http://kariera.mk
shkon-ne-35-numri-i-te-vdekurve-nga-termeti-ne-turqi

Aktuale

Shkon në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

para 25 minutave - Aktuale

Nënpresidenti i Turqisë, Fuat Oktay njoftoi se numri i personave që kanë humbur jetën nga tërmeti në Elazığ u rrit...

publikohet-nje-bisede-telefonike-e-trumpit-ne-lidhje-me-ukrainen

GazetaBlic

Publikohet një bisedë telefonike e Trumpit në lidhje me Ukrainën

i ri - GazetaBlic

Një audio incizim i publikuar i vitit 2018, ka nxjerrë në pah një bisedë të presidentit të Shteteve të Bashkuara,...

policia-sulmon-me-arme-protestuesit-ne-irak

Gazeta Tema

Policia sulmon me armë protestuesit në Irak

para 15 minutave - Gazeta Tema

Të dielën forcat irakiane të sigurisë qëlluan me armë në një përpjekje për të shpërndarë protestuesit, duke plagosur...

boeing-777x-avioni-me-i-madh-ne-bote-realizon-fluturimin-e-pare

Top Channel

Boeing 777X – Avioni më i madh në botë realizon fluturimin e parë

para 45 minutave - Top Channel

Boeing realizoi me sukses fluturimin e provës të avionit më të madh në botë me dy motorë, 777X. Ky zhvillim vjen...

turqia-i-jep-fund-operacionit-te-gjere-per-kerkimin-e-te-mbijetuarve

Top Channel

Turqia i jep fund operacionit të gjerë për kërkimin e të mbijetuarve

para 45 minutave - Top Channel

Autoritetet në Turqi i dhanë fund të dielën një operacioni të gjerë për gjetjen e të mbijetuarve nën rrënojat e...

netanyahu-gantz-plani-i-trump-per-lindjen-e-mesme-do-te-jete-historik

Gazeta Tema

Netanyahu-Gantz: Plani i Trump për Lindjen e Mesme do të jetë historik

para një ore - Gazeta Tema

Plani i paqes për Lindjen e Mesme nga administrata Trump do të jetë historik, theksoi kryeministri izraelit, Benjamin...

uashingtoni-pergatitet-te-evakuoje-shtetasit-amerikane-nga-wuhani

Gazeta Tema

Uashingtoni përgatitet të evakuojë shtetasit amerikanë nga Wuhani

para 45 minutave - Gazeta Tema

Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do...

cfare-po-fsheh-qeveria-kineze-infermierja-trondit-boten-jane-90-mije-te-prekur-nga-virusi

Lajme.al

Çfarë po fsheh qeveria Kineze? Infermierja trondit botën: Janë 90 mijë të prekur nga virusi

para 15 minutave - Lajme.al

A po e fsheh Pekini, shkallën e vërtetë të infeksionit nga koronavirusi? Një infermiere që kuron pacientët pretendon...

te-pakten-20-persona-te-plagosur-nga-sulmi-me-granata-ne-nje-dasem-afgane

Portalb

Të paktën 20 persona të plagosur nga sulmi me granata në një dasëm afgane

para një ore - Portalb

Së paku 20 persona janë plagosur në një ceremoni martese në provincën Kost të Afganistanit, pasi disa persona hodhën...

kanada-konfirmon-rastin-e-pare-me-koronavirus

Medial

Kanada konfirmon rastin e parë me koronavirus

para 54 minutave - Medial

Pacienti kishte udhëtuar për në Toronto, nga Wuhan i Kinës ku është qendra e zhvillimit të kësaj sëmundje. Në Kanada...

cfare-parashikoi-nostradamus-546-vjet-me-pare-per-virusin-vde-kjeprures-te-kines-profecia-e-mur-tajes-se-madhe-do-vd-esim-te-gjithe-shume-shpejt

Lexo

Cfare parashikoi Nostradamus 546 vjet më parë për virusin vde kjeprurës të Kinës? Profecia e ‘mur tajës së madhe’: Do vd esim të gjithë shumë shpejt!

para 45 minutave - Lexo

Koronavirusi në Kinë ka vr.arë të paktën 56 njerëz dhe ka in.fektuar rreth 2000 të tjerë, duke nxitur fr.ikën e...

mekanizmi-qe-shkaktoi-termetin-eksperti-origjina-tek-shtyrja-e-pllakes-arabe-ne-drejtim

Lexo

Mekanizmi që shkaktoi tërmetin/ Eksperti: Origjina tek shtyrja e pllakës arabe në drejtim

para 55 minutave - Lexo

Është një mekanizëm i njohur ai që shkaktoi tërmetin e magnitudës 6.8 në Turqi. Duke cituar sizmologun Aybige Akinci,...

sulmi-ajror-i-iranit-la-me-demtime-traumatike-ne-tru-34-ushtare-amerikane

Portalb

Sulmi ajror i Iranit la me dëmtime traumatike në tru 34 ushtarë amerikanë

para 15 minutave - Portalb

Së paku 34 trupa amerikane janë diagnostikuar me pasoja traumatike në tru pas një sulmi nga iranianët në bazën...

trump-shba-nuk-terheq-sanksionet-ndaj-iranit-ne-kembim-te-negociatave

Opinion

Trump: SHBA nuk tërheq sanksionet ndaj Iranit në këmbim të negociatave

para 3 orë - Opinion

Shtetet e Bashkuara nuk do të tërheqin sanksionet ndaj Iranit në këmbim të negociatave, tha presidenti Donald Trump...

ndodh-mrekullia-vogelushja-2-vjecare-nxirret-e-gjalle-nga-rrenojat-pas-24-oreve

Insajderi

Ndodh mrekullia- Vogëlushja 2-vjeçare nxirret e gjallë nga rrënojat pas 24 orëve

para 2 orë - Insajderi

Një vajzë 2 vjeç e gjysmë është nxjerrë nga rrënojat në Elazıg pas 24 orësh si rezultat i punës së ekipeve të shpëtimit...

vrasesi-serik-arrestohet-pasi-i-gjenden-300-eshtra-te-njerzeve-ne-oborr

Medial

Vrasësi serik arrestohet pasi i gjenden 300 eshtra të njerzëve në oborr

para një ore - Medial

Policia është duke hetuar për një vrasës pasi i gjetën 300 eshtra të njerzëve në oborrin e tij. Apichai Ongwisit...

cme-nduri-gruaja-bie-nga-lartesia-27-meter-ngrihet-dhe-ecen-pa-problem

Lexo

Çme nduri/ Gruaja bie nga lartësia 27 metër, ngrihet dhe ecën pa problem

para 15 minutave - Lexo

Pamje të pabe.sueshme ato të kapura nga një kamer amatore në Rusi, ku një 27 vjeçare ka rënë nga lartësia 27 metër,...

pas-vogelushes-dy-vjecare-shpetohet-edhe-nena-e-saj-nga-rrenojat

Tetova1

Pas vogëlushes dy vjeçare, shpëtohet edhe nëna e saj nga rrënojat

para 3 orë - Tetova1

Pas vogëlushes 2.5 vjeçare Yüsra, nga rrënojat e ndërtesës të shembur nga tërmeti në Elazığ pas 28 orëve është...

i-dehur-var-veten-per-ti-terhequr-vemendjen-te-dashures-por-ajo-fle-dhe-ai-vdes

Medial

I dehur var veten për ti tërhequr vëmendjen të dashurës, por ajo fle dhe ai vdes

para 25 minutave - Medial

Var veten i bindur se e dashura do e shpëtonte. Stephen Morilly, i cili punonte si kasap në Knutsford, Cheshire,...

bashkeshortja-e-kryeministrit-ne-arrati-kerkohet-per-vrasjen-e-gruas-se-pare-te-burrit

Koha.mk

Bashkëshortja e kryeministrit në arrati, kërkohet për vrasjen e gruas së parë të burrit

para 35 minutave - Koha.mk

Bashkëshortja e Kryeministrit në arrati! Policia e mbretërisë së vogël afrikane të Lesotho, ka shpallur në kërkim...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK