Arrestohen tre indianë në rrugën Tetovë Shkup

Arrestohen tre indianë në rrugën Tetovë-Shkup

para 5 orë - Iliria News

Dje në një pikë pagesën në rrugën Tetovë – Shkup, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë kanë arrestuar SH.R.F. (30), K.S.S. (28) dhe G.A. (50), të gjithë nga India. Andaj gjatë kontrollit është konstatuar se...

 Besa Trans demanton informacionet se do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve për në Stamboll

“Besa Trans” demanton informacionet se do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve për në Stamboll

para 5 orë - Iliria News

Agjencia turistike “Besa Trans”, autobusi i së cilës u dogj në Bullgari gjatë kthimit nga Stambolli, ku humbën jetën 45 shtetas nga janari i vitit të ardhshëm, sipas TV24 , do të vazhdojë me organizimin...

Aksion i madh policor në Shkup ka të arrestuar

Aksion i madh policor në Shkup, ka të arrestuar

para 6 orë - Iliria News

Në një aksion të madh policor sot në Shkup, janë arrestuar disa persona, ndërsa janë konfiskuar edhe rreth 200 kilogramë marijuhanë. Nga Ministria e Punëve të Brendshme e kanë konfirmuar aksionin i cili...

A është detektuar Omicron në RMV Flet infektologu Fadil Cana

A është detektuar ‘Omicron’ në RMV? Flet infektologu Fadil Cana

para 10 orë - Iliria News

Infektologu Fadil Cana, në një prononcim për Klan Maqedoni ka bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen, sic tha, si mënyrën më të mirë të mbrojtjes nga llojet e ndryshme të viruseve të COVID-19. Pavarësisht...

Dy minuta larg suksesit Shkupi ruan distancën me Shkëndijen  ngec Renova

Dy minuta larg suksesit, Shkupi ruan distancën me Shkëndijen, “ngec” Renova

para 11 orë - Iliria News

Shkupi ia ka dalë të shmangë disfatën në ditën e sotme të kampionatit maqedonas teksa ka barazuar me rezultatin 1-1. Në fakt, ka qenë Shkëndija e Tetovës ajo që ka udhëhequr sfidën e para duke shfrytëzuar...

 Alternativa në Qeveri amoralitet politik

“Alternativa” në Qeveri, amoralitet politik

para një dite - Iliria News

ë paktën për një periudhë nuk do të ketë bashkëpunim të përkthyer në një marrëveshje tjetër mes partive opozitare shqiptare. Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, i zhgënjyer nga partneri i deritanishëm...

Ngrirja e artikujve themelore ushqimore Qytetarët të kënaqur

Ngrirja e artikujve themelore ushqimore: Qytetarët të kënaqur

para një dite - Iliria News

Ngrirja e fundit e qeverisë të artikujve themelor ushqimor për dy muaj, për qytetarët në përgjithësi është e mirëseardhur, mirëpo për biznesin paraqet një brengë për shkak të vartësisë nga çmimet importuese...

Mickoski Koalicioni i ri përpjekje e fundit për shkatërrimin e Maqedonisë

Mickoski: Koalicioni i ri përpjekje e fundit për shkatërrimin e Maqedonisë

para një dite - Iliria News

Koalicioni i ri qeveritar është përpjekje e fundit për shkatërrimin e Maqedonisë dhe sa për të vazhduar edhe për disa ditë jetëgjatësinë e kësaj Qeverie dhe disa njerëzve në LSDM, tha sot gjatë vizitës...

Burgoset 28 vjeçari nga Kumanova kreu vjedhje të rëndë

Burgoset 28-vjeçari nga Kumanova, kreu “vjedhje të rëndë”

para një dite - Iliria News

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se policët e Sektorit të Punëve të Brendshme Kumanovës, kanë arrestuar në 28-vjeçar për mbajtjen e dënimit e burg. Ai dënohet se ka kryer “vjedhje të rëndë”....

Taravari përmend Esat Pashë Toptanin kujt i drejtohet

Taravari përmend Esat Pashë Toptanin, kujt i drejtohet?

para një dite - Iliria News

Figurën e Esat Pashë Toptanit e njohin gjithë shqiptarët si një tradhëtar i regjur i cili u ekzekutua nga atdhetari Avni Rustemi shkruan TetovaSot . Por kjo figurë simbolikisht ose jo është përmendur në...

Petkovski Alternativa e ka shfrytëzuar momentin për përfitim politik por për ne është e rëndësishme vazhdimi i reformave

Petkovski: Alternativa e ka shfrytëzuar momentin për përfitim politik, por për ne është e rëndësishme vazhdimi i reformave

para një dite - Iliria News

Alternativa me katër deputetë ka fituar ndoshta 10, 15 apo 20 herë më shumë se sa që kemi ne si partner i deritanishëm koalicioni, tha mes tjetar kryetari i PRSD, Tito Petkovski, pasi së bashku me partnerët...

Në Maqedoninë e Veriut ende dominon varianti Delta i Kovid 19

Në Maqedoninë e Veriut ende dominon varianti Delta i Kovid-19

para një dite - Iliria News

Edhe pse në shtetet nëpër botë me shpejtësi po përhapet lloji omikron i koronavirusit, te ne nuk është regjistruar asnjë rast. Ende dominant mbetet lloji Delta, si tek ne ashtu edhe në shtetet e rajonit....

Nga viti 2022 pritet të rritet paga minimale në 18 mijë denarë në RMV

Nga viti 2022 pritet të rritet paga minimale në 18 mijë denarë në RMV

para një dite - Iliria News

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se paga minimale do të rritet në 18 mijë denarë nga janari i vitit të ardhshëm. “Paga minimale do të rritet në 18 mijë denarë, pas vitit të ri. Pagat nuk qëndrojnë....

Kërkohet dorëheqja e Selës

Kërkohet dorëheqja e Selës!

para një dite - Iliria News

Pas humbjeve të njëpasnjëshme të Ziadin Selës në ciklet zgjedhore si në zgjedhjet parlamentare, ashtu edhe në ato lokale, kërkesat për dorëheqjen e kryetarit të Aleancës për Shqiptarët janë shtuar. Fillimisht...

Moti sot

Moti sot

para një dite - Iliria News

Moti sot do të jetë me vranësira dhe më i ftohtë si dhe me reshje shiu, ndërsa në viset më të larta me reshje të dëborës. Kushte për reshje të dëborës do të ketë edhe në disa vende më të ulëta në pjesën...

Këto produkte ushqimore mund të gjenden në listën e prodhimeve me çmime të ngrira

Këto produkte ushqimore mund të gjenden në listën e prodhimeve me çmime “të ngrira”

para një dite - Iliria News

Vezët, orizi, makaronat dhe brumërat tjerë, mund të vendosen në listën e gjërë të prodhimeve çmimet e të cilave do të ngrihen deri më 31 janar të vitit 2022. A do t’i shtojë Qeveria këto prodhime të bukës,...

Taravari godet Selën Në ASh duhet patjetër të ketë përgjegjësi për rezultatet e zgjedhjeve lokale

Taravari godet Selën: Në ASh duhet patjetër të ketë përgjegjësi për rezultatet e zgjedhjeve lokale

para një dite - Iliria News

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në ClickPlus në TV21 tha se organet e partisë duhet të mblidhen dhe të përmirësohet. Taravari thotë se duhet të ketë përgjegjësi për rezultatin...

Alternativa në Qeveri flet Taravari

Alternativa në Qeveri, flet Taravari

para 2 dite - Iliria News

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në paraqitjen e tij në ClickPlus në TV21 tha se në përgjithësi kanë pasur bashkëpunim të mirë me Alternativën, por që nuk mund të komentojë...

PDSH Falimentimi i Aleancës për Shqiptarët është lajmi më i mirë

PDSH: Falimentimi i Aleancës për Shqiptarët është lajmi më i mirë

para 2 dite - Iliria News

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka reaguar pas ndërprerjes së bashkëpunimit mes Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës. Me poshtë mund ta lexoni reagimin e plotë të PDSH-së Falimentimi i projektit...

Ali Ahmeti Ndajmë dhimbjen me popullin amerikan dhe familjen Dole

Ali Ahmeti: Ndajmë dhimbjen me popullin amerikan dhe familjen Dole

para 3 dite - Iliria News

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook se shqiptarët janë gjithmonë falënderues dhe ndajnë...

BDI jep Administratën merr Bujqësinë ja kush zgjidhet ministër

BDI jep Administratën, merr Bujqësinë, ja kush zgjidhet ministër

para 3 dite - Iliria News

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i Alternativës përfundimisht arritën marrëveshjen për rritje të shumicës parlamentare dhe bashkëqeverisje, shkruan TetovaSot. Kryeministri u prononcua për...

Ja sa kushtojnë gjobat për përdorimin dhe shitjen e fishekzjarreve

Ja sa kushtojnë gjobat për përdorimin dhe shitjen e fishekzjarreve

para 4 dite - Iliria News

Minsitria e Punëve të Brendshme edhe sivjet ka fushatë parandaluese me qëllim që t’u tregojë qytetarëve për pasojat e përdorimit të fishekzjarreve dhe mjeteve të tjera piroteknike, posaçërisht para dhe...

Alternativa në Qeveri bashkë me LSDM dhe BDI në

Alternativa në Qeveri bashkë me LSDM dhe BDI-në!

para 4 dite - Iliria News

Zëdhënësi i Alternativës, Orhan Murtezani pas mbledhjes së Kuvendit Qendrorë të kësaj partie njoftoi se me shumicë votash është vendosur që kjo parti të bëhet pjesë e Qeverisë, shkruan TV21.

Sëmuret Dua Lipa

Sëmuret Dua Lipa

para 4 dite - Iliria News

Dua Lipa është detyruar ta anulojë koncertin e saj të radhës për shkak të problemeve shëndetësore.- Advertisements – Këngëtarja kosovare me famë botërore, ka thënë se ndihet me zemër të thyer derisa ua...

HUMBI 10 FAMILJARË NË AKSIDENTIN TRAGJIK NË BULLGARI REUTERS RRËFEN HISTORINË E TRISHTË TË SHQIPTARIT

HUMBI 10 FAMILJARË NË AKSIDENTIN TRAGJIK NË BULLGARI, REUTERS RRËFEN HISTORINË E TRISHTË TË SHQIPTARIT

para 4 dite - Iliria News

Qindra vajtues u mblodhën në varrezat e fshatit maqedonas në një shi të ftohtë të premten për të prehuar 10 banorë vendas, përfshirë tetë nxënës të shkollës, të cilët ishin midis 45 personave të vrarë...

EVN Në Gërçec rryma shfrytëzohet ilegalisht po gërmojnë edhe bitkoina

EVN: Në Gërçec rryma shfrytëzohet ilegalisht, po gërmojnë edhe bitkoina

para 4 dite - Iliria News

Nga EVN- Maqedoni kanë reaguar pas protestës së banorëve të fshatit Gërçes në Saraj të Shkupit, përcjell TV21. Nga kjo kompani thonë se gjatë tentimeve për të përmirësuar rrjetin në këtë fshat, punonjësit...

ShBA në janar vendos sanksione ndaj 50 individëve në Ballkan

ShBA në janar vendos sanksione ndaj 50 individëve në Ballkan

para 5 dite - Iliria News

Sipas një shkrimi në konton e Twitter të Institutit për Siguri Ndërkombëtare në Beograd të shkruar nga Orhan Dragas bëhet fjalë për inidividë dhe nuk janë sanksione me shënjestër shtetet pasi sipas tij...

ÇUDIA Infermierja shkon t i bëjë vaksinën burri i nxjerr krahun silikon

ÇUDIA/ Infermierja shkon t’i bëjë vaksinën, burri i nxjerr krahun silikon

para 5 dite - Iliria News

Një ngjarja e pazakontë ka ndodhur në qytetin Biella të Italisë. Sipas mediave lokale atje, një 50-vjeçar u paraqit në qendrën e vaksinimit me një krah silikoni, gjë që nuk i ka shpëtuar vëmendjes së infemieres....

Greqia dhe Zvicra vendosin masa të reja për udhëtarët

Greqia dhe Zvicra vendosin masa të reja për udhëtarët

para 5 dite - Iliria News

Greqia dhe Zvicra kanë vendosur masa të reja anti-COVID sa u përket udhëtimeve në ato vende. Risia për Greqinë është që ndalon hyrjen e qytetarëve nga vendet e treta, ndërsa Zvicra e bën të detyrueshme...

8 dhjetori ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut

8 dhjetori, ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut

para 5 dite - Iliria News

Në pajtim me Ligjin për festa të Republikës së Maqedonisë së Veriut, 8 dhjetori 2021 (e mërkurë) – “Shën Klimenti i Ohrit” është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK