http://kariera.mk
Milan s ka të ndalur edhe një përforcim

Milan s’ka të ndalur, edhe një përforcim

362 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 5 orë - Lajmi.net

Milan vazhdon të jetë në kërkim të përforcimeve. Gerard Deulofeu është transferuar zyrtarisht në Milan. Por, ai nuk pritet të jetë përforcimi i vetëm i “Rossonerëve”, gjatë këtij afati kalimtar të janarit....

Messi vjen lajmi i pritur natë e ditë nga tifozët e Barcelonës

Messi, vjen lajmi i pritur ‘natë e ditë’ nga tifozët e Barcelonës

373 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 6 orë - Lajmi.net

Lionel Messi është në negociata me Barcelonën për vazhdimin e kontratës. Bisedimet për kontratën e re të Lionel Messit janë duke shkuar “shumë, shumë mirë”, sipas sekretarit të Barcelonës, Robert Fernandez....

Rrahjet më të mëdha në futboll që ndodhën në tunel

Rrahjet më të mëdha në futboll që ndodhën në tunel

411 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 6 orë - Lajmi.net

Shumë herë ka ndodhur që futbollistët të kacafyten por edhe të rrihen mes vete në tunelin që dërgon tek zhveshtoret. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një...

Real Madrid vjen vendimi nga Courtois

Real Madrid, vjen vendimi nga Courtois

203 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 6 orë - Lajmi.net

Thibaut Courtois nuk është i interesuar të transferohet në Real Madrid. Portieri i Chelseas, Thibaut Courtois nuk do të largohet nga klubi. Reprezentuesi belg ka mohuar spekulimet rreth transferimit në...

Harrojeni Messin ja çfarë ka bërë Babel në Turqi

Harrojeni Messin, ja çfarë ka bërë Babel në Turqi

205 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 7 orë - Gazeta Express

A e keni harruar Ryan Babelin? Sulmuesi holandez ka shënuar gol të jashtëzakonshëm në Turqi Ryan Babel, sulmuesi i Besiktasit, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Alanyasporit.  Ish...

E pabesueshme çfarë ka bërë Dortmund

E pabesueshme çfarë ka bërë Dortmund

224 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Lajmi.net

Borussia Dortmund është shndërruar në një shtëpi të dëshiruar për talentët më të mëdhenj të futbollit. Skuadra gjermane që ka talentët më premtues në futboll, sot ka mposhtur Real Madridin, në garën për...

Xhaka kritikohet në Instagram shikojeni kush i del në mbrojtje

Xhaka kritikohet në Instagram, shikojeni kush i del në mbrojtje

348 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Lajmi.net

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është ndëshkuar me karton të kuq për herë të dytë këtë edicion. Xhaka ka lënë Arsenalin me një lojtar më pak në 25 minutat e fundit të ndeshjes me Burnleyn, dhe kjo...

Gjyqi ndaj Tiranës Muzaka i lirë fiton edhe pagat

Gjyqi ndaj Tiranës, Muzaka i lirë, fiton edhe pagat

219 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Top Channel

Mosmarrëveshjet për çështjen e pagesave mes futbollistit Gjergji Muzaka dhe skuadrës së Tiranës e çuan pashmangshmërisht situatën në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve. Në FSHF u vendos që mesfushori të...

​Xhaka harron kartonin e kuq ja çfarë ka bërë sot

​Xhaka harron kartonin e kuq, ja çfarë ka bërë sot

727 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 20 orë - Lajmi.net

Granit Xhaka shihet shumë i lumtur në darkë me të fejuarën Leonitën dhe vëllain e saj Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen e fundit ndaj Burnleyt, por duket...

Januzaj zgjedh Kosovën vjen reagimi i parë nga serbët

Januzaj zgjedh Kosovën, vjen reagimi i parë nga serbët

225 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 21 orë - Arbresh

Adnan Januzaj deri tash e kishte injoruar Përfaqësuesen e Kosovës, por edhe Kombëtaren shqiptare.  Mirëpo, duket se futbollisti istogas i ka rënë pishman dhe tash i është vetëofruar Kosovës. Të paktën...

Erdhi në Liverpool për të zëvendësuar Torresin gjynah ku ka përfunduar sot

Erdhi në Liverpool për të zëvendësuar Torresin, gjynah ku ka përfunduar sot

221 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 22 orë - Lajmi.net

Jo karriera e të gjithë futbollistëve mund të shkojë në mënyrën më të mirë në futboll. Shumë prej tyre u jepet mundësia e artë për të veshur fanellën e skuadrave të mëdha, por jo të gjithë prej tyre e...

21 ndeshje pa humbje te Arsenali ja çfarë thotë Mustafi

21 ndeshje pa humbje te Arsenali, ja çfarë thotë Mustafi

299 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 22 orë - Lajmi.net

Shkodran Mustafi është treguar optimist për luftën për titull në Premierligë. Arsenali me fitoren në minutën e fundit ndaj Burnelyt është rikthyer në garën për titull, duke u renditur në vendin e dytë,...

Garë interesante për Këpucën e Artë ja kush kryeson

Garë interesante për Këpucën e Artë, ja kush kryeson

435 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 24 orë - Lajmi.net

Gara për ‘Këpucën e Artë’ në Evropë edhe këtë vit do të jetë shumë interesante. Sulmuesit më të mirë të Evropës, po sfidojnë njëri-tjetrin, në garën për ‘Këpucën e Artë’. Edhe pse sulmuesi Pierre-Emerick...

Reagojnë tifozët e Tiranës Stadiumi Dinamo për Partizanin Hapni Uzinën Enver

Reagojnë tifozët e Tiranës: Stadiumi “Dinamo” për Partizanin? Hapni “Uzinën Enver”

341 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 24 orë - Newsport

Partizani kërkon të luajë në “Selman Stërmasi” dhe ndonëse ende nuk ka marrë përgjigje pozitive nga klubi i Tiranës, sërish vazhdon të bëjë kërkesa zyrtare në klubin bardheblu. Dje, tifozët e kuq “kërcënuan”...

Terry dhe Cahill me gjest fantastik për lojtarin e lënduar të Hullit

Terry dhe Cahill me gjest fantastik për lojtarin e lënduar të Hullit

215 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Dy mbrojtësit e Chelsea, John Terry dhe Gary Cahill, kanë bërë një gjest bujarë. Të dy këta sot kanë vizituar në spital anëtarin e Hull Cityt, Ryan Mason, i cili pësoi një lëndim të rëndë në kokë në përballjen...

Shikoni çfarë po bëjnë te Hamburgu për Mavrajn

Shikoni çfarë po bëjnë te Hamburgu për Mavrajn

579 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Hamburgu mbylli me një humbje minimale 1-0 ndeshjen e të shtunës ndaj Wolfsburgut në Bundesligë, por mediat lokale janë të bindura se mbijetesa nuk do të jetë aq e vështirë tani që prapavija është blinduar...

Goli i Krasniqit me panenka ndaj Hebei China Fortune

Goli i Krasniqit me ‘panenka’ ndaj Hebei China Fortune

1356 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lirion Krasniqi shënoi një gol të bukur nga penalltia. Në një ndeshje miqësore të skuadrës së tij Kedah ndaj gjigantit kinez Hebei China Fortune, Krasniqi realizoi...

Luan Krasniqi viziton Ramushin në Francë

Luan Krasniqi viziton Ramushin në Francë

621 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Ramush Haradinaj, kreu i AAK-së, është vizatuar nga legjenda e boksit shqiptar, Luan Krasniqi. Ish Kryeministri i Kosovës ndodhet në Strasbourg, ku po mbrohet në liri pas arrestimit që iu bë me një fletarrestim...

Miratohet projekti madhor për ndërtimin e Stadiumit Nacional

Miratohet projekti madhor për ndërtimin e Stadiumit Nacional

575 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Zeri

Këshilli Kombëtar i Investimeve, sot mbajti takimin e radhës, në të cilin u miratua projekti “Ndërtimi i Stadiumit Nacional të Futbollit në Prishtinë”, njofton Ministria e Sportit. Ky hap është tejet i...

Kosovari djeg bastoren me 10 euro

Kosovari djeg bastoren me 10 euro

1797 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Një bastvënës nga Kosova ka qenë me fat. Ai ka arritur që me 10 euro të fitoj 1050 euro. Ai ka arritur që të qëlloj rezultati e 13 ndeshjeve që janë luajtur në fundjavë, shkruan Express Tweet Bëje LIKE...

Griezmann shënoi dje golin më të bukur në karrierë por ai u anulua

Griezmann shënoi dje golin më të bukur në karrierë, por ai u anulua

855 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Antoine Griemzann ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm dje ndaj Athletic Bilbaos, që për fat të keq u anulua. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Cana Granit Xhakës O torollak mos u ndëshko me karton të kuq

Cana, Granit Xhakës: O “torollak” mos u ndëshko me karton të kuq

696 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Lorik Cana ka zgjedhur Instagramin për të komunikuar drejtpërdrejt me ndjekësit të tij. Njëra nga pyetjet që iu bë nga tifozët, ishte se kë pëlqen më shumë Granit Xhakën apo Taulant Xhakën. Cana edhe pse...

Cana Real Madrid  Barcelona ky ekip më pëlqen më shumë

Cana: Real Madrid – Barcelona, ky ekip më pëlqen më shumë

646 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Lorik Cana preferon Barcelonën para Real Madridit. Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare, në një lidhje të drejtpërdrejtë në Instagram, është pyetur nëse preferon më shumë Realin apo Barcelonën. “Të dy janë...

Tjetër akt human i Ronaldos ja çdo të bëjë për Hajdarin 4 vjeçar nga Siria

Tjetër akt human i Ronaldos: ja çdo të bëjë për Hajdarin 4-vjeçar nga Siria

790 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Shenja

Një nga yjet më të mëdhenj të futbollit aktual, Cristiano Ronaldo përsëri është vënë në në qendër të vëmendjes për sjelljen e tj tejsportive plot humanitet, vec shfaqjeve spektakolare me top në fushën...

Ballkani bie në duart e Shqipërisë dhe Kosovë shqetësohet Serbia

Ballkani bie në duart e Shqipërisë dhe Kosovë, shqetësohet Serbia

1246 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 2 dite - Zeri

Shqipëria ka marrë presidencën e radhës të Federatës Ballkanike të Volejbollit (BVA) për 12 muajt e ardhshëm. Kandidatura e presidentit të Federatës Shqiptare të Volejbollit (FSHV), Erlind Pëllumbi,...

Xhaka Ozil kjo nuk pritej para ndeshjes

Xhaka-Ozil, kjo nuk pritej para ndeshjes

837 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 2 dite - Lajmi.net

Granit Xhaka ka kompletuar më shumë pasime se Mesut Ozil këtë sezon, plot 1175, njofton faqja zyrtare e Arsenalit. Our player with the most @premierleague passes this season? It's Granit – he's made...

Shqipëria merr presidencën e FBV së Serbia mund të tërhiqet për shkak të Kosovës

Shqipëria merr presidencën e FBV-së, Serbia mund të tërhiqet për shkak të Kosovës

459 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 2 dite - Koha.net

Shqipëria ka marrë presidencën e radhës të Federatës Ballkanike të Volejbollit për 12 muajt e ardhshëm. Vendimi u mor dje gjatë punimeve të Asamblesë së 18-të të Përgjithshme e Federatës Ballkanike (BVA)...

Itali Shqipëri frikë e madhe

Itali-Shqipëri, frikë e madhe

1274 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 2 dite - Lajmi.net

Ndeshja e shumëpritur Itali-Shqipëri po afron. Dy Kombëtaret do të përballen mes tyre në eliminatoret për Botërorin “Rusi 2018”. Ashtu si në çdo ndeshje ku luajnë kuqezinjtë, tifozët vendas janë të shqetësuar...

Ky është portieri më i mirë në Serie A këtë sezon

Ky është portieri më i mirë në Serie A këtë sezon

447 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 2 dite - Lajmi.net

Wojciech Szczesny është portieri më i mirë në Serie A këtë edicion. Përkundër shkëlqimit të Gigi Donnarummas dhe paraqitjeve shumë të mira të Gianluigi Buffon, asnjëri prej tyre nuk janë më të mirët në...

Dëshiron të fitoni në bastore atëherë provoni këto ndeshje

Dëshiron të fitoni në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

575 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 2 dite - Gazeta Express

Sot do të zhvillohen shumë ndeshje në pothuajse të gjitha ligat kombëtare, ku do të ketë mundësi të mëdha për të tentuar për të fituar në bastore. Disa nga bastoret e njohura botërore sportive kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK