http://kariera.mk
mandati-per-formimin-e-qeverise-mickoski-eshte-shkelur-kushtetuta

Shprehja

Mandati për formimin e qeverisë, Mickoski: Është shkelur Kushtetuta

para 8 orë - Shprehja

Është shkelur Kushtetuta, ndërsa Stevo Pendarovski është pjesëmarrës aktiv në të gjithë këtë, kështu tha kreu i...

plani-i-rimekembjes-ekonomike-ja-ku-do-te-shpenzohen-365-milione-euro

Shprehja

Plani i Rimëkëmbjes Ekonomike: Ja ku do të shpenzohen 365 milionë euro

para 5 orë - Shprehja

Në mbledhjen elektronike, mbledhja e 23-të e radhës, e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën drejtimin e Kryeministrit...

izraeli-ben-paqe-me-emiratet-e-bashkuara-arabe-nenshkruhet-marreveshja-me-ndermjetesimin-e-presidentit-donald-trump

Top Channel

Izraeli bën paqe me Emiratet e Bashkuara Arabe/ Nënshkruhet marrëveshja me ndërmjetësimin e presidentit Donald Trump

para 6 orë - Top Channel

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën, me ndërmjetësimin e Presidentit Donald Trump, një marrëveshje historike...

brenda-10-diteve-te-fundit-1426-kosovare-te-prekur-nga-covid-19-jane-sheruar

Infokusi

Brenda 10 ditëve të fundit 1426 kosovarë të prekur nga Covid-19 janë shëruar

i ri - Infokusi

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 205 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot...

shqiperi-spitalet-te-mbingarkuar-me-paciente-te-covid-19

Gazeta.mk

Shqipëri, spitalet të mbingarkuar me pacientë të Covid-19

para 22 minutave - Gazeta.mk

Në Shqipëri, pandemia Covid-19 vazhdon të përhapet në të gjitha moshat dhe krahinat. Tirana është qyteti më i prekur...

ne-oren-23-00-mbyllet-kufiri-ne-kakavije-qytetaret-e-inatosur-bejne-veprimin-e-pazakonte

Gazeta.mk

Në orën 23:00 mbyllet kufiri në Kakavijë, qytetarët e inatosur bëjnë veprimin e pazakontë

para 7 orë - Gazeta.mk

Situata nuk duket aspak e mirë në Kakavijë ku janë të shumtë qytetarët që presin në radhë për të kaluar kufirin....

shqiptaret-nuk-po-preferojne-te-lindin-3-2-me-pak-bebe-ne-6-muajt-e-fundit

Neshesh

Shqiptarët nuk po preferojnë të lindin, 3,2% më pak bebe në 6 muajt e fundit

para 6 orë - Neshesh

Qeveria dy vitet e fundit po aplikon stimuj në vlera monetare për nxitjen e lindjeve duke dhënë subvencioneve direkte...

sot-mblidhet-kuvendi-shqyrtohet-projektligji-per-pandemine-covid-19-dhe-per-rimekembjen-ekonomike

Sinjali

Sot mblidhet Kuvendi, shqyrtohet projektligji për pandeminë COVID-19 dhe për rimëkëmbjen ekonomike

para 12 minutave - Sinjali

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin...

mot-me-diell-shi-me-stuhi-e-shkarkime-rrufesh

Telegrafi

Mot me diell, shi me stuhi e shkarkime rrufesh

para 12 minutave - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i paqëndrueshëm....

qehaja-hulumtimi-thote-se-mesimi-online-nuk-solli-rezultat-nxenesit-jane-demtuar-shume

Gazeta.mk

Qehaja: Hulumtimi thotë se mësimi online nuk solli rezultat – nxënësit janë dëmtuar shumë

para 7 orë - Gazeta.mk

Rinor Qehaja nga Instituti EdGuard ka thënë se mësimi online i nxënësve në Kosovë, nuk ka sjellë rezultat të kënaqshëm...

uka-aliti-dy-veturat-e-evn-se-u-dogjen-njera-pas-tjetres-pas-mesnate

TV21

Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

para 5 orë - TV21

Për djegien e veturave të EVN-së , në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Zjarrfikësve në Tetovë, Uka...

3200-raste-aktive-me-covid-19-gjithsej-396-te-hospitalizuar

Shprehja

3200 raste aktive me Covid-19, gjithsej 396 të hospitalizuar

para 3 orë - Shprehja

Në raportin e djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë, brenda 24 orëve janë regjistruar 139 raste të reja me Covid-19...

termet-ne-maqedonine-e-veriut-epiqendra-ne-rajonin-e-pehceves

Ina

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në rajonin e Pehçevës

para 5 orë - Ina

Tërmet epiqendra e të cilit gjendet 105 kilometra në juglindje të Shkupit dhe vjen nga epiqendra e rajonit të Pehçevës...

ministrat-e-ldk-se-vazhdojne-vizitat-neper-komuna

Infokusi

Ministrat e LDK-së vazhdojnë vizitat nëpër komuna

para 18 minutave - Infokusi

Ministrat e LDK-së po del të jenë shumë aktivë. Ata nuk ndalen dhe çdo ditë shihen nëpër komuna të ndryshme. Vlora...

pandemia-dhe-termeti-ulen-investimet-private-ne-ekonomi-me-17-ne-3-mujorin-e-pare

ABC News

Pandemia dhe tërmeti ulën investimet private në ekonomi me 17% në 3-mujorin e parë

para 12 minutave - ABC News

Pas rënies me 10.7% në tremujorin e katërt të vitit 2019, investimet totale në ekonomi thelluan tkurrjen me 16.7%...

mustafa-dyfishohet-buxheti-per-pagesat-direkte-ne-bujqesi

Telegrafi

Mustafa: Dyfishohet buxheti për pagesat direkte në bujqësi

para 14 orë - Telegrafi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka dyfishuar buxhetin për pagesat direkte/subvencionet...

ne-greqi-rriten-raste-me-covid-19-diskutohet-shtyrja-per-dy-jave-e-vitit-te-ri-shkollor

Telegrafi

Në Greqi rriten raste me COVID-19, diskutohet shtyrja për dy javë e vitit të ri shkollor

para 10 orë - Telegrafi

Greqia raporton sot përsëri një numër të konsiderueshëm të rasteve me të prekur nga coronavirusi. Sipas Organizmit...

franca-shenon-rekord-te-rasteve-me-covid-19-mbi-2-mije-raste-ne-24-ore

Medial

Franca shënon rekord të rasteve me COVID-19, mbi 2 mijë raste në 24 orë

para 10 orë - Medial

Franca ka regjistruar 2 mijë e 669 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Shifra të tilla ditore së...

protesta-antiqeveritare-ne-bullgari-per-te-36-en-dite-me-radhe

Neshesh

Protesta antiqeveritare në Bullgari për të 36-ën ditë me radhë

para 5 orë - Neshesh

Protestat antiqeveritare në Bullgari vazhduan edhe sot, për të 36 ditë me radhë ndërsa tre udhëkryqe në Sofje mbeten...

franca-coi-avionet-ushtarake-ne-ndihme-te-greqise-vjen-reagimi-i-ashper-i-erdogan-ndaj-macron

Top Channel

Franca çoi avionët ushtarakë në ndihmë të Greqisë, vjen reagimi i ashpër i Erdogan ndaj Macron

para 38 minutave - Top Channel

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të enjten se dialogu dhe negociatat janë mënyra e vetme për të zgjidhur...

komisioni-europian-permbyll-marreveshjen-per-te-siguruar-vaksinen-kunder-koronavirusit

Top Channel

Komisioni Europian përmbyll marrëveshjen për të siguruar vaksinën kundër koronavirusit

para 48 minutave - Top Channel

Komisioni Europian ka përmbyllur sot bisedimet hulumtuese me kompaninë Johnson & Johnson për të blerë një vaksinë...

fbi-ja-do-t-i-bashkohet-hetimeve-per-shperthimin-ne-bejrut

Gazeta.mk

FBI-ja do t’i bashkohet hetimeve për shpërthimin në Bejrut

para një ore - Gazeta.mk

Një diplomat i lartë amerikan tha të enjten se FBI-ja do t’i bashkohet hetimeve rreth shpërthimit të madh në Bejrut...

shtetasit-te-maqedonise-i-vidhen-ne-durres-6-000-franga-dhe-automobili-jane-arrestuar-tre-persona

Medial

Shtetasit të Maqedonisë i vidhen në Durrës 6.000 franga dhe automobili, janë arrestuar tre persona

para 22 minutave - Medial

Një shtetas i Maqedonisë i cili ka poseduar edhe pasaportë zvicerane, nën kërcënimin me armë është plaçkitur gjegjësisht...

u-arrestua-me-t-euml-fortin-e-lushnj-euml-s-kush-euml-sht-euml-ish-drejtori-juridik-q-euml-k-euml-rc-euml-noi-me-arm-euml-drejtuesin-e-uj-euml-sjell-euml-sit

Syri

U arrestua me të fortin e Lushnjës, kush është ish-drejtori juridik që kërcënoi me armë drejtuesin e Ujësjellësit

para 9 orë - Syri

Meard Berberi i arrestuar ditën e sotme në Tiranë për atentatin e ndodhur në Tushemisht mëngjesin e 8 gushtit është...

u-hodh-nga-kati-i-trete-i-sanatoriumit-29-vjecari-djali-i-stilistes-se-vip-ave

LajmiFundit

U hodh nga kati i tretë i Sanatoriumit, 29-vjeçari, djali i stilistes së VIP-ave

para 8 orë - LajmiFundit

I riu Xhino Koca i dha fund jetës të enjten duke u hedhur nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”. Ai gjeti...

leipzig-ne-gjysmefinale-te-liges-se-kampioneve-eleminon-atletico-madridin-i-ri

Neshesh

Leipzig në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, eleminon Atletico Madridin i ri –

para 5 orë - Neshesh

Skuadra gjermane, RB Leipzig, ka arritur sukses historik në Ligën e Kampionëve pasi e mposhtën, Atletico Madridin...

vjen-konfirmimi-nga-malatyaspor-jetmir-topalli-ne-superligen-e-turqise

Shprehja

Vjen konfirmimi nga Malatyaspor, Jetmir Topalli në Superligën e Turqisë

para 4 orë - Shprehja

Skuadra e Ballkanit më herët njoftonte për nënshkrimin e Jetmir Topallit me Malatyaspor. Megjithatë, konfirmimi...

nga-transferimi-i-muriqit-te-lazio-do-te-perfitojne-para-edhe-dy-klubet-shqiptare

Neshesh

Nga transferimi i Muriqit te Lazio do të përfitojnë para edhe dy klubet shqiptare

para 6 orë - Neshesh

Reprezentuesi kosovar, Vedat Muriqi, pritet që shumë shpejt të zyrtarizohet si lojtar i ri i Lazios, transmeton...

ky-eshte-burri-qe-nuk-eshte-lare-per-60-vjet

Shprehja

Ky është burri që nuk është larë për 60-vjet

para 5 orë - Shprehja

Për të fituar zemrën e tij, ju do të duhet të pranoni stilin e jetës së tij jo konvencionale, transmeton lajmi.net....

6-sekrete-per-te-cilat-90-e-burrave-nuk-flasin-kurre

Shprehja

6 sekrete për të cilat 90% e burrave nuk flasin kurrë

para 3 orë - Shprehja

Duken kaq të fortë dhe vendimtarë! “Në asnjë mënyrë”, është kjo fraza që do të thoshin shumë gra. Sidoqoftë, ky...

macoku-i-quajtur-manchester-me-kembe-te-shkurta-behet-yll-ne-instagram

Gazeta.mk

Maçoku i quajtur Manchester me këmbë të shkurta bëhet yll në Instagram

para 14 orë - Gazeta.mk

Një mace e adhurueshme topolake e quajtur Manchester me këmbë dhjetë centimetra të gjata nga Rusia është bërë yll...

horoskopi-data-14-gusht-2020

BalkanWeb

Horoskopi, data 14 gusht 2020

para 28 minutave - BalkanWeb

Dashi Ju mund të bëni hapa të mëdha përpara, nëse keni vullnet dhe jeni të vendosur. Kjo mund t’ju çojë drejt suksesit....

simptomat-qe-shfaqin-femijet-e-infektuar-me-virusin-covid-19-ekspertet-te-shqetesuar-per-hapjen-e-shkollave

Sinjali

Simptomat që shfaqin fëmijët e infektuar me virusin COVID-19, ekspertët të shqetësuar për hapjen e shkollave

para 10 orë - Sinjali

Në numër i madh i shkollave dhe universiteteve në disa shtete kanë filluar të hapen. Ajo që po i mundon të gjithë...

maske-anti-covid-1-5-milione-dollare

Klan

Maskë anti-covid, 1.5 milionë Dollarë

para 14 orë - Klan

Maskë anti-covid, 1.5 milionë Dollarë Përbëhet prej ari dhe ka 3600 diamante të vegjël Kjo pritet të jetë maska...

berlusconi-hakmerret-ndaj-ish-te-fejuares-shihet-ne-shoqerine-e-30-vjecares-dhe-ka-serish-plane-per

Panorama

Berlusconi “hakmerret” ndaj ish të fejuarës, shihet në shoqërinë e 30-vjeçares dhe ka sërish plane për…

para 9 orë - Panorama

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi edhe pse në një moshë të madhe, nuk ndalet me planet për fejesë. E...

ne-rezidencen-e-re-te-princ-harryt-dhe-meghan-markle-cilet-vip-a-i-kane-fqinj

Alsat-M

Në rezidencën e re të princ Harryt dhe Meghan Markle, cilët VIP-a i kanë fqinj?

para 10 orë - Alsat-M

Një copë parajsë për të pasurit! Kështu është quajtur rezidenca e re e Princit Harry dhe Meghan Markle në Santa...

foto-nora-publikon-foton-e-nxehte-nga-jahti-luksoz-se-shpejti

Top Channel

FOTO/ Nora publikon foton e nxehtë nga jahti luksoz: Së shpejti…

para 9 orë - Top Channel

Nora Istrefi gjithmonë është vendosur në qendër të vëmendjes për format e saj trupore, që me të vërtetë janë për...

punetoret-amerikane-te-tiktok-ut-te-gatshem-te-perballen-me-trumpin-ne-gjykate

Koha.net

Punëtorët amerikanë të TikTok-ut të gatshëm të përballen me Trumpin në gjykatë

para 8 orë - Koha.net

Rrjeti social TikTok dhe punonjësit amerikanë të aplikacionit po planifikojnë ta çojnë administratën e presidentit...

facebook-fshin-mbi-7-milione-llogari-te-cilat-shperndanin-informacione-te-rreme-per-covid-19

in7

Facebook fshin mbi 7 milionë llogari të cilat shpërndanin informacione të rreme për Covid-19

para 8 orë - in7

Në kaudër të një operacioni kundër lajmeve të rreme, Facebook njoftoi të martën se ka fshirë më shumë se 7 milionë...

vodafone-albania-vleresohet-nga-umlaut-si-rrjeti-me-i-mire-ne-shqiperi

Albeu

Vodafone Albania vlerësohet nga umlaut si rrjeti më i mirë në Shqipëri

para 8 orë - Albeu

Një prej kompanive lider, ndërkombëtar, në testimin e cilësisë së infrastrukturave dixhitale, umlaut , publikoi...

nga-vallja-e-tropojes-te-xhubleta-dosjet-e-shqiperise-qe-konkurrojne-ne-unesco

Zhurnal

Nga vallja e Tropojës, te xhubleta, dosjet e Shqipërisë që konkurrojnë në UNESCO

para 15 orë - Zhurnal

Katër kryevepra të trashëgimisë sonë shpirtërore së shpejti do t’i propozohen UNESCO-s për t’u përfshirë në listën...

industria-e-muzikes-perballe-pandemise

Zhurnal

Industria e muzikës përballë pandemisë

para 21 orë - Zhurnal

Pandemia e koronavirusit ka patur një ndikim të madh tek muzikantët profesionistë. Ndërsa janë anuluar koncerte,...

ngjashmeria-vish-maske-ruaj-distancen-cila-ishte-lista-e-masave-gjate-gripit-spanjoll-ne-1918-en

Gazeta Tema

NGJASHMËRIA/ “Vish maskë, ruaj distancën…”, cila ishte lista e masave gjatë Gripit Spanjoll në 1918-ën

para 19 orë - Gazeta Tema

E gjithë bota po përballet me pandeminë COVID-19, e paimagjinueshme deri dje, por vetëm nëse harrohej, apo s’dihej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK