NDEROHET BACI EDHE NGA ATDHETARËT SHQIPTAR NGA AMERIKA

NDEROHET BACI EDHE NGA ATDHETARËT SHQIPTAR NGA AMERIKA

para 8 muajve - InfoAlb

E dashur familja e Bacit, bashkëshorte, vajza, djem, I dashur shoku im Nazmi Viqa! Prej vitit 2009 ne vijmë vazhdimisht këtu, sepse ia kemi borgj, e kemi pasur shok e bashkëluftëtarë! Unë asnjëherë nuk...

Reagon prof Dr Zana Shuteriqi Prela për linçimin e ish studentes së saj prof Besiana Mehmedi

Reagon prof. Dr. Zana Shuteriqi- Prela për linçimin e ish- studentes së saj prof. Besiana Mehmedi

para 8 muajve - InfoAlb

Me keqardhje po ndjek çfarë po ndodh ditëve të fundit lidhur me linçimin e Besiana Mehmedit, një situatë aspak e këndshme pë një ambient Universitar. Pa dashur të ndërhyjë në autonominë...

Emin Azemi Kur profesioni bëhet mision 24 vjet nga botimi i parë i gazetës Fakti

Emin Azemi:Kur profesioni bëhet mision,24 vjet nga botimi i parë i gazetës Fakti

para 8 muajve - InfoAlb

20 VJET Para 20 viteve, (10 prill 1998) filloi të botohet gazeta e parë e pavarur në gjuhën shqipe në Maqedoni. Një grup gazetarësh dhe intelektaësh shqiptarë kishin hedhur themelet e kësaj medie, me idenë...

FIGURAT E LËVIZJES QË PERMENDI UDHËHEQËSI I POPULLIT SHQIPTAR ALI AHMETI GJATË FJALIMIT TË TIJ NË PRISHTINË MË 4 PRILL 2022

FIGURAT E LËVIZJES QË PERMENDI UDHËHEQËSI I POPULLIT SHQIPTAR ALI AHMETI GJATË FJALIMIT TË TIJ NË PRISHTINË MË 4 PRILL 2022

para 8 muajve - InfoAlb

Gjatë fjalimit të Tij, Udhëheqësi i popullit shqiptar Ali Ahmeti, permendi me emra e edhe me mbiemra 13 Udhëheqës e Drejtues të Lëvizjes, Heronj të Kombit e të pavdeshem të gjallë të Kosovës e viseve te...

Kontesti mijëra eurosh  investitori zviceran i del në mbrojtje kompanisë kosovare

Kontesti mijëra eurosh – investitori zviceran i del në mbrojtje kompanisë kosovare

para 8 muajve - InfoAlb

Paparaci raportoi muajin e kaluar, rreth dyshimit të shkeljes së kompetencave të gjyqtarit nga Gjilani, Gazmend Ajvazi, në një procedurë përmbarimore mes kompanive “Vatani Sh.P.K” dhe “Bitex”. Bashkëaksionari...

Hapet showroomi më ekskluziv për fustane në Kosovë Sara Fashion  by Vali Ranch

Hapet showroomi më ekskluziv për fustane në Kosovë,”Sara Fashion ” by Vali Ranch

para 8 muajve - InfoAlb

Hapet showroomi më ekskluziv per fustane në Kosovë, ju mirëpresim ne pikën tonë më të re “Sara Fashion ” exclusive wedding dresses by Vali Ranch 📍The best wedding location ever📍 Për detaje na kontaktoni...

DORËZIMI IM PARA SHANTAZHEVE TUAJA TË ULTA  NUK DO TË NDODHË AS NË ËNDËRR

DORËZIMI IM PARA SHANTAZHEVE TUAJA TË ULTA , NUK DO TË NDODHË AS NË ËNDËRR

para 8 muajve - InfoAlb

(Reagim publik ndaj një shantazhi të orkestruar ndaj meje, që si shkas merr gjoja pakënaqësinë e studentëve, por në fakt synohet të arrihet një qëllim i projektuar për të rrënuar autoritetin...

Besiana Mehmedi model i një profesoreshe të sukseshme

Besiana Mehmedi model i një profesoreshe të sukseshme

para 8 muajve - InfoAlb

Artistja Besiana Mehmedi është model i një profesoreshe të sukseshme e cila me dinjitet e ushtron profesionin në Universitetin Shtetëror të Tetovës tash e sa vite, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”. Besiana...

Në kufirin polako ukrainas Kryediplomati Osmani do të takohen me Shefin e diplomacisë ukrainase

Në kufirin polako-ukrainas Kryediplomati Osmani do të takohen me Shefin e diplomacisë ukrainase

para 8 muajve - InfoAlb

Treshja kryesuese me OSBE-në, Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani; i Polonisë, Zbignjev Rau dhe ajo e Suedisë, An Linde, më 8 prill 2022 do të udhëtojnë në kufirin polako-ukrainas....

Vegim i arsyes për një poezi thellë shpirtërore

Vegim i arsyes për një poezi thellë shpirtërore

para 8 muajve - InfoAlb

Nikollë Berishaj Do ta filloj këtë vegim timin mbi poeteshën Ledia Dushi dhe poezinë e saj me një anekdotë të vitit 2000. Pra, para gati plot 22 vitesh. Shoqata Illyricumi nga Tuzi organizonim Javën e...

Më 6 Prill u ngrit flamuri kombëtar në qytetin Livonia të Michiganit

Më 6 Prill u ngrit flamuri kombëtar në qytetin Livonia të Michiganit

para 8 muajve - InfoAlb

Shoqata Atdhetare “Jehona e Malësisë”, në veçanti me kontributin e Këshilltarit të qytetit Livonia, Robert Gjonaj, kanë ngritur flamurin kuq e zi në objektin e komunës Livonia. Për këtë akt, “Jehona e...

Përgjigjet profesoresha Besiana Mehmeti Akuzat e studentëve nuk janë të vërteta

Përgjigjet profesoresha Besiana Mehmeti: Akuzat e studentëve nuk janë të vërteta

para 8 muajve - InfoAlb

Akuzave të studentëve iu përgjigj profesorja Besiana Mehmedi. Sipas saj studentët flasin të pavërteta dhe pikërisht ndaj studentit që është ankuar ajo ka kërkuar masa disiplinore për siç thotë shkelje...

Në Bratilë flamuri në shtizën 12 metrash të lartë

Në Bratilë flamuri në shtizën 12 metrash të lartë

para 8 muajve - InfoAlb

Në nder të 111 vjetorit të Kryengritjes së Malësisë së Madhe, në Bratilë të Deçiqit, aty ku më 6 prill të vitit 1911 u ngrit flamuri shqiptar, pranë memorialit të Kryengritjes, u ngrit flamuri kuq e zi...

FJALIM MADHËSHTOR I ALI AHMETIT NË NDERIM TË MEHMET HAJRIZIT

FJALIM MADHËSHTOR I ALI AHMETIT NË NDERIM TË MEHMET HAJRIZIT

para 8 muajve - InfoAlb

Të dashur bashkëveprimtar, bashkdrejtues, ushtar të UÇK-së, familje të dëshmorëve, Unë me kënaqësi morra ftesën për të marrë pjesë në këtë ngjarje, me rastin e përvjetorit të shokut tonë drejtuesit Mehmet...

Fondacioni Golden Eagle ndan 1000 Euro për sherim të Melisa Bytyçi

Fondacioni Golden Eagle ndan 1000 Euro për sherim të Melisa Bytyçi

para 8 muajve - InfoAlb

Përshëndetje miqë dhe familjarë. Po ju shkruaj nga zemra për rastin e rende te vajzës sime Melisa Bytyçi 18 vjeqare, e rënë nga kati i 5-të me 24 Janar 2022. Vajza ime ne fillim u trajtua në spitalin shtetëror...

VATRA NGUSHËLLON DR PASHKO CAMAJN PËR HUMBJEN E MOTRËS

VATRA NGUSHËLLON DR. PASHKO CAMAJN PËR HUMBJEN E MOTRËS

para 8 muajve - InfoAlb

I dashur miku ynë i çmuar Dr. Pashko Camaj E nderuar familja Camaj Lajmi se motra juaj e shtrenjtë Drita ndërroi jetë, na trishtoi shumë. Ajo luftoi fort deri në momentet e fundit duke humbur betejen me...

VATRA I ORGANIZOI PRITJE MADHËSHTORE ISH PRESIDENTES SË KOSOVËS ATIFETE JAHJAGA

VATRA I ORGANIZOI PRITJE MADHËSHTORE ISH-PRESIDENTES SË KOSOVËS ATIFETE JAHJAGA

para 8 muajve - InfoAlb

Sokol Paja New York më 2 Prill 2022 – Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra organizoi një pritje madhështore në nder dhe respekt të Presidentes së katërt të Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga....

Gjilan Gala mbrëmje për mbledhjen e fondeve për Kampusin për fëmijët me autizëm

Gjilan, Gala mbrëmje për mbledhjen e fondeve për Kampusin për fëmijët me autizëm

para 8 muajve - InfoAlb

Gala mbrëmje humanitare për Autizëm, është organizuar nga Fondacioni “Vjosa”, në Gjilan, ku mblodhi artistë të shumtë dhe humanistë nga të gjitha trojet shqiptare, për qëllimin human të përkrahjes së personave...

USHTRIA E PUTINIT DREJT DËSHTIMIT TË TURPSHËM

USHTRIA E PUTINIT DREJT DËSHTIMIT TË TURPSHËM.

para 8 muajve - InfoAlb

Ndërkohë që kemi hyrë në javën e gjashtë të përpjekjes së dështuar të Rusisë për të pushtuar Ukrainën, mendoj se duhen analizuar shkaqet, rrethanat të cilat po ndikojnë në këtë pushtim të jashtëligjshëm...

ASH Urgjentisht të hiqen të ipmutuarit

ASH: Urgjentisht të hiqen të “ipmutuarit”

para 8 muajve - InfoAlb

Opozita shqiptare vazhdon të adresoj kritika dhe paregullsi gjatë procesit të regjistrimit. Nga Ash kërkojnë që urgjentisht të hiqen 132 mijë të imputuarit pasi nuk janë regjistruar në terren, u mungon...

Sinishtaj pas diskutimit me Escobar Do të vazhdojmë të kyçemi në politikën amerikane

Sinishtaj pas diskutimit me Escobar: Do të vazhdojmë të kyçemi në politikën amerikane

para 8 muajve - InfoAlb

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, ka marrë pjesë në diskutim me zëvendës ndihmës Sekretarin e shtetit amerikan, z. Gabriel Escobar me temën “Biseda me diasporën shqiptare...

Shaqir Palushi nëpërmjet pikturave të shoqatës Autizmi  ndihmon fëmijët me autizëm

Shaqir Palushi nëpërmjet pikturave të shoqatës “Autizmi”, ndihmon fëmijët me autizëm

para 8 muajve - InfoAlb

Humanisti dhe biznesmeni njohur Shaqir Palushi ka marrë pjesë në ekspozitën e shoqatës “Autizmi” dhe me Fondacionin “Golden Eagle” ka blerë të gjitha pikturat e ekspozuara, fond i mbledhur që me shoqatën...

NË VITIN 1981 U DHA PROVIMI I PJEKURISË POLITIKE

NË VITIN 1981 U DHA PROVIMI I PJEKURISË POLITIKE

para 8 muajve - InfoAlb

(Pjesë nga fjala ime e 31 Marsit 2000, e mbajtur në cilësinë e Koordinatorit të Këshillit të Rrethit të LPK-së e të Kryetarit të Këshillit Organizativ të manifestimit për nder të ngjarjeve të vitit 1981,...

Tre çmimet për paqe prej 47 500 eurosh Zaev i destinoi në fondin kundër Covid 19

Tre çmimet për paqe prej 47.500 eurosh, Zaev i destinoi në fondin kundër Covid 19

para 8 muajve - InfoAlb

Ish-kryeministri Zoran Zaev, siç thuhet në pyetësorin e tij për pronën që ka dorëzuar pas largimit nga posti, sa ishte kryeministër ka marrë tre çmime ndërkombëtare për paqe me një shumë të madhe parash....

Këngë për dashurinë studentore nga Malësori

Këngë për dashurinë studentore nga Malësori

para 8 muajve - InfoAlb

Këngëtari Malësor Prënkoçaj ka lansuar një projekt të ri muzikor të titulluar “Hyjnesha”. Në emisionin “BonBon” të RTV21, këngëtari ka treguar se kënga ka për temë dashurinë studentore. Kënga flet për...

Selami takon Bilallin Në përkrahje të sportit nëpërmjet bizneseve me vauçer

Selami takon Bilallin: Në përkrahje të sportit nëpërmjet bizneseve me vauçer

para 8 muajve - InfoAlb

Zëvendës drejtori i Zyrës së të Ardhurave Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Abdul-Selam Selami, ka takuar zyrtarisht zv. drejtorin e Agjencisë për Rini dhe Sport të RMV-së, Amir Bilallin me...

GJILANI BËRI NDERIMIN MË MADH TË VITIT 1981

GJILANI BËRI NDERIMIN MË MADH TË VITIT 1981

para 8 muajve - InfoAlb

Rikujtesë: Në organizim të LPK-së, sot mbushen 22 vjet nga tubimi me pjesmarrjen më masive popullore në nderim të ngjarjeve të vitit të madh 1981, mbajtur në Gjilan më 31 Mars 2000! Ismet Sylejmani, Ish-Kryetari...

Skandaloze Gjyqtari Gazmend Ajvazi shkel ligjin për kontestin rreth 250 mijë euro

Skandaloze: Gjyqtari Gazmend Ajvazi shkel ligjin për kontestin rreth 250 mijë euro

para 8 muajve - InfoAlb

Një procedurë përmbarimore, për një borxh rreth 250 mijë euro mes dy kompanive private, ka ngritur dyshime për shkelje të kompetencave nga një gjyqtar në Gjilan, për shkak të mos-zbatimit të vendimit të...

PRESIDENTI BIDEN KUDO PO E PËRMEND KOSOVËN

PRESIDENTI BIDEN KUDO PO E PËRMEND KOSOVËN

para 8 muajve - InfoAlb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është i vetmi President që e ka monumentin dhe emrin e një rruge në emër të djalit të Tij Joseph Robinette Beau Biden III në Kosovë! Populli shqiptar i Kosovës...

Intervista Flet biznesmeni Avni Elezi Ju tregoj sfidat në biznes gjatë kohës së Pandemisë

Intervista/ Flet biznesmeni Avni Elezi: Ju tregoj sfidat në biznes gjatë kohës së Pandemisë

para 8 muajve - InfoAlb

Tashmë 20 vite në biznes, Avni Elezi drejton kompaninë për bartjen e kufomave Funerali me seli në Gjermani por që funksionojnë në mbarë botën dhe kryesisht në ato vende ku jetojnë shqiptarët. Si po zhvillohet...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK