I gjithë interneti po flet për robotin e Elon Musk

para 2 muajve - Flaka

Gjatë ngjarjes Tesla AI Day 2022, Elon Musk prezantoi robotin humanoid Optimus në botë, i cili doli në skenë dhe i bëri me dorë audiencës. Kjo ishte hera e parë që Optimus ecte dhe kryente funksione motorike...

I gjithë interneti po flet për robotin e Elon Musk

para 2 muajve - Alsat-M

Gjatë ngjarjes Tesla AI Day 2022, Elon Musk prezantoi robotin humanoid Optimus në botë, i cili doli në skenë dhe i bëri me dorë audiencës. Kjo ishte hera e parë që Optimus ecte dhe kryente funksione motorike...

Sa do të kushtojë roboti humanoid i Teslës?

para 2 muajve - Syri

Miliardieri Elon Musk, Tesla dhe kompanitë e tjera që ai ka themeluar gjatë rreth 25 vitesh të fundit kanë krijuar shumë risi dhe kanë ndryshuar shumë nga të dhënat në ekonomi, teknologji dhe industri...

Tesla prezanton robotin e saj humanoid që ka çmim prej ‘më pak se 20 mijë euro’

para 2 muajve - Press Online

Tesla ka prezantuar robotin e saj humanoid Optimus në Ditën e Inteligjencës Artificiale 2022 gjatë së premtes, dhe Elon Musk beson se do të mund ta sjellë në treg me çmim prej “më pak se 20 mijë euro”.Siç...

Elon Musk prezantoi robotin Optimus me aftësinë për të “transformuar” rrënjësisht civilizimin

para 2 muajve - Portalb

Miliarderi i teknologjisë Elon Musk prezantoi dje prototipin më të fundit të robotit me paraqitje njerëzore zhvilluar nga kompania e tij e makinave elektrike Tesla, njofton PCWorld Albanian . Optimus u...

VIDEO/ Elon Musk ‘sjell në jetë’ robotin humanoid

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Miliarderi Elon Musk prezantoi në shfaqjen më të fundit teknologjike prototipin më të fundit të robotit humanoid, i krijuar nga kompania e tij e makinave elektrike Tesla. I quajtur Optimus, roboti u shfaq...

VIDEO/ Elon Musk ‘sjell në jetë’ robotin humanoid

para 2 muajve - Syri

Miliarderi Elon Musk prezantoi në shfaqjen më të fundit teknologjike prototipin më të fundit të robotit humanoid, i krijuar nga kompania e tij e makinave elektrike Tesla. I quajtur Optimus, roboti u shfaq...

Elon Musk prezanton robotin e tij të parë! Ja kur mund të bëhen porositë dhe sa do të kushtojë

para 2 muajve - Panorama

Elon Musk ka zbuluar një prototip të robotit humanoid Optimus të Tesla-s, të cilin prodhuesi i makinave elektrike synon ta prodhojë në masë dhe ta shesë për 18,000 £ (paund). Manjati miliarder tha se ai...

Elon Musk prezanton robotin e tij të parë! Ja kur mund të bëhen porositë dhe sa do të kushtojë

para 2 muajve - TV21

Elon Musk ka zbuluar një prototip të robotit humanoid Optimus të Tesla-s, të cilin prodhuesi i makinave elektrike synon ta prodhojë në masë dhe ta shesë për 18,000 £ (paund). Manjati miliarder tha se ai...

VIDEO: Elon Musk ‘sjell në jetë’ robotin humanoid

para 2 muajve - Gazeta Tema

Miliarderi Elon Musk prezantoi në shfaqjen më të fundit teknologjike prototipin më të fundit të robotit humanoid, i krijuar nga kompania e tij e makinave elektrike Tesla. I quajtur Optimus, roboti u shfaq...

Do zëvendësojë njeriun/ Elon Musk prezanton robotin humanoid Optimus

para 2 muajve - NOA

SHBA-Teknologjia digjitale ndodhet në majat e saj. Prej vitesh diskutohet fakti se një ditë robotët do ta zëvendësojnë njeriun. Miliarderi teknologjik Elon Musk ka prezantuar prototipin më të fundit të...

Tesla prezanton robotin e saj humanoid që ka çmim prej ‘më pak se 20 mijë euro’

para 2 muajve - Telegrafi

Tesla ka prezantuar robotin e saj humanoid Optimus në Ditën e Inteligjencës Artificiale 2022 gjatë së premtes, dhe Elon Musk beson se do të mund ta sjellë në treg me çmim prej “më pak se 20 mijë euro”....

Roboti i Teslës përshëndet, por nuk mund të ecë, Musk planifikon të bëjë miliona prej tyre

para 2 muajve - Alsat-M

CEO i Tesla Elon Musk tregoi të premten një prototip të robotit të humanoid ‘Optimus’, duke parashikuar se prodhuesi i automjeteve elektrike do të jetë në gjendje të prodhojë miliona dhe t’i shesë ato...

Në kërkim për të bërë një robot humanoid

para 2 muajve - Ora news

A duhet të duken robotët si njerëz? Elon Musk, i cili pritet të zbulojë më shumë rreth robotit të tij humanoid (jë entitet jo-njerëzor me formë ose karakteristika njerëzore) në Tesla të këtij viti, duket...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK