http://kariera.mk
Emocionuese Chapecoense shënon golin e parë që nga aksidenti

Emocionuese: Chapecoense shënon golin e parë që nga aksidenti

377 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 5 orë - Lajmi.net

Skuadra e Chapecoense ka zhvilluar ndeshjen e parë që nga aksidenti i tmerrshëm ajror që përjetoi në fund të vitit të kaluar. Skuadra braziliane humbi pothuajse të gjithë futbollistët gjatë udhëtimit të...

Donnarumma per pak t i shenonte gol Napolit

Donnarumma per pak t’i shenonte gol Napolit

823 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 5 orë - Lajmi.net

Milanin nga humbja me Napolin ka qenë afër ta shpëtoi portieri Donnarumma. Derisa po zhvillohej minuta e fundit e ndeshjes, Donnarumma la portën për t’iu bashkuar skuadrës në sulm, derisa ekzekutonin një...

Andrra Ishte dashuri me shikim të parë Sinani Nuk do besoni kur e kam puthur

Andrra: Ishte dashuri me shikim të parë, Sinani: Nuk do besoni kur e kam puthur

1386 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 6 orë - Gazeta Express

Në “Xing me Ermalin” është shfaqur për herë të parë në ekran bashkëshortja e Sinan Hoxhës, Andrra. Ajo ka rrëfyer çastet e para të njohjes me këngëtarin e njohur: “U njohëm në një qendër tregtare në Gjermani,...

Çfarë bën në pikë të dimrit ish ushtari i UÇK së

Çfarë bën në pikë të dimrit ish-ushtari i UÇK’së?

1364 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 7 orë - Gazeta Express

Bora e temperaturat e ulëta nuk janë aspak problem për Gani Kadriajn, ish-ushtar i UÇK’së. 43 vjeçari nga Lipjani, që nga koha e luftës e praktikon çdo dimër larjen në lumin e Topillës në komunën e Shtimes,...

A e përcollën alienët aeroplanin e Donald Trump më 19 janar

A e përcollën alienët aeroplanin e Donald Trump më 19 janar?

1909 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 8 orë - Gazeta Express

Në një video të publikuar në YouTube nën titullin “Alienët përcjellin aeroplanin e Presidentit Amerkan Donald Trump në Uashington”, shihen disa pamje të çuditshme. Siç edhe do të mund ta shihni videon...

Gjyshërit përjetojnë lumturinë e fëmijërisë video

Gjyshërit përjetojnë lumturinë e fëmijërisë [video]

1405 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 9 orë - Koha.net

Një grup i pensionistëve, tashmë me flokë të zbardhur, kanë ripërjetuar ndjenjën e të qenit sërish fëmijë duke rrëshqitur mbi dëborë. Pesë të moshuar kanë përdorur enë plastike, që shfrytëzohen për larjen...

Turqi zgjerohet pushteti i Erdogan

Turqi, zgjerohet pushteti i Erdogan

1851 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 10 orë - Top Channel

Pas debatesh të zgjatura, betejash verbale e përplasjesh fizike, parlamenti turk e miratoi paketën e ndryshimeve kushtetuese që zgjerojnë pushtetin e presidentit Rexhep Taip Erdgoan. Për kundërshtarët...

Ramos bën Ronaldon dy gola në fitoren e Realit

Ramos bën Ronaldon, dy gola në fitoren e Realit

266 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 10 orë - Top Channel

U bë protagonist negativ një javë më parë me autogolin e shënuar në humbjen ndaj Sevilla-s, ndërsa këtë të shtunë Sergio Ramos i dha i vetëm fitoren Realit të Madridit, duke shënuar dy gola ndaj Malagas....

Alban Skënderaj sërish sukses me Duart Lart

Alban Skënderaj sërish sukses me “Duart Lart”

1462 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 10 orë - Top Channel

Ndërkohë që është tepër i angazhuar me koncertet e tij si brenda dhe jashtë vendit, Alban Skënderaj po përgatitet gjithashtu të ulet në karrigen më emocionuese në Shqipëri, në atë të “The Voice Of Albania”,...

Gjendja e Schumacher ish agjenti sërish akuza familjes

Gjendja e Schumacher, ish-agjenti, sërish akuza familjes

282 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 10 orë - Top Channel

Ish-menaxheri i Michael Schumacher, Willi Webber kritikon sërish familjarët e 7 herë kampionit të botës në Formula 1 për faktin se ata nuk bëjnë të ditur gjendjen reale të legjendës së këtij sporti të...

VIDEO Rooney i jashtëzakonshëm Shënon një supergol lsquo all David Beckham rsquo

VIDEO/ Rooney i jashtëzakonshëm. Shënon një supergol ‘all David Beckham’

295 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 11 orë - Syri

Manchester United në limitin e kohësh shtesë ka shënuar golin e barazimit 1-1 përballë Stoke Cityt. Ishte kapiteni i “Djajve të Kuq” i cili realizoi vërtet një perlë të vërtetë duke shpëtuar skuadrën e...

Krijohet arma që duket si celular dhe policia janë të brengosur

Krijohet arma që duket si celular, dhe policia janë të brengosur

1126 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 11 orë - Gazeta Express

Policia evropiane janë paralajmëruar që të tregohen vigjilent rreth një arme të maskuar si telefon celular që do të dalë në shitje në SHBA. Pistoleta ‘Ideal Conceal’, një pistoletë e kalibrit 0,380 që...

Haradinaj falënderon mbështetësit thotë se nuk shkel mbi lirinë e popullit

Haradinaj falënderon mbështetësit, thotë se nuk shkel mbi lirinë e popullit

1654 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 12 orë - Gazeta Express

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përcjell nga Strasburgu, protestën e organizuar në Prishtinë në mbështetje të tij. Haradinaj thotë se është krenar me popullin e Kosovës...

Kur Adelina Ismaili donte të bënte ushtrinë me Ibrahim Rugovën

Kur Adelina Ismaili donte të bënte ushtrinë me Ibrahim Rugovën

1684 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 13 orë - Lajmi.net

Adelina ka qenë gjithmonë gati ta 'çlirojë' Kosovën. Adelina Ismaili njihet si mbështetësja më e madhe e presidentit Dr. Ibrahim Rugova. Ajo madje ka bërë një këngë, ku ka përmendur edhe liderin e Kosovës...

Haradinaj Sot ia bëmë me dije armiqve Kosova nuk ka kthim mbrapa

Haradinaj: Sot ia bëmë me dije armiqve, Kosova nuk ka kthim mbrapa

2569 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 13 orë - GazetaBlic

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka falënderuar të gjithë qytetarët që iu bashkuan protestës së sotme për Ramushin. “Bashkëluftetarë dhe qytetarë të Kosovës iu jam mirenjohës...

Noizy del me armë asgjë nuk e tremb

Noizy del me armë, asgjë nuk e tremb

1540 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Gazeta Express

Po qarkullon në media një foto e Noizyt i cili mban në dorë një armë is hoqëruar nga një person tjetër.  Jo më larg se një javë ai është shoqëruar në polici për shkak të një videoje ku u pa se ai qëllonte...

Shpërthen rrjeti BBC Donald Trump është qëlluar me armë zjarri

Shpërthen rrjeti, BBC: Donald Trump është qëlluar me armë zjarri

1454 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Gazeta Express

Një prej degëve të BBC ka raportuar se Donald Trump është qëlluar me armë zjarri Kaq ka mjaftuar që rrjeti të shpërthejë. “Lajmi i fundit: Donald Trump është plagosur në krah me një armë zjarri”, shkruante...

Berisha Rugova gjeniu i politikës shqiptare

Berisha: Rugova, gjeniu i politikës shqiptare

1600 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Koha.net

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përkujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 11 vjetorin e vdekjes së tij. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Berisha ka shkruar se e...

Profecia Përgatituni sepse Zoti së shpejti zbret në tokë ja shenja e pamohueshme

Profecia: Përgatituni, sepse Zoti së shpejti zbret në tokë, ja shenja e pamohueshme!

1318 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Gazeta Express

Me raportimet lidhur me “Red Nova”, ka lindur një teori e re që pretendon se Krishti do të zbresë në Tokë, pas disa vitesh Rabini Yosef Berger ka thënë për mediat izraelite se kur Mesia të vijë, ai do...

Kështu u duk Bleona në ballon e inaugurimit të Trump

Kështu u duk Bleona në ballon e inaugurimit të Trump

1981 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Gazeta Express

Gjatë mbrëmjes së djeshme Amerika ka festuar inaugurimin e presidentit të ri, Donald Trump. Në këtë ceremoni ishin prezentë dhe njerëz të njohur të shqipërisë, në mesin e të cilëve gjendej dhe Bleona Qereti....

Tre bukuroshet shqiptare dikur në Miss Albania ja si dukeshin

Tre bukuroshet shqiptare dikur në Miss Albania, ja si dukeshin

1960 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Gazeta Express

Anxhela Peristeri, Anjeza Maja dhe Albana Osmani janë padyshim tre ikona të bukurisë shqiptare dhe jo më kot.  Dikur të trija vajzat e ekranit kanë konkurruar në Miss Albania. Ka qenë Anxhela ajo që e...

 Limaj Ka ardhur koha e Ramush Haradinajt

Limaj: Ka ardhur koha e Ramush Haradinajt

1763 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Koha.net

Në protestën e sotme në përkrahje të Ramush Haradinajt, me kërkesë për lirim sa më të shpejtë të tij, morri pjesë edhe lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj. Partneri politik i Haradinajt, Limaj, ka...

ZYRTARE Ekipi i Barcelonës kundër Eibarit

ZYRTARE: Ekipi i Barcelonës kundër Eibarit

300 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Lajmi.net

Luis Enrique ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar të Barcelonës për ndeshjen ndaj Eibarit. Lista e Barcelonës:  Ter Stegen, Cillessen, Piqué, Rakitic, Sergio, Denis Suárez, Arda Turan, Luis Suárez,...

 Sejdiu Rugova foli për tokën e Kosovës dhe folenë e shqipeve maje Çakorri

Sejdiu: Rugova foli për tokën e Kosovës dhe folenë e shqipeve maje Çakorri

1765 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Koha.net

Një jetë e shkrirë për liri, e ka cilësuar atë të presidentit historik Ibrahim Rugova, pasuesi i tij në LDK e në pozitën e presidentit të vendit, Fatmir Sejidu. “E solli koha dhe bëri kohën e vet. Një...

Lushtaku nuk është penduar që se kishte lejuar Gardën e Kosovës në varrimin e Rugovës

Lushtaku nuk është penduar që se kishte lejuar Gardën e Kosovës në varrimin e Rugovës

1275 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Insajderi

Ish-komandanti i Gardës së Kosovës në vitin 2006, Nuredin Lushtaku, që kishte refuzuar t’i dërgonte pjesëtarët e TMK-së në funeralin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, thotë se nuk është penduar për veprimin...

 Thaçi përulet para varrit të Rugovës

Thaçi përulet para varrit të Rugovës

1207 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi, ka bërë homazhe para varrit të paraardhësit të tij në Presidencë, Ibrahim Rugova, në 11 vjetorin e vdekjes së tij. “U bënë 11 vjet nga vdekja e presidentit Rugova, prijësit të...

Djemtë e Xhemi Shehut janë dy yje  shikoni si duken

Djemtë e Xhemi Shehut janë dy ‘yje’, shikoni si duken

1777 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Gazeta Express

Xhemi Shehu është një nga moderatoret meë të dashura dhe më të bukura të ekranit.  Moderatorja e Top Channel është nënën e dy djemve të vegjël. Xhemi ka postuar sot në profilin  e saj në Instagram një...

ZYRTARE Shtyhen tri ndeshje të futbollit në Angli

ZYRTARE: Shtyhen tri ndeshje të futbollit në Angli

358 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 16 orë - Lajmi.net

Temperaturat e ftohta kanë sjellë shtyrjen e ndeshjeve të futbollit. Tri ndeshje të futbollit në Angli janë shtyrë për shkak të temperaturave të ftohta, raportojnë mediat britanike. Ballafaqimi i League...

Qerimaj Gjoza përplasja vazhdon

Qerimaj-Gjoza, përplasja vazhdon…

346 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 16 orë - Top Channel

Përplasja mes Erkand Qerimajt dhe kreut të Federatës së Peshëngritjes, Elez Gjoza vazhdon. Peshëngritësi shkodran e akuzon Gjozajn për abuzime me fondet e federatës që u takojnë sportistëve. “Si arrini...

Donald Trump firmos urdhërin e parë si President por djali i tij po çmend rrjetin

Donald Trump firmos urdhërin e parë si President, por djali i tij po 'çmend' rrjetin

1399 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 16 orë - Gazeta Express

Donald Trump po nënshkruante urdhërin e tij të parë si president, por vëmendja e djalit të tij të vogël, nuk ka qënë pikërisht ky moment historik për të atin Barron Trump ka qënë shumë i zënë duke luajtur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK