Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para 2 orë - Lobi

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

19 të vdekur dhe 333 raste të reja me COVID 19

19 të vdekur dhe 333 raste të reja me COVID-19

para 18 orë - Lobi

19 persona kanë vdekur nga virusi korona gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë e vendit ka njoftuar se nga 2 mijë e 547 testime, kanë rezultuar 333 raste pozitive. Ndërsa...

Qeveria nesër takohen Zaevi dhe Gashi

Qeveria, nesër takohen Zaevi dhe Gashi

para 18 orë - Lobi

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Ahmeti Ky 28 nëntor na gjen më të bashkuar

Ahmeti: Ky 28 nëntor na gjen më të bashkuar

para 22 orë - Lobi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar 109 vjetorin e ditës së flamurit dhe pavarësisë së shtetit shqiptar, duke theksuar se kombi duhet të nderohet dhe bashkohet me vepra....

28 Nëntori Grubi Jemi një

28 Nëntori, Grubi: Jemi një!

para 23 orë - Lobi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka uruar të gjithë shqiptarët për ditën...

Aksidenti fatal çka thotë drejtori i Besa Trans

Aksidenti fatal, çka thotë drejtori i Besa Trans

para 23 orë - Lobi

Në një mesazh në Facebook, shefi i Besa Transit, Bekim Haxhiu, i ka dhënë lamtumirën e fundit të vdekurve dhe i ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve. Në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”...

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

para një dite - Lobi

Shqipëria feston sot 109 vjetorin e Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka përcjellur urimet e para për Ditën e Flamurit. “Gëzuar 28 nëntorin” shkruan Rama. Festimet kryesore për këtë festë pritet të zhvendosen...

Eurodeputeti mbështeti vendimin e Alternativës për tu bërë pjesë e Qeverisë

Eurodeputeti mbështeti vendimin e Alternativës për tu bërë pjesë e Qeverisë

para një dite - Lobi

Lideri i Alternativës, Afrim Gashi sot ka zhvilluar një takim me raportuesin për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Europian, euro-deputetin bullgar Ilhan Kyuchyuk. “Me të biseduam për agjendën e integrimit...

Zaev shpreh ngushëllime për rastin në Gllogjan

Zaev shpreh ngushëllime për rastin në Gllogjan

para një dite - Lobi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nëpërmjet “Facebook” ka shprehur ngushëllimet e tij për rastin e ndodhur në Gllogjan. “Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, shpreh...

Vaksinimi kusht për të shkuar në punë

Vaksinimi, kusht për të shkuar në punë

para një dite - Lobi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka kërkuar nga Komisioni për Sëmundje Infektive analiza më të detajuara para se të miratojë masat e propozuara për vaksinimin e të gjithë punonjësve të sektorit publik ose...

436 raste të reja me CoVid 19

436 raste të reja me CoVid-19

para një dite - Lobi

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.447 testime janë regjistruar 436 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja, 218 janë në Shkup, Manastir 40, Prilep 25, Kavadar...

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

para 3 dite - Lobi

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fier, në katin e katërt të një pallati. Shpërthimi në në lagjen “8 Shkurti” ka alarmuar banorët, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima...

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan

para 3 dite - Lobi

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan ku u vranë tre persona. Në orën 19:00 u raportua për një krim makabër të kryer në mes të fshatit Shaptej dhe Gllogjan. Një autobus që transportonte nxënës...

Filipçe Viktimat e dhunës me bazë gjinore duhet ta dinë se nuk janë vetëm

Filipçe: Viktimat e dhunës me bazë gjinore duhet ta dinë se nuk janë vetëm

para 3 dite - Lobi

Secili prej nesh mund ta parandalojë dhunën, ndërsa viktimat e dhunës me bazë gjinore, gratë dhe vajzat, duhet ta dinë se nuk janë vetëm, publikoi sot në profilin e tij në fejsbuk ministri i Shëndetësisë...

Ekspertët bullgarë Autobusi ka qenë i vjetër 15 20 vjet është riparuar në Turqi

Ekspertët bullgarë: Autobusi ka qenë i vjetër 15-20 vjet, është riparuar në Turqi

para 3 dite - Lobi

Ekspertët bullgarë këtë të premte pas një verifikimi të bërë autobusit të agjensisë “Besa Trans”, i cili u shkrumbua në një autostradë në Bullgari u mori jetën 45 shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut. Mediat...

Nuk bie Qeveria

Nuk bie Qeveria

para 2 jave - Lobi

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se nuk do të merr pjesë në seancën parlamentare ku është duke u mbajtur seanca për rrëzimin e Qeverisë, njofton Flaka...

Sot votohet për mocionin e votëbesimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

Sot votohet për mocionin e votëbesimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

para 2 jave - Lobi

Për sot në ora 11:00 është caktuar seanca e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, në të cilën do të diskutohet dhe duhet të votohet për votëbesimin e Qeverisë së Zoran Zaevit. Interpelanca është...

Flet Zaev Shumica e qytetarëve dhe deputetëve qëndrojnë pas kauzës sonë

Flet Zaev: Shumica e qytetarëve dhe deputetëve qëndrojnë pas kauzës sonë

para 2 jave - Lobi

Ai ka thënë se për një deshirë të kotë për pushtet, ata (Opozita), ishin gati ta çonin vendin mbrapa dhe t’i bënin njërëzit të vuanin. “Këto ditë jemi dëshmitarë të kërcënimit të Marrëveshjes së Prespës,...

VMRO DPMNE ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë

VMRO-DPMNE-ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë

para 2 jave - Lobi

VMRO-DPMNE-ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë. Deputeti i kësaj partie Aleksadnar Nikollovski tha se pas kësaj nisme qëndrojnë 61 deputetë dhe se dita ditës pritet që kësaj...

Zejd Nënshkrimi im jo bashkë me Levicën

Zejd: Nënshkrimi im, jo bashkë me “Levicën”

para 3 jave - Lobi

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi-Zejd ka thyer sot heshtjen e tij sa i përket rrëzimit të Qeverisë. Me këtë rast ai u shpreh se është për rrëzimin e kësaj qeverie, por jo me çdo kusht. “Gjithë deputetët...

RMV ndërpritet kanali ndërkombëtar i drogës Konfiskim dhe arrestim  FOTO

RMV, ndërpritet kanali ndërkombëtar i drogës. Konfiskim dhe arrestim | FOTO

para 3 jave - Lobi

Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 22:00 në rrugën lokale të fshatit Orovnik, komuna e Debërcës, policia ka privuar nga liria 38 vjeçarin M.P. shtetas i Republikës së Shqipërisë, me çka është ndërpre...

Dita D në skenën politike në Maqedoninë e Veriut

Dita-D në skenën politike në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - Lobi

Java që filloi pritet të jetë përplotë zhvillime politike në vendin tonë. Sot ndodhemi në Ditën-D. D-Day ose Dita-D e njohur në anglisht si ditë intensive me operacione ushtarake, në vendin tonë pritet...

RMV mbi tetë mijë raste aktive me virus

RMV, mbi tetë mijë raste aktive me virus

para 3 jave - Lobi

Numri i rasteve të reja në ditë vazhdon të mbetet treshifror, ndërsa vetëm dje u regjistruarn 454 raste të reja. Momentalisht në Maqedoni ka mbi tetë mijë raste aktive. Deri tani në Maqedoni janë bërë...

Policia zbulon dhjetëra migrantë të paligjshëm

Policia zbulon dhjetëra migrantë të paligjshëm

para 3 jave - Lobi

Policia e Maqedonisë së Veriut zbuloi dhjetëra emigrantë në një kamion pranë kufirit grek. Policia tha më 7 nëntor se derisa po ndiqte një kamion pranë qytetit Star Dojran, 160 kilometra në jug të kryeqytetit,...

Vijojnë orët e fundit nga ultimatumi i Mickoskit ndaj Zaevit

Vijojnë orët e fundit nga ultimatumi i Mickoskit ndaj Zaevit

para 3 jave - Lobi

Vijojnë orët e fundit të ultimatumit nga kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski drejtuar kryeministrit Zoran Zaev. Opozita më së voni deri në ora 14:30 do të presë që kryeministri Zoran Zaev...

Thaçi Deputetët e Besës janë të LSDM së

Thaçi: Deputetët e Besës janë të LSDM-së

para 3 jave - Lobi

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi sot dekleraoi se shumica parlamentare është stabile, shkruan TV21. I pyetur nëse Lëvizja Besa do të lëshojë përbërjen e qeverisjes, Thaçi tha se deputetët e Besësë janë deputetë...

Ahmeti Deklarata e Arianit Hoxhës deklaratë emocionale

Ahmeti: Deklarata e Arianit Hoxhës, deklaratë emocionale

para 3 jave - Lobi

Deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të Lëvizjes Besa, Arianit Hoxha se “Zhelina që ka lind një parti (si Lëvizjen BESA), mund të bëhet edhe Zhelinë që prish një Qeveri!”, kreu i BDI-së e cilësoi si...

Hoxha Edhe nëse Besa mbetet unë nuk do të jem më ministër në qeveri me BDI në

Hoxha: Edhe nëse Besa mbetet, unë nuk do të jem më ministër në qeveri me BDI-në

para 3 jave - Lobi

Sekretari i përgjithshëm I Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, njoftoi se kjo parti sot dhe nesër do të bëjë konsultime brenda partiake, pas të cilave do të vendosë se si do të veproj pas vendimit për përsëritje...

Stefan Andonovski nga VMRO DPMNE Askush nga ne nuk do të përdorë emrin e ri kushtetues

Stefan Andonovski nga VMRO-DPMNE: Askush nga ne nuk do të përdorë emrin e ri kushtetues

para 3 jave - Lobi

Stefan Andonovski nga VMRO-DPMNE, në paraqitjen e tij të mbrëmshme në Click Plus tha se asnjëri prej tyre nuk do të përdorë emrin e ri kushtetues të vendit. “Me Marrëveshjen e Prespës, Zoran Zaev arriti...

Temperatura maksimale do të arrijë nga 18 gradë në 23 gradë Celsius

Temperatura maksimale do të arrijë nga 18 gradë në 23 gradë Celsius

para 3 jave - Lobi

Moti pasdite do të jetë me mjegulla dhe vranësira. Do të fryjë erë, veçanërisht e përforcuar përgjatë lumit Vardar nga drejtimi juglindor. Temperatura maksimale do të arrijë nga 18 gradë në 23 gradë Celsius....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK