'Drama e Gjinekologjisë', rrëfimi i babait që ia treguan të gjallë 'djalin', më pas i thanë të ka vdekur vajza

para 2 jave - Syri.net Kosova

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

“E humba kontrollin”, deklarohet babai, foshnja e të cilit i thanë se ishte gjallë, më pas se kishte vdekur

para 2 jave - Reporteri

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

Drama e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, rrëfimi i babait që ia treguan të gjallë “djalin”, më pas i thanë të ka vdekur vajza (VIDEO)

para 2 jave - Zhurnal

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

Me gjithë ndalesën, familjarët shoqërues nëpër klinika po kujdesen për të afërmit

para 2 jave - Koha.net

Në hyrjen e secilës klinikë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është i vendosur një njoftim, në të cilin tregohet orari i vizitave të familjarëve te pacientët. Sipas këtij njoftimi, vizitat...

Drama e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, rrëfimi i babait që ia treguan të gjallë “djalin”, më pas i thanë të ka vdekur vajza

para 2 jave - Telegrafi

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

Drama e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, rrëfimi i babait që ia treguan të gjallë “djalin”, më pas i thanë të ka vdekur vajza

para 2 jave - GazetaBlic

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

Drama e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, rrëfimi i babait që ia treguan të gjallë “djalin”, më pas i thanë të ka vdekur vajza

para 2 jave - Bota Sot

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

Bebet s’u ngatërruan, prindërit po

para 2 jave - Syri.net Kosova

“Ndërrim të foshnjave jo, por ngatërrim të prindit në dhënien e informatave po”, kështu po bën me dije ShSKUK. Por si ndodhi e gjithë ngjarja e së mërkurës mbrëma që e bëri hallakamë Gjinekologjinë dhe...

Hetime në Gjinekologji, shkak ngatërrimi i dy foshnjave |Video

para 2 jave - RTK

Keqinformohen prindërit për foshnjat që lindën në të njëjtën kohë, njëra e shëndoshë e tjetra pa shenja jete. Mbrëmë në të njëjtën kohë, sipas SHSKUK-së, u lindën dy foshnja, por fatkeqësisht njëra prej...

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

para 2 jave - Fakte

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve. Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë...

Skandal, nëna lind foshnjën e vdekur në Kosovë, infermierja i çon një tjetër

para 2 jave - Alsat-M

Në klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Universitare të Kosovës, një infermiere ka ngatërruar familjen që do t’i jepte foshnjën. Por, ngjarja është akoma më e rëndë, pasi njëra nga foshnjet lindi e vdekur,...

Ish-këshilltari i Kurtit tregon ngjarjen prekëse kur i vdiq vajza në QKUK

para 2 jave - Bota Sot

Ish-këshilltari i kryeministrit Kurti, Durim Berisha ka reaguar për rastin e sotëm në QKUK, ku dyshohet se një infermiere mori foshnjën e gjallë për ta dërguar në kujdesin neonatal dhe rrugës e takon prindin...

Incidenti në Gjinekologji, krejt çka ndodhi me keqinformatën që i dha infermierja-prindit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë u raportua se ka lindur një foshnje pa shenja jete. Babai i foshnjës që nuk mbijetoi e ka raportuar rastin në polici, pasi ka dyshuar se iu ndërrua foshnja. Por, një...

Për rastin e 'ndërrimit të foshnjave', e sqaron situatën SHSKUK

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar lidhur me raportimet se dy foshnje janë ndërruar në Klinikën e Gjinekologjisë, njëra e vdekur dhe tjetra e gjallë. SHSKUK thotë se nuk bëhet fjalë...

Drama e ‘ndërrimit të foshnjave’ në QKUK, rrëfimi i babait që ia treguan të gjallë ‘djalin’, më pas i thanë të ka vdekur vajza

para 2 jave - Gazeta Metro

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

Incidenti në Gjinekologji, krejt çka ndodhi me keqinformatën që i dha infermierja-prindit

para 2 jave - News33

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë u raportua se ka lindur një foshnje pa shenja jete. Babai i foshnjës që nuk mbijetoi e ka raportuar rastin në polici, pasi ka dyshuar se iu ndërrua foshnja. Por, një...

Deklarohet babai, foshnja e të cilit i thanë se ishte gjallë, më pas se kishte vdekur

para 2 jave - Insajderi.org

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

“E humba kontrollin”, deklarohet babai, foshnja e të cilit i thanë se ishte gjallë, më pas se kishte vdekur

para 2 jave - Periskopi

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK mbrëmjen e së mërkurës ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një familje fillimisht është informuar se familjarja e tyre ka lindur me sukses një djalë, kurse pas rreth gjysmë...

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

para 2 jave - Medial

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve. Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë...

Skandal, nëna lind foshnjën e vdekur në Kosovë, infermierja i çon një tjetër

para 2 jave - Tetova Sot

Në klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Universitare të Kosovës, një infermiere ka ngatërruar familjen që do t’i jepte foshnjën. Por, ngjarja është akoma më e rëndë, pasi njëra nga foshnjet lindi e vdekur,...

Skandal, nëna lind foshnjën e vdekur në Kosovë, infermierja i çon një tjetër

para 2 jave - Flaka

Në klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Universitare të Kosovës, një infermiere ka ngatërruar familjen që do t’i jepte foshnjën. Por, ngjarja është akoma më e rëndë, pasi njëra nga foshnjet lindi e vdekur,...

Ndodh çudia në Kosovë/ Nëna lind foshnjën e vdekur, infermierja i prezanton fëmijën tjetër si të sajin

para 2 jave - Top Channel

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Universitare të Kosovës, ku një infermiere ka ngatërruar familjen që do t’i jepte foshnjën. Në repartin ku ajo punonte në të njëjtën...

S’bëhet fjalë për ndërrim të foshnjës në QKUK, por për ngatërrim të informatave!

para 2 jave - RTV 21

Një infermiere në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka ngatërruar familjet të cilat po prisnin foshnje të mërkurën në mbrëmje, duke e njoftuar familjen e gabuar...

Rasti i “ndërrimit të foshnjave”, SHSKUK del me këtë sqarim

para 2 jave - OraInfo

Klinika e Gjinekologjisë ka sqaruar situatën e ndodhur sot. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar lidhur me raportimet se dy foshnje janë ndërruar në Klinikën e Gjinekologjisë, njëra...

Ndodh çudia në maternitetin shqiptar! Nëna lind foshnjën e vdekur, infermierja i sjell një bebe tjetër dhe i thotë se është fëmija yt!

para 2 jave - NOA

KOSOVË- Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Kosovë. Një nënë në javën e 34 të shtatzënisë është paraqitur me tension të lartë e hemorragji në spital. Gjendja shëndetësore e saj u rëndua, dhe, për fat të...

Foshnja s’mbijetoi, infermierja në QKUK njofton gabimisht familjen se është gjallë

para 2 jave - Koha.net

Një infermiere në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka ngatërruar familjet të cilat po prisnin foshnje të mërkurën në mbrëmje, duke e njoftuar familjen e gabuar...

“Ndërrimi i foshnjave”, ShSKUK sqaron rastin: Infermierja keqinformoi prindërit

para 2 jave - Telegrafi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka sqaruar rastin foshnjës e cila lindi pa shenja jete në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike në QKUK, pasi policia nisi hetimet për shkak të dyshimeve...

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

para 2 jave - Zhurnal

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve. Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë...

Policia nis hetimet për rastin në Gjinekologji ku dyshohet se një foshnje u ngatërrua

para 2 jave - Syri.net Kosova

Në Klinikën e Gjinekologjisë mbrëmë kanë lindur dy foshnje njëra prej të cilave pa shenja jete. Dyshohet se njëra nga infermieret ka krijuar një keqkuptim mes prindërve të dyja foshnjave. Ajo prindërve...

SHSKUK-ja sqaron rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK

para 2 jave - Zeri

SHSKUK-ja ka reaguar pas raportimit se në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të QKUK-së janë ndërruar dy foshnja. SHSKUK-ja ka sqaruar se nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjave, por për dhënie të paautorizuar...

“Po m’pengoni, mos m’thirrni për ksi senesh”/ Drejtori i Gjinekologjisë refuzon të flasë rreth dyshimeve për skandalin e ndërrimit të foshnjave

para 2 jave - Syri.net Kosova

Sot në media u raportua për një vdekje të dyshimtë të një foshnje të porsalindur në Klinikën Gjinekologjike dhe Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Babai i foshnjës dyshohet se është...

Rasti i vdekjes së foshnjës në Gjinekologji: Infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

ShSKUK thotë se do të marrë masa ndaj infermieres që keqinformoi prindërit për ndërrim të foshnjave

para 2 jave - Kallxo

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se do të marrë masa ndaj infermieres së Klinikës së neonatologjisë, e cila lajmëroi familjarët gabimisht dhe shtyu në dyshime për ndërrim...

SHSKUK reagon për rastin në Gjinekologji: Nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjës por për ngatërrim të informatave!

para 2 jave - GazetaBlic

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar ka njoftuar se nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjeve por sipas tyre për dhënie të paautorizuar të informatave nga infermierja dhe ngatërrim të informatës. ShSKUK...

Rasti i vdekjes së foshnjës në Gjinekologji: Infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Reporteri

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

Një foshnje lindi pa shenja jete në QKUK, policia dyshon “për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor”

para 2 jave - Telegrafi

Një person mbrëmjen e së mërkurës ka raportuar në polici në lidhje me ngritjen e dyshimeve “për trajtim të pandërgjegjshëm”, ndaj Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK),...

Drejtori i Gjinekologjisë në QKUK: Nuk është ndërruar asnjë foshnje

para 2 jave - Kallxo

Mediat në Kosovë sot kanë raportuar për mundësinë e ndërrimit të një foshnjeje në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK). KALLXO.com ka kontaktuar me drejtorin e Klinikës së Gjinekologjisë,...

Policia nis hetimet për rastin në Gjinekologji ku dyshohet se një foshnje u ngatërrua

para 2 jave - GazetaBlic

Në Klinikën e Gjinekologjisë mbrëmë kanë lindur dy foshnje njëra prej të cilave pa shenja jete. Dyshohet se njëra nga infermieret ka krijuar një keqkuptim mes prindërve të dyja foshnjave. Ajo prindërve...

Skandal në Gjinekologji, infermierja keqinformon prindërit

para 2 jave - Alsat-M

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

Deklarohet Klinika e Gjinekologjisë pas dyshimeve për ndërrim të një foshnje

para 2 jave - Zhurnal

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë u raportua se ka lindur një foshnjë pa shenja jete. Babai i foshnjës që nuk mbijetoi e ka raportuar rastin në Polici. Ai po dyshon se iu ndërrua foshnja. Por, një gjë...

Detaje nga skandali i vdekjes së foshnjes në Gjinekologji: Infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - OraInfo

Thellohet skandali i vdekjes së foshnjes në Gjinekologji: Infermierja i informoi gabimisht prindërit. Një lëshim i një infermiere e bëri lëmsh gjithë repartin e Gjinekologjisë në Prishtinë.Ajo kishte lajmëruar...

Deklarohet Klinika e Gjinekologjisë pas dyshimeve për ndërrim të një foshnje

para 2 jave - Medial

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë u raportua se ka lindur një foshnjë pa shenja jete. Babai i foshnjës që nuk mbijetoi e ka raportuar rastin në Polici. Ai po dyshon se iu ndërrua foshnja. Por, një gjë...

Drejtori i Gjinekologjisë: Foshnja nuk u ndërrua, prindërit i dinin problemet shëndetësore

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbrëmë ka lindur një foshnje pa shenja jete në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Bashkëshorti i gruas që kishte lindur fëmijën është njoftuar menjëherë pas...

Keqinformimi nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK

para 2 jave - GazetaBlic

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

Deklarohet Klinika e Gjinekologjisë pas dyshimeve për ndërrim të një foshnje

para 2 jave - Zeri

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë u raportua se ka lindur një foshnjë pa shenja jete. Babai i foshnjës që nuk mbijetoi e ka raportuar rastin në Polici. Ai po dyshon se iu ndërrua foshnja. Por, një gjë...

Rasti i “ndërrimit të foshnjave”, SHSKUK sqaron situatën

para 2 jave - Infokusi

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar lidhur me raportimet se dy foshnje janë ndërruar në Klinikën e Gjinekologjisë, njëra e vdekur dhe tjetra gjallë. SHSKUK thotë se nuk bëhet fjalë...

Ngjarja e rëndë/ Nëna lind foshnjën e vdekur, infermierja i prezanton fëmijën tjetër si të sajin

para 2 jave - Java News

Një ngjarje e pazakontë dhe e rëndë ka ndodhur në klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Universitare të Kosovës, ku një infermiere ka ngatërruar familjen që do t’i jepte foshnjën. Në repartin ku ajo punonte...

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

para 2 jave - InFokus

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve. Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë...

“Ndërrimi i foshnjës” në Gjinekologji, infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Bota Sot

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

Foshnja lind pa shenja jete, babai dyshon se fëmija u ndërrua me një tjetër

para 2 jave - Zhurnal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Bashkëshorti i gruas që...

E rëndë në QKUK: Një foshnjë lind pa shenja jete, babai dyshon se fëmija i tij u ndërrua me një tjetër

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Burimet e Gazetës Sinjali...

Rasti në Gjinekologji, ShKUK: Nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjës por për ngatërrim të informatave

para 2 jave - Lajmi.net

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar ka njoftuar se nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjeve por sipas tyre për dhënie të paautorizuar të informatave nga infermierja dhe ngatërrim të informatës. ShSKUK...

Rasti në Gjinekologji, ShKUK: Nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjës por për ngatërrim të informatave

para 2 jave - Infokusi

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar ka njoftuar se nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjeve por sipas tyre për dhënie të paautorizuar të informatave nga infermierja dhe ngatërrim të informatës. ShSKUK...

Policia nis hetimet për rastin ku dyshohet se u ngatërruan foshnjat në QKUK

para 2 jave - Lajmi.net

Në Klinikën Gjinekologjike në Prishtinë mbrëmë kanë lindur dy foshnje, njëra prej të cilave pa shenja jete. Dyshohet se njëra nga infermieret ka krijuar një keqkuptim në mes prindërve të dyja foshnjave....

Policia nis hetimet për rastin në Gjinekologji ku dyshohet se një foshnje gjallë u ngatërrua me një të vdekur

para 2 jave - Infokusi

Në Klinikën e Gjinekologjisë mbrëmë kanë lindur dy foshnje njëra prej të cilave ka lindur pa shenja jete, shkruan Gazeta Infokus. E në lidhje me këtë rast policia ka nisur hetimet ku rasti po cilësohet...

Policia nis hetimet për rastin në Gjinekologji ku dyshohet se një foshnje u ngatërrua

para 2 jave - Tetova Sot

Në Klinikën e Gjinekologjisë mbrëmë kanë lindur dy foshnje njëra prej të cilave pa shenja jete. Dyshohet se njëra nga infermieret e cila punon ne sallat operative të Neonatologjisë ka krijuar një keqkuptim...

E rëndë: Foshnja lind pa shenja jete në QKUK, babai dyshon se fëmija u ndërrua me një tjetër

para 2 jave - Bota Sot

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Bashkëshorti i gruas që...

Rasti i vdekjes së foshnjës në Gjinekologji: Infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Infokusi

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

E rëndë në Kosovë! Nëna lind foshnjën e vdekur, infermierja i prezanton fëmijën tjetër si të sajin

para 2 jave - FaxWeb

Një ngjarje e pazakontë dhe e rëndë ka ndodhur në klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Universitare të Kosovës, ku një infermiere ka ngatërruar familjen që do t’i jepte foshnjën. Në repartin ku ajo punonte...

“Ndërrimi i foshnjes” në QKUK, keqinformim nga infermierja

para 2 jave - KosovaPress

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Dhënia e paautorizuar e informatave dhe ngatërrimi i tyre nga një infermiere e Neonatologjisë në lidhje me foshnjet...

“Ndërrimi i foshnjes” – ShSKUK do të marrë masa ndaj infermieres që keqinformoi prindin

para 2 jave - Insajderi.org

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka thënë se do të marrë masa ndaj infermieres së Klinikës së Neonatologjisë, e cila lajmëroi gabimisht një prindin se fëmija i tij jeton derisa ajo kishte...

Infermierja i informoi gabimisht prindërit në Gjinekologji, reagon ShSKUK-ja

para 2 jave - Bota Press

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, mbrëmë rreth orës 22:30 një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Sipas drejtorit të kësaj klinike shkaktar të humbjes së bebes kanë qenë komplikimet nga tensioni i lartë...

Rasti në Gjinekologji, ShKUK: Nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjës por për ngatërrim të informatave

para 2 jave - Epoka e Re

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar ka njoftuar se nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjave por sipas tyre për dhënie të paautorizuar të informatave nga infermierja dhe ngatërrim të informatës. ShSKUK...

“Ndërrimi i foshnjes” në QKUK, keqinformim nga infermierja

para 2 jave - ATV Live

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Dhënia e paautorizuar e informatave dhe ngatërrimi i tyre nga një infermiere e neonatologjisë në lidhje me foshnjet...

SHSKUK reagon për rastin në Gjinekologji: Nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjës por për ngatërrim të informatave

para 2 jave - Periskopi

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar ka njoftuar se nuk bëhet fjalë për ndërrim të foshnjeve por sipas tyre për dhënie të paautorizuar të informatave nga infermierja dhe ngatërrim të informatës. ShSKUK...

Foshnja nuk mbijetoi, SHSKUK: Nëna ishte informuar për komplikimet shëndetësore gjatë lindjes

para 2 jave - Gazeta Metro

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka sqaruar rastin foshnjës e cila lindi pa shenja jete në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike në QKUK, pasi policia nisi hetimet për shkak të dyshimeve...

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

para 2 jave - ATV Live

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve. Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë...

U raportua se është ndërruar një foshnje në QKUK, reagon ShSKUK

para 2 jave - Arbresh

Sot në media është raportuar se në Klinikën Gjinekologjike në Prishtinë mbrëmë kanë lindur dy foshnje, njëra prej të cilave pa shenja jete. Dyshohet se njëra nga infermieret ka krijuar një keqkuptim në...

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

para 2 jave - Ekonomia Online

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve. Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë...

“Ndërrimi i foshnjës” në Gjinekologji, infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Pika

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

Policia nis hetimet për rastin në Gjinekologji ku dyshohet se një foshnje u ngatërrua

para 2 jave - Ekonomia Online

Në Klinikën e Gjinekologjisë mbrëmë kanë lindur dy foshnje njëra prej të cilave pa shenja jete. Dyshohet se njëra nga infermieret ka krijuar një keqkuptim mes prindërve të dyja foshnjave. Ajo prindërve...

Një foshnjë lind pa shenja jete në QKUK, babai dyshonte se ajo u ndërrua me një tjetër/ Flet drejtori i Gjinekologjisë

para 2 jave - Infokusi

Mbrëmë ka lindur një foshnje pa shenja jete në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Bashkëshorti i gruas që kishte lindur fëmijën është njoftuar menjëherë pas...

Drejtori i Gjinekologjisë refuzon të flasë rreth dyshimeve për skandalin e ndërrimit të foshnjave

para 2 jave - Bota Press

Gazeta sot ka raportuar për një vdekje të dyshimtë të një foshnje të porsalindur në Klinikën Gjinekologjike dhe Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Babai i foshnjës dyshohet se është...

“Ndërrimi i foshnjës” në Gjinekologji, infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Revista Kosovarja

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

Skandali i ‘ndërrimit të foshnjës’ në QKUK: Gazetari i njohur i shëndetësisë zbulon detajet tronditëse

para 2 jave - Periskopi

Mbrëmë ka lindur një foshnje pa shenja jete në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Bashkëshorti i gruas që kishte lindur fëmijën është njoftuar menjëherë pas...

Foshnja i lind pa shenja jete në Gjinekologji, babai dyshon se fëmija i tij iu ndërrua në spital

para 2 jave - Insajderi.org

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, mbrëmë rreth orës 22:30 një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Sipas drejtorit të kësaj klinike, shkaktar i vdekjes kanë qenë komplikimet nga tensioni i lartë tek nëna,...

“Ndërrimi i foshnjës” në Gjinekologji, infermierja i informoi gabimisht prindërit

para 2 jave - Ekonomia Online

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar një skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Mbrëmë rreth orës 22:00 janë kryer dy lindje cezariane, njëra me foshnjë të gjallë dhe tjera me foshnje të...

U raportua se iu lindi foshnja pa shenja jete dhe u ndërrua, flasin nga Klinika e Gjinekologjisë

para 2 jave - Ekonomia Online

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë u raportua e ka lindur një foshnje pa shenja jete. Babai i foshnjës që nuk mbijetoi e ka raportuar rastin në polici. Ai po dyshon se iu ndërrua foshnja. Por, një gjë...

Ngjarje e rëndë në QKUK: Foshnja lind pa shenja jete, babai dyshon se fëmija u ndërrua me një tjetër

para 2 jave - Fakti Ditor

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Bashkëshorti i gruas që...

E rëndë në QKUK: Një foshnjë lind pa shenja jete, babai dyshon se fëmija i tij u ndërrua me një tjetër

para 2 jave - Bota Press

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Burimet e Gazetës brenda...

Foshnja lind pa shenja jete, babai dyshon se fëmija u ndërrua me një tjetër

para 2 jave - Ekonomia Online

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:30 në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një foshnjë ka lindur pa shenja jete. Bashkëshorti i gruas që...

Familjarët kujdesen për pacientët në mungesë të infermierëve në QKUK

para 2 jave - Revista Kosovarja

Në hyrje të gati secilës klinikë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është i vendosur orari i vizitave të pacientëve – nga ora 14:00 deri në 15:00. Në këtë kohë përfshihen edhe konsultimet me mjekë...

Familjarët kujdesen për pacientët në mungesë të infermierëve në QKUK

para 2 jave - Epoka e Re

Në hyrje të gati secilës klinikë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është i vendosur orari i vizitave të pacientëve – nga ora 14:00 deri në 15:00. Në këtë kohë përfshihen edhe konsultimet me mjekë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK