http://kariera.mk
Përse jemi gjithmonë të uritur në vetizolim Gjashtë arsyet e hapjes shumë të shpeshtë të frigoriferit

Përse jemi gjithmonë të uritur në vetizolim: Gjashtë arsyet e hapjes shumë të shpeshtë të frigoriferit!

i ri - Telegrafi

Periudha e epidemisë është shumë stresuese dhe e rëndë. Dihet që shumica e njerëzve hanë më shumë kur u janë të ekspozuar situatave stresuese Konsumimi i ushqimit në bazë nervore assesi nuk është i mirë,...

Te Napoli të bindur Rrahmani lojtari i duhur për Gattuson

Te Napoli të bindur: Rrahmani lojtari i duhur për Gattuson

i ri - Telegrafi

Drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli, ka shpjeguar pse Amir Rrahmani i është mbrojtësi ideal për Gennaro Gattuson dhe klubin napolitan. Rrahmani kaloi te Napoli pas një marrëveshje në vlerë 14...

Maqedoni foshnja e gruas me COVID 19 del negativ në testimin për coronavirus

Maqedoni, foshnja e gruas me COVID-19 del negativ në testimin për coronavirus

i ri - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ka rezultuar negativ testimi i foshnjës që u lind më 30 mars në Klinikën e Gjinekologjisë në Shkup nga e ëma me coronavirus. Pacientja e infektuar me coronavirus e cila...

Infektologu Valbon Krasniqi jep lajmin e mirë Disa të prekur me COVID 19 kanë rezultuar negativ në testet e para

Infektologu Valbon Krasniqi jep lajmin e mirë: Disa të prekur me COVID-19 kanë rezultuar negativ në testet e para

para 14 minutave - Telegrafi

Infektologu Valbon Krasniqi ka folur për gjendjen e të infektuarve me coronavirus që janë të shtrirë në Klinikën Infektive. Krasniqi për RTV Dukagjinin ka thënë se aktualisht në Klinikën Infektive janë...

Italia nuk gjen qetësi nga coronavirusi 760 viktima në vetëm 24 orët e fundit

Italia nuk gjen qetësi nga coronavirusi, 760 viktima në vetëm 24 orët e fundit

para 25 minutave - Telegrafi

Raportimet e fundit nga Italia tregojnë shifra të cilat flasin për një rëndim të bilancit të të vdekurve nga coronavirusi në Itali. Departamenti i mbrojtjes civile tha të enjten se 83,049 njerëz janë të...

Kurti Thaçi nuk është neutral ka interes politik dhe synim personal

Kurti: Thaçi nuk është neutral, ka interes politik dhe synim personal

para 25 minutave - Telegrafi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin...

Shkëmbimi Verratti Pjanic pse nuk u krye marrëveshja

Shkëmbimi Verratti-Pjanic, pse nuk u krye marrëveshja

para 25 minutave - Telegrafi

Juventusi u përpoq të jap Miralem Pjanicin si pjesë e marrëveshjes për shkëmbim me Marco Verrattin, por Paris Saint-Germain menjëherë e hodhi poshtë propozimin. Sipas gazetës Tuttosport, gjithmonë mesfushori...

Filipçe Kemi bërë më së shumti testime nga i gjithë rajoni

Filipçe: Kemi bërë më së shumti testime nga i gjithë rajoni

para 35 minutave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në konferencë për shtyp tha se në total janë bërë 4.117 testime për coronavirusin dhe se Maqedonia testime më së shumti në një milion banorë nga gjithë vendet...

Coronavirusi britaniku organizoi një maratonë të plotë në oborrin e tij prej 6 metrave

Coronavirusi, britaniku organizoi një “maratonë të plotë” në oborrin e tij prej 6 metrave

para 45 minutave - Telegrafi

James Campbell ka organizuar një “maratonë të plotë” në oborrin e shtëpisë së tij, duke vrapuar për pesë orë në oborrin e tij prej 6 metrave. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Campbell një ish-garues...

Ekskluzive Video mesazhet motivuese nga të famshmit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit Kini durim së bashku do t ia dalim

Ekskluzive/ Video-mesazhet motivuese nga të famshmit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit: Kini durim, së bashku do t’ia dalim

para 45 minutave - Telegrafi

Tashmë e gjithë bota po kalon drejt një krize globale, e shkaktuar nga virusi më i përhapur aktualisht në tërë globin, coronavirus. Papritur, shumë vende turistike të botës ranë në gjumë. “DisenyLand”-i...

Ahmeti Serbia po vazhdon të bllokojë kamionët tregtarë që vijnë nga Kosova

Ahmeti: Serbia po vazhdon të bllokojë kamionët tregtarë që vijnë nga Kosova

para 45 minutave - Telegrafi

Shefi i kabinetit të ministrit të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, ka thënë se Serbia po vazhdon të bllokoj kamionët tregtar të Republikës së Kosovës. Ahmeti këtë e bëri të ditur përmes...

Zaev Momentalisht në mënyrë të suksesshme po menaxhojmë me coronavirusin

Zaev: Momentalisht në mënyrë të suksesshme po menaxhojmë me coronavirusin

para 55 minutave - Telegrafi

Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në televizionin Kanal 5 foli për gjendjen me coronavirusin në Maqedoni të Veriut. Sipas tij, sistemi shëndetësor momentalisht mirë po menaxhon me virusin...

Numri i të vdekurve në Spanjë kalon shifrën 10 mijë  numri i të prekurve në botë i afrohet 1 milionëshit

Numri i të vdekurve në Spanjë kalon shifrën 10 mijë – numri i të prekurve në botë i afrohet 1 milionëshit

para 55 minutave - Telegrafi

Numri i vdekjeve nga coronavirusi në Spanjë kaloi 10,000 të enjten, pasi vendi raportoi numrin më të madh të vdekjeve në një ditë të vetme që nga fillimi i shpërthimit. Siç bëhet e ditur më tej, përcjell...

Nga 3 deri më 9 prill  çmimet ekstra lirë në INTEREX

Nga 3 deri më 9 prill – çmimet ekstra lirë në INTEREX!

para një ore - Telegrafi

Rrjeti i supermarketeve Interex vazhdimisht u ka qëndruar afër konsumatorëve, por këtë më së shumti e ka dëshmuar tani gjatë kësaj periudhe të coronavirusit në të cilën po kalojmë. Qysh prej fillimit,...

Ta kujtojmë paraqitjen e Fabio Cannavaros ndaj Gjermanisë në Kampionatin Botëror 2006  ndeshja më e mirë e një mbrojtësi ndoshta në histori

Ta kujtojmë paraqitjen e Fabio Cannavaros ndaj Gjermanisë në Kampionatin Botëror 2006 – ndeshja më e mirë e një mbrojtësi ndoshta në histori

para një ore - Telegrafi

Është një befasi e vërtetë kur një mbrojtës fiton Topin e Artë dhe i fundit që e ka bërë këtë është Fabio Cannavaro. Legjenda italiane e fitoi kërë vlerësim në vitin 2006 për paraqitjet e tij të jashtëzakonshme...

Industria e miellit mbush tregun e Kosovës

Industria e miellit mbush tregun e Kosovës

para një ore - Telegrafi

Frikësimi nga izolimi shtëpiak për shkak të pandemisë globale të coronavirusit shkaktoi në mënyrë indirekte një krizë për artikullin jetik, miellin. Me shpërthimin e kësaj krize, jemi dëshmitarë të tollovive...

Dhjetë çanta shumë të bukura nga lëkura vegane

Dhjetë çanta shumë të bukura nga lëkura vegane

para një ore - Telegrafi

Nëse nuk jeni mjaft të gatshme të bëheni plotësisht vegane, ju mund të bëni disa hapa duke zgjedhur produkte që nuk përmbajnë lëkurë kafshe në blerjen tuaj të ardhshme të çantës. Po, ato duken po aq luksoze,...

Rritet ndjeshëm shfrytëzimi i internetit

Rritet ndjeshëm shfrytëzimi i internetit

para një ore - Telegrafi

Rrjeti i komunikimit, si mjet esencial për funksionimin e shoqërisë, po përjeton një rritje të madhe të përdorimit përgjatë kësaj situate të krijuar nga COVID–19, dhe kjo ka shkaktuar ngarkesë të rrjetit...

Katër persona nga Kërçova nuk kanë respektuar orën policore

Katër persona nga Kërçova nuk kanë respektuar orën policore

para një ore - Telegrafi

Gjendja e sigurisë në rajonin e shtatë komunave që i mbulon SPB Ohër, ku është edhe Kërçova, është stabile. Gjatë 24 orëve të kaluara, në periudhën prej orës 21 më 1 prill deri ora 7 më 2 prill, katër...

Ledri Vula sjell bashkëpunimin e ri 100 me Lyrical Son dhe Singin

Ledri Vula sjell bashkëpunimin e ri “100” me Lyrical Son dhe Singin

para një ore - Telegrafi

Reperët Ledri Vula, Lyrical Son dhe Singi kanë publikuar projektin e tyre më të ri muzikor. “100” titullohet kënga e tyre e re, e cila është publikuar në kanalin YouTube edhe me video-klip. Teksti i këngës...

Kryeziu Ata që vepruan ndryshe nga Vjosa vetëm mund ta ngushëllojnë veten

Kryeziu: Ata që vepruan ndryshe nga Vjosa, vetëm mund ta ngushëllojnë veten

para një ore - Telegrafi

Ish-nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Eqrem Kryeziu është deklaruar pas rënies së Qeverisë Kurti. Ai gjithashtu në një postim në Facebook ka treguar se cilit krah brenda LDK-së ia mban...

Twitter mbyll mbi 8 mijë llogari false që promovonin Vuçiqin dhe partinë e tij

Twitter mbyll mbi 8 mijë llogari false që promovonin Vuçiqin dhe partinë e tij

para një ore - Telegrafi

Rrjeti sociale Twitter ka bërë të ditur se ka mbyllur mijëra llogari joautentike që ishin kritikuese për vende si Irani, Katari dhe Turqia. “Ne mbyllëm 2,541 llogari në një rrjet me qendër në Egjipt, i...

BONEVET mbështet punëtorët edhe gjatë pandemisë pranon grand të jashtëzakonshëm nga Fondacioni UNË E DU KOSOVËN

BONEVET mbështet punëtorët edhe gjatë pandemisë, pranon grand të jashtëzakonshëm nga Fondacioni ”UNË E DU KOSOVËN”

para një ore - Telegrafi

Kryetari i BONEVET, Vllaznim Xhiha, përmes një letre iu është drejtuar fëmijëve, prindërve, partnerëve, donatorëve, anëtarëve të ekipit, miqve dhe të gjithë mbështetësve për situatën e krijuar së fundmi...

Memli Krasniqi iu rikthehet kriptovalutave  jep edhe rekomandimet e tij

Memli Krasniqi iu rikthehet kriptovalutave – jep edhe rekomandimet e tij

para një ore - Telegrafi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, përveçse aktiv në jetën politike, duket se me të njëjtin entuziazëm e ka edhe çështjen e kriptovalutave. Madje një aktivitet në këtë “biznes”...

Gjendja e rrugëve në Maqedoninë e Veriut

Gjendja e rrugëve në Maqedoninë e Veriut

para një ore - Telegrafi

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet nëpër korsi të lagështa ndërsa në pjesët malore të vendit ka mbetje të borë nëpër rrugë. Për shtetasit e Maqedonisë janë të mbyllura të gjithë...

La Liga parashikon humbje deri në 957 milionë euro nëse sezoni nuk përfundon  lojtarët do të paguajnë pothuajse gjysmën e kësaj shumë

La Liga parashikon humbje deri në 957 milionë euro nëse sezoni nuk përfundon – lojtarët do të “paguajnë” pothuajse gjysmën e kësaj shumë

para një ore - Telegrafi

Klubet e La Ligës mund të pësojnë humbje deri në 957 milionë euro, nëse sezonin 2019-20 anulohet në javët në vazhdim. Futbolli në Spanjë është pezulluar dhe ende nuk ka datë për rikthim, shkaku i Covid...

Pas një ceremonie varrimi si u rrit papritur numri i të prekurve me koronavirus në Has

Pas një ceremonie varrimi, si u rrit papritur numri i të prekurve me koronavirus në Has

para një ore - Telegrafi

Nga kjo e enjte Hasi mund të konsiderohet pa frikë zonë e kuqe. 7 pjestarë të së njëjtës familje janë konfimuar pozitiv. Ata jetojnë në qytetin e Krumës në bashkië e Hasit. 6 prej tyre mësuam se ishin...

Morena vë në dukje të pasmet teksa bën një vallëzim atraktiv mbi tavolinën e saj të mbushur me dhurata

Morena vë në dukje të pasmet, teksa bën një vallëzim atraktiv mbi tavolinën e saj të mbushur me dhurata

para një ore - Telegrafi

Këngëtarja dhe modelja e njohur, Morena Taraku, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Krahas urimeve të shumta, ajo mori edhe dhjetra dhurata nga miqtë e saj të afërt dhe familjarët. Disa prej këtyre dhuratave...

Kastrati Jemi në kontakt të vazhdueshëm me familjet e prekura me COVID 19 u kemi siguruar ushqim e mjete mbrojtëse

Kastrati: Jemi në kontakt të vazhdueshëm me familjet e prekura me COVID-19, u kemi siguruar ushqim e mjete mbrojtëse

para një ore - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Kamenicës, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se janë duke qëndruar afër familjeve të cilat janë të prekura me coronavirus (COVID-19). Kastrati ka bërë të ditur se janë marrë...

Në Gostivar janë testuar 50 persona për coronavirus

Në Gostivar janë testuar 50 persona për coronavirus

para një ore - Telegrafi

Çifti nga Strumica që është vendosur në karantinë në Mavrovë, nga mbrëmë është vendosur në në spitalin infektiv të Gostivarit. Të dy janë testuar dhe gjatë ditës priten rezultatet e tyre. Deri më tani...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK