Reshje shiu tek tuk në vend dëbora do të mbulojë këto zona temperaturat deri në 1°C

Reshje shiu “tek tuk” në vend, dëbora do të mbulojë këto zona, temperaturat deri në -1°C

para një ore - Desku

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e vranësirave të dendura, të cilat do të sjellin reshje të pakta shiu në vend, por reshje dëbore do ketë verilindje dhe juglindja e vendit. Parashikohet që pas mesditës...

Rrugët u mbushën me para ja si Njerëzit i morën por më pas u ndodhi ajo që nuk kishin parë as në ëndërrat më të këqija

Rrugët u mbushën me para, ja si/ Njerëzit i morën, por më pas u ndodhi ajo që nuk kishin parë as në ëndërrat më të këqija

para 2 orë - Desku

Një “shi parash nga qielli” filloi befas në Kaliforni. Ajo që shumë vetëm mund ta kishin ëndërruar ndodhi në realitet. Mijëra kartëmonedha filluan të fluturojnë nga një kamion i blinduar i transferimit...

Bullgaria Nuk ndryshojmë qëndrim për Maqedoninë Shqipëria mund të nisë negociatat me BE

Bullgaria: Nuk ndryshojmë qëndrim për Maqedoninë, Shqipëria mund të nisë negociatat me BE

para 2 orë - Desku

Bullgaria nuk do të ndryshojë qëndrim për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian të Republikës së Maqedonisë. Kështu bëri të ditur Këshilli i Ministrave ditën e sotme në Bullgari....

Kur Behgjet Pacolli i kishte bërë konak në jaht Milan Radojçiqit

Kur Behgjet Pacolli i kishte bërë konak në jaht Milan Radojçiqit

para 2 orë - Desku

Zyra e për Kontrollin e Pasurive të Huaja e Departamentit Amerikan të Thesarit ka vënë nën shënjestër rrjetet e korrupsionit disa shtete të Evropës dhe Hemisferës Veriore, në mesin e tyre edhe Zvonko Veselinoviqin...

Ish Ministri i shkruan Pressing ut Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

Ish-Ministri i shkruan Pressing’ut: Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

para 2 orë - Desku

Një ish-ministër në qeverinë e Kosovës ka shkruar në emisionin Pressing në T7 se në aksionin e Policisë në veri ku ishte arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq, ishte paramenduar të arrestohej edhe Milan...

Olluri i drejtohet Kurtit S e ke përmendur Radojçiqin a po tutesh se po të nxjerr telashe në Qeveri

Olluri i drejtohet Kurtit: S’e ke përmendur Radojçiqin, a po tutesh se po të nxjerr telashe në Qeveri?

para 2 orë - Desku

Gazetari Parim Olluri përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, i ka thënë kryeministrit Albin Kurti të mos frikësohet të përmendë emrin e Milan Radojeciqit si emer i sanksionuar nga SHBA, kjo...

 Të gjithë e duan një brune  Fifi duket bukur me pamjen e re

‘Të gjithë e duan një brune’ – Fifi duket bukur me pamjen e re

para 2 orë - Desku

Filloreta Raçi ka qenë një prej pjesëmarrësve më të përfolur në edicionin e Big Brother VIP, por hoqi dorë nga qëndrimi në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Kantautorja e njohur shprehu dëshirën për...

Olti Curri zbulon mesazhin që ia la Romeo Donaldit tek 20 mijë lekëshi

Olti Curri “zbulon” mesazhin që ia la Romeo Donaldit tek 20 mijë lekëshi

para 2 orë - Desku

Mbrëmjen e djeshme teksa Donaldi me Romeon ndërruan veshjet ai gjeti një 20 mijë leksh në xhepin e pantallonave. Menjëherë filluan aludimet se Romeo i ka lënë një mesazh në atë 20 mijë lekësh. E pas kësaj...

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

para 3 orë - Desku

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka ftuar ish-kandidatin e VV-së, Arben Vitia, që t’i bashkohet ekipit të tij. Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar...

Ish nënkryetarja e LVV së e quan tigër prej letre Albin Kurtin

Ish-nënkryetarja e LVV-së e quan “tigër prej letre” Albin Kurtin

para 11 orë - Desku

Ish-nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti e ka quajtur tigër prej letre kryeministrin Albin Kurti. Dërguti e ka komentuar shkurt përfaqësimin e Kosovës me fusnotë në Këshillin e Stabilizim...

Unë u ktheva  Adriana Matoshi ka disa fjalë pas operimit

Unë u ktheva”, Adriana Matoshi ka disa fjalë pas operimit

para 13 orë - Desku

Aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi, është lajmëruar me një status në Facebook, pas daljes nga spitali, ku është operuar për tumorin në tru që i ishte rikthyer pas nëntë vitesh, raporton Express Matoshi...

FMN Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon një e treta e popullsisë jeton me më pak se 5 5 dollarë në ditë

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon, një e treta e popullsisë jeton me më pak se 5.5 dollarë në ditë

para 13 orë - Desku

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon me kulmin e pandemisë së Covid-19, një e treta e popullsisë, apo 32.6%,...

Me dy gishtat lart Meta uron 8 dhjetorin Lavdi rinisë studentore

Me dy gishtat lart, Meta uron 8 dhjetorin: Lavdi rinisë studentore

para 13 orë - Desku

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot 8 dhjetorin, Ditën e Rinisë. Kreu i shtetit ka publikuar në rrjete sociale një video duke bërë vrap nga liqeni artificial i Tiranës, teksa ndalet një moment ngre dy gishtat...

FOTO Më shumë se 11 mijë qirinj ndizen para parlamentit në Zvicër për viktimat e pandemisë

FOTO/ Më shumë se 11 mijë qirinj ndizen para parlamentit në Zvicër për viktimat e pandemisë

para 13 orë - Desku

Më shumë se 11,000 qirinj, një për çdo humbje jete për shkak të pandemisë së koronavirusit në Zvicër, ndriçuan errësirën parlamentit zviceran në Bernë, mbrëmjen e djeshme (e martë, 7 shjetor 2021). “Ne...

Një vit nga vrasja e Klodian Rashës Flet babai Shteti të gjejë personin që vendosi armën sa kohë që

Një vit nga vrasja e Klodian Rashës/ Flet babai: Shteti të gjejë personin që vendosi armën, sa kohë që…

para 13 orë - Desku

Mbrëmjen e 8 dhjetorit 2021 i riu Klodian Rasha u qëllua nga oficeri Nevaldo Hajdaraj, duke ndërruar jetë në vend. Ngjarja e rëndë ndodhi në afërsi të banesës së tij. Klodiani ishte parë në rrugë nga oficeri...

 Trekëndëshi Bora Donald Beatrix Nard Ndoka bën komentin epik për aktorin Kështu si e ka marrë do vazhdojë edhe me burrat

‘Trekëndëshi’ Bora-Donald Beatrix, Nard Ndoka bën komentin epik për aktorin: Kështu si e ka marrë do vazhdojë edhe me burrat

para 13 orë - Desku

Politikani Nard Ndoka ishte i ftuar special ditën e sotme në ‘Ndryshe’, në Top Albania Radio Ndoka, i cili ju përgjigj pa asnjë ngurrim disa pyetjeve shumë pikante nga prezantuesit, Salsano dhe Adi, foli...

 Je shumë e mirë  Çfarë i pëshpëriti Romeo në vesh Beatrix

“Je shumë e mirë…”/ Çfarë i pëshpëriti Romeo në vesh Beatrix?

para 13 orë - Desku

Mbrëmjen e djeshme “Vëllai i Madh” vendosi banorët në një ‘grackë’ të madhe. Romeo Veshaj hyri në shtëpinë më të famshme në Shqipëri dhe u ndërrua me vëllain e tij, e sikur të mos kish ndodhur asgjë shkoi...

Termet në Beograd Klinton Nuk jam penduar për bombardimin e Serbisë do t a bëja prapë

Termet në Beograd! Klinton: Nuk jam penduar për bombardimin e Serbisë, do t’a bëja prapë

para 13 orë - Desku

Te rmet në Beograd! Klinton: Nuk jam p enduar për b ombardimin e Serbisë, do t’a bëja prapëMirëpo, ndikimi indirekt qe Hillary Clinton e ka pasur në këtë mes Nuk është për të mos u vënë në pah, pasi në...

Zvicra miraton kapsulat e vetëvrasjes  Vdisni për më pak se një minutë

Zvicra miraton “kapsulat e vetëvrasjes”: Vdisni për më pak se një minutë

para 13 orë - Desku

Vetëvrasja ndihmohet legalisht në Zvicër dhe ata që e dëshirojnë do të kenë në dispozicion një metodë të re. Përkatësisht, kapsulat Sarco kanë kaluar rishikimin ligjor dhe tani mund të përdoren në Zvicër....

Nuk ka nevojë më për Donaldin Romeo ngacmon Beniadën kur hyn në shtëpi

Nuk ka nevojë më për Donaldin, Romeo ngacmon Beniadën kur hyn në shtëpi

para një dite - Desku

Vëllai binjak i Donaldit, Romeo, hyri sonte në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Pasi u çmall me të në dhomën e surprizave, Romeo veshi rrobat e Donaldit dhe shkoi pranë banorëve. Ata u habitën kur e panë...

Donaldi dhe binjaku i tij ndërrojnë rolet Romeo futet si banor i Big Brother VIP

Donaldi dhe binjaku i tij ndërrojnë rolet, Romeo futet si banor i Big Brother VIP

para një dite - Desku

Në shtëpinë e “Big Brother VIP” ka hyr sonte binjaku i Donald Veshaj, Romeo. Ai ka ndërruar rrobat me Donaldin, duke pretenduar se është banor i shtëpisë.

 Je shumë i fortë  Donaldi surprziohet nga vëllai i tij binjak

“Je shumë i fortë” /Donaldi surprziohet nga vëllai i tij binjak

para një dite - Desku

Spektaklin e sotëm “Vëllai i Madh” ka vendosur të surprizojë Donaldin me njeriun e tij më të shtrenjtë. Ai është surprizuar nga vëllai i tij binjak Romeo. Romeo është ai që i jep kurajo duke i thënë atij...

Banorët zbulojnë rrengun arrijnë të dallojnë Romeon e veshur si Donaldin Fotot

Banorët zbulojnë rrengun, arrijnë të dallojnë Romeon e veshur si Donaldin (Fotot)

para një dite - Desku

Romeo Veshaj qëndroi shumë pak në shtëpinë e Big Brother Vip, pasi banorët arritën ta dallonin, edhe pse është shumë i ngjashëm me Doanldin. Ata panë ndryshime në sjelljen e tij duke vënë re se diçka nuk...

Ferizaj me pamje mahnitëse në prag të festave të fundvitit

Ferizaj me pamje mahnitëse në prag të festave të fundvitit

para një dite - Desku

Komuna e Ferizajt tashmë ka përfunduar dekorimet e qytetit për festat e fundvitit. Nga pamjet e publikuara në faqen zyrtare të komunës shihet se sheshi i qytetit është dekoruar mjaft bukur, madje edhe...

Ky është reagimi i motrës së DJ PM për lidhjen me Sarah Berishën

Ky është reagimi i motrës së DJ PM për lidhjen me Sarah Berishën

para një dite - Desku

Ndonëse raporti i Dj PM dhe Sarah Berishës është përfolur shumë, ku madje disa prej banorëve dyshojnë në vërtetësinë e tyre, vetë ata thonë se ndjehen mirë me njëri-tjetrin. Ishte Antonela ajo e cila i...

Donaldi takon binjakun e tij mes lotësh

Donaldi takon binjakun e tij mes lotësh

para një dite - Desku

Donaldi takon binjakun e tij mes lotësh Në shtëpinë e “Big Brother VIP” ka hyrë sonte binjaku i Donald Veshaj, Romeo. Ata janë përqafuar me njëri-tjetrin mes lotësh. Kujtojmë se sonte Donaldi dhe Romeo...

Beatrixa Momenti im erdhi tani më lini ta shijoj

Beatrixa: Momenti im erdhi tani, më lini ta shijoj

para një dite - Desku

Marrëdhënia e prezantuesit Donald Veshaj me këngëtaren Beatrix Ramosaj këtë kohë ka qenë ndër më të përfolurat në mediet shqiptare. Dyshja, të cilët kanë filluar një njohje brenda shtëpisë, po vazhdojnë...

Haradinaj për krizën energjetike Kurti gaboi strategjikisht kur anuloi Kosovën e Re

Haradinaj për krizën energjetike: Kurti gaboi strategjikisht kur anuloi Kosovën e Re

para një dite - Desku

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri Kurti gaboi strategjikisht kur ka anuluar projektin Kosova e Re i nënshkruar me kompaninë amerikane, raporton Gazeta Express. “Kosova në duar...

Pushtimi i papritur i zhabave kërcënon njerëzit dhe kafshët shtëpiake në ishull FOTO

Pushtimi i papritur i zhabave kërcënon njerëzit dhe kafshët shtëpiake në ishull (FOTO)

para një dite - Desku

Dhjetra vullnetarë kanë dalë për të mbledhur bretkosat toksike të njohura si zhabat e kallamishtes ose Rhinella marina, që po pushtojnë qytetin Chaotun në Taivan, teksa shkencëtarët janë të habitur sesi...

Një spektakël plot surpriza në Big Brother Vip Donaldi zëvendësohet nga Romeo  FOTO

Një spektakël plot surpriza në Big Brother Vip/ Donaldi zëvendësohet nga Romeo? (FOTO)

para një dite - Desku

Spektakli i kësaj të marte në Big Brother VIP do të jetë plot surpriza. Në një insert të shkurtër të shpërndarë nga faqja zyrtare në Instagram e Big Brother Vip thuhet se Donald Veshaj do të ndërrohet...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK