Roboti Cassie vendos një rekord të ri botëror 'Guiness'

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Roboti Cassie ka vendosur një rekord të ri botëror Guiness në vrapimin prej 100 metrave për robotët dykëmbësh, dhe përderisa nuk është afër shpejtësisë së atletëve më të mirë botëror, ky rekord është një...

Roboti Cassie vendos një rekord të ri botëror 'Guiness'

para 2 muajve - Syri

Roboti Cassie ka vendosur një rekord të ri botëror Guiness në vrapimin prej 100 metrave për robotët dykëmbësh, dhe përderisa nuk është afër shpejtësisë së atletëve më të mirë botëror, ky rekord është një...

Një robot vendos rekord në vrapimin 100 metra

para 2 muajve - Aktuale

Cassie, një robot me dy këmbë i zhvilluar nga studiuesit në Universitetin Shtetëror të Oregonit, vendosi rekord botëror duke vrapuar 100 metra në 24.73 sekonda, shkruan TechnoNews. Roboti filloi nga një...

Roboti Cassie ka vendosur një rekord të ri botëror Guiness për vrapimin në 100 metra mes robotëve dykëmbësh

para 2 muajve - Telegrafi

Roboti Cassie ka vendosur një rekord të ri botëror Guiness në vrapimin prej 100 metrave për robotët dykëmbësh, dhe përderisa nuk është afër shpejtësisë së atletëve më të mirë botëror, ky rekord është një...

Një robot vendos rekord në vrapimin 100 metra

para 2 muajve - Reporteri

Cassie, një robot me dy këmbë i zhvilluar nga studiuesit në Universitetin Shtetëror të Oregonit, vendosi rekord botëror duke vrapuar 100 metra në 24.73 sekonda, shkruan TechnoNews. Roboti filloi nga një...

Një robot vendos rekord në vrapimin 100 metra

para 2 muajve - Koha.net

Cassie, një robot me dy këmbë i zhvilluar nga studiuesit në Universitetin Shtetëror të Oregonit, vendosi rekord botëror duke vrapuar 100 metra në 24.73 sekonda, shkruan TechnoNews. Roboti filloi nga një...

Roboti “Cassie” thyen rekord, hyn në librin Guinness!

para 2 muajve - Top Channel

Një robot i quajtur ‘Cassie’ vendosi rekord Guinness në garën e vrapimit për 100 m duke u bërë droidi i parë me dy këmbë që arrin këtë kohë. Sipas testuesve, ‘Cassie’ arriti ta kryente garën për 24.73...

Roboti Cassie thyen rekord me vrapim

para 2 muajve - TV21

Roboti Cassie nuk është akoma gati për të marrë pjesë në gara vrapimi në Olimpiadë, por me gjasë se së shpejti mund t’ua kalojë në vrapim. Ky robot me dy këmbë, i cili u zhvillua në Universitetin e Oregonit,...

Roboti vrapon 100 metra për 24.73 sekonda, thyen rekordin botëror

para 2 muajve - Ina

Një robot i zhvilluar në Universitetin Shtetëror të Oregonit theu rekordin botëror Guinness duke vrapuar 100 metra me dy këmbë në më pak se gjysmë minutë. Kolegji i Inxhinierisë i Universitetit Shtetëror...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK