Artani e fiton sfidën  Merr parat nga kasaforta dhe e kryen misionin nga Vëllai i Madh

Artani e fiton sfidën?! Merr parat nga kasaforta dhe e kryen misionin nga Vëllai i Madh

para 11 orë - Expuls

Që mbrëmë në hyrjen e tij, Artani pati një mision nga vëllai i madh, mision ky që do e shpëtonte nga nominimet e javës. Vëllai i madh porositi Artanin që nga kasaforta në oborr të vidhte parat dhe ti mbante...

Ana Kabashi banorja e dytë që shkel në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova

Ana Kabashi banorja e dytë që shkel në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova

para një dite - Expuls

Bukuroshja Ana Kabashi është banorja e re e BBV-Kosova Ajo shprehet se singel po i futet këtij rrugëtimi të ri. Me një energji pozitive dhe shumë e qetë ishte vajza e parë që shkeli në shtëpinë më të famshmr në Kosovë.

Mediet serbe e quajnë provokim veshjen kombëtare të aktivistit Labinot Azemi

Mediet serbe e quajnë “provokim” veshjen kombëtare të aktivistit Labinot Azemi

para 2 dite - Expuls

Një fotografi e aktivistit të njohur për publikun Labinot Azemi, është marrë nga mediet serbe dhe është plasuar, duke e quajtur si një akt provokues. Kjo fotografi është publikuar nga vetë Labinoti disa...

Ana Kabashi banore e Big Brother VIP Kosova

Ana Kabashi banore e “Big Brother VIP Kosova”

para 3 dite - Expuls

Tashmë është bërë zyrtarisht e ditur se spektakli Big Brother VIP Kosova do të fillojë nesër. Produksioni gjatë këtyre muajve ka vazhduar të mbajë të fshehtë emrat e banorëve që do të marrin pjesë në showin...

Serbët mbeten me gisht në gojë  Xhaka nuk gjobitet FIFA pranon gjetjen inteligjente të shqiptarit

Serbët mbeten me “gisht në gojë”, Xhaka nuk gjobitet, FIFA pranon gjetjen inteligjente të shqiptarit

para 3 dite - Expuls

Është diskutuar gjatë festimi i Granit Xhakës në fundin e ndeshjes me bluzën “Jashari” pas fitores me Serbinë, ku u aludua madje edhe për një hetim nga ana e FIFA-s, por është vetë organi më i lartë i...

Tetovë policia e bën për spital 22 vjeçarin FOTO

Tetovë, policia e bën për spital 22-vjeçarin (FOTO)

para 3 dite - Expuls

U ndalua nga policia për kontroll, por u ushtrua dhunë ndaj tij. Kështu thotë 22 vjeçari Albinot Murati nga Sllatina e Tetovës që kishte ardhur dhe në spitalin klinik të Tetovës për të kërkuar ndihmë mjekësore....

Trajneri i Serbisë flet për Xhakën pas ndeshjes

Trajneri i Serbisë flet për Xhakën pas ndeshjes

para 4 dite - Expuls

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë. Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8...

Pamje Xhaka ua kthen serbëve  Po jua q atë nanë

Pamje: Xhaka ua kthen serbëve: “Po jua q* atë nanë”

para 4 dite - Expuls

Ylli shqiptar, Granit Xhaka, nuk është përmbajtur pasi është provokuar nga lojtarët serbë. Ai në një moment Granit Xhaka nga disa lojtarë në bankinë serbe është ofenduar. I menjëherë ka qenë reagimi i...

Racizmi i Stojkoviq shanë me nënë shqiptarët pas golit të Serbisë kundër Zvicrës

Racizmi i Stojkoviq, shanë me nënë shqiptarët pas golit të Serbisë kundër Zvicrës

para 4 dite - Expuls

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Zvicër-Serbi. Rezultati pas 45 minutave të parë është 2:2, rezultat ky që e kalon Zvicrën në fazën tjetër Në një moment, trajneri i Serbisë, Dragan Stojkoviq shau...

 Shhhhhh  kjo është kundërpërgjigja e Shaqirit ndaj fishkëllimave të serbëve

“Shhhhhh”, kjo është kundërpërgjigja e Shaqirit ndaj fishkëllimave të serbëve

para 4 dite - Expuls

Xherdan Shaqiri ka bërë një kundërpërgjigje të fuqishme ndaj tifozëve serbë në ndeshjen e Zvicrës kundër Serbisë. Rezultati momental i kësaj ndeshje është 1:1, shkruan Gazeta Express. Xherdan Shaqiri e...

Pamje nga vendi i ngjarjes ku u vetëvra Sokol Halili FOTO

Pamje nga vendi i ngjarjes ku u vetëvra Sokol Halili (FOTO)

para 5 dite - Expuls

Është vetëvrarë Sokol Halili, i cili të mërkurën e vrau ish-gruan e tij 35 vjeçaren, Hamide Magashi, e cila ishte edhe shtatzënë. Ngjarja ka ndodhur derisa njësia speciale kishte shkuar në shtëpinë e tij...

Sokol Halili vret veten

Sokol Halili vret veten

para 5 dite - Expuls

Sokol Halili ka vrarë vetën, kështu ka konfirmuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, shkruan Insajderi. Sveçla ka thënë se përkundër tentativës së zyrtarëve policorë që të negociojë me dorasin...

Policia e konfirmon një 35 vjeçare dyshohet se u vra në oborrin e QKUK së

Policia e konfirmon, një 35-vjeçare dyshohet se u vra në oborrin e QKUK’së

para 7 dite - Expuls

Policia e Kosovës e konfirmon se një grua 35-vjeçare dyshohet se është vrarë në oborrin e QKUK’së. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti për Gazetën Express tha se dyshimet...

Kufoma e gruas së vrarë ende para Klinikës së Gjinekologjisë VIDEO

Kufoma e gruas së vrarë, ende para Klinikës së Gjinekologjisë (VIDEO)

para 7 dite - Expuls

Dyshohet se një grua shtatzënë është vrarë para objektit të Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në fotografi shihet që kufoma e viktimës është ende në vendin e ngjarjes, i mbuluar...

Krim i rëndë para Gjinekologjisë dyshohet se një grua shtatzënë është vrarë nga burri i saj

Krim i rëndë para Gjinekologjisë, dyshohet se një grua shtatzënë është vrarë nga burri i saj

para 7 dite - Expuls

Një person raportohet se ka vrarë bashkëshorten e tij shtatzënë para objektit të Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. T7 kanë dalë në vendin e ngjarjes, për t’i informuar më shumë...

Neymar i shkruan modeles nga Kumanova publikohet mesazhi VIDEO

Neymar i shkruan modeles nga Kumanova, publikohet mesazhi (VIDEO)

para një jave - Expuls

Arbenita Ismajli i është bashkuar një trendi viral në TikTok me personazh yllin e futbollit, Neymar. Veçse bukuroshja e ka ‘djegur’ lojën. Ajo në postimin e saj ka zbuluar një detaj. Neymar i ka shkruar...

Qosja Mund të shpresohet Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

Qosja: Mund të shpresohet, Shqipëria etnike pashmangshëm do të bëhet

para një jave - Expuls

Akademiku Rexhep Qosja ka shkruar për Ismail Qemalin dhe qytetin e Vlorës, në prag të 110 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Qosja në një shkrim të publikuar në Facebook i ka dhënë Ismail...

LIVE Kroacia barazon rezultatin me Kanadanë 1 1

LIVE: Kroacia barazon rezultatin me Kanadanë 1:1

para një jave - Expuls

roacia ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Kanadasë. Andrej Kramariq ka shënuar në minutën e 36-të me goditje nga zona, pas një aksioni të bukur të kroatëve.

 S u pendova që lashë Tiranën  gazetari që u bë fermer gomaricash

“S’u pendova që lashë Tiranën” – gazetari që u bë fermer gomaricash

para një jave - Expuls

Me një fermë të rrallë – vetëm të dytën të tillë në Shqipëri – Elton Kikia thotë se përmbushi veten. Ai hoqi dorë nga profesioni i gazetarit dhe jeta në Tiranë, u kthye në fshatin e tij në Papër të Elbasanit...

Mehdiu Shpresoj se një ditë jo të largët do të jemi bashkë shqiptarë të bashkuar në Evropë

Mehdiu: Shpresoj se një ditë jo të largët do të jemi bashkë, shqiptarë të bashkuar në Evropë

para një jave - Expuls

Kryetari i grupit parlamentar Aleanca për Ndryshim, Fatmir Mehdiu, ka shprehur dëshirën për bashkimin e Kosovës dhe Shqipërisë, në mbledhjen e përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë dhe atij të Kosovës,...

Rrëshqitjet masive të dheut në Itali gjendet çifti i zhdukur me të porsalindurin

Rrëshqitjet masive të dheut në Itali, gjendet çifti i zhdukur me të porsalindurin

para një jave - Expuls

Një viktimë dhe 10 persona rezultojnë të zhdukur pas një stuhie të fortë që shkaktoi rrëshqitje dheu në ishullin italian të Ischia. Ishulli, në Gjirin e Napolit, u përfshi nga shi i madh gjatë natës, me...

 Ik atje budallicë ta q ft bota nanen  logopedi nga Gjilani abuzon psiqikisht me vajzën 5 vjeçare me autizëm VIDEO

“Ik atje budallicë, ta q*ft bota nanen”, logopedi nga Gjilani abuzon psiqikisht me vajzën 5 vjeçare me autizëm (VIDEO)

para një jave - Expuls

Logopedi, Iljasa Fazliu nga Gjilani ka abuzuar psiqikisht në ordinancen e tij një fëmijë 5 vjeçar të diagnostikuar me autizëm. Gazeta Insajderi ka siguruar video inqizimet ku i njëji dëgjohet duke e sharë...

Xhemshiti Messi më i miri në Botë vetëm nëse fiton botërorin

Xhemshiti: Messi më i miri në Botë, vetëm nëse fiton botërorin

para një jave - Expuls

Ambasadorja e Sportit, Anita Xhemshiti në emisionin sportiv Var Sports Show në Tëvë1, mendon se nëse Messi nuk arrin me fitu këtë botëror, nuk është lojtari më i mirë në Botë. “Për Messin nëse arrin me...

Kjo do të jetë selfie e fundit në Tokë përpara se bota të shkatërrohet

Kjo do të jetë “selfie” e fundit në Tokë, përpara se bota të shkatërrohet

para një jave - Expuls

Një llogari në TikTok është bërë virale pasi i ka lejuar përdoruesit të bëjnë pyetje për një aplikacion të inteligjencës artificiale që paraqet “selfie” për fundin e njerëzimit. Llogaria ‘Robot Overloards’...

2 500 persona pozojnë lakuriq në Australi pasi Bondi u shpall plazh nudo VIDEO

2,500 persona pozojnë lakuriq në Australi, pasi Bondi u shpall plazh nudo (VIDEO)

para një jave - Expuls

Për herë të parë në historinë e tij, plazhi Bondi në Australi është shpallur plazh nudo. Sot, mijëra njerëz u mblodhën në mëngjes po në këtë plazh, për të modeluar në instalacionin më të fundit të artistit...

Nuk u bën të gjallë për situatën e krijuar por Ali Ahmeti përshëndet marrëveshjen Kosovë Serbi për targat

Nuk u bën të gjallë për situatën e krijuar por Ali Ahmeti përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat

para një jave - Expuls

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Ahmeti thotë se palët duhet të vazhdojnë me negociata deri në arritjen e njohjes së ndërsjellë. “Përgëzoj...

Grubi Ahmeti është lider i kombit po të mos ekzistonte duhet ta kishin shpikur

Grubi: Ahmeti është lider i kombit, po të mos ekzistonte duhet ta kishin shpikur

para një jave - Expuls

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi beson se po të mos ekzistonte Ali Ahmeti do të duhej ta shpiknin shqiptarët, sepse ai është lideri i kombit. Ai shton se kur Ali Ahmeti flet për të ardhmen e Maqedonisë...

Dramë në Maqedoni Nusja rrahu vjehrrën burrin djalin e në fund edhe policin

Dramë në Maqedoni/ Nusja rrahu vjehrrën, burrin, djalin e në fund edhe policin

para një jave - Expuls

Një dramë e vërtetë familjare ka ndodhur mbrëmë në Veles. Një grua pasi ishte fjalosur me vjehrrën e ishte sulmuar atë fizikisht e më pas, zënka ka vazhduar edhe me djalin e saj të mitur dhe me bashkëshortin....

E mitura thotë se u dhunua seksualisht derisa ishte në vizitë tek motra

E mitura thotë se u dhunua seksualisht derisa ishte në vizitë tek motra

para një jave - Expuls

Një e mitur ka njoftuar policinë se në muajin tetor është dhunuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar. Ajo ka thënë se rasti të cilin e ka raportuar dje, ka ndodhur gjersa ishte në vizite tek motra...

Reperi i njohur shqiptar nga Maqedonia bëhet baba për herë të parë

Reperi i njohur shqiptar nga Maqedonia bëhet baba për herë të parë

para një jave - Expuls

Reperi i njohur, S4MM, është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në InstaStory. Me emrin e vërtetë, Samir Selimi, reperi ka ndarë një foto, në të cilën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK