http://kariera.mk
Disa gjëra që nuk i keni ditur për djalin e Donald Trump

Disa gjëra që nuk i keni ditur për djalin e Donald Trump

1088 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 6 orë - Lajmi.net

Familja e Obamës u larguan nga Shtëpia e Bardhë ditë më parë, ndërkaq tani president i SHBA është Donald Trump. Derisa fëmijët e tij u bënë të njohur për publikun përgjatë viteve, Barron Trump mbetet i...

Vajza e Dritëro Agollit i përlot të gjithë Babushi im ti po lufton me errësirën nëse do të mund të dhurohej jeta do të ta jepja ty

Vajza e Dritëro Agollit i përlot të gjithë: Babushi im ti po lufton me errësirën, nëse do të mund të dhurohej jeta, do të ta jepja ty

1800 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 8 orë - Gazeta Tema

Një postim i vajzës së shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli i ka përlotur të gjithë, teksa shkruan rreth sëmundjes që po kalon i ati. Duket se Agolli po kalon ditë të vështira në jetë, pasi edhe në disa...

Ky është mjeti i ri që do ta zë vendin e Hummerit amerikan

Ky është mjeti i ri që do ta zë vendin e Hummerit amerikan

1814 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 14 orë - Gazeta Express

Ushtria amerikane ka preznatuar bishën e re që do t’i zërë vendnin HUMMER-it legjendar Hummer ishte përdorur shumë gjatë këtyre viteve por tani është radha për makinën e re, e cila quhet  fillimisht quhet Humvee. Tweet

 lsquo Bomba rsquo e Blushit Gardisti që qëlloi më ldquo 21 Janar rdquo sot është kryetar i PS në Bulqizë

‘Bomba’ e Blushit: Gardisti që qëlloi më “21 Janar” sot është kryetar i PS në Bulqizë!

1455 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Syri

Deputeti Ben Blushi ka bërë një deklaratë bombastike, teksa ka komentuar ngjarjen tragjike të “21 Janarit”.  Blushi deklaroi se ajo ishte një vrasje shtetërore, ku ish-kryeministri Sali Berisha urdhëroi...

Labinot Tahiri konfirmon Unë kandidat i AKR së për kryetar të Ferizajt

Labinot Tahiri konfirmon: Unë kandidat i AKR-së për kryetar të Ferizajt

1372 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 17 orë - Zeri

Pasi ka folur gjerë e gjatë për çështje të ndryshme të politikës sikurse demarkacioni me Malin e Zi, bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë dhe liberalizimin e vizave bashkë me integrimet evropiane, këngëtari...

Aida Dërguti viziton Ramush Haradinajn në Francë

Aida Dërguti viziton Ramush Haradinajn në Francë

1124 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 18 orë - Zeri

Deputetja e Vetëvendosjes, një herësh edhe nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, është takuar sonte me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn. Dërguti e ka publikuar...

Kjo është vetura Mercedes e Arnold Schwarzenegger

Kjo është vetura Mercedes e Arnold Schwarzenegger

3194 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Gazeta Express

Arnoldi është rikthyer në vëmendjen e mediave, por këtë herë në biznesin e veturave. Ish-Guvernatori i Kalifornisë vendosi të adresonte problemin e ndryshimeve klimatike duke nisur një projekt të ri. Pasi...

KUJDES NGA BANKAT në Shqipëri po ju vjedhin kursimet DENONCIMI

KUJDES NGA BANKAT në Shqipëri, po ju vjedhin kursimet (DENONCIMI)

1462 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Gazeta Express

Emisioni “STOP” që transmetohet në ekranin e Televizionit Klan nga e hëna në të premte, sjell denoncimin e radhës nga një qytetar, i cili prej 22 vitesh ka jetuar në Greqi, por për shkak të rrethanave...

 Shqiponja  Ministria greke e Mbrojtjes Dënim maksimal për 7 ushtarët

“Shqiponja”, Ministria greke e Mbrojtjes: Dënim maksimal për 7 ushtarët

3762 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Top Channel

Ministri grek i Mbrojtjes kërkon dënimin maksimal për 7 ushtarët grekë me origjinë shqiptare që janë fotografuar brenda një reparti ushtarak në Mesologji të Greqisë, teksa bëjnë me pëllëmbët e tyre simbolin...

Argjendi i vogël kthehet i shëruar nga Austria

Argjendi i vogël kthehet i shëruar nga Austria

1264 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ardi Smajli 7-vjeçar dhe Argjendi 11 muajsh u kthyen nga Linzi i Austrisë, ku ishin për shërim. Por derisa, Ardi nga Ramuni i Pejës, do të shkojë edhe herë tjera...

Vdekja e 27 vjeçares në Gjinekologji Familja kërkon ekspertizë të re

Vdekja e 27-vjeçares në Gjinekologji: Familja kërkon ekspertizë të re

1849 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 20 orë - Lajmi.net

Arbenita Selimi-Spahiu vdiq gjatë lindjes së saj me 23 mars të vitit 2016. Por, rasti i saj akoma nuk është zbardhur përfundimisht, ani se familjarët po besojnë që raporti i Obduksionit i ka bërë të fajshëm...

Melania Trump kthehet në New York por befasohet për të keq

Melania Trump kthehet në New York por befasohet për të keq

1257 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 21 orë - Gazeta Express

Melania Trump mund të jetë Zonja e Parë amerikane, por ajo gjithashtu është një prind i zakonshëm që ndonjëherë harron kur i biri ka pushim nga shkolla. Melania pas betimit të bashkëshortit Donald Trump...

 Bilanc i frikshëm i konsumit të produkteve serbe nga qytetarët e Kosovës

Bilanc “i frikshëm” i konsumit të produkteve serbe nga qytetarët e Kosovës

1496 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 22 orë - Koha.net

Agron Demi nga instituti GAP, ka nxjerr një bilanc interesant të konsumit të produkteve kosovare nga ana e qytetarëve të Kosovës. “Brenda vitit, kosovarët konsumojnë së paku: 2,3 milionë paketime të Plazmave;...

Treni që do të udhëtojë me shpejtësinë e zërit

Treni që do të udhëtojë me shpejtësinë e zërit

1572 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 22 orë - Lajmi.net

Koreja e Jugut ka në plan të krijojë një tren super të shpejtë dhe në pritshmëritë e saj treni të jetë në gjendje t’i transportojë pasagjerët me shpejtësinë e zërit. Zyrtarët e kryeqytetit të Koresë së...

Britanikët të brengosur Trump  Putin  Kosova  Luftë në Ballkan

Britanikët të brengosur: Trump + Putin + Kosova = Luftë në Ballkan

1266 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 23 orë - Lajmi.net

Është pyetje e madhe nëse presidenti i ri amerikan, Donlad Trump di diçka për Kosovën. Shteti i Kosovës ka mbështetje të madhe të Amerikës, kjo është e sigurt. Megjithatë, bashkë me Trumpin vije edhe paqartësia...

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt akuzojnë Serbinë

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

1349 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 24 orë - Gazeta Express

“Kroatë po i pengon edhe arrestimi i ish – komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Francë me fletë arrest të Serbisë dhe e akuzojnë Serbinë se po e merr rolin e ‘Hagës së vogël’”, kanë shkruar mediat...

Shqiptaro amerikania që tërhoqi vëmendjen e presidentit Donald Trump

Shqiptaro-amerikania që tërhoqi vëmendjen e presidentit Donald Trump

1643 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Koha.net

Lisa Milicaj është shqiptaro-amerikania e parë e zgjedhur në një post publik, në New York, si këshilltare bashkiake në Pleasant Valley. Ajo është cituar sot nga presidenti në SHBA, Donald Trump në rrjetin...

Haradinaj nga Franca Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa janë bërë kukulla të Serbisë

Haradinaj nga Franca: Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa janë bërë kukulla të Serbisë

1799 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin dhe presidentin për vazhdimin e dialogut me Serbinë. Haradinaj ka thënë se kryeministri Isa Mustafa dhe presidenti...

 I solla në Londër punova si qen për familjen ata më hodhën rrugëve

"I solla në Londër, punova si qen për familjen, ata më hodhën rrugëve"

1266 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Albeu

"I solla në Londër për më mirë, punova 19 vite si qen për familjen , ata tani më hodhën rrugëve , ju lutem, mos më lini kështu". Kjo është thirrja dëshpëruese e një babai shqiptar, ndaj dy fëmijëve...

Vajza e Clintonit i del në mbrojtje djalit të Trumpit

Vajza e Clintonit i del në mbrojtje djalit të Trumpit

1863 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Vajza e ish Presidentit amerikan, Bill Clinton, ka shkruar të dielën për ta mbrojtur Barron Trump, djalin 10 vjeçar të tashmë presidentit amerikan, Donald Trump, i cili ka qenë cak i ngacmimeve të shumta...

E dhimbshme  O ba të lutem zbrit  mes lotësh djali i kërkon babait të mos vetëvritet

E dhimbshme! 'O ba të lutem zbrit', mes lotësh djali i kërkon babait të mos vetëvritet

1377 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Gjatë ditës së sotme ai nuk ka dhënë asnjë shenjë se diçka nuk shkonte me të. Por paptritur teksa ka shkuar në punë në Rafinerinë e natës në qytetin e Fierit, 59-vjeçari Agim Mydini ka ndërmarrë një akt...

101 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

101 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

1330 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Koha.net

Sot bëhen 101 vjet që nga vrasja e pabesë e Isa Boletinit. I lindur më 15 janar 1864 në kullën e Boletinëve, afër Mitrovicës, patrioti shqiptar Isa Boletini, ishte vrarë pabesisht nga malazezët në Podgoricë...

Mësuesi hero Shpëton nxënësit por humbet fëmijët e tij

Mësuesi hero; Shpëton nxënësit, por humbet fëmijët e tij

1681 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Top Channel

Pas tragjedisë me autobusin hungarez në Italinë e veriut, një histori heroizmi mbeti në hije nga dhimbja e tmerrshme që pasoi. György Vigh, mësuesi i edukimit fizik, udhëtonte me bashkëshorten Erica, djalin...

Kosovarja 7 vjeçare i shkruan letër Ramush Haradinajt

Kosovarja 7-vjeçare i shkruan letër Ramush Haradinajt

1599 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Një shtatëvjeçare nga Kosova, e cila jeton në Luksemburg, është mërzitur nga arrestimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze. Vajza, e quajtur Ina, i ka shkruar një letër ish-komandantit të UÇK’së,...

Akademikët nga Presheva Dacicit As Veriu as Lugina jo të Serbisë Ato janë të Kosovës të Shqipërisë

Akademikët nga Presheva, Dacicit: As Veriu as Lugina jo të Serbisë. Ato janë të Kosovës, të Shqipërisë !

2095 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Presheva Jone

Preshevë, 22 janar  -Sikur historiani i njohur shiptare dr. Ramiz Abdyli eshtu edhe Akademikët nga Lugina e Preshevës  Idriz Ajeti, Hivzi Ilsami e Nexhat Daci thone dhe e deshmojnë se “Medvegja, Bujanoca...

Gjini Haradinaj së shpejti kthehet në Kosovë

Gjini: Haradinaj së shpejti kthehet në Kosovë

1467 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Ardian Gjini i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar se lideri i kësaj partie Ramush Haradinaj shumë shpejt do të kthehet në Kosovë. Gjini ndodhet në Strasburg ku është takuar më Haradinajn....

E tmerrshme Një faqe islame fyen rëndë UÇK në

E tmerrshme: Një faqe islame fyen rëndë UÇK'në

2357 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Një faqe islame në gjuhën shqipe, e titulluar "Ansaaru-Sunnah" (Thirrja e të gjithë të dërguarve), ka publikuar një shkrim që përmban fyerje të rënda ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Shkrimi, i titulluar...

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit!

1818 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Duhen dhe disa muaj deri në publikimin e iPhone 8 po zërat për risitë e saj janë të pafundme. Më e fundit, sipas Cowen and Company thotë se smartphone i Apple për këtë 10-vjetor mund të njohë fytyrën e...

Zvicra ka nevojë për 134 000 punëtorë të rinj

Zvicra ka nevojë për 134 000 punëtorë të rinj

4814 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Sipas një parashikimi, deri në 134 000 punëtorë me orar të plotë do të jenë të nevojshëm për t’u kujdesur për të moshuarit, personat me aftësi të kufizuara. Këtë parashikim e ka bërë Zyra Federale për...

Mos e humbisni këtë VIDEO vetëm 1 minutë  Mund t ju shpëtojë jetën

Mos e humbisni këtë VIDEO vetëm 1 minutë...Mund t'ju shpëtojë jetën!

1266 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Gjoba për shoferët dhe pasagjerët që udhëtojnë pa rripin e sigurimit në Shqipëri është mjaft e lartë, e megjithatë në njoftimet e përditshme zyrtare të policisë, nuk mungojnë rastet e shumta të gjobitjeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK