OKB: Rritja e normave të interesit pa gjeneruar recesion është një lojë e pamatur

para 2 muajve - Syri.net Kosova

“Shtrëngimi i tepërt monetar mund të çojë në një periudhë stagnimi dhe paqëndrueshmërie ekonomike” për disa vende, tha Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Tregtinë dhe Zhvillimin (UNCTAD) në një deklaratë...

Paralajmërimi i ekonomistëve: Ka 98% mundësi për një recesion global në 2023

para 2 muajve - Albeu

Teksa lufta në Ukrainë po vijon që prej 24 shkurtit të këtij viti, duket se kriza ekonomike ka kapluar gjithë botën. Shenja paralajmëruese janë duke u dhënë për ekonominë globale nga inflacioni i lartë,...

Paralajmërimi i ekonomistëve: Ka 98% mundësi për një recesion global në 2023

para 2 muajve - Ora news

Shenja paralajmëruese janë duke u dhënë për ekonominë globale nga inflacioni i lartë, rritja drastike e normave të interesit dhe lufta në Ukrainë. Aktualisht ka një shans 98.1% për një recesion global,...

OKB: Rritja e normave të interesit pa gjeneruar recesion është një lojë e pamatur

para 2 muajve - Bota Sot

Agjencia e Kombeve të Bashkuara paralajmëroi sot rrezikun e një recesioni global të shkaktuar nga politika monetare, që do të kishte pasoja veçanërisht të rënda për vendet në zhvillim dhe bëri thirrje...

Paralajmërimi i ekonomistëve: Ka 98% mundësi për një recesion global në 2023

para 2 muajve - Shenja

Shenja paralajmëruese janë duke u dhënë për ekonominë globale nga inflacioni i lartë, rritja drastike e normave të interesit dhe lufta në Ukrainë. Aktualisht ka një shans 98.1% për një recesion global,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK