Krejt po dalin  Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

më 7.2021 - Albsport.mk

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë merkato. Pas Ramosit, shumë shpejtë pritet zytarizimi i largimit të Rapahel Varanes. “Sport” raporton...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

më 7.2021 - Albsport.mk

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e parë të Ligës së Konferencave dhe së bashku me Shkëndijën (u eliminuanga...

E BUJSHME Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

më 7.2021 - Albsport.mk

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë. Ky lajm tashmë u vërtetua nga skuadra e Arsenalit, e cila ka konfirmuar që ka pranuar ofertën e Romës për transferimin...

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

më 7.2021 - Albsport.mk

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa sezonesh tashmë, por veçanërisht në dy të fundit, mesfushori është mes më të mirëve në rolin...

Italia vijon të mrekullojë shifra dhe rekorde të pabesueshme spikat mbajtja e topit

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

më 7.2021 - Albsport.mk

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe rekordet që “armata” e Mancinin vendosi në këtë “Euro2020”....

Pasi ia mori Hakimin Interit PSG troket në dyert e Milanit për yllin e tyre

Pasi ia mori Hakimin Interit, PSG troket në dyert e Milanit për yllin e tyre

më 7.2021 - Albsport.mk

Paris-Saint-Germain vazhdon të “peshkojë” në Itali për ta përforcuar organikën e saj për sezonin e ri 2021/22. Ditë më parë klubi francez zyrtarizoi blerjen e mbrojtësit të krahut të djathë Achraf Hakimi...

Manchester United fillon kontaktet me Realin kërkon qendërmbrojtësin

Manchester United fillon kontaktet me Realin, kërkon qendërmbrojtësin

më 7.2021 - Albsport.mk

Manchester United është në kërkim të një qendërmbrojtësi para fillimit të sezonit të ri. Sipas Fabrizio Romanos, Djajtë e Kuq kanë kontaktuar me skuadrën madrilene për shërbimet e Raphael Varane. Mbrojtësi...

Shkupi me dy përforcimi para duelit me Llapin

Shkupi me dy përforcimi para duelit me Llapin

më 7.2021 - Albsport.mk

Skuadra nënkampione e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi vazhdon me përforcime të njëpasnjëshme, ndërsa sot ka prezantuar dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë. Sulmuesi i krahut të majtë, 24...

Hamza Ramani përforcon Veleshtën ambicioze FOTO

Hamza Ramani përforcon Veleshtën ambicioze (FOTO)

më 7.2021 - Albsport.mk

Skuadra e kategorisë së Dytë – Perëndim, Veleshta është përforcuar për sezonin e ri me mesfushorin 19- vjeç, shkupjanin Hamza Ramani i cili në sezonin e kaluar kishte luajtur te skuadra e Vëllazërimit,...

Pamje nga festa e Italisë pas rikthimit në Romë

Pamje nga festa e Italisë pas rikthimit në Romë

më 7.2021 - Albsport.mk

Italia e ka festuar titullin evropian me një paradë me autobus të hapur në Romë, një ditë pas triumfit në finale të Euro 2020 kundër Anglisë. Italia u rikthye në Romë mëngjesin pas triumfit në finale të...

Detajet e finales së Euro 2020 Itali  Angli

Detajet e finales së Euro 2020: Itali – Angli

më 7.2021 - Albsport.mk

Finalja e Euro 2020 mes Italisë dhe Anglisë ka pushtuar mediat dhe rrjetet sociale, duke u marrë me detaje të veçanta. Sipas ekspertëve, Londra mund pushtohet nga miliona insekte. Një tufë milingonash...

MADHËSHTORE Plot me yje ja çfarë tribune do kemi sonte në Wembley

MADHËSHTORE!Plot me yje, ja çfarë tribune do kemi sonte në Wembley

më 7.2021 - Albsport.mk

Nga zyrat më të larta institucionale tek përfaqësuesit e Familjes Mbretërore, por edhe personalitete të televizionit, muzikës dhe argëtimit: edhe një herë tribuna e Ëembley do të mirëpresë shumë fytyra...

E BUJSHME Zbulohet sa para do fitojë Ramos te PSG ja

E BUJSHME!Zbulohet sa para do fitojë Ramos te PSG-ja

më 7.2021 - Albsport.mk

Mund të thuhet se mbrojtësi Sergio Ramos tani është lojtar i PSG-së. Marrëveshja e plotë është arritur mes lojtarit dhe klubi francez, derisa gjithçka pritet të bëhet zyrtare në orët në vijim. Ish qendërmbrojtësi...

Donnarumman e tradhëtojnë emocionet nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë

Donnarumman e ‘tradhëtojnë’ emocionet, nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë

më 7.2021 - Albsport.mk

Donnarumma: Nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë. Portieri i Italisë, Gianluigi Donnarumma ka reaguar pas fitores ndaj Spanjës. Italiani arriti të ndal gjuajtjet në 11-metërsh duke i ndihmuar “Azzurëve” të...

ZYRTARE Walid Hamidi firmos me FC Shkupin Video

ZYRTARE: Walid Hamidi, firmos me FC Shkupin (Video)

më 7.2021 - Albsport.mk

Ate që e kishim paralajmëruar, tani më edhe ka ndodhur. Futbollisti nga Algjeria, Walid Hamidi, zyrtarisht ka firmosur marrëveshjen me nënkampionin e Maqedonisë në futboll, skuadrën e FC Shkupit. Mesfushori...

Mourinho Lajm i tmerrshëm për Italinë edhe më i tmershëm për mua

Mourinho: Lajm i tmerrshëm për Italinë, edhe më i tmershëm për mua

më 7.2021 - Albsport.mk

“Italia ka humbur Spinazzola-n. Është e tmerrshme për ata, por imagjinoni sa e tmerrshme është për mua, që nuk do ta kem në dispozicion për gjashtë muaj”. Këto kanë qenë fjalët e trajnerit të Roma-s, Jose...

Mesfushori i Udineses transferohet te Atletico Madrid

Mesfushori i Udineses transferohet te Atletico Madrid

më 7.2021 - Albsport.mk

Klubi spanjoll Atletico Madrid është afër transferimit të mesfushorit të Udineses Rodrigo De Paul. Sipas gazetarit Fabrizio Romano, De Paul do të zyrtarizohet si futbollisti i ri i Atleticos gjatë këtij...

Algjeriani Hamidi është përforcimi i radhës te Shkupi

Algjeriani Hamidi është përforcimi i radhës te Shkupi!!!

më 7.2021 - Albsport.mk

Skuadra e FC Shkupit tani më është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes së parë kualifikuese për në Ligën e Konferencës së UEFA-s, ku me 8 korrik në Shkup do të ketë përballë ekipin e Llapit, fituese...

Deri dje i Shkupit në Ligën e Konferencës do të luajë kundër Shkupit me Llapin

Deri dje i Shkupit, në Ligën e Konferencës do të luajë kundër Shkupit me Llapin

më 7.2021 - Albsport.mk

KF Llapi ka vazhduar me përforcime para fillimit të garave në Conference Lague, raporton lajmi.net. Klubi i Lllapit së fundi ka transferuar mbrojtësin Bianor Neto. Lajmin për transferimin e ri e ka bërë...

Zvicra e pa fat humbet me penallti nga Spanja

Zvicra e pa fat, humbet me penallti nga Spanja

më 7.2021 - Albsport.mk

Në minutën e 9-të erdhi goli për spanjollët. Pas një goditje këndi, topi u largua nga zona, duke shkuar tek këmbët e Jordi Albas. Mbrojtësi i majtë gjuajti drejt portës, por goditja e tij u devijua nga...

Zyrtare United nënshkruan me portierin 35 vjeçar

Zyrtare, United nënshkruan me portierin 35 vjeçar

më 7.2021 - Albsport.mk

Pas rinovimit të kontratës me Juan Matan, Manchester United ka konfirmuar edhe nënshkrimin me Tom Heaton. Portieri i Anglisë ka rënë dakord për një kontratë deri në qershor të vitit 2023, me opsionin për...

NUK KA MË ASNJË DYSHIM Sergio Ramos tek gjiganti evropjan

NUK KA MË ASNJË DYSHIM!Sergio Ramos tek gjiganti evropjan

më 7.2021 - Albsport.mk

Sergio Ramos do të bëhet lojtari më i ri i Paris Saint Germain.Siç raporton RMC,mbrojtësi spanjoll ka aritur akordin për dy vite kontrat me nënkampionin e Francës dhe do ti nënshtrohet testeve mjeksore...

Mourinho parashikon ndeshjet çerekfinale në Euro 2020 përmend edhe Granit Xhakën

Mourinho parashikon ndeshjet çerekfinale në Euro 2020, përmend edhe Granit Xhakën

më 7.2021 - Albsport.mk

Jose Mourinho parashikon që Italia do të fitojë kundër Belgjikës, ndërsa ka dhënë mendim edhe për takimet tjera. Trajneri portugez do të zbarkojë në Romë sot (e premte) për të filluar karrierën e tij si...

E BUJSHME Tri klube të mëdha evropiane në luftë për Sabitzer

E BUJSHME;Tri klube të mëdha evropiane në ‘luftë’ për Sabitzer

më 7.2021 - Albsport.mk

RB Leipzig e vlerëson Marcel Sabitzer me 25 milionë euro dhe Milani, Roma dhe Arsenali i kanë vënë sytë reprezentuesit të Austrisë. 27-vjeçari do të shohë kontratën e tij të skadojë në qershor të vitit...

LAMTUMIRË PSG Icardi i tradhëton skuadrat nga Italia Po transferohet aty ku askush nuk e priti

LAMTUMIRË PSG… Icardi i tradhëton skuadrat nga Italia… Po transferohet aty ku askush nuk e priti

më 7.2021 - Albsport.mk

Ekziston një mundësi e mirë që Tottenham të mbetet pa yllin e tyre më të madh,Harry Kane,në afatin kalimtar të verës. Sulmuesi informoi drejtuesit se ai dëshiron të ndryshoj mjedisin dhe të luaj në një...

BOMBË Ancelotti dridh Bayernin e Mynihut Real Madrid po e rrëmben yllin botëror

BOMBË! Ancelotti dridh Bayernin e Mynihut, Real Madrid po e rrëmben yllin botëror?

më 7.2021 - Albsport.mk

Mesfushori i Bayern Mynchen Leo Goretzka ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij,dhe tani për tani,sipas informacioneve të fundit nuk ka marveshje për një vazhdim të bashkëpunimit. Kontrata e Goretzkës...

E BUJSHME LAMTUMIRË REAL MADRID Një çmim qesharak Hazard drejt gjigantit tjetër Botëror

E BUJSHME! LAMTUMIRË REAL MADRID… Një çmim qesharak, Hazard drejt gjigantit tjetër Botëror

më 7.2021 - Albsport.mk

Juventusi do transferoj yllin e Real Madridit vetëm për 40 milion euro. Me ardhjen e Massimiliano Allegrit në stolin e Juventusit shumë skenarë të rinj pritet të ndodhin në këtë verë.Allavaro Morata ka...

3 yjet që mund të zëvendësojnë Ronaldon FOTO LAJM

3 yjet që mund të zëvendësojnë Ronaldon (FOTO LAJM)

më 7.2021 - Albsport.mk

Pas eliminimit të Portugalisë nga Euro 2020 në fazën e 1/8-tës nga Belgjika, Cristiano Ronaldo është duke planifikuar përpara për sezonin e ardhshëm. Ronaldo thuhet se po kërkon të sigurojë një largim...

PUNË E KRYER PSG brenda 24 orëve transferon super lojtarin e Interit

PUNË E KRYER;PSG brenda 24 orëve transferon super lojtarin e Interit

më 6.2021 - Albsport.mk

Është punë e kryer. Achraf Hakimi së shpejti do të kalojë zyrtarisht nga Interi te PSG. Lajmin e ka konfirmuar edhe shefi ekzekutiv i Interit, Giuseppe Marotta. Hakimi iu bashkua Interit nga Real Madridi...

Ankand për Locatellin Tre klube i shtohen garës Juventusi duhet të nxitojë

Ankand për Locatellin: Tre klube i shtohen garës, Juventusi duhet të nxitojë

më 6.2021 - Albsport.mk

Manuel Locatelli është një nga lojtarët më të kërkuara në merkato. Mesfushori italian po zhvillon një Europian shumë të mirë dhe Sassuolo kërkon 40 milion euro për ta lënë të lirë. Juventusi e pëlqen prej...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK