Vuçiq thotë se nuk ka asnjë lidhje me Veselinoviqin

Vuçiq thotë se nuk ka asnjë lidhje me Veselinoviqin

para 5 orë - Sovrani

“Sot kam marrë një raport joformal nga ambasada amerikane, duhet t’i zhgënjej – askush nga Veselinoviqi nuk na dha një dinar. Partia që unë drejtoj ka më shumë se mjaftueshëm fonde falë fondeve shtetërore...

Qytetarët e revoltuar EVN heq tarifat e lira ditore të energjisë elektrike ende po shqyrtohet

Qytetarët e revoltuar. EVN heq tarifat e lira ditore të energjisë elektrike… ende po shqyrtohet

para 7 orë - Sovrani

Qeveria planifikon të ndryshojë modelin e tarifës së lirë ditore të energjisë elektrike. Është shqyrtuar opsioni – të hiqet tarifa e lirë nga ora 14:00 deri në 16:00 dhe të jepen subvencione për familjet...

Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radoiçiq janë ndër personat e listës së re të sanksioneve të Shteteve të Bashkuara Mëso më shum

Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radoiçiq janë ndër personat e listës së re të sanksioneve të Shteteve të Bashkuara. Mëso më shum…

para 7 orë - Sovrani

Kush janë Veselinoviq dhe Radoiçiq? Zvonko Veselinoviq është arrestuar disa herë për vepra të ndryshme. Për herë të parë ka ndodhur në vitin 2003, në rrugën Rashkë – Kralevë, kur u ndalua me tre persona...

Vjosa Osmani ka reaguar pasi nga SHBA ja kanë ardhur sanksione për disa nga krerët e krimit të organizuar në veri të Kosovës

Vjosa Osmani ka reaguar pasi nga SHBA-ja kanë ardhur sanksione për disa nga krerët e krimit të organizuar në veri të Kosovës.

para 7 orë - Sovrani

“I mirëpres sanksionet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Veselinoviqit dhe grupit të tij transnacional të krimit të organizuar nga veriu i Kosovës. Institucionet e Republikës së Kosovës janë plotësisht...

Policia e Kosovës nuk ka marrë asnjëherë leje nga KFOR i dhe as BE për aksionet kudo në territorin e vendit e specifikisht në veri

Policia e Kosovës nuk ka marrë asnjëherë leje nga KFOR-i dhe as BE, për aksionet kudo në territorin e vendit, e specifikisht në veri.

para 12 orë - Sovrani

“Policia e Kosovës gjithmonë bën plane operative për implemntimin e urdhëresave varësisht për cilën fushë është”. “Ne kemi pasur disa operacione së paku sa kam qenë unë drejtor për zbatimin e ligjit, urdhëresave...

Ndryshe nga vitet e tjera Berisha dhe Basha do të zhvillojë 2 ceremoni të ndara nga njëra tjetra

Ndryshe nga vitet e tjera, Berisha dhe Basha do të zhvillojë 2 ceremoni të ndara nga njëra tjetra.

para 14 orë - Sovrani

Siç edhe është lajmëruar më herët nga zyra e shtypit të Kryedemokratit Lulzim Basha, ky i fundit do të marrë pjesë dhe do të mbajë fjalën e tij në aktivitetin për Ditën e Rinisë tek ‘ArTurbina’. Ndërkaq,...

EVN Në fshatin Gërçec po bëhet gërmimi i Bitcoin it ekipet tona hasin gjithmonë në ofendime dhe kërcënime për jetën

EVN: Në fshatin Gërçec po bëhet gërmimi i Bitcoin-it, ekipet tona hasin gjithmonë në ofendime dhe kërcënime për jetën

para 14 orë - Sovrani

Dje në magjistralen Shkup – Tetovë, banorët e Gërçec-it kanë protestuar për shkak të defekteve në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike. Vjen reagimi nga EVN. “Elektrodistribucioni ka shumë vite...

Një çift burrë dhe grua janë arrestuar pasi që në rrjetet sociale publikuan fotografi me armë zjarri

Një çift burrë dhe grua janë arrestuar pasi që në rrjetet sociale publikuan fotografi me armë zjarri.

para 14 orë - Sovrani

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një çift në Prishtinë. Burrë dhe grua janë arrestuar pasi që në rrjetet sociale publikuan fotografi me armë zjarri. Siç njofton Policia arma ende nuk është gjetur. Me...

LAJM NGA NASA Një asteroid 330 metra do ti afrohet Tokës në fundjavë

LAJM NGA NASA: Një asteroid 330 metra do ti afrohet Tokës në fundjavë

para një dite - Sovrani

Një asteroid i quajtur nga mitologjia e lashtë greke, “4660 Nereas” , i cili konsiderohet potencialisht i rrezikshëm, do të hyjë në orbitën e Tokës brenda pak ditësh dhe do të kalojë relativisht afër planetit...

Miqësia 20 vjeçare mes krokodilit dhe burrit që e shpëtoi kur ishte këlysh

Miqësia 20-vjeçare mes krokodilit dhe burrit që e shpëtoi kur ishte këlysh

para një dite - Sovrani

Është e lehtë të kuptosh se përse është bërë e famshme në rrjet miqësia e lindur në 1989 në brigjet e lumit Reventazón-Parismina River në Costa Rica. Një krokodil i vogël që po jepte shpirt u shpëtua nga...

Kurti sërish përsëriti që BE ja duhet të tregohet e drejtë me Kosovën dhe të heq vizat për qytetarët e saj

Kurti sërish përsëriti që BE-ja duhet të tregohet e drejtë me Kosovën dhe të heq vizat për qytetarët e saj.

para një dite - Sovrani

“Është e rëndësishme që të kemi liberalizmin e vizave, dhe janë bërë 3 vite që kur Komisioni Evropian rekomandoj liberalizimin e vizave, e qytetarët tanë vazhdojnë të përballen ende me regjimin e vizave”,...

Ministri i ekoomisë Dyqanet që shtrenjtojnë produktet me çmime të ngrira mund t i paraqitni në numrin 191

Ministri i ekoomisë Dyqanet që shtrenjtojnë produktet me “çmime të ngrira” mund t’i paraqitni në numrin 191

para një dite - Sovrani

Ministri i ekoomisë Kreshnik Bekteshi ka bë thirrje te qytetarët që të paraqesinnë numrin 191 shitësit që nuk respektojnë vendimin e qeverisë për ngrirjen e çmimeve të produkteve elementare ushqimore....

Ahmeti ia jep tastierën Ramës por pa kompjuterin

Ahmeti ia jep tastierën Ramës, por pa kompjuterin…

para një dite - Sovrani

Shpend Ahmeti është larguar përfundimisht nga Komuna e Prishtinës derisa i ka liruar edhe zyrën pasardhësit, Përparim Rama. Ai në momentin e pranim-dorëzimit ia ka dhuruar Ramës një tastierë në të cilën...

KLEDI HYSA Hedh kunxha ndaj produksionit

KLEDI HYSA: Hedh kunxha ndaj produksionit

para një dite - Sovrani

“Ajo asnjëherë nuk më pyeti, a je në lidhje? Sepse në po bënim muhabet dhe s’mund të thosha që jam i lidhur. Ajo iku, le ta shijoj Donaldi. E dashura ime nuk erdhi prej problemeve me avionin, jo se nuk...

Alban Hyseni jep dorëheqje nga pozita e

Alban Hyseni jep dorëheqje nga pozita e…

para një dite - Sovrani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje që njëherë është edhe kryetar i zgjedhur i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka njoftuar që ka dhënë dorëheqje nga pozita e deputetit në Kuvendin e Kosovës. Këtë ai e ka...

Sot hyn në funksion kryetari i ri i kryeqytetit

Sot hyn në funksion kryetari i ri i kryeqytetit…

para një dite - Sovrani

Përparim Rama sot do ta marrë detyrën e të parit të Komunës së Prishtinës. Mbledhja inauguruese ku pritet të bëhet betimi i anëtarëve të Kuvendit Komunal të Prishtinës dhe betimi i kryetarit Rama do të...

Paga minimale pas vitit të ri do të jetë

Paga minimale pas vitit të ri do të jetë…

para një dite - Sovrani

Nëse të dhënat e Entit Shtetëror të Statistikës tregojnë se ka rritje të çmimeve të produkteve të tjera, ne do ta zgjerojmë listën e çmimeve të ngrira, tha ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Ai mbrëmë...

Pasagjerët shtyejnë aeroplanin me dorë ishte bllokuar

Pasagjerët shtyejnë aeroplanin me dorë… ishte bllokuar

para një dite - Sovrani

Një video është publikuar së fundmi në internet ku shihet një grup njerëzish duke shtyrë një aeroplan të bllokuar nga pista. Ngjarja ka ndodhur në aeroportin Bajura, Kolti në Nepal. Pasagjerët dhe personeli...

Kërkohet përgjegjësi brenda strukturave partiake të këtij subjekti nga kreu i partisë Zijadin Sela dhe sekretari i saj gjeneral Arben Taravari

Kërkohet përgjegjësi brenda strukturave partiake të këtij subjekti, nga kreu i partisë Zijadin Sela dhe sekretari i saj gjeneral Arben Taravari.

para një dite - Sovrani

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe çdo ditë e më shumë po kërkohet përgjegjësi nga...

Kjo është arsyeja pse Brad Pitt nuk e përdor kurrë emrin e tij të vërtetë

Kjo është arsyeja pse Brad Pitt nuk e përdor kurrë emrin e tij të vërtetë

para një dite - Sovrani

Brad Pitt ka pasur gjithmonë një reputacion si një nga aktorët më të pashëm në Hollywood dhe pakkush e di emrin e tij të vërtetë. Që kur fitoi famë dhe popullaritet, bukuria e tij nuk ka lënë thuajse askënd...

Shkencëtarja paralajmëron për një pandemi të re më vdekjeprurëse

Shkencëtarja paralajmëron për një pandemi të re “më vdekjeprurëse”

para një dite - Sovrani

Zhvilluesja kryesore e vaksinës kundër koronavirusit të Oxford/AstraZeneca ka paralajmëruar se pandemia e ardhshme mund të jetë “më vdekjeprurëse”, duke bërë thirrje që të bëhen parapërgatitje më të mira....

Kjo është bima që parandalon rënien e flokëve

Kjo është bima që parandalon rënien e flokëve

para një dite - Sovrani

Ne humbasim vazhdimisht flokët tanë (rreth 100 fije në ditë), por gjithsesi mund të jetë zhgënjyese të vëresh një ton qimesh të larguara që shkaktojnë probleme në kokën tonë. Ju mund të flisni me mjekun...

Sa sekonda i duhen Elon Musk për të marrë rrogën tuaj mujore

Sa sekonda i duhen Elon Musk për të marrë rrogën tuaj mujore?

para 2 dite - Sovrani

Në kundërshtim me besimin popullor, Elon Musk nuk e filloi teknikisht Tesla Motors. Martin Eberhard dhe Mark Tarpening e bënë atë në vitin 2003. Por Musk bëri një investim të rëndësishëm në fushatën e...

Viagra mund të jetë e dobishme në trajtimin e sëmundjes së Alzheimerit thonë studiuesit amerikanë

Viagra mund të jetë e dobishme në trajtimin e sëmundjes së Alzheimerit, thonë studiuesit amerikanë

para 2 dite - Sovrani

Pilula nga Viagra mund të jetë një trajtim i dobishëm kundër sëmundjes së Alzheimerit, thonë studiuesit amerikanë që kanë studiuar efektet e saj në tru. Sipas BBC, testet në qeliza sugjerojnë se ilaçi...

Ky është emotikoni më i përdorur në vitin 2021

Ky është emotikoni më i përdorur në vitin 2021

para 2 dite - Sovrani

Emotikoni më i preferuar në botë vitet e fundit, edhe këtë vit ka gëzuar popullaritet.Në vend të përdorimit të një emotikoni me një fytyrë pak të qeshur, bota ka vazhduar të insistojë fytyrën që qesh me...

Vedati i Stupcave bëhet pjesë e filmit turk Elif Ana

Vedati i “Stupcave” bëhet pjesë e filmit turk “Elif Ana”

para 2 dite - Sovrani

Vedat Bajrami nuk ka dyshim se është njëri nga aktorët e komedianët më të suksesshëm në Kosovë. Duket se ai tashmë po thyen kufijtë edhe jashtë trojeve shqiptare me një nga rolet e reja që ka marrë përsipër....

Haradinaj Unitet e jo tërheqje përballë Serbisë

Haradinaj: Unitet e jo tërheqje përballë Serbisë

para 3 dite - Sovrani

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kërkuar unitet dhe jo tërheqje përballë ballafaqimit me Serbinë. Ai ka thënë se Qeveria Kurti nuk e ka komoditetin të mendojë tërheqjen...

E pazakontë makina fluturon mbi çatinë e shtëpisë

E pazakontë, makina “fluturon” mbi çatinë e shtëpisë

para 3 dite - Sovrani

Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Greqi. Një makinë si pasojë e shpejtësisë ka fluturuar mbi kangjellat e një vile duke ngecur sipër tyre, thuajse mbi çati. Pronari i shtëpisë rrëfen se në momentin...

Majlinda Kelmendi përmes një ceremonie shtetërore sot do të pensionohet si xhudiste aktive

Majlinda Kelmendi, përmes një ceremonie shtetërore, sot do të pensionohet si xhudiste aktive.

para 3 dite - Sovrani

Majlinda Kelmendi, përmes një ceremonie shtetërore, sot do të pensionohet si xhudiste aktive. Me këtë rast, do të organizohet një ceremoni nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila do të mbahet ne...

Për ata që hyjnë në Republikën e Kosovës masa të reja ja cilat janë ato

Për ata që hyjnë në Republikën e Kosovës, masa të reja, ja cilat janë ato?!

para 3 dite - Sovrani

Nga kjo e hënë të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç që nuk kanë marrë asnjë dozë të vaksinës anti-Covid nuk mund të futen në Kosovë. Masat e reja që kanë hyrë në fuqi prej mesnatës përcaktojnë se kushdo që...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK