http://kariera.mk
 Ju na flisni për fundin e botës ne kemi hall fundin e muajit

“Ju na flisni për fundin e botës, ne kemi hall fundin e muajit”

para 47 minutave - Ekonomia Online

Franca është vend i protestave, dmth vend me shoqëri të vetëdijshme. Megjithatë, protestat e fundit këtu janë të një lloji të ri dhe s’mund të kuptohen pa u kuptuar paraprakisht rrethanat socio-politike...

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

para 57 minutave - Epoka e Re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka publikuar të dhënat për motin Java e ardhshme pritet të sjellë shi e borë. “Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të mbaj mot i ndryshueshëm dhe jostabil....

Personi i maskuar si Babadimër emocionon fortë Besa Gaxherin

Personi i maskuar si Babadimër emocionon fortë Besa Gaxherin!

para 57 minutave - Epoka e Re

Një person i maskuar si babadimër befasoi shumë Besa Gaxherin. Ishte personi i zemrës për Besën. Për të parë se kush ishte personi që ishte Babadimër, ndiqeni emisionin më poshtë

​Në Kroaci mbahet simpoziumi Adem Demaçi  simbol i rezistencës shqiptare

​Në Kroaci mbahet simpoziumi Adem Demaçi – simbol i rezistencës shqiptare

para 57 minutave - Epoka e Re

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, nesër në Zagreb mbahet simpoziumi kushtuar udhëheqësit e ideologut të shqiptarëve të Kosovës, Adem Demaçi, i cili i ka kaluar 28 vjet në burgjet...

Clinton i pranishëm mori pjesë në ceremoninë e albumit të reperit shqiptar

Clinton i pranishëm mori pjesë në ceremoninë e albumit të reperit shqiptar

para 57 minutave - Epoka e Re

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka qenë i pranishëm në ndejën private, të organizuar për dëgjimin e albumit të ri të reperit shqiptar, Gashi. Ylli shqiptar që bën karrierë në Shtetet e Bashkuara...

Torino ndali Milanin

Torino ndali Milanin

para 57 minutave - Epoka e Re

Milani nuk arriti të përfitonte nga hapat fals të Lacios dhe Romës. Torino e Ualter Mazarrit  tregoi se jo më kot është në pjesën e sipërme të tabelës, duke luajtur si e barabartë në tapetin e San Siros....

​Publikohen online të dhënat e agjentëve të SHISH it

​Publikohen online të dhënat e agjentëve të SHISH-it

para 57 minutave - Epoka e Re

Shqipëria, edhe pse vend anëtar i NATO-s, ka publikuar informacione të ndjeshme mbi funksionarët më të lartë të shërbimit sekret në internet, duke dhënë detaje mbi identitetet, mjetet, rolet operative,...

Ministri Shala Taksën ndaj Serbisë mund ta bëjmë 1000 për qind

Ministri Shala: Taksën ndaj Serbisë mund ta bëjmë 1000 për qind

para 57 minutave - Epoka e Re

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala ishte i ftuar në emisionin ‘n’Kosovë Show’. Shala foli gjerë e gjatë për prodhimet vendore dhe taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës....

Rinis kursi i italishtes si lëndë e obligueshme në Fakultetin e Filologjisë

Rinis kursi i italishtes si lëndë e obligueshme në Fakultetin e Filologjisë

para 57 minutave - Epoka e Re

Në Fakultetin e Filologjisë, të hënën, më 12 dhjetor, rinis kursi i italishtes si lëndë e obligueshme për ata që duan ta mësojnë italishten si gjuhë të dytë në vitin e parë të studimeve, ndërkaq do të...

Automjetet ushtarake amerikane arrijnë në Kosovë për FSK në

Automjetet ushtarake amerikane arrijnë në Kosovë për FSK-në

para 57 minutave - Epoka e Re

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me miratimin e...

Rrëzohet helikopteri vdes gurvenatori dhe katër zyrtarë të lartë

Rrëzohet helikopteri, vdes gurvenatori dhe katër zyrtarë të lartë

para 57 minutave - Epoka e Re

Një helikopter është rrëzuar në Sudanin lindor, ku si pasojë ka mbetur i vrarë një guvernator i shtetit dhe së paku katër zyrtarë të tjerë “BBC”-ja, njofon e helikopteri shpërtheu në flakë pasi goditi...

Laguna e Patokut  parajsë e biodiversitetit dhe turizmit

Laguna e Patokut, “parajsë” e biodiversitetit dhe turizmit

para një ore - Lexo

Shtrihet gjatë bregut të Adriatikut dhe quhet “Kompleksi Ligatinor i Patokut” që përfaqëson një nga bukuritë natyrore më interesante të këtij bregu.E ndodhur ndërmjet Lumit Mat në Veri dhe Lumit Ishëm...

Goditi pedagogun Jani Marka Rrjetet sociale zbulojnë militantin e PD fans i Grida Dumës dhe ithtar i Bashës

Goditi pedagogun Jani Marka/ Rrjetet sociale zbulojnë militantin e PD, fans i Grida Dumës dhe ‘ithtar’ i Bashës

para një ore - Lexo

Në ditën e 6 të protestës së studentëve dhe të 5-tës para Ministrisë së Arsimit nuk munguan incidentet. Situata u tensionua kur rreth orës 11 të paradites së të dielës tentoi të merrte fjalën pedagogu...

Këto janë sëmundjet nga të cilat rrezikoni në varësi të muajit të lindjes

Këto janë sëmundjet nga të cilat rrezikoni në varësi të muajit të lindjes

para një ore - Lexo

E kishit menduar ndonjëherë që mund të ketë një lidhje mes muajit të lindjes dhe sëmundjes nga e cila vuani? Një studim amerikan ka vërtetuar se në varësi të muajit të lindjes, ne rrezikohemi të prekemi...

Nga 1 janari zero TVSH për inputet bujqësore

Nga 1 janari, zero TVSH për inputet bujqësore

para një ore - Lexo

Nga 1 janari Tatimi mbi Vlerën e Shtuar për inputet bujqësore do të jetë zero. Parlamenti miratoi propozimet e deputeteve të maxhorancës si pjesë e paketës fiskale për vitin e ardhshëm. Heqja e TVSH-së...

Këto janë shenjat të cilat tregojnë që po konsumoni shumë kripë

Këto janë shenjat të cilat tregojnë që po konsumoni shumë kripë

para një ore - Lexo

Sipas udhëzimeve më të fundit dietike, rekomandohet që një person duhet të hajë 2,300 miligramë natriumi (1lugë gjelle) në ditë.Megjithatë, duket nga studimet se se konsumi mesatar ditor është më afër...

Braçe Nuk po kërkohet negociim me PD LSI që kontrollojnë qeverisjen e universiteteve  por dialog me studentët

Braçe: Nuk po kërkohet negociim me PD&LSI (që kontrollojnë qeverisjen e universiteteve), por dialog me studentët

para një ore - Lexo

Nga Erjon Braçe/ As qe ja vlejne negociatat me PD e LSI, nuk duan zgjidhje, nuk duan ndryshim! Jane ata qe kontrollojne qeverisjen e universiteteve dhe kane pergjegjesine kyce te partizimit, per pasoje...

Propaganda në aksion si portalet e PD po keqpërdorin studentët për të nxitur përplasje

Propaganda në aksion, si portalet e PD po keqpërdorin studentët për të nxitur përplasje

para një ore - Lexo

Në prag të dialogut live që Kryeministri Rama ka shpallur nesër me studentët, portalet e njohura për qëndrimet e tyre opozitare kanë ndezur motorët duke tentuar të nxisin trazira. Përveç editorialeve me...

Aurela Gaçe Ndoshta karriera i ka bërë artistët të na votojnë

Aurela Gaçe: Ndoshta karriera i ka bërë artistët të na votojnë

para një ore - Lexo

Aurela Gaçe dhe Eli Fara morën kupën e vendit të dytë në ‘’Kënga Magjike’’. Në edicionin e 20-të të festivalit ‘’Kënga Magjike’’ ishte një garë e fortë. Flori Mumajesi mori vendin e parë, të dytin Eli...

Mesi shënon dy gola në një ndeshje me goditje dënimi

Mesi shënon dy gola në një ndeshje me goditje dënimi

para një ore - Lexo

Lionel Messi “ylli” argjentinas realizoi 2 herë nga goditjet e dënimit në fitoren 0-4 të “Barcelonës” në derbin e Katalunjës me “Espanjolin”, duke u shndërruar në makth për portierin Diego Lopez. 31-vjeçari...

Kush janë 10 vendet më të mira në botë për të jetuar

Kush janë 10 vendet më të mira në botë për të jetuar?

para një ore - Lexo

Pas një mbizotërimi shtatëvjeçar, qyteti australian, Melburn, më në fund e ka humbur pozitën e parë si qyteti më i mirë në botë për të jetuar. Njësia për analiza e gazetës “The Economist” e ka renditur...

Basha nxjerr kokën  Sapo të na besojnë qeverinë do ta anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Basha nxjerr ‘kokën’: Sapo të na besojnë qeverinë, do ta anulojmë ligjin për arsimin e lartë

para një ore - Lexo

Nga Astiri, ku doli në mbështetje të banorëve të cilët protestojnë në ditën e 36 për banesat e tyre, kreu i opozitës Lulzim Basha ka folur edhe për protestën dhe kërkesat e studentëve. Në një pronocim...

Qeveria e Kosovës me masa të reja ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës me masa të reja ndaj Serbisë

para një ore - Lexo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se ka informacione që Kosova po përgatitë edhe tri masa të reja ndaj Serbisë.Vuçiç ka thënë se nuk e dinë saktë se për çfarë bëhet fjalë mirëpo shteti...

Rama Po kërkoj dialog jo negociata Mos vallë kush po i pengon studentët me megafon kundër Dialogut bën telefonin e prishur

Rama: Po kërkoj dialog, jo negociata! Mos vallë kush po i pengon studentët me megafon kundër Dialogut bën telefonin e prishur?

para një ore - Lexo

Pas thirrjes së hapur për dilaog, Kryeministri Rama ka reaghur sërish përmes një postimi në twitter duke i sqaruar studentët se ai po kërkon të dialogojë dhe jo të negociojë. Kryeministri shtron edhe një...

Kastro Zizo shpërthen ndaj kolegëve që nuk e vlerësuan në Këngën Magjike

Kastro Zizo shpërthen ndaj kolegëve që nuk e vlerësuan në ‘Këngën Magjike’

para një ore - Lexo

Të shtunën në mbrëmje u mbajt nata finale e ‘Këngës Magjike’, ku çmimin e parë e rrëmbeu Flori Mumajesi me këngën ‘Plas”. Ndërkohë natën finale nuk arritën ta preknin të gjithë dhe një ndër ta është edhe...

Këngëtarja shqiptare rrëfen incidentin në festival

Këngëtarja shqiptare rrëfen incidentin në festival

para një ore - Lexo

Artistët kalojnë nëpër incidente të ndryshme në festivale, siç mund të jetë rrëzime, thyerja e një take, zbërthimi i një kopse apo edhe rënia e flokëve fallto ndonjëherë. Një situatë të tillë ka përjetuar...

Unaza e Madhe prishen kioskat dhe disa biznese pa leje

Unaza e Madhe, prishen kioskat dhe disa biznese pa leje

para një ore - Lexo

Kanë vijuar edhe gjatë ditës së sotme prishjet vullnetare të objekteve pa leje që janë ndërtuar në gjurmën e Unazës së Madhe në zonën e Astirit. Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë Tiranës...

SKANDAL PD kërkon të përdori studentët ja thirrja e hapur që i nxjerr zbuluar

SKANDAL/ PD kërkon të përdori studentët, ja thirrja e hapur që i nxjerr zbuluar

para një ore - Lexo

Protesta e studentëve duket se po devijon nga qëllimi i saj dhe kjo jo për shkak të tyre, por nga militantët partiak të PD-LSI cilët janë përpjekur ta zhvasin protestën e studentëve për interes të partive...

Sa kushton larja e një aeroplani dhe sa herë në vit lahen ata

Sa kushton larja e një aeroplani dhe sa herë në vit lahen ata?

para një ore - Lexo

Ashtu si makinat, edhe aeroplanët pluhurosen dhe duhen pastruar pas një kohe.Në varësi të madhësisë së aeroplanit dhe lëvizjeve të tij, një aeroplan i madh lahet një herë në 6 ose 8 javë. Kjo gjithsesi...

Vieri Juventus skuadra më e fortë në Europë

Vieri: Juventus, skuadra më e fortë në Europë

para një ore - Lexo

Për ish sulmuesin e “Interit” dhe “Juventusit” Kristian Vieri, skuadra e Algerit është më e forta në Europë. Pas, supersfidës se javës së 15-të të Serisë A, e fituar nga bardhezinjtë 1-0 në “Allianz Stadium”,...

Më tepër

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK