Zv minisri Abedini Zhvillimi i ekonomive bujqësore familjare është i një rëndësie të veçantë

Zv.minisri Abedini: Zhvillimi i ekonomive bujqësore familjare është i një rëndësie të veçantë

më 1.2023 - Lobi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomizimit të Ujërave është ndër ministritë më aktive e përbërjes qeveritare aktuale. Mes të tjerash u krijua plani kombëtar për prodhimin e ushqimit si dhe modeli...

Zv Ministri Abedini Viti 2023 vit i frytshëm dhe produktiv për bujqit

Zv/Ministri Abedini: Viti 2023 vit i frytshëm dhe produktiv për bujqit

më 1.2023 - Lobi

Zv/Ministri i Bujqësisë Pylltarisë dhe Ekonomisë së ujërave Abdylshyqyr Abedini vitin 2023 e ka filluar duke promovuar projektetet dhe mbështetjet e këtij dikasteri që i ofron për qytetarët e Republikës...

Ndryshime në Spitalin e Gostivarit Ylber Ademi emërohet U D Drejtor

Ndryshime në Spitalin e Gostivarit. Ylber Ademi emërohet U.D Drejtor

më 1.2023 - Lobi

Ndryshime në udhëheqjen e Spitalit të Gostivarit. Nga Ministria e Shëndetësisë ushtrues detyre drejtor është caktuar Dr. Ylber Ademi, i cili edhe më herët e ka ushtruar postin e drejtorit në këtë institucion,...

 Imi n qendër n Tironë ku punohet për ta ndreç parkingin ndër traull

“Imi n’qendër n’Tironë, ku punohet për ta ndreç parkingin ndër traull”

më 12.2022 - Lobi

Në mega intervistën me aktorin Hasim Memishi – SOPI, u pyet nëse ndjehet i përfaqësuar me ndonjërin nga politikanët shqiparë që aktualisht defilojnë në skenën politike. Sopi me përgjigje epike: Ka disa...

Moderatorja që nuk e zbehu ekrani për më shumë se 1 dekadë

Moderatorja që nuk e zbehu ekrani për më shumë se 1 dekadë!

më 12.2022 - Lobi

Në listën e redaksisë për intervistat e fundvitit me njerëz të rëndësishëm e të dobishëm për shoqërinë gjatë gjithë vitit që po lejmë pas, nuk kishte se si të mungon një moderatore në spikamë në mediat...

Dhjetë top ngjarjet që shënuan vitin 2022

Dhjetë top ngjarjet që shënuan vitin 2022

më 12.2022 - Lobi

Viti 2022 u karakterizua për zhvillime të shumta politike dhe shoqërore në Maqedoninë e Veriut. Pikante mbetet fillimi i bisedimeve me Bashkimin Evropian. Nuk munguan protestat politike dhe sindikale,...

Deputetja Ajdari Maqedonia e Veriut ka konfirmuar angazhimin strategjik ndaj Bashkimit Evropian

Deputetja Ajdari: Maqedonia e Veriut ka konfirmuar angazhimin strategjik ndaj Bashkimit Evropian

më 12.2022 - Lobi

Vendi ynë është shëndëruar në një partner të besueshëm për Bashkimin Evropian duke iniciuar reforma të qëndrueshme por edhe për faktin se shumë vende të Unionit, që nga fillimi i krizës financiare dhe...

Taravari në intervistën për Flaka Do ta marrim shumë seriozisht propozimin që eventualisht mund të na vijë nga Qeveria

Taravari në intervistën për Flaka: Do ta marrim shumë seriozisht propozimin që eventualisht mund të na vijë nga Qeveria

më 12.2022 - Lobi

Intervistën e parë ekskluzive pas zgjedhjes në krye të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari e ka dhënë për Agjencinë e lajmeve Flaka. Taravari flet për politikën, familjen dhe profesionin e tij. “Për...

Valdet Xhaferi Qëllimi ynë e gjithë struktura partiake të ndjehet e përfaqësuar

Valdet Xhaferi: Qëllimi ynë, e gjithë struktura partiake të ndjehet e përfaqësuar

më 12.2022 - Lobi

Kryetari i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI në Gostivar Valdet Xhaferi, në intervistën ekskluzive të fundvitit për Flaka Media Group, flet për politikën, udhëheqjen me degën e Gostivarit,...

Anti Ismaili për katër vite shapllet katër herë Kampion Bote

Anti Ismaili, për katër vite shapllet katër herë Kampion Bote

më 12.2022 - Lobi

Viti 2022 pa dyshim që ishte vit shumë i sukseshëm për Andi Ismailin. Gjatë muajt shtator Andi u shpall fitues në Kampionatin Evropian të baletit modern që u mbajt në Shkup, dhe ku morën pjesë 2000 valltarë...

Gazetari që nuk e ka shijuar terrenin nuk mund të bëhet redaktor apo moderator i mirë

Gazetari që nuk e ka “shijuar” terrenin, nuk mund të bëhet redaktor apo moderator i mirë

më 12.2022 - Lobi

Edhe në Vitin 2023 do të vazhdoj që me këmbëngulje të jem në anën e opinionit publik dhe qytetarëve dhe të zbatojmë me përpikmëri motivin për të qene Televizion i pavarur dhe objektiv – në anën e shikuesve,...

Deputetja Arta Bilalli  Zendeli Postet janë përgjegjësi dhe besim

Deputetja Arta Bilalli – Zendeli: Postet janë përgjegjësi dhe besim

më 12.2022 - Lobi

Deputetja Arta Bilalli – Zendeli në intervistën e fundvitit për Flaka ka folur për punën si deputete dhe bashkëveprimi i deputeteve femra në mbrojtje të interesit të tyre pa dallime politike, nacionale...

Zv ministri Hasani Në këtë kohë pasigurie dhe krize NATO po tregon unitet dhe vendosmëri

Zv.ministri Hasani: Në këtë kohë pasigurie dhe krize, NATO po tregon unitet dhe vendosmëri

më 12.2022 - Lobi

Мodernizimi, është prioritet për mbrojtjen, gjë që mund të shihet përmes rritjes së qëndrueshme të buxhetit të mbrojtjes dhe përdorimit të duhur të tij – këtë vit më shumë se 30 për qind e buxhetit të...

Retrospektivë Pas 17 vitesh Maqedonia e Veriut i filloi bisedimet qasëse me BE në

Retrospektivë: Pas 17 vitesh, Maqedonia e Veriut i filloi bisedimet qasëse me BE-në

më 12.2022 - Lobi

Brenda vitit që po lejmë pas, pas 17 vitesh status rekomandimesh për fillimin e negociatave, u mbajt konferenca e parë ndërqeveritare mes Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimin Evropian. Fillimi i negociatave...

Drejtori Asani Kemi angazhuar 4 ekspertë të jashtëm të cilët operojnë dhe njëkohësisht trajnojnë stafin tonë

Drejtori Asani: Kemi angazhuar 4 ekspertë të jashtëm të cilët operojnë dhe njëkohësisht trajnojnë stafin tonë

më 12.2022 - Lobi

Drejtori i Klinikësn Universitare të Kirurgjisë së Fëmijëve në Shkup, Elmedin Asani në intervistën për Agjencinë e lajmeve Flaka bënë të ditur që trajnimi dhe mbajtja në trendin botëror të kirurgëve të...

Deputetja Dauti Beteja me korrupsionin ishte betejë e humbur këtë vit

Deputetja Dauti: Beteja me korrupsionin ishte betejë e humbur këtë vit

më 12.2022 - Lobi

Në intervistën ekskluzive për Flaka Media Group, deputetja e Aleancës për Shqiptarët Ilire Dauti flet për dimensionin politik, partinë që përfaqëson, rolin e gruas në Kuvend, gjendjen aktuale ekonomike...

Viti 2022 nuk prodhoi zgjedhje të parakoshme edhe pse u kërkuan aq shumë nga opozita

Viti 2022 nuk prodhoi zgjedhje të parakoshme, edhe pse u kërkuan aq shumë nga opozita!

më 12.2022 - Lobi

Përskaj thirrjeve të vazhdueshme, zgjedhje politike nuk pati. Vitin 2022 e përcjellim vetëm me zgjedhjet e parakohshme për këshillin komunal në Komunën e Tetovës, dhe zgjedhjet për kryetar komune në Komunën...

Hyrja në qeveri Kryetari Gashi Zgjodha të jem në anën e qytetarëve

Hyrja në qeveri, Kryetari Gashi: Zgjodha të jem në anën e qytetarëve

më 12.2022 - Lobi

Një nga intervistat e rezervuara të fundvitit në Flaka Media Group, ishte edhe intervista me kryetarin e partisë AlternAtivA, z. Afrim Gashi. Në një mega intervistë për kryeredaktorin Driton Zenku, Gashi...

Viti 2022 Rritja e çmimeve ishte fjala më e përdorur në opinion

Viti 2022: Rritja e çmimeve ishte fjala më e përdorur në opinion

më 12.2022 - Lobi

Çmimet e disa produkteve muajt e fundit të vitit 2022 janë rritur për 50 për qind në Maqedoninë e Veriut, e cila për gjatë gjithë viti u përballë me valën e shtrenjtimeve. Rritja për çdo ditë vërehet në...

Dogani Nuk ka më djegie të mbeturinave në deponinë rajonale Rusino

Dogani: Nuk ka më djegie të mbeturinave në deponinë rajonale Rusino

më 12.2022 - Lobi

Në intervistën e fundvitit për Flaka Media Group, drejtori i Ndërmarrjes së përbashkët publike Rusino/Pollog, Besim Dogani shpalos të arriturat nga themelimi dhe deri më tani, por edhe sfidat dhe problemet...

Retrospektivë Kriza energjetike ia mori frymën Maqedonisë së Veriut

Retrospektivë: Kriza energjetike ia mori “frymën” Maqedonisë së Veriut

më 12.2022 - Lobi

Viti 2022 po kalon nën hijen e krizës energjetike, përskaj asaj ekonomike që goditën vendin dhe botën nga viti 2021. Ekspertët e çështjeve të energjisë paralajmëruan se kriza energjetike që ka përfshirë...

Aliti Numri më i madh i të punësuarve në sektorin publik janë kryesisht nëpër komuna

Aliti: Numri më i madh i të punësuarve në sektorin publik janë kryesisht nëpër komuna

më 12.2022 - Lobi

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut hoqi dorë nga plani për transferimin e të punësuarve nga sektori publik në atë privat si masë për të ulur numrin e të punësuarve në administratë. Por numri...

Ndikimi nga kriza u vërejt edhe në funksionimin e pushtetit lokal

Ndikimi nga kriza u vërejt edhe në funksionimin e pushtetit lokal

më 12.2022 - Lobi

Nga një situatë e rënduar si pasojë e pandemisë, Maqedonia e Veriut u përballë edhe me pasojat e krizës ekonomie dhe energjetike në nivel global. Si në çdo segment tjetër, ndikimi u vërejt edhe në funksionimin...

Snopçe Vota e secilit qytetar duhet të jetë e barabartë

Snopçe: Vota e secilit qytetar duhet të jetë e barabartë

më 12.2022 - Lobi

Në intervistën e fundvitit për Agjencinë e lajmeve Flaka, deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe ka folur mbi përbërjen e Kuvendit dhe nëse kemi përfaqësim i drejtë? Sipas tij, vota e secilit...

Ministri Aliti Po bëjmë të gjitha përpjekjet për të sjellur reformat në Adminisratë

Ministri Aliti: Po bëjmë të gjitha përpjekjet për të sjellur reformat në Adminisratë

më 12.2022 - Lobi

Në intervistën ekskluzive për Flaka Media Group, ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti flet për procesin e reformave dhe unifikimi i ligjeve me ata të BE-së. “Momentalisht jemi...

RETRO Kriza ekonomike kryefjala e vitit 2022 në Maqedoninë e Veriut

RETRO: Kriza ekonomike, kryefjala e vitit 2022 në Maqedoninë e Veriut

më 12.2022 - Lobi

Kriza energjetike, inflacioni i lartë dhe lufta në Ukrainë goditi aktivitetin e biznesit dhe nxit një rritje të çmimit të energjisë elektrike por edhe produkteve ushqimore, ndërtimore dhe çdo aktivitet...

Snopçe Kam raporte korrekte me deputetët në përgjithsi

Snopçe: Kam raporte korrekte me deputetët në përgjithsi

më 12.2022 - Lobi

Në intervistën ekskluzive të fundvitit për Flaka Media Group, deputeti i Aleancës për Shqiptarët – ASH, Halil Snopçe flet për aktualitetet politike, funksionimin e Kuvendit dhe me theks të veçantë grupi...

Seanca gjyqësore për spitalin modular përplasje mes palës mbrojtëse dhe prokurorisë

Seanca gjyqësore për spitalin modular, përplasje mes palës mbrojtëse dhe prokurorisë

më 12.2022 - Lobi

Ka vazhduar gjyqi për djegien e modularit në Tetovë. Seanca vazhdoi me leximin e dëshmive nga ana e prokurorit, por kjo hasi në kundërshtime të ashpra nga ana e mbrojtësve të të akuzuarve. Shkak për këtë...

Kontrollet e jashtëzakonshme konstatohen parregullsi në 33 Klinika

Kontrollet e jashtëzakonshme, konstatohen parregullsi në 33 Klinika

më 12.2022 - Lobi

Në raportet nga kontrollet e jashtëzakonshme financiare të Fondit të Sigurimit Shëndetësor në gjithsej 33 Klinika, janë evidentuar shumë parregullsi në konfigurimin e pagave të disa drejtorëve. Nga kontrollet...

Vajza mohon se e ka vrarë 16 vjeçarin thotë se janë të implikuar edhe dy persona

Vajza mohon se e ka vrarë 16-vjeçarin, thotë se janë të implikuar edhe dy persona

më 12.2022 - Lobi

E dyshuara për vrasjen e 16-vjeçarit nga Novosella gjatë marrjes në pyetje në Gjykatën Themelore në Tetovë ka mohuar veprën, përcjell TV21. Sipas avokatit Ibrahim Bajrami, vajza 17 vjeçe ka thënë se janë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK