Raketat ruse dëmtuan një pjesë të centralit bërthamor, tha Ukraina

para 3 dite - RTV 21

Agjencia bërthamore e Ukrainës tha se raketat ruse kanë dëmtuar një pjesë të një termocentrali gjigant bërthamor të kontrolluar nga Rusia, por nuk ka pasur rrjedhje rrezatimi. Enerhoatom tha se një njësi...

Rusia akuzoi Ukrainën për sulmin të centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Zhurnal

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzoi Ukrainën për sulmin të centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Portalb

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Reporteri

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias: U bëjmë thirrje organizatave ndërkombëtare të dënojnë veprimet kriminale të regjimit Zelensky

para 3 dite - Albeu

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - RTK

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të "terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Top Channel

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Kallxo

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Zeri

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të "terrorizmit...

Rusia përdor centralin bërthamor si mbulesë për të bombarduar

para 3 dite - RTV 21

Forcat ruse në termocentralin më të madh bërthamor në Evropë në Ukrainë po përdorin “taktika terroriste” duke përdorur vendndodhjen për të nisur sulme me raketa ndaj civilëve, i është thënë BBC. “Çdo mëngjes...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Vizion Plus

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Bota Sot

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të "terrorizmit...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Evropa e Lirë

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të "terrorizmit...

Rusët përdorin termocentralin bërthamor si mbulesë, lëshojnë raketa ndaj ukrainasve

para 3 dite - Telegrafi

Forcat ruse po përdorin termocentralin më të madh bërthamor në Evropë për “taktikat e tyre terroriste” të sulmit ndaj civilëve ukrainas. Rusia kontrollon termocentralin bërthamor në Zaporizhzhia, por edhe...

Rusët përdorin termocentralin bërthamor si mbulesë, lëshojnë raketa ndaj ukrainasve

para 3 dite - Lapsi

Forcat ruse po përdorin termocentralin më të madh bërthamor në Evropë për “taktikat e tyre terroriste” të sulmit ndaj civilëve ukrainas. Rusia kontrollon termocentralin bërthamor në Zaporizhzhia, por edhe...

Ukraina: Rusia përdor centralin bërthamor si taktikë për të na bombarduar

para 3 dite - Top Channel

Forcat ruse në termocentralin më të madh bërthamor në Evropë në Ukrainë po përdorin “taktika terroriste” duke përdorur vendndodhjen për të nisur sulme me raketa ndaj civilëve. Banorët e mbetur në vend...

Rusët përdorin termocentralin bërthamor si mbulesë, lëshojnë raketa ndaj ukrainasve

para 3 dite - Debat

Forcat ruse po përdorin termocentralin më të madh bërthamor në Evropë për “taktikat e tyre terroriste” të sulmit ndaj civilëve ukrainas. Rusia kontrollon termocentralin bërthamor në Zaporizhzhia, por edhe...

BBC: Rusia po përdor centralin bërthamor në Zaporizhzhia si mbulesë për të bombarduar Ukrainën

para 3 dite - Shenja

Forcat ruse në termocentralin e madh bërthamor në Evropë në Ukrainë po përdorin “taktika terroriste” për të nisur sulme me raketa ndaj civilëve. Sipas burimeve për BBC në ambientet e jashtme të termocentralit...

Ukraina: Rusia përdor centralin bërthamor si taktikë për të na bombarduar

para 3 dite - Bota Sot

Forcat ruse në termocentralin më të madh bërthamor në Evropë në Ukrainë po përdorin “taktika terroriste” duke përdorur vendndodhjen për të nisur sulme me raketa ndaj civilëve. Banorët e mbetur në vend...

Rusia akuzon Ukrainën për sulmin ndaj centralit bërthamor të Zaporizhias

para 3 dite - Arbresh

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Ukraina: Rusia planifikon ofensivë në herson

para 3 dite - Alsat-M

Ushtarët ukrainas po përdorën artileri vetëlëvizëse në rajonin Kharkiv të Ukrainës në përballje me armatën ruse e cila vazhdoi të bombardojë qytetin e dytë më të madh të Ukrainës dhe të shtyjë ofensivën...

Ukraina: Rusia planifikon ofensivë në herson

para 3 dite - Flaka

Ushtarët ukrainas po përdorën artileri vetëlëvizëse në rajonin Kharkiv të Ukrainës në përballje me armatën ruse e cila vazhdoi të bombardojë qytetin e dytë më të madh të Ukrainës dhe të shtyjë ofensivën...

RUSIA AKUZON UKRAINËN PËR SULMIN NDAJ CENTRALIT BËRTHAMOR TË ZAPORIZHIAS

para 3 dite - KDPolitik

Rusia akuzoi të premten ushtrinë ukrainase se po bombardonte termocentralin bërthamor të Ukrainës në Zaporizhia, më i madhi në Evropë, dhe akuzoi se qeveria e Volodymyr Zelensky-t po kryente akte të “terrorizmit...

Ukraina: Rusia planifikon ofensivë në herson

para 3 dite - Lajm

Ushtarët ukrainas po përdorën artileri vetëlëvizëse në rajonin Kharkiv të Ukrainës në përballje me armatën ruse e cila vazhdoi të bombardojë qytetin e dytë më të madh të Ukrainës dhe të shtyjë ofensivën...

Burime për BBC: Rusia po përdor centralin bërthamor në Zaporizhzhia si mbulesë për të bombarduar Ukrainën

para 3 dite - ABC News

Forcat ruse në termocentralin e madh bërthamor në Evropë në Ukrainë po përdorin “taktika terroriste” për të nisur sulme me raketa ndaj civilëve. Sipas burimeve për BBC në ambientet e jashtme të termocentralit...

BBC: Rusia po përdor centralin bërthamor në Zaporizhzhia si mbulesë për të bombarduar Ukrainën

para 3 dite - Java News

Forcat ruse në termocentralin e madh bërthamor në Evropë në Ukrainë po përdorin “taktika terroriste” për të nisur sulme me raketa ndaj civilëve. Sipas burimeve për BBC në ambientet e jashtme të termocentralit...

Ashpërsohen luftimet në Ukrainë, Rusia po planifikon ofensivë në jug

para 3 dite - Koha.net

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ukraina: Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - Zeri

Ushtarët ukrainas qëllojnë me një sistem rakete lëshimi të shumëfishtë BM27 Uragan në një pozicion në rajonin e Harkivit, ndërsa sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës vazhdon. Ukrainë 4 gusht 2022. Luftimet e ashpra...

Kievi thotë se janë ashpërsuar luftimet në Donjeck: Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - TV21

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ashpërsohen luftimet në Donjeck të Ukrainës, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - Portalb

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - RTK

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ukraina: Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - ATV Live

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ukraina: Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - Bota Sot

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ukraina: Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - Panorama

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ukraina: Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - Evropa e Lirë

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Ukraina: Ashpërsohen luftimet në Donjeck, Rusia po planifikon ofensivë në Herson

para 3 dite - Arbresh

Luftimet e ashpra ishin duke u zhvilluar në rajonin lindor të Ukrainës, Donjeck, kur separatistët e mbështetur nga Moska u përpoqën të largonin forcat e Kievit nga qytetet Bakhmut dhe Avdiyivka, ndërsa...

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

para 4 dite - Alsat-M

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

para 4 dite - ABC News

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

para 4 dite - Shenja

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Franca mirëpret 100,000 refugjatë ukrainas

para 4 dite - Syri.net Kosova

Franca ka mirëpritur 100,000 refugjatë ukrainas që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës më shumë se pesë muaj më parë, tha të enjten Didier Leschi, drejtor i përgjithshëm i Zyrës Franceze për Emigracionin...

Ukraina paralajmëron ofensivë të re kundër Rusisë

para 4 dite - Klan

Ukraina paralajmëron ofensivë të re kundër Rusisë OKB thirrje të vendoset nën kontroll termocentrali bërthamor në Zaporizhia pasi është burim rreziku 5 muaj e gjysmë nga nisja e agresionit, forcat ukrainase...

Rusia nuk i ndal sulmet ndaj Ukrainës, lëshon predha në një stacion autobusi/ Vdesin 8 persona

para 4 dite - FaxWeb

Rusia nuk e ka ndalur sulmin ndaj Ukrainës, ku ditën e sotme, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër...

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

para 4 dite - Tetova Sot

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

para 4 dite - Shenja

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Rusia vazhdon bombardimet në qytetet e Ukrainës, u vranë të paktën katër persona

para 4 dite - Portalb

Granatimet ruse të qyteteve të Ukrainës vazhduan gjatë 24 orëve të kaluara, me të paktën katër persona të vrarë gjatë slumeve. Në rajonin e Donetskut, nga sulmet me raketa kanë humbur jetën tre persona...

8 civilë të vrarë nga sulmi me raketa në Donetsk

para 4 dite - Periskopi

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

para 4 dite - Epoka e Re

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona. Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë. Lajmi u...

Ukrainë, centrali bërthamor i Zaporizhzhia jashtë kontrollit

para 4 dite - TV21

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore të OKB-së. Rafael Grossi u citua nga agjencia...

Ukraina paralajmëron për ofensivë të re ruse

para 4 dite - Klan

Ukraina paralajmëron për ofensivë të re ruse OKB-ja ka bërë apel që të vendoset në kontroll termocetrali bërthamor në Zaporizhzhia pasi është burim rreziku Në fushën e betejës, forcat ukrainase kanë paralajmëruar...

Termocentrali bërthamor jashtë kontrollit, AI: Ukraina e Rusia po rrezikojnë civilët

para 4 dite - Arbresh

Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë “është plotësisht jashtë kontrollit”. Sipas shefit bërthamor të OKB-së, situata po bëhet çdo ditë e më e rrezikshme në uzinën e Zaporizhzhya në Ukrainën juglindore,...

Evropa në rrezik/ Centrali bërthamor në Ukrainë është jashtë kontrollit

para 4 dite - Indeks online

Dje alarmi u dha nga autoritetet amerikane, sot e jep edhe BBC. Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore...

Centrali bërthamor i Zaporizhzhia jashtë kontrollit

para 5 dite - RTV 21

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore të OKB-së. Rafael Grossi u citua nga agjencia...

Evropa në rrezik/ Centrali bërthamor në Ukrainë është jashtë kontrollit

para 4 dite - NOA

UKRAINË- Dje alarmi u dha nga autoritetet amerikane, sot e jep edhe BBC. Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia në Ukrainë është "plotësisht jashtë kontrollit", thotë kreu i agjencisë bërthamore...

OKB: Termocentrali bërthamor i Ukrainës "jashtë kontrollit"

para 4 dite - Kallxo

Shefi bërthamor i OKB-së paralajmëroi të martën se termocentrali bërthamor në Zaporizhzhya i Ukrainës – më i madhi në Evropë – “është plotësisht jashtë kontrollit”. Rafael Grossi, drejtor i përgjithshëm...

IAEA thotë se centrali bërthamor i Zaporizhzhia është jashtë kontrollit

para 4 dite - Lapsi

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore të OKB-së. Rafael Grossi u citua nga agjencia...

OKB: Termocentrali bërthamor në Ukrainë i pushtuar nga Rusia është jashtë kontrollit

para 5 dite - GazetaBlic

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, ka thënë kreu i agjencisë bërthamore të Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

Evropa në rrezik: Centrali bërthamor në Ukrainë është jashtë kontrollit

para 4 dite - Bota Press

Dje alarmi u dha nga autoritetet amerikane, sot e jep edhe BBC.Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore...

Centrali bërthamor i Zaporizhzhia jashtë kontrollit

para 4 dite - Top24

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore të OKB-së. Rafael Grossi u citua nga agjencia...

OKB: Termocentrali bërthamor në Ukrainë i pushtuar nga Rusia është jashtë kontrollit

para 4 dite - Periskopi

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, ka thënë kreu i agjencisë bërthamore të Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

IAEA thotë se centrali bërthamor i Zaporizhzhia është jashtë kontrollit

para 5 dite - Debat

Një termocentral i madh bërthamor i pushtuar nga Rusia gjatë pushtimit të saj në Ukrainë është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë kreu i agjencisë bërthamore të OKB-së. Rafael Grossi u citua nga agjencia...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK