Kështu shkatërrohen mushkëritë nga koronavirusi

Kështu shkatërrohen mushkëritë nga koronavirusi

para 10 muajve - Gazeta Observer

Një burrë 50-vjeçar me koronavirusin u transferua në Universitetin George Washington, kur u sëmurë në mënyrë kritike vetëm disa ditë pasi kishte vetëm simptoma të buta. Mjekët morën pamje 3D të mushkërive...

Edi Rama Evropa mund ta mposht koronavirusin nëse imiton Milanin e Sacchit

Edi Rama: Evropa mund ta mposht koronavirusin nëse imiton Milanin e Sacchit

para 10 muajve - Gazeta Observer

Në një intervistë të dhënë për Sky TG 24, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar vendimin për të dërguar në Itali një ekip prej 30 mjekësh dhe infermierësh për t’i bërë ballë luftës kundër koronavirusit....

 100 mijë vetë mund të humbin jetën nga koronavirusi në SHBA

‘100 mijë vetë mund të humbin jetën nga koronavirusi në SHBA’

para 10 muajve - Gazeta Observer

Eksperti më i lartë i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive, Dr. Anthony Fauci, parashikoi të dielën se 100 mijë ose më shumë amerikanë mund të vdesin nga koronavirusi, 50 herë më shumë sesa shifra...

Kjo është renditja e komunave sa i përket të prekurve me koronavirus në Kosovë

Kjo është renditja e komunave sa i përket të prekurve me koronavirus në Kosovë

para 10 muajve - Gazeta Observer

Edhe tri raste u konfirmuan si të prekur me koronavirus gjatë mbrëmjes së sotme. Kësisoj numri i të infektuarve ka shkuar në 94. Drejtori i Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser...

Infermierja shqiptare që shkoi në Itali E di ç po ndodh por nuk trembem

Infermierja shqiptare që shkoi në Itali: E di ç’po ndodh, por nuk trembem

para 10 muajve - Gazeta Observer

“Keni 30 vjet që na ndihmoni dhe është minimumi që mund të bejmë për këtë vend”. Kështu është shprehur një infermiere e ndihmës së shpejtë, një 35 vjeçare nga Tirana që bën pjesë në grupin e 30 mjekëve...

Rusia fut në punë teknologjinë ja si identifikohet kush shkel karantinën

Rusia fut në punë teknologjinë, ja si identifikohet kush shkel karantinën

para 10 muajve - Gazeta Observer

Përhapja e pandemisë së COVID-19 në të gjithë botën i ka dhënë mundësinë Presidentit Vladimir Putin që të testojë teknologjitë e reja në Rusi. Një ndër sistemet më të mira që ai po përdor për të luftuar...

Këngëtarja shqiptare e dëshpëruar pas koronavirusit thotë se verën duhet ta harrojmë

Këngëtarja shqiptare e dëshpëruar pas koronavirusit, thotë se verën duhet ta harrojmë!

para 10 muajve - Gazeta Observer

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Ronela Hajati duket të jetë e shqetësuar rreth pandemisë Covid-19. Madje, ajo thotë se këtë vit duhet ta harrojmë verën, shkruan Indeksonline. Hajati ka shfaqur nostalgji...

Trump Harry e Meghan janë larguar nga Kanadaja drejt SHBA ve s do t u paguhet mbrojtja e tyre

Trump: Harry e Meghan janë larguar nga Kanadaja drejt SHBA-ve, s’do t’u paguhet mbrojtja e tyre!

para 10 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është treguar i “ashpër” me princin Harry dhe dukeshën Meghan. Ai përmes një postimi të bërë, ka thënë se pasi ata kanë dalë nga Mbretëria, për të jetuar në Kanada,...

Serbia me 24 orë ndalesë të lëvizjes nëse qytetarët shkelin masat kundër koronavirusit

Serbia me 24 orë ndalesë të lëvizjes nëse qytetarët shkelin masat kundër koronavirusit

para 10 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar sonte masa drastike për kufizimin e lirisë së lëvizjes në rrugë gjatë pandemisë me koronavirus. Ai gjatë një emisioni të TV Prva tha se nëse sjellja...

Specifikat e OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro krahasohen me Galaxy S20 dhe Huawei P40

Specifikat e OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro krahasohen me Galaxy S20 dhe Huawei P40

para 10 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse modelet e reja të telefonave sikurse Samsung Galaxy S20 dhe Huawei P40 janë lansuar në treg tashmë, ato nuk janë të vetmet pajisje mobile të rangut premium që po gjenerojnë zhurmë në publik dhe...

Nëse jeni adhurues i transmetimeve live Facebook ka ca surpriza për ju

Nëse jeni adhurues i transmetimeve live Facebook ka ca surpriza për ju

para 10 muajve - Gazeta Observer

Opsionet e reja mund të ndihmojnë rrjetin social të përballet me kërkesën e paprecedent gjatë krizës së COVID-19. Rrjeti social Facebook punon për të sjellë funksionalitete të reja të cilat do ta bëjnë...

Bilanc tragjik edhe Spanja 838 viktima nga koronavirusi brenda 24 orëve

Bilanc tragjik edhe Spanja, 838 viktima nga koronavirusi brenda 24 orëve

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ashtu si Italia, edhe Spanja po përballet me një situatë alarmante si pasojë e përhapjes së COVID-19. Brenda 24 orëve në vend janë regjistruar 838 viktima duke e çuar numrin total në 6,528 persona. Vetëm...

Ndryshoni sfondin kur shfaqeni në Zoom

Ndryshoni sfondin kur shfaqeni në “Zoom”

para 10 muajve - Gazeta Observer

Shkaku i mbylljes nga rreziku i përhapjes së coronavirusit, shumë njerëz detyrohen që të bëjnë paraqitje të ndryshme nga shtëpia, nëpërmjet platformave të shumta në internet. Zoom është një prej këtyre...

300 njerëz vdiqën në Iran duke pirë metanol pasi besuan se kuron koronavirusin

300 njerëz vdiqën në Iran duke pirë metanol, pasi besuan se kuron koronavirusin

para 10 muajve - Gazeta Observer

Numri i vdekjeve nga helmimi me alkool në Iran është rritur në 300 pasi njerëzit filluan të konsumojnë metanol për shkak të një zëri që alkooli me provë të lartë mund të kuronte koronavirusin, shkruan...

Kurti qytetarëve Mos blini mallra më shumë se sa ju duhen sepse do t ju vjetërsohen

Kurti-qytetarëve: Mos blini mallra më shumë se sa ju duhen, sepse do t’ju vjetërsohen

para 10 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se kujdesi për të moshuarit është baza e qytetërimit. “Letërsia e lashtë dhe ajo moderne, këngët tona të kreshnikëve, librat e shenjtë, të gjitha na tregojnë...

Kusari Mos të harrojmë në zgjedhje s kanë garu as Veliu e as Mustafa por Vjosa Osmani

Kusari: Mos të harrojmë, në zgjedhje s’kanë garu as Veliu e as Mustafa, por Vjosa Osmani

para 10 muajve - Gazeta Observer

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila , ka folur për rrëzimin e qeverisë Kurti. Ajo ka thënë se LDK e ka thirrë mocionin në krizën e pandemisë, duke e quajtur seancën...

Kusari Me ose pa Veliun ministër LDK e kish inicu mocionin e mosbesimit

Kusari: Me ose pa Veliun ministër, LDK e kish inicu mocionin e mosbesimit

para 10 muajve - Gazeta Observer

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila , ka folur për rrëzimin e qeverisë Kurti. Ajo ka thënë se LDK e ka thirrë mocionin në krizën e pandemisë, duke e quajtur seancën...

Ndihma për media do të ketë në pakon qeveritare të radhës

Ndihma për media do të ketë në pakon qeveritare të radhës

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ministria e Financave e ka në plan edhe një pako emergjente, tjetër nga 170 milionë eurot që u miratuan nga qeveria javën që mbeti prapa. Kësaj herë në radhe, do të ndihmohet edhe sektori i informimit.Këtë...

Shqipëria dërgon 30 mjekë për ndihmë në Itali ish trajneri De Biasi Faleminderit Shqipëri

Shqipëria dërgon 30 mjekë për ndihmë në Itali, ish-trajneri De Biasi: Faleminderit, Shqipëri!

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi falenderoi qeverinë shqiptare për dërgimin e kontigjentit me 30 mjekë, që do të ndihmojnë kolegët e tyre italianë për të përballuar krizën humanitare te fqinjët...

Kurti me video mesazh Koronavirusi është duke testuar shtetin shoqërinë

Kurti me video-mesazh: Koronavirusi është duke testuar shtetin, shoqërinë…

para 10 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka publikuar një video-mesazh të realizuar për situatën aktuale me COVID-19. Në ditën e 16 që kur u regjistruar personi i parë i prekur me koronavirus, Kurti tha se...

Studimi Koronavirusi mund të transmetohet edhe në këtë mënyrë të pazakontë

Studimi: Koronavirusi mund të transmetohet edhe në këtë mënyrë të pazakontë

para 10 muajve - Gazeta Observer

Që prej konfirmimit të rasteve të para me koronavirus, ekspertët e shëndetit kanë treguar se cilat janë mënyrat kryesore të transmetimit të Covid-19. Gjithsesi, duket se ekzistojnë edhe disa mënyra të...

Drejtoresha e Infektivës deklarohet për gjendjen e pacientëve me koronavirus

Drejtoresha e Infektivës deklarohet për gjendjen e pacientëve me koronavirus

para 10 muajve - Gazeta Observer

Në 94 ka arritur numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Tri rastet e fundit janë konfirmuar pak më parë, dy nga Prishtina dhe një nga komuna e Malishevës. Por nga ky numër i të prekurve me COVID-19,...

Ministrja Bajrami tregon orarin e mësimit në distancë për 30 mars  3 prill 2020

Ministrja Bajrami tregon orarin e mësimit në distancë për 30 mars – 3 prill 2020

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ministrja e Arsimit në detyrë, Hykmete Bajrami, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka dhënë informacione në lidhje me orarin e mësimit në distancë për 30 mars – 3 prill, që po bëhet përmes ekranit...

Kaka i dërgon mesazh Ronaldinhos në burg

Kaka i dërgon mesazh Ronaldinhos në burg

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ish-futbollisti më i mirë në Botë, Kaka ka dërguar një mesazh për shokun e tij në burg, Ronaldinhon. Legjenda e Milanit ka thënë se kjo gjendje është e trishtë dhe shpreson që një ditë do t’i kthehet buzëqeshja....

Mjekët apel atyre që vrapojnë Jeni duke rrezikuar

Mjekët apel atyre që vrapojnë: Jeni duke rrezikuar

para 10 muajve - Gazeta Observer

Lëvizja e qytetarëve është vetëm në dy orare, por shumë njerëz gjatë kësaj kohe mund të pyesin nëse mund të bëjnë vrap në natyrë apo ushtrime fizike jashtë shtëpisë. Francesco Casasco, president i Federatës...

Abdixhiku jep shpresë Kosova me numrin më të vogël me koronavirus në rajon edhe pak durim

Abdixhiku jep shpresë: Kosova me numrin më të vogël me koronavirus në rajon, edhe pak durim!

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, ka pasqyruar grafikonin e shpresës. Ai ka thënë se në krahasim me vendet e tjera në rajon, Kosova...

Rikthehet sot ora verore 10 gjërat që na kujtojnë çfarë kishim harruar

Rikthehet sot ora verore, 10 gjërat që na kujtojnë çfarë kishim harruar

para 10 muajve - Gazeta Observer

Orët e para të kësaj të diele kanë rikthyer orë verore. Në orën 02.00 të mëngjesit akrepat lëvizën 60 minuta para dhe kështu do të vazhdojë deri të dielën e fundit të tetorit, më 25 tetor. Siç dihet, ky...

Burdushi tregon kur do të përfundojë koronavirusi dhe cfarë do të ndodhë me qeverinë

Burdushi tregon kur do të përfundojë koronavirusi dhe cfarë do të ndodhë me qeverinë

para 10 muajve - Gazeta Observer

Në emisionin n’Kosovë Show mjeku popullor, Hysni Peqani – Burdushi, ka folur për situatën e krijuar së fundi në me rrëzimin e qeverisë dhe përhapjen e pandemisë. ‘’Po kam parë mjegull te qeveria, dhe shpejt...

Ministri gjerman gjendet i vdekur

Ministri gjerman gjendet i vdekur

para 10 muajve - Gazeta Observer

Ministri i financave i shtetit gjerman Hesse, Thomas Schäfer, u gjet i vdekur të shtunën në një stacion treni të shpejtësisë së lartë në qytetin Hochheim midis Frankfurtit dhe Mainz, konfirmoi policia....

Abazi Duhet të jemi krenar sesi Kosova e ka menaxhuar situatën me COVID 19 deri tash

Abazi: Duhet të jemi krenar sesi Kosova e ka menaxhuar situatën me COVID-19 deri tash

para 10 muajve - Gazeta Observer

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi ka deklaruar sot se mos respektimi i vendimeve për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend, do të detyrojë institucionet të ndërmarrin masa...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK