për mjetet lundruese në Shqipëri

para 3 dite - Albeu

Një qytetar mund të drejtojë një mjet lundrues vetëm pas 7 ditëve kurs. Nëse merë këtë patentë për kaq ditë, atëherë ke të drejtë të lundrosh deri në 1.2 milje nga bregu ose rreth 2 km. Lejet janë të ndara...

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - Zhurnal

‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, nëse hallkat ndërinstitucionale nuk bashkëpunojnë dhe zbatojnë ligjin.’ Është kjo një pjesë nga letra...

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - Medial

‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, nëse hallkat ndërinstitucionale nuk bashkëpunojnë dhe zbatojnë ligjin.’ Është kjo një pjesë nga letra...

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - Klan

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe Kreu i Policisë: S’kemi informacion për masat që kanë marrë ‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja...

Si merret patenta për mjetet lundruese në Shqipëri, ja çfarë duhet të dini

para 3 dite - ABC News

Një qytetar mund të drejtojë një mjet lundrues vetëm pas 7 ditëve kurs. Nëse merë këtë patentë për kaq ditë, atëherë ke të drejtë të lundrosh deri në 1.2 milje nga bregu ose rreth 2 km. Lejet janë të ndara...

“Nuk keni zbatuar detyrimet”- Gledis Nano letër disa institucioneve pas tragjedisë në Himarë: Policia e Shtetit s’mund të veprojë e vetme nëse…

para 3 dite - Panorama

Tre dite pas tragjedisë në Himarë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i ka dërguar një letër Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, prefekturave dhe bashkive lidhur me sigurinë në plazhe...

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - Argument

‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, nëse hallkat ndërinstitucionale nuk bashkëpunojnë dhe zbatojnë ligjin.’ Është kjo një pjesë nga letra...

Pasiguria dëmton turizmin/ “Mos bllokoni mjetet lundruese, por rregulloni përdorimin e tyre”

para 3 dite - Vizion Plus

Ngjarja e rëndë në Potam të Himarës ka frikësuar pushuesit në bregdetin shqiptar. Pasiguria i shoqëron sa herë shohin mjete lundruese, por pas ndërhyrjes me aksion të policisë, qetësia mbizotëron në plazhe....

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - InFokus

‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, nëse hallkat ndërinstitucionale nuk bashkëpunojnë dhe zbatojnë ligjin.’ Është kjo një pjesë nga letra...

Tragjedia e Himarës, Gledis Nano letër institucioneve për licencat e mjeteve ujore: Nuk na keni informuar për asnjë rast

para 3 dite - Albeu

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledisa Nano përmes një shkrese të nisur Agjencisë Kombëtare të Bregdetit ka kërkuar bashkëpunimin e të gjitha institucioneve ligjzbatuese për të pasur një...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, Nano shkund institucionet, zbardhet lëvizja më e fundit

para 3 dite - Bota Sot

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, i ka dërguar një letër të gjitha institucioneve që kanë për detyrë mbarëvajtjen e sezonit turistik, për të cilat ankohet se nuk ka pasur bashkëpunim....

Ngjarja në Himarë/ “Nuk keni zbatuar detyrimet”, Gledis Nano letër institucioneve: Policia e shtetit nuk mund të veprojë e vetme nëse…

para 3 dite - Java News

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i ka dërguar një letër Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, prefekturave dhe bashkive lidhur me sigurinë në plazhe dhe vijës bregdetare. Në letrën...

Nano “pason topin” te institucionet përgjegjëse për licencat e mjeteve ujore: Policia nuk është informuar mbi masat e marra

para 3 dite - ABC News

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledisa Nano përmes një shkrese të nisur Agjencisë Kombëtare të Bregdetit ka kërkuar bashkëpunimin e të gjitha institucioneve ligjzbatuese për të pasur një...

Gledis Nano, letër institucioneve për sigurinë në plazhe

para 3 dite - Daily News

‘Policia e shtetit nuk mund të mund të veprojë e vetme dhe as nuk mund të jetë e vetmja përgjegjëse, nëse hallkat ndërinstitucionale nuk bashkëpunojnë dhe zbatojnë ligjin.’ Është kjo një pjesë nga letra...

Nano, letër disa institucioneve vendore e qendrore pas tragjedisë në Himarë

para 3 dite - Lapsi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i ka dërguar një letër Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, prefekturave dhe bashkive lidhur me sigurinë në plazhe dhe vijës bregdetare. Në letrën...

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, Gledis Nano letër institucioneve: Nuk na keni informuar për asnjë rast

para 3 dite - FaxWeb

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, i ka dërguar një letër të gjitha institucioneve që kanë për detyrë mbarëvajtjen e sezonit turistik, për të cilat ankohet se nuk ka pasur bashkëpunim.

Ekspertët: Moszbatimi i masave të sigurisë cenon sektorin e turizmit në ven...

para 4 dite - BalkanWeb

Pavarësisht rritjes së fluksit turistik këtë vit, masat e sigurisë për këtë sektor nuk janë të mjaftueshme për të garantuar sigurinë e pushuesve në Shqipëri. Pikërisht mungesa e këtyre masave bëri që të...

Ekspertët: Moszbatimi i masave të sigurisë cenon edhe më tej sektorin e turizmit në vend

para 4 dite - Albeu

Pavarësisht rritjes së fluksit turistik këtë vit, masat e sigurisë për këtë sektor nuk janë të mjaftueshme për të garantuar sigurinë e pushuesve në Shqipëri. Pikërisht mungesa e këtyre masave bëri që të...

Uniko – Pushimet fatale të Jonadës dhe të pathënat e ngjarjes në Potam

para 5 dite - Klan

Uniko – Pushimet fatale të Jonadës dhe të pathënat e ngjarjes në Potam Jonada Avdia vetëm 7 vjeç u përplas për vdekje në plazhin e Himarës mesditën e të martës datë 2 Gusht 2022. Komisari i Policisë Arjan...

Pushimet fatale të Jonadës dhe të pathënat e ngjarjes në Potam!

para 5 dite - Java News

Nga Spartak Koka Jonada Avdia vetëm 7 vjeç u përplas për vdekje në plazhin e Himarës mesditën e të martës datë 2 Gusht 2022. Komisari i Policisë Arjan Tase duke lundruar një skaf me dy motorë në shkelje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK