MPB Komunikacioni në udhëkryqet në Shkup është përgjegjësi e qytetit

MPB: Komunikacioni në udhëkryqet në Shkup është përgjegjësi e qytetit

para një dite - Observeri

Kryetarja e Shkupit Danella Arsovska në vend që të kërkojë shpjegim nga MPB-ja dhe të dezinformojë qytetarët me statuse arbitrare në Facebook, të fillojë me punën e saj dhe kur nuk e di më, të mësojë se...

Ky dimër do të jetë me shumë borë

Ky dimër do të jetë me shumë borë

para një dite - Observeri

Dimri 2021/2022 pritet të jetë pak mbi mesataren e temperaturave dhe reshjeve në krahasim me mesataren shumëvjeçare të viteve 1981-2010, sipas parashikimit të sezonit të DPHM-së bazuar në analizën e Qendrës...

Zaev Kemi shumicë që do të punojë në zgjidhjen e problemeve aktuale

Zaev: Kemi shumicë që do të punojë në zgjidhjen e problemeve aktuale

para një dite - Observeri

Kryeministri Zoran Zaev ka pasur takim me liderët e partive të koalicionit qeverisës në të cilën i njoftoi për marrëveshjen e arritur me Alternativën me të cilën siguroi shumicës parlamentare stabile në...

Pas SHBA së edhe Brukseli presion Bullgarisë Hapini rrugën Tiranës dhe Shkupit për negociatat

Pas SHBA-së, edhe Brukseli presion Bullgarisë: Hapini rrugën Tiranës dhe Shkupit për negociatat

para një dite - Observeri

Kredibiliteti i cenuar i BE-së kërkon urgjentisht të zgjidhet kontesti midis RMV-së dhe Bullgarisë, vlerëson Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelji. Ai në Forumin Ballkanik të Sofjes ka theksuar...

Pas SHBA së edhe Brukseli presion Bullgarisë Hapini rrugën Tiranës dhe Shkupit për negociatat

Pas SHBA-së, edhe Brukseli presion Bullgarisë: Hapini rrugën Tiranës dhe Shkupit për negociatat

para një dite - Observeri

Kredibiliteti i cenuar i BE-së kërkon urgjentisht të zgjidhet kontesti midis RMV-së dhe Bullgarisë, vlerëson Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelji. Ai në Forumin Ballkanik të Sofjes ka theksuar...

Hiqet ndalesa për qarkullim të kamionëve në rrugën Kërçovë Ohër

Hiqet ndalesa për qarkullim të kamionëve në rrugën Kërçovë-Ohër

para një jave - Observeri

Është hequr ndalesa për qarkullimin e kamionëve në rrugën Kërçovë-Ohër, përmes Presekës. Siç njoftojnë nga N.P. Rrugët e Maqedonisë”, ndalesa është hequr prej ora 11.00.

Rigjykim për ish drejtorin e ELEM it Dejan Boshkovski

Rigjykim për ish-drejtorin e ELEM-it Dejan Boshkovski

para një jave - Observeri

Nga fillimi do të gjykohet ish-drejtori i EMV (ish- ELEM) Dejan Boshkovski, i cili në dhjetor të vitit 2019 fillimisht u dënua me tre vjet burg për keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtarenë lidhje...

Ky është bilanci i 24 orëve me CoVid 19

Ky është bilanci i 24 orëve me CoVid/19

para një jave - Observeri

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1245 teste të kryera 118 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë: Shkup-93, Kumanovë-1, Prilep-2, Manastir-5, Veles-1, Kavadar-11,...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një jave - Observeri

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Shpresonte trotinet fitoi skuter

Shpresonte trotinet, fitoi skuter!

para një jave - Observeri

Најпосакуваните награди и во второто коло од ИГРАЈ БЕЗ НЕВРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ, се скутерите. Еден од среќните играчи кој ќе вози скутер, благодарение на наградата игра на единствената платформа за интернет...

Vaksinimi në Tetovë vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

Vaksinimi në Tetovë, vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

para një jave - Observeri

Në Tetovë nga dita e sotme procesi I imunizimit, gjegjësisht vaksinimi kundër Covid-19 do të zhvillohet vetëm në Shtëpinë e Shëndetit- Tetovë, ndërsa pika për vaksinim në Qendrën e Kulturës nuk do të funksionojë,...

19 të vdekur dhe 333 raste të reja me COVID 19

19 të vdekur dhe 333 raste të reja me COVID-19

para një jave - Observeri

19 persona kanë vdekur nga virusi korona gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë e vendit ka njoftuar se nga 2 mijë e 547 testime, kanë rezultuar 333 raste pozitive. Ndërsa...

Qeveria nesër takohen Zaevi dhe Gashi

Qeveria, nesër takohen Zaevi dhe Gashi

para një jave - Observeri

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Luana Vjollca poston imazhe e veshur në kostume tradicionale shqiptare

Luana Vjollca poston imazhe e veshur në kostume tradicionale shqiptare

para një jave - Observeri

Festa e 28 nëntorit po shënohet në mënyra të ndryshme, teksa nuk kanë munguar urimet nga figura të njohura në vend. Këtyre urime u janë bashkuar edhe artistët shqiptarë, që këtë ditë uruan në mënyra të...

Ahmeti Ky 28 nëntor na gjen më të bashkuar

Ahmeti: Ky 28 nëntor na gjen më të bashkuar

para një jave - Observeri

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar 109 vjetorin e ditës së flamurit dhe pavarësisë së shtetit shqiptar, duke theksuar se kombi duhet të nderohet dhe bashkohet me vepra....

28 Nëntori Grubi Jemi një

28 Nëntori, Grubi: Jemi një!

para një jave - Observeri

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka uruar të gjithë shqiptarët për ditën...

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

para një jave - Observeri

Shqipëria feston sot 109 vjetorin e Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka përcjellur urimet e para për Ditën e Flamurit. “Gëzuar 28 nëntorin” shkruan Rama. Festimet kryesore për këtë festë pritet të zhvendosen...

Dëmshpërblim për aksidentin në Bullgari

Dëmshpërblim për aksidentin në Bullgari

para një jave - Observeri

Nga 100.000 deri në 125.000 euro mund të kërkojë secili prej prindërve nëse fëmija i tyre ka vdekur në aksident. Fëmijët e rritur pa prindër mund të marrin deri në 100.000 euro për një prind të humbur,...

Bashkim Murtezi zgjidhet kryetar i Alternativa në Kumanovë

Bashkim Murtezi zgjidhet kryetar i Alternativa në Kumanovë

para një jave - Observeri

Në Kuvendin e degës të mbajtur me datë 27.11.2021, prej shumicës së kuvendarëve, Bashkim Murtezi u zgjodh kryetar i Alternativës në Kumanovë deri në kongresin e partisë. Përndryshe, Bashkim Murtezi ka...

Dimitrievski Mosrespektimi i statusit tim në LSDM mungesë e kapacitetit demokratik

Dimitrievski: Mosrespektimi i statusit tim në LSDM, mungesë e kapacitetit demokratik

para një jave - Observeri

Kryetari aktual i Kumanovës dhe ish-anëtar i LSDM-së, Maksim Dimitrievski, i cili u përjashtua nga partia pasi vendosi të kandidojë si i pavarur për mandat të dytë, përmes rrjeteve sociale ka shkruar se...

VMRO DPMNE Aksidenti në Bullgari ka dyshime për keqpërdorim dhe korrupsion

VMRO-DPMNE: Aksidenti në Bullgari, ka dyshime për keqpërdorim dhe korrupsion

para një jave - Observeri

VMRO-DPMNE ka akuzuar pushtetin për lëshime sistemore nëpër kufij. Nga partia opozitare thonë se fakti që autobusi ka kaluar kufirin shpesh-herë vitin e fundit ngrit me certificate false ngrit dyshime...

Vaksinimi kusht për të shkuar në punë

Vaksinimi, kusht për të shkuar në punë

para një jave - Observeri

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka kërkuar nga Komisioni për Sëmundje Infektive analiza më të detajuara para se të miratojë masat e propozuara për vaksinimin e të gjithë punonjësve të sektorit publik ose...

RMV  CoVid 19 17 pacientë kanë humbur jetën

RMV – CoVid-19, 17 pacientë kanë humbur jetën

para një jave - Observeri

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.447 testime janë regjistruar 436 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja, 218 janë në Shkup, Manastir 40, Prilep 25, Kavadar...

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

para një jave - Observeri

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fier, në katin e katërt të një pallati. Shpërthimi në në lagjen “8 Shkurti” ka alarmuar banorët, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima...

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan

para një jave - Observeri

Krejt çka ndodhi në tragjedinë e sotme në Deçan ku u vranë tre persona. Në orën 19:00 u raportua për një krim makabër të kryer në mes të fshatit Shaptej dhe Gllogjan. Një autobus që transportonte nxënës...

Piu lëng domate çdo ditë për 2 muaj rezultati është i pabesueshëm

Piu lëng domate çdo ditë për 2 muaj, rezultati është i pabesueshëm

para një jave - Observeri

Domatet konsiderohen “super ushqime”. Për të zbuluar arsyen, ekspertët nga Universiteti i Tajvanit vendosën të kryejnë një eksperiment. Ata mblodhën gra të moshave, peshës trupore dhe prejardhjeve të ndryshme...

A lidhet obeziteti me kancerin

A lidhet obeziteti me kancerin

para një jave - Observeri

Në të gjithë botën, bëhet thirrje për ushqyerje të shëndetshme, sepse obeziteti është në rritje. Ekspertët shëndetësorë thonë se kjo gjë duhet trajtuar, pasi mund të shkaktojë shumë probleme shëndetësore,...

Pse nuk duhet të vendosni kurrë vaj kokosi në fytyrë

Pse nuk duhet të vendosni kurrë vaj kokosi në fytyrë?

para një jave - Observeri

Vaji i kokosit është një “aleat” i rëndësishëm i bukurisë. Të gjithë betohen për të, e përdorin si trajtim për flokët, si vaj trupi, madje dhe si zbardhues dhëmbësh. Por mund të habiteni kur të mësoni...

Pse iu ndodh të zgjoheni me dhimbje koke

Pse iu ndodh të zgjoheni me dhimbje koke?

para një jave - Observeri

Dhimbjet e kokës në mëngjes janë të zakonshme dhe mund të ndodhin për një sërë arsyesh. Një gjendje e tillë e vazhdueshme është një tregues i mundshëm i një problemi themelor. Dhimbja e kokës në mëngjes...

Bananet japin një buzëqeshje të bardhë A e dinit

Bananet japin një buzëqeshje të bardhë! A e dinit?

para një jave - Observeri

Banania është e pasur me vitamina A, B, C, D, është një burim i mirë i kaliumit, magnezit dhe manganit dhe ndihmon jo vetëm për të pasur një dietë të ekuilibruar dhe për të qenë të shëndetshëm. Ky frut...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK