http://kariera.mk
Hapeni atë dreq kufiri në Stançiq Bellanoc

Hapeni atë dreq kufiri në Stançiq-Bellanoc!

i ri - Ina

Emin Azemi Pikëkalimi Stançiq-Bellanoc është i mbyllur për afro katë muaj dhe ata që nuk po e rihapin sërish po mendojnë se një veprim i tillë hileqar nuk bie në sy. Po mendojnë se ata që duhet të kalojnë...

SHBA polici i vendos dorën në gjoks një gruaje teksa po e arrestonte

SHBA, polici i vendos dorën në gjoks një gruaje teksa po e arrestonte

para 5 minutave - ABC News

Një video amatore shfaq një polic i cili i prek gjoksin një gruaje teksa po tentonte ta arrestonte, pavarësisht thirrjeve të saj që kërkonte që një police ta kontrolloj, e jo një mashkull. Policia në Austin...

Nga Gaforrja te Peshqit cilat janë gratë më pak të lumtura të Horoskopit

Nga Gaforrja te Peshqit, cilat janë gratë më pak të lumtura të Horoskopit

para 11 minutave - Arbresh

Gratë nuk janë kurrë të lumtura, por ka disa që janë veçanërisht të prirura për të qenë të pakënaqura. Është një tipar i karakterit të natyrshëm që nga lindja. 1-Gaforrja Gaforrja është në krye të listës...

Majmuni vendos maskën e tij të fytyrës pas mësimit nga njerëzit

Majmuni vendos maskën e tij të fytyrës pas ‘mësimit nga njerëzit’

para 15 minutave - Shprehja

Një video tregon një majmun që mbulon fytyrën me një shall pasi që vëzhgojë njerëzit që bëjnë të njëjtën gjë për të mbrojtur kundër infeksionit të koronavirusit në Indi, transmeton lajmi.net. Me një lëvizje...

Sela Duam t i mbajmë shqiptarët në vendin tonë

Sela: Duam t’i mbajmë shqiptarët në vendin tonë

para 15 minutave - Shprehja

Koalicioni “Tash është koha” ka vazhduar fushatën në Kërçovë. Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela deklaroi se motivi i tyre politik është t’i mbajnë shqiptarët në vend dhe t’i avancojnë ata në pozitat e merituara...

Nëse pasioni mbaron këto tri shenja shohin punën e tyre pa e kthyer kokën mbrapa

Nëse pasioni mbaron, këto tri shenja shohin punën e tyre pa e kthyer kokën mbrapa

para 16 minutave - Gazeta.mk

Për këto shenja, marrëdhëniet duhet të jenë plot pasion dhe intensitet Kur gjërat fillojnë të bëhen të ftohta, preferojnë të shkojnë dhe të shohin rrugën e tyre. Cilat janë ato? Dashi Janë njerëz shumë...

Covid 19 pushton Partizanin ja kush janë 3 futbollistët e tjerë që rezultuan pozitivë

Covid-19 ‘pushton’ Partizanin, ja kush janë 3 futbollistët e tjerë që rezultuan pozitivë

para 21 minutave - Top Channel

Tre lojtarë të tjerë të Partizanit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Sipas njoftimit zyrtar të klubit tre pjestarë të ekipit: Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv me koronavirus...

Habiten mjekët Kjo farë rigjeneron mëlçinë dhe mban nën kontroll diabetin

Habiten mjekët: Kjo farë rigjeneron mëlçinë dhe mban nën kontroll diabetin

para 21 minutave - Arbresh

Diabeti është një sëmundje kronike e cila ndodh kur trupi nuk mund të rregullojë sasinë e sheqerit në gjak, sepse insulina që është hormoni që kontrollon nivelet e sheqerit në qarkullimin e gjakut, nuk...

Koronavirusi në botë Mbi 12 milionë njerëz të infektuar më shumë se gjysma janë shëruar

Koronavirusi në botë: Mbi 12 milionë njerëz të infektuar, më shumë se gjysma janë shëruar

para 25 minutave - NOA

Koronavirusi mbetet agresiv dhe cdo ditë regjistrohen rreth 200 mijë raste të reja të prekurish prej tij. Numri i personave të infektuar me koronavirus në gjithë botën ka arritur shifrën 12 milionë e 379...

Kosova raportoi 207 të infektuar dhe 8 të vdekur në 24 orët e fundit

Kosova raportoi 207 të infektuar dhe 8 të vdekur në 24 orët e fundit

para 25 minutave - NOA

Në Kosovë u regjistruan të enjten 207 raste të reja me koronavirus, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). Rastet e reja rezultuan nga testimi i 401 mostrave. Në bazë të njoftimit...

 Tokëgërvishtësi për t i shpëtuar apokalipsit

“Tokëgërvishtësi” për t’i shpëtuar apokalipsit

para 25 minutave - Gazeta Express

Mistere Gazeta Express 10/07/2020 1:21 Një bunker superluksoz për t’i shpëtuar apokalipsit. Me 14 kate nëntokë, struktura është ndërtuar në Shtetet e Bashkuara, rreth 450 kilometra larg Kansas Sitit. Me...

Verona 2 2 Inter nota e Amir Rrahmanit dhe të tjerëve

Verona 2:2 Inter, nota e Amir Rrahmanit dhe të tjerëve

para 25 minutave - Zyrtare

Skuadra ‘Zikaltër’ është ndalur me barazim në ndeshjen kundër Verona, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje, paraqitje mjaft të mirë pati qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, i cili madje regjistroi...

Lugina e luleve Umbria spektakël pa spektatorë

Lugina e luleve/ Umbria, spektakël pa spektatorë

para 31 minutave - Top Channel

Çdo vit, mes qershorit dhe korrikut, fushat në Kasteluco të Norcias shpërthejnë në një mozaik të pabesueshëm ngjyrash ndërsa lulet e mbjella, lulëzojnë. Qyteza e vogël ndodhet në provincën e Umbrias në...

Biden 700 miliardë dollarë plus për Bli produkte Amerikane

Biden: 700 miliardë dollarë plus për “Bli produkte Amerikane”

para 31 minutave - Zëri i Amerikës

Kandidati demokrat Joe Biden pritet të propozojë një mënyrë të re të përdorimit të rregulloreve të qeverisë federale për t'i shpenzuar paratë me qëllimin për të forcuar kompanitë amerikane të prodhimit...

Komenti i DW Vuçiç po përdor metodat e Milosheviçit

Komenti i DW: Vuçiç po përdor metodat e Milosheviçit

para 31 minutave - Arbresh

Protestuesit në Beograd dhe qytetet e tjera serbe kanë arsye të forta për të dalë në rrugë. Sepse në zgjedhjet e 21 qershorit, ata u mashtruan nga presidenti i tyre Aleksandar Vucic, thotë Miodrag Soric....

OBM Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1 5 gradë

OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë

para 35 minutave - Shprehja

Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale, me 1,5 gradë, në të paktën një nga pesë vitet e ardhshme, sipas një studimi të paraqitur sot nga Organizata Botërore e Meteorologjisë...

Inter luan baras me Veronën Rrahmani asiston për golin që i dha një pikë veriorëve

Inter luan baras me Veronën, Rrahmani asiston për golin që i dha një pikë veriorëve

para 35 minutave - Shprehja

Verona ka arritur të marrë pikë nga përballja me Inter, përballje të cilën e luajti në terrenin e saj. Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti edhe Amir Rrahmani, i cili në fund arriti të regjistronte...

Riaktivizohet vala e migrantëve rreth 100 përpjekje për hyrje të paligjshme çdo ditë

Riaktivizohet vala e migrantëve, rreth 100 përpjekje për hyrje të paligjshme çdo ditë

para 35 minutave - Shprehja

“Kështu duket qendra e transitit Vinojug në kufirin grek. Kjo është rruga nga ku kalojnë këtu emigrantet. Por javën e kaluar, këtu hyri dhe KOVID 19. Një prej emigrantëve ishte bartës i virusit me simptoma...

Pranohet në Harvard 24 vjeçari që punonte në një kompani plerash

Pranohet në Harvard 24-vjeçari që punonte në një kompani plerash

para 41 minutave - Arbresh

Nëse e lexon me vëmendje historinë e jetës së tij, mund të marrësh në fund një mesazh kuptimplotë: asnjëherë mos u dorëzo përpara ëndrrave apo qëllimeve të tua në jetë! Rehan Staton, vetëm 24 vjeç nga...

Enver Hoti Haxhi Shala deshi të bëhet ministër e mashtroi vetveten që shkoi në AAK

Enver Hoti: Haxhi Shala deshi të bëhet ministër, e mashtroi vetveten që shkoi në AAK

para 41 minutave - Arbresh

Anëtari i Kryesisë në Nismën Socialdemokrate Enver Hoti ka thënë se Haxhi Shala e mashtroi vetveten kur u largua nga kjo parti për të shkuar në AAK-në e Ramush Haradinajt. “Me Nismën nuk po ndodh asgjë....

Gjoksmadhja Fjolla realizon fotografi provokative

Gjoksmadhja Fjolla realizon fotografi provokative

para 45 minutave - Gazeta Express

Rozë Gazeta Express 10/07/2020 1:10 Këngëtarja Fjolla Morina është shfaqur sot me disa foto në Instagram por edhe video tepër të nxehta në Story të këtij rrjeti social Derisa në video në Story, Fjolla...

Rivaldo Barca duhet të nënshkruajnë me Neymar para Lautaros

Rivaldo: Barca duhet të nënshkruajnë me Neymar, para Lautaros

para 45 minutave - Medial

Rivaldo preferon Neymar para Luataro Martinez. Ikona braziliane e futbollit, Rivaldo, ka dhënë përsëri komentet e tij lidhur me atë se si mund dhe duhet të duket merkatoja e Barcelonës. Ish anëtari i ‘Blaugrana’...

Horrori në Kombinat Gazetarja Lala dyshohet se ndiqnin sekt me rite të panjohura

Horrori në Kombinat/ Gazetarja Lala: dyshohet se ndiqnin sekt me rite të panjohura

para 45 minutave - Medial

Ngjarja e kombinatit, ku Anisa dhe Zhaneta Josifi u gjetën pajetë, mbetet ende me detaje të pazbardhura. Po kështu dyshime janë ngritur edhe mbi sektin fetar në të cilin vajzat bënin pjesë, ndërkohë që...

Greqia është gati të rikthejë kufizimet Të mbrojmë shumicën e popullit nga mendjelehtët

Greqia është gati të rikthejë kufizimet: Të mbrojmë shumicën e popullit nga mendjelehtët!

para 45 minutave - Gazeta.mk

Autoritetet greke thanë se janë gati të rivendosin kufizimet për publikun dhe për udhëtimet javën e ardhshme, duke paralajmëruar se udhëzimet për t’u mbrojtur nga koronavirusi shpesh po injorohen. Stelios...

Italia ndalon hyrjen e udhëtarëve nga Maqedonia e Veriut

Italia ndalon hyrjen e udhëtarëve nga Maqedonia e Veriut

para 45 minutave - Gazeta.mk

Italia ndaloi hyrjen dhe kalimin tranzitor të udhëtarëve nga 13 vende me rrezikshmëri për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut, transmeton Anadolu Agency...

Horrori në Kombinat Gazetarja Lala dyshohet se ndiqnin sekt me rite të panjohura

Horrori në Kombinat/ Gazetarja Lala: dyshohet se ndiqnin sekt me rite të panjohura

para 45 minutave - Gazeta.mk

Ngjarja e kombinatit, ku Anisa dhe Zhaneta Josifi u gjetën pajetë, mbetet ende me detaje të pazbardhura. Po kështu dyshime janë ngritur edhe mbi sektin fetar në të cilin vajzat bënin pjesë, ndërkohë që...

Rivaldo Barca duhet të nënshkruajnë me Neymar para Lautaros

Rivaldo: Barca duhet të nënshkruajnë me Neymar, para Lautaros

para 46 minutave - Gazeta.mk

Rivaldo preferon Neymar para Luataro Martinez. Ikona braziliane e futbollit, Rivaldo, ka dhënë përsëri komentet e tij lidhur me atë se si mund dhe duhet të duket merkatoja e Barcelonës. Ish anëtari i ‘Blaugrana’...

Në Kosovë edhe 8 viktima dhe 207 raste të reja me COVID 19

Në Kosovë, edhe 8 viktima dhe 207 raste të reja me COVID-19

para 51 minutave - Illyria

Prishtinë, 9 korrik 2020 – Gjatë 24 prëve të fundit në Kosovë kanë vdekur edhe 8 pacientë me Covid-19, duke e çuar në 94 numrin e viktimave të këtij virusi. Në të njëjtën kohë në laboratorin e Mikrobiologjisë...

Ferran Torres zhgënjen Juven zgjedh Realin e Madridit

Ferran Torres, zhgënjen Juven, zgjedh Realin e Madridit

para 51 minutave - Top Channel

Sipas mediave spanjolle Ferran Torres ka zgjedhur Realin e Madridit. Talenti i Valencias për të cilin interesohej edhe Juventusi dëshiron të qëndrojë në Spanjë për ta vazhduar me karrierën me Los Blancos...

Spal pa Berishën drejt greminës mposhtet edhe nga Udinese

Spal pa Berishën drejt “greminës” mposhtet edhe nga Udinese

para 51 minutave - Top Channel

Pa Etrit Berishën në portë që vazhdon të jetë i dëmtuar, Spal e ka shumë të vështirë të marrë rezultate në Serie A. Për të fundosur akoma edhe më shumë skuadrën e Luigi Di Biaggos mendoi Udinese që fitoi...

Më tepër

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK