'GUXO' del kundër Kurtit, shkak pagat për mësimdhënësit

para një muaji - Syri.net Kosova

Dy deputetë të listës Guxo kanë dalë kundër vendimit të Qeverisë Kurti për mos ekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin në grevë. Jeta Statovci e Haxhi Avdyli veçse kanë dalë...

“Guxo” nis të guxojë të dalë kundër Kurtit, e bëri edhe Haxhi Avdyli

para një muaji - Gazeta Express

Edhe deputeti tjetër i Listës Guxo, Haxhi Avdyli ka dalë kundër vendimit të Qeverisë Kurti për mos ekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin në grevë. Ai thotë se greva ka pasur...

Deputeti Avdyli e kundërshton mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Redaksia

Pos deputetes së Partisë Guxo, Jeta Statovci, edhe deputeti i të njëjtës parti, Haxhi Avdyli, ka dalë kundër vendimit për mosekzekutimin e pagave ndaj mësimdhënësve për muajin shtator. Avdyli në një postim...

Dy deputetë të VV-së nga 'Guxo' dalin kundër Qeverisë, duan paga për mësimdhënësit

para një muaji - Syri.net Kosova

Deputetët e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Lista Guxo, Jeta Statovci dhe Haxhi Avdyli janë shprehur kundër vendimit të qeverisë për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit grevistë....

Pas deputetes Statovci edhe Haxhi Avdyli e kundërshton mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Telegrafi

Pas deputetes së partisë Guxo, Jeta Statovci, edhe deputeti i të njëjtës parti, Haxhi Avdyli, ka dalë kundër vendimit për mosekzekutimin e pagave ndaj mësimdhënësve për muajin shtator. Në llogarinë e tij...

Deputetja e grupit nga VV i del kundër vendimit të Qeverisë për mos ekzekutimin e pagave

para një muaji - Syri.net Kosova

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Jeta Statovci, ka dalë kundër qeverisë për mos ekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin në grevë. Ajo, me anë...

Pas Statovcit, edhe Avdyli nga Guxo kërkon procedimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Syri.net Kosova

Deputeti i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Haxhi Avdyli, është pajtuar me qëndrimin e koleges së tij, Jeta Statovci, se duhet të kryhen pagesat e pagave të mësimdhënësve grevistë....

Avdyli: SBASHK-u dhe Ministria e Arsimit të gjejnë gjuhën e arsyes

para një muaji - RTK

Qeveria as sot nuk ka proceduar me ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, të cilët ishin në grevë për gati pesë javë, pavarësisht se sot ka nisur procesi mësimor. Lidhur me këtë veprim të qeverisë, dy...

Haxhi Avdyli i “Guxo”: Të kryhen pagesat e mësimdhënësve grevistë

para një muaji - RTV 21

Deputeti i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Haxhi Avdyli, është pajtuar me qëndrimin e koleges së tij, Jeta Statovci, se duhet të kryhen pagesat e pagave të mësimdhënësve grevistë....

Shtohen zërat nga pushteti që kundërshtojnë mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Koha.net

Edhe deputeti tjetër i Partisë Guxo, Haxhi Avdyli, ka thënë se është kundër që t’u ndalen pagat mësimdhënësve grevistë. Ai ka thënë se pajtohet me konstatimin e koleges së tij të partisë, Jeta Statovci,...

Statovci: Nuk pajtohem me mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Koha.net

Deputetja nga Lista Guxo, Jeta Statovci ka thënë se nuk pajtohet me mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit për muajin shtator. Ajo përmes një postimi në Facebook ka shkruar se si partnerë në qeverisje...

Dy deputetë të VV’së nga Guxo kundërshtojnë Qeverinë, duan paga për mësimdhënësit

para një muaji - Reporteri

Deputetët e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Lista Guxo, Jeta Statovci dhe Haxhi Avdyli janë shprehur kundër vendimit të qeverisë për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit grevistë....

Pas Statovcit, edhe Haxhi Avdyli i VV’së nga Guxo kërkon procedimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Reporteri

Haxhi Avdyli, deputet i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Lista Guxo Deputeti i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Haxhi Avdyli, është pajtuar me qëndrimin e koleges së...

Edhe Haxhi Advyli kërkon që mësimdhënësve grevistë t’u paguhet paga e shtatorit

para një muaji - OraInfo

Pas Statovcit edhe Advyli kërkon që mësimdhënësve grevistë t’u paguhet paga e shtatorit. Deputeti i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Haxhi Avdyli, është pajtuar me qëndrimin e koleges...

Statovci e Vetëvendosjes: Nuk pajtohem me mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Reporteri

Jeta Statovci, deputete e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes nga Lista Guxo Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Jeta Statovci, ka dalë kundër qeverisë për mos ekzekutimin...

Deputetja e LVV-së del kundër vendimit të Qeverisë për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Telegrafi

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Jeta Statovci, ka thënë se nuk mund të pajtohet me mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit të cilët ishin në grevë. Statovci, është deklaruar...

Dy deputetë të Partisë Guxo dalin kundër vendimit të Qeverisë, kërkojnë që mësimdhënësve grevistë t'u jepen rrogat

para një muaji - Kallxo

Dy deputetë të Partisë Guxo, subjekt që është pjesë e grupit parlamentar të LVV-së, nuk po pajtohen me vendimin e Qeverisë për të mos ua dhënë pagat e shtatorit mësimdhënësve grevistë. “Sa i përket grevës...

Avdyli: Greva shihet se ka pasur prapavijë politike, por mësimdhënësit duhet të paguhen

para një muaji - Zeri

Deputeti i Listës “Guxo”, Haxhi Avdyli ka thënë se pagat duhet të ekzekutohen për mësimdhënësit grevistë. Sipas tij greva ka pasur prapavijë politike dhe se udhëheqësit e SBASHK-ut kanë devijuar nga idetë...

Statovci e Guxo del kundër Qeverisë: Mësimdhënësve duhet t’u ekzekutohen pagat

para një muaji - OraInfo

Deputetja e Guxo del kundër Qeverisë: Mësimdhënësve duhet t’u ekzekutohen pagat. Deputetja e Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se nuk pajtohet me mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit për muajin shtator....

Avdyli: Greva shihet që ka pasur prapavijë politike, por pagat duhet të paguhen

para një muaji - Bota Sot

Qeveria gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se nuk do të ekzekutohen pagat për grevistë, dhe kjo nxiti reagime të shumta. Deputeti i Listës “Guxo” Haxhi Avdyli, ka reaguar në lidhje me këtë çështje....

Mos ekzekutimi i pagave për grevistë/ Deputetja e listës “Guxo” del kundër vendimit të Qeverisë

para një muaji - Bota Sot

Nga Qeveria kanë bërë të ditur se nuk do të ekzekutohen pagat për grevistë, dhe kjo ka alarmuar të gjithë. Për këtë ka reaguar deputetja në koalicion me VV, Jeta Statovci. Ajo ka thënë se pavarësisht gjithave...

Avdyli i Guxo: Greva ka pasur prapavijë politike, të lëshohen pagat për mësuesit

para një muaji - GazetaBlic

Haxhi Avdyli nga partia Guxo thotë se që duhet të kryhen pagesat e pagave të mësimdhënësve grevist, raporton GazetaBlic. Në një shkrim në rrjetin social “Facebook”, Avdyli thotë se sreva shihet që ka pasur...

Deputetja e Guxo del kundër Qeverisë: Mësimdhënësve duhet t’u ekzekutohen pagat

para një muaji - Infokusi

Deputetja e Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se nuk pajtohet me mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit për muajin shtator. Ajo tha se mësimdhënësve duhet t’u ekzekutohen pagat. “Pavarësisht se a ishin...

Edhe Statovci kundër vendimit të Qeverisë: Mësimdhënësve duhet t’u ekzekutohen pagat

para një muaji - Lajmi.net

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Jeta Statovci, ka dalë kundër shefit të qeverisë, Albin Kurtit, për mosekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin...

Pas Statovcit, edhe deputeti Avdyli guxon kundër vendimit të Qeverisë: Mësimdhënësve t’u ekzekutohen pagat

para një muaji - Lajmi.net

Pas deputetes Jeta Statovci,e dhe deputeti Haxhi Avdyli ka dalë kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës, për mos ekzekutimin e pagave ndaj mësimdhënësve. Avdyli tha se si pjesë e grupit parlamentar të VV-së,...

Edhe Statovci kundër vendimit të Qeverisë: Nuk pajtohem me mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Lajmi.net

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Jeta Statovci, ka dalë kundër shefit të qeverisë, Albin Kurtit, për mosekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin...

Deputeti Haxhi Avdyli: Mësimdhënësit grevistë duhet të marrin pagat

para një muaji - Epoka e Re

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Partia Guxo, Haxhi Avdyli, pjesë e grupit parlamentar të LV- së, ka theksuar se duhet të kryhen pagat e mësimdhënësve grevistë për muajin shtator. “Greva shihet që ka...

LDK: Ndëshkimi i mësimdhënësve me ndalje page krijon krizë shoqërore

para një muaji - Koha.net

Kryetarja e Forumit të Gruas e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku-Sadriu, ka thënë se Qeveria po i dënon dhe “disiplinon” mësimdhënësit, teksa komentoi mosekzekutimin e pagave për kohën që...

Edhe një deputet tjetër i “Guxo” guxon të dalë kundër Kurtit – Avdyli thotë se mësuesit duhet të paguhen

para një muaji - Ekonomia Online

Pas Jeta Statovcit edhe një deputet tjetër i “Guxo”, pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka dalë kundër shefit të qeverisë, Albin Kurtit, për mosekzekutimin e pagave për muajin shtator...

Haxhi Avdyli i Guxo kundër Kurtit: Paguaji mësuesit

para një muaji - Periskopi

Edhe deputeti tjetër i Listës Guxo, Haxhi Avdyli ka dalë kundër vendimit të Qeverisë Kurti për mos ekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin në grevë. Ai thotë se greva ka pasur...

Vazhdojnë reagimet në LVV, edhe Avdyli del kundër Qeverisë

para një muaji - Epoka e Re

Deputeti Haxhi Avdyli ka deklaruar se si deputet i Kuvendit të Kosovës nga Partia Guxo , pjesë e grupit parlamentar të VV- së, pajtohet me konstatimin e koleges Jeta Statovci që duhet të kryhen pagesat...

Lushaku-Sadriu: Ndalja e pagave për mësimdhënësit, dënim nga qeveria

para një muaji - Bota Sot

Kryetarja e Forumit të Gruas të LDK-së, Jehona Lushaku-Sadriu, ka thënë se qeveria është duke i dënuar dhe disiplinuar mësimdhënësit, pasi sipas saj, njëherë i ka disiplinuar nxënësit me grevë. Lushaku-Sadriu...

Jeta Statovci del kundër vendimit të qeverisë: Pagat e mësimdhënësve të ekzekutohen

para një muaji - ATV Live

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë “Guxo”, Jeta Statovci ka thënë se pagat e mësimdhënësve duhet të ekzekutohen. Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, ajo ka thënë se në këtë kohë krize...

Statovci e Vetëvendosjes: Nuk pajtohem me mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Ekonomia Online

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Jeta Statovci, ka dalë kundër shefit të qeverisë, Albin Kurtit, për mosekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin...

Statovci e Vetëvendosjes: Nuk pajtohem me mos ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

para një muaji - Periskopi

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje nga Guxo, Jeta Statovci, ka dalë kundër qeverisë për mos ekzekutimin e pagave për muajin shtator për mësimdhënësit që ishin në grevë. Ajo, me anë...

Dënim dhe disciplinim i mësimdhënësve, Lushaku-Sadriu reagon për ndalimin e pagave të grevistëve

para një muaji - Reporteri

Kryetarja e Forumit të Gruas në Lidhjen Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku Sadriu [Qeveria] njëherë dënoi nxënësit ndërsa tani po i disciplon mësimdhënësit, tha Kryetarja e Forumit të Gruas në Lidhjen...

Lushaku: Ndëshkimi i mësimdhënësve me ndalje page krijon krizë shoqërore

para një muaji - Syri.net Kosova

Kryetarja e forumit të Gruas së LDK-së, Jehona Lushaku Sadriu, ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë për ndaljen e pagave për mësimdhënësit. Ajo përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka thënë se...

Lushaku-Sadriu: Ndëshkimi i mësimdhënësve me ndalje page krijon një krizë shoqërore

para një muaji - Bota Sot

Kryetarja e Gruas së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku- Sadriu ka reaguar pas paralajmërimeve se nuk do të ekzektohen pagat për grevistët për muajin shtator. Ajo në një postim në Facebook...

Lushaku-Sadriu për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit: Dënim dhe disciplinim nga Qeveria

para një muaji - Lajmi.net

Deklarimet e Qeverisë së Kosovës dhe mazhorancës në Kuvendin e Kosovës se nuk do të ekzekutohen pagat për mësimdhënësit që ishin në grevë gjatë muajit shtator i ka komentuar edhe Kryetarja e Forumit të...

Lushaku-Sadriu: Ndëshkimi i mësimdhënësve me ndalje page krijon një krizë shoqërore

para një muaji - Infokusi

Kryetarja e Gruas së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku- Sadriu ka reaguar pas paralajmërimeve se nuk do të ekzektohen pagat për grevistët për muajin shtator. Ajo në një postim në Facebook...

Lushaku-Sadriu (LDK): Ndalja e pagave për mësimdhënësit, dënim nga qeveria

para një muaji - Ekonomia Online

Kryetarja e Forumit të Gruas të LDK-së, Jehona Lushaku-Sadriu, ka thënë se qeveria është duke i dënuar dhe disiplinuar mësimdhënësit, pasi sipas saj, njëherë i ka disiplinuar nxënësit me grevë. Lushaku-Sadriu...

A duhet që qeveria t’ua paguajë grevistëve pagat e shtatorit

para një muaji - Ekonomia Online

Dyert e shkollave anembanë vendit janë hapur përfundimisht këtë të martë. Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, është pajtuar që greva të pezullohet e nxënësit bashkë me mësimdhënës t’i...

Lushaku-Sadriu: Ndëshkimi i mësimdhënësve me ndalje page krijon një krizë shoqërore, më e dëmshme se krizat e tjera

para një muaji - Ekonomia Online

Kryetarja e Forumit të Gruas e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku-Sadriu, ka thënë se Qeveria Kurti njëherë i dënoi nxënësit dhe tani po i dënon dhe “disciplinon” mësimdhënësit. Në një postim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK