Reagon FHK-ja pas provokimeve të serbëve

para një muaji - Koha.net

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK), ka reaguar të premten pas provokimit të tifozëve serbëve në ndeshjen e luajtur në Slloveni mes Gorenje Velenje dhe Partizanit, ky shfaqën flamurin provokues për...

Huliganët serbë e shfaqën flamurin provokues edhe në Slloveni

para një muaji - Koha.net

Flamuri provokues për të cilin të mërkurën FIFA e gjobiti Federatën e Futbollit të Serbisë, po shfaqet në arena të ndryshme sportive. Bëhet fjalë për flamurin e Serbisë të vizatuar mbi hartën e Kosovës...

Vendimet e çuditshme të FIFA-s: Gjobisin Kroacinë për fyerjet e tifozëve, kurse Serbinë shumë më pak për gjeste nacionaliste

para një muaji - Bota Sot

Vendimet e çuditshme të FIFA-s: Gjobisin Kroacinë për fyerjet e tifozëve, kurse Serbinë shumë më pak për gjeste nacionaliste Institucioni më i lart i futbollit botëror, FIFA, ka gjobitur disa kombëtare...

Vendimet e çuditshme të FIFA-s: Gjobisin Kroacinë për fyerjet e tifozëve, kurse Serbinë shumë më pak për gjeste nacionaliste

para një muaji - Pika

Vendimet e çuditshme të FIFA-s: Gjobisin Kroacinë për fyerjet e tifozëve, kurse Serbinë shumë më pak për gjeste nacionaliste Institucioni më i lart i futbollit botëror, FIFA, ka gjobitur disa kombëtare...

FIFA dënon Federatën kroate për portierin e Kanadasë

para një muaji - RTK

FIFA ka gjobitur Federatën e Futbollit të Kroacisë për shkak të portierit të Kanadasë, Milan Borjan. Federata kroate duhet të paguaj gjobë 50,000 franga zvicerane, pasi tifozëria kroate e kishte në thumb...

Federata serbe gjobitet për shkak të Kosovës

para një muaji - Nistori

Federata serbe e Futbollit është gjobitur me 20.000 franka nga FIFA, për shkak të shfaqjes së një flamuri me një hartë ku Kosova ishte paraqitur si pjesë e Serbisë. Ky flamur u pa në zhveshtoren e përfaqësueses...

Kosova në flamurin e tyre, FIFA gjobit serbët, ndëshkohen edhe kroatët

para një muaji - SuperSport

Serbia është gjobitur me 20 000 franga zvicerane (21,290.19 dollarë) për shkak të flamurit, që tregonte Kosovën si pjesë të Serbisë, të varur në dhomën e zhveshjes në përballjen me Brazilin, në Kupën e...

Serbia dënohet 20 mijë franga pas shfaqjes së hartës së Kosovës nën flamurin serb

para një muaji - Flaka

FIFA ka reaguar ndaj gjestit që kombëtarja e Serbisë bëri para ndeshjes ndaj Brazilit. Siç dihet, serbët provokuan duke e lënë në zhveshtore një flamur serb, nën të cilin përfshihej tërë harta e Kosovës....

Skandali me hartën e Kosovës në Katar, Federata Serbe e Futbollit gjobitet nga FIFA

para një muaji - Panorama

Federata serbe e Futbollit është gjobitur me 20.000 franka nga FIFA, për shkak të shfaqjes së një flamuri me një hartë ku Kosova ishte paraqitur si pjesë e Serbisë. Ky flamur u pa në zhveshtoren e përfaqësueses...

FIFA dënon Federatën Serbe të Futbollit!

para një muaji - Aktuale

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20 mijë franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Marketing Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”....

Federata serbe gjobitet për shkak të Kosovës

para një muaji - Klan

Federata serbe gjobitet për shkak të Kosovës Federata serbe e Futbollit është gjobitur me 20.000 franka nga FIFA, për shkak të shfaqjes së një flamuri me një hartë ku Kosova ishte paraqitur si pjesë e...

Federata serbe gjobitet për shkak të Kosovës

para një muaji - Vizion Plus

Federata serbe e Futbollit është gjobitur me 20.000 franka nga FIFA, për shkak të shfaqjes së një flamuri me një hartë ku Kosova ishte paraqitur si pjesë e Serbisë. Ky flamur u pa në zhveshtoren e përfaqësueses...

FIFA e dënon Serbinë, pasi harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb u shfaq në zhveshtoret e tyre

para një muaji - Ina

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”, transmeton...

FIFA dënon me para Serbinë për shkak të Kosovës

para një muaji - RTK

Shfaqja e hartës së Kosovës me ngjyrat e flamurit serb si dhe një teskti ku shkruante “S’ka dorëzim” në dhomat e zhveshjes i ka kushtuar Serbisë 20,000 franga zvicerane. Serbia është dënuar nga FIFA. Kjo...

Deklaratat politike/ FIFA gjobit Serbinë për pankartën ndaj Kosovës

para një muaji - Top Channel

FIFA ka gjobitur federatën serbe të futbollit me 20 mijë franga për deklarata politike në Kampionatin Botëror. Gjoba nga trupa më e madhe e futbollit botëror prej 20.000 frangash zvicerane është vendosur...

Federata serbe gjobitet për shkak të Kosovës

para një muaji - Evropa e Lirë

Federata serbe e Futbollit është gjobitur me 20.000 franka nga FIFA, për shkak të shfaqjes së një flamuri me një hartë ku Kosova ishte paraqitur si pjesë e Serbisë. Ky flamur u pa në zhveshtoren e përfaqësueses...

Serbia u dënua nga FIFA në lidhje me Kosovën

para një muaji - Portalb

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike ballkanike në Kupën e Botës “Katari 2022”, raporton Koha.net . FIFA e gjobiti me 20 mijë franga zvicerane Serbinë...

FIFA e dënon Serbinë me 21 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Alsat-M

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

Kosova si pjesë e tyre në hartë, FIFA ndëshkon Serbinë për flamurin në dhom...

para një muaji - BalkanWeb

Pak javë më parë në dhomat e zhveshjes së Serbisë u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Kaq ka mjaftuar për FIFA-n që të nisë zyrtarisht një hetim, me procedimin disiplinor që është mbyllur...

FIFA ndëshkon Serbinë për hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb

para një muaji - Syri

Federata Serbe e Futbollit u gjobit me 20 mijë franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”. Çfarë ndodhi?...

FIFA gjobitë me 20 mijë franga Serbinë për Kosovën

para një muaji - OraInfo

Serbia merr gjobë vetëm 20.000 franga nga FIFA për Kosovën. Federata serbe e futbollit është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike në Kampionatin Botëror. Trupa më e madhe e futbollit botëror...

FIFA gjobit Serbinë

para një muaji - Kallxo

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA në lidhje me flamurin me hartën e Serbisë, që përfshinte edhe Kosovën, bashkë me mbishkrimin “Jo dorëzim” në dhomat e zhveshjes, raporton AP . Federata...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

para një muaji - Koha.net

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike ballkanike në Kupën e Botës “Katari 2022”. FIFA e gjobiti me 20 mijë franga zvicerane Serbinë për shkak të një...

FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Syri.net Kosova

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 23 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Reporteri

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 23 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Federata e Futbollit të Kosovës u...

ZYRTARE/ FIFA dënon Federatën Serbe të Futbollit

para një muaji - NOA

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20 mijë franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”. Çfarë ndodhi?...

FIFA e dënon Serbinë me 21 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Ina

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

FIFA “godet’ Serbinë, e dënon për afishen me hartën e Kosovës- Kjo është shuma e majme e parave që do ta paguajë

para një muaji - Bota Sot

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

FIFA e dënon Serbinë me 20 mijë franga për shkak të flamurit me hartën e Kosovës në zhveshtore

para një muaji - Zeri

Komisioni disiplinor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA) gjobiti Serbinë me 20 mijë franga zvicerane për shkelje të nenit 11 të Kodit Disiplinor të FIFA-s dhe nenit 4 të Rregullores së Kupës...

FIFA e dënon Serbinë, pasi harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb u shfaq në zhveshtoret e tyre

para një muaji - Gazeta Express

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb . Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”, transmeton...

ZYRTARE/ FIFA dënon Federatën Serbe të Futbollit

para një muaji - Albeu

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”. Federata...

ZYRTARE/ FIFA dënon Federatën Serbe të Futbollit

para një muaji - ABC News

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”. Federata...

LAJMI I FUNDIT: FIFA dënon Serbinë me 20 mijë franga zvicerane për flamurin skandaloz të shfaqur në zhveshtore

para një muaji - GazetaBlic

Komisioni disiplinor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA) gjobiti Serbinë me 20 mijë franga zvicerane për shkelje të nenit 11 të Kodit Disiplinor të FIFA-s dhe nenit 4 të Rregullores së Kupës...

E pëson Serbia/ FIFA merr vendimin pas shkrimit kundër Kosovës në dhomat e zhveshjes

para një muaji - Java News

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”. Federata...

FIFA e dënon Serbinë me 21 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Tetova Sot

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

Lajmi i fundit: FIFA e dënon Serbine për afishen me hartën e Kosovës, ja shuma që duhet të paguajë Serbia

para një muaji - InfoShqip

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

E FUNDIT: Serbia dënohet 20 mijë franga pas shfaqjes së hartës së Kosovës nën flamurin serb

para një muaji - Lajmi.net

FIFA ka reaguar ndaj gjestit që kombëtarja e Serbisë bëri para ndeshjes ndaj Brazilit. Siç dihet, serbët provokuan duke e lënë në zhveshtore një flamur serb, nën të cilin përfshihej tërë harta e Kosovës....

FIFA e gjobit Serbinë për shkak të një flamuri politik për Kosovën

para një muaji - Shenja

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike ballkanike në Kupën e Botës “Katari 2022”. FIFA e gjobiti me 20 mijë franga zvicerane Serbinë për shkak të një...

FIFA e dënon Serbinë, pasi harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb u shfaq në zhveshtoret e tyre

para një muaji - Infokusi

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”, transmeton...

FIFA e dënon Serbinë me 21 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Lajm

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

FIFA e dënon Serbinë, pasi harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb u shfaq në zhveshtoret e tyre

para një muaji - Fakti Ditor

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”, transmeton...

FIFA nuk fal, gjobit me 20 mijë franga Kombëtaren e Serbisë

para një muaji - FaxWeb

Federata serbe e futbollit është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike në Kampionatin Botëror. Trupa më e madhe e futbollit botëror e ka gjobitur federatën serbe me 20.000 franga zvicerane...

FIFA “godet’ Serbinë, e dënon për afishen me hartën e Kosovës- Kjo është shuma e majme e parave që do ta paguajë

para një muaji - Pika

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

FIFA gjobiti Serbinë me 20 mijë franga për shkak të Kosovës

para një muaji - KosovaPress

FIFA ka gjobitur sot Federatën serbe e futbollit për deklarata politike në Kampionatin Botëror “Katari 2022”. Serbët u gjobitën me 20.000 franga zvicerane për “shkelje të nenit 11 të Kodit Disiplinor të...

FIFA gjobitë Serbinë për Kosovën

para një muaji - Epoka e Re

FIFA ka marrë tani më një vendin për Serbinë, teksa kjo e fundit në një ndeshje me Brazilin kishte shfaqur një flamur politik për Kosovën që e kishte paraqitur në zhveshtore. Federata serbe vetëm është...

FIFA e dënoi Serbinë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Gazeta Metro

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës e mbuluar me ngjyrat e flamurit serb edhe fjalët “nuk ka dorëzim”....

FIFA dënon Serbinë për deklaratat politike në Botëror ndaj Kosovës

para një muaji - SportMania

Federata e Futbollit të Serbisë, është dënuar me 20.000 franga zvicerane (21,300 dollarë). Ajo u dënua pasi shfaqi një pankartë politike për Kosovën në dhomat e zhveshjes para ndeshjes me Brazilin. Ai...

FIFA e dënon Serbinë me 21 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

para një muaji - Ekonomia Online

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

LAJMI I FUNDIT/FIFA e dënon Serbinë, pasi harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb u shfaq në zhveshtoret e tyre

para një muaji - Arbresh

Shtëpia më e madhe e futbollit FIFA, ka dënuar Federatën serbe të futbollit me një gjobë me 20.000 franga zvicerane përshkak të vendosjes së flamurit të hartës së Kosovës me ngjyra të flamurit serb. Kjo...

FIFA e dënon Serbinë me 20 mijë franga zviceriane

para një muaji - Open-TV

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”, transmeton...

LAJMI I FUNDIT: FIFA e dënon Serbinë për afishen me hartën e Kosovës, kjo është shuma

para një muaji - Insajderi.org

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 21 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”. Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua...

Edhe Zvicra duhet të ngreh zërin kundër Serbisë në FIFA

para një muaji - Pika

Në përfaqësuesen e skuadrës futbollistike të Zvicrës luajnë lojtarë me prejardhje shqiptare, përfshirë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri me prejardhje nga Kosova, dhe Ardon Jashari me prejardhje nga Maqedonia...

Edhe Zvicra duhet të ngreh zërin kundër Serbisë në FIFA

para një muaji - Bota Sot

Në përfaqësuesen e skuadrës futbollistike të Zvicrës luajnë lojtarë me prejardhje shqiptare, përfshirë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri me prejardhje nga Kosova, dhe Ardon Jashari me prejardhje nga Maqedonia...

FIFA NIS EDHE NJË PROCEDURË DISIPLINORE NDAJ SERBISË, TRAJNERI SERB “NUK KA KOMENT”

para një muaji - KDPolitik

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) nisi procedura disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë, nën dyshimet se kombëtarja serbe ka shkelur disa rregulla gjatë një ndeshjeje me kombëtaren e Zvicrës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK