http://kariera.mk
ERA thyen rekordin 1 milion klikime për pak orë

ERA thyen rekordin: 1 milion klikime për pak orë

801 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 8 orë - Lajmi.net

Kanë kaluar vetëm 12 orë që kur këngëtarja Era Istrefi e publikoi këngën e re “Redrum”. Ky projekt muzikor i shumëpritur, tashmë ka thyer çdo rekord në industrinë muzikore shqipe, pasi për pak orë kaloi...

Kritika të forta në adresë të Ymerit e Kadaj Bujupit që injoruan himnin

Kritika të forta në adresë të Ymerit e Kadaj-Bujupit që injoruan himnin

874 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 11 orë - Koha.net

Shumë kundërshtime e pakënaqësi janë vënë në adresë të të parit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe Donika Kadaj Bujupi, që të dy deputetë të Kuvendit të Kosovës, që sot, kur po merrnin pjesë në Konventën...

Ç po ndodh në Elbasan 200 njerëz kanë dalë në rrugë

Ç’po ndodh në Elbasan? 200 njerëz kanë dalë në rrugë

863 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 12 orë - Gazeta Express

Çudirat shqiptare nuk kanë të sosur.  Një portofol i humbur është denoncuar para pak momentesh në Elbasan dhe aq është dashur që rreth 200 persona të presin kriminalistikën për të zgjidhur çështjen. Shqetësimi...

Nënë Tereza i jep Saimir Stratit Guinness n e dhjetë

Nënë Tereza i "jep" Saimir Stratit Guinness-n e dhjetë

2582 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 13 orë - Top Channel

1.5 milionë kapëse teli në ngjyrë të bardhë dhe kafe për të realizuar mozaikun më të madh në botë në këtë kategori të re, duke thyer një tjetër rekord Guinness. “Viti 2016 ishte viti i shenjtërimit të...

Trupi i kësaj femre është shpallur si më i bukuri nga shkencëtarët

Trupi i kësaj femre është shpallur si më i bukuri nga shkencëtarët

1404 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 15 orë - Gazeta Express

Shkencëtarët nga Universiteti i Teksasit kanë gjetur se si duhet të duket trupi i përsosur i një femre. Duke marrë parasysh lartësinë, peshën, gjatësinë e flokëve dhe formën e fytyrës është vlerësuar se...

Me këtë trup Big Mama në të ardhmen edhe mund të bëhet modele

Me këtë trup, Big Mama në të ardhmen edhe mund të bëhet modele

760 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 16 orë - Gazeta Express

Big Mama është njëra ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Bigu njihet gjithashtu për pozitivitetin e saj, transmeton Gazeta Express. Javë më parë Bigu kishte realizuar një operacion për të zvogëluar...

Alketa Vejsiu ikën nga TV Klan Ledioni e josh tek Top Channel

Alketa Vejsiu "ikën" nga TV Klan, Ledioni "e josh" tek Top Channel

1258 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 17 orë - Gazeta Express

Dikur ajo qenë prezantuesja më e njohur e Top Albania Radios. Sot është nga prezantueset më të njohura, lidhur ngushtë me ekranin e televizionit Klan. Por Alketën do ta shohim një natë në Top Channel....

Çka thotë Nora për këngën e re të Erës

Çka thotë Nora për këngën e re të Erës?

1352 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 18 orë - Lajmi.net

Këngëtarja Era Istrefi sot ka lansuar këngën e re ‘Redrum’. Ky projekt i saj gjeti menjëherë pëlqyeshmërinë e publikut pasi për disa orë kaloi mbi 120.000 klikime në Youtube, shkruan lajmi.net Kënga u...

Mesiq për Haradinajn Miku im shumë shpejt do të kthehet në Kosovë

Mesiq për Haradinajn: Miku im shumë shpejt do të kthehet në Kosovë

2216 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 18 orë - Koha.net

Ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë është takuar edhe me zyrtarët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Në këtë parti Mesiq është është takuar me nënkryetarin e parë...

Nesër në Prive rrëfimi ekskluziv i BimBimmas për babain e ndjerë

Nesër në Prive, rrëfimi ekskluziv i BimBimmas për babain e ndjerë

806 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 18 orë - Prive

Ka shumë vite prej kur është në skenë duke sjellur projekte për vete por edhe për të tjerët. Megjithatë, deri tani, projekti më personal në të cilin reperi ka ‘shkrirë’ shumë prej kohës e talentit të tij...

Hitit të Erës nuk i reziston as Stresi nuk do ta besoni se çka ka bërë ai Foto Video

Hitit të Erës nuk i reziston as Stresi, nuk do ta besoni se çka ka bërë ai(Foto/Video)

857 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 18 orë - Lajmi.net

Stresi është reperi nga Shqipëria që ka afërsi të madhe me Babastars, madje shpesh është konsideruar edhe si pjesë e këtij labeli, pjesë e të cilit dikur ishte edhe Ledri Vula. E duke qenë se Ledri dhe...

Pamje spektakolare Tufa e tigrave siberianë ndjek dhe shkatërron dronin e telekomanduar

Pamje spektakolare: Tufa e tigrave siberianë ndjek dhe shkatërron dronin e telekomanduar

1215 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 19 orë - Lajmi.net

Pamjet e pabesueshme të një tufe tigrash siberianë në provincën Heilongjiang të Kinës kur kapin një dron dhe shqyejnë në grup po shpërndahet kudo në internet. Droni i përkiste gazetarëve të Televizionit...

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

2089 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 20 orë - Koha.net

Familja e Bleranda Curri ka hapur të pamen në fshatin Korreticë e Epërme të Drenasit, transmeton KTV. Varrimi i të ndjerës do të bëhet në ora 16. Familjarë të saj ka njoftuar se sot gjatë ditës do të ndodhë...

Me tharëse flokësh e xhaketë xixëlluese qytetarë ndalin veturat me shpejtësi të madhe

Me tharëse flokësh e xhaketë xixëlluese qytetarë ndalin veturat me shpejtësi të madhe

2349 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para 21 orë - Koha.net

Fshatarët të veshur me një xhaketë fluoreshente dhe me tharëse të flokëve të drejtuar nga veturat për t’u dukur sikurse polic, për të shtyrë veturat që të ndalin shpejtësinë në Moray të Skocisë, transmeton...

Dashuria që sfidoi kritikat  çifti me sindromën Down 22 vjet bashkë

Dashuria që sfidoi kritikat - çifti me sindromën Down 22 vjet bashkë

1297 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Një çift me sindromën Down ka hedhur poshtë të gjitha kritikat që iu bënë kur u fejua 22 vite më parë. Gjithashtu çifti ka frymëzuar edhe mijëra persona në “Facebook” me historinë e tyre të dashurisë....

Një vajzë rreth 20 vjeçare vdes pasi goditet nga makina në rrugën Prishtinë  Fushë Kosovë

Një vajzë rreth 20 vjeçare vdes pasi goditet nga makina në rrugën Prishtinë – Fushë Kosovë

971 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Koha.net

Një vajzë ka ndërruar jetë pasi është goditur nga një makinë. Aksidenti ka ndodhur në orët e mbrëmjes në aksin rrugor Prishtinë – Fushë Kosovë. Flora Ahmeti, zëdhënëse në Policinë e Kosovës ka konfirmuar...

Ky është Frederiku, kali më i bukur në botë

3546 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Nëse foshnja qanë pa arsye kontrollojani këmbët

Nëse foshnja qanë pa arsye, kontrollojani këmbët

1774 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Shumë prindër frikësohen shumë kur nuk mund ta kuptojnë arsyen pse foshnja e tyre po qanë. Janë ushqyer mirë dhe janë të shëndetshëm, por disi nuk mund të qetësohen. Tani ne dëshirojmë që t’ju tregojmë...

Gjuha shqipe vendoset në programin arsimor në Turqi

Gjuha shqipe vendoset në programin arsimor në Turqi

2753 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Opinion

Nga klasa e pestë nxënësit në Turqi mund të mësojnë edhe shqip. Bashkë me gjuhën boshnjake shqipja do të jetë lëndë zgjedhore. Ministria turke e Arsimit Kombëtar ka vendosur në programin arsimor për vitin...

Lladrovcin e pyesin për demarkacionin ai ia kthen Ja ki q

Lladrovcin e pyesin për demarkacionin, ai ia kthen "Ja ki q..."

1065 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Kryetari i Drenasi, Ramiz Lladrovci pyetet në rrugë për çështjen e demarkacionit, mirëpo nuk do ta besoni se si përgjigjet ai. Shikojeni videon:

Kjo perime do të rregullojë çdo gjë në trupin tuaj

Kjo perime do të rregullojë çdo gjë në trupin tuaj

2655 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Rrepat e kuq janë perime të shëndetshme sepse kanë shumë veti të fuqishme mjekësore dhe ofrojnë çlirim në rastin e shumë sëmundjeve të ndryshme. ‘Anthosianinet’ që i përmbajnë u japin atyre ngjyrën e kuqe...

Krasniqi e sheh fitoren ndaj Abrahamit si obligim

Krasniqi e sheh fitoren ndaj Abrahamit si obligim

2148 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Koha.net

Boksieri junikas, Haxhi (Robin) Krasniqi, ka thënë se është i motivuar të arrijë edhe një rast tjetër për të boksuar për titull bote. Për këtë arsye fitorja ndaj Arthur Abrahamit është detyrim për të....

Momenti kur Renee e thërret Robertin në Viber në mes të intervistës

Momenti kur Renee e thërret Robertin në ‘Viber’ në mes të intervistës

2636 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Robert Berisha ishte i ftuari i fundit deri më tani në emisionin Mirage të lajmi.net E duke u përgjigjur në pyetjet tona, ai mori një thirrje më të pazakontë por që ishte një thirrje shumë e ëmbël për...

Gold AG këngë për heronjtë Shkëlzen dhe Luan Haradinaj

Gold AG këngë për heronjtë Shkëlzen dhe Luan Haradinaj

2138 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Lajmi.net

Reperi Gold AG po vjen me një këngë të re. Lajmi.net merr vesh se kjo këngë është kushtuar heronjve kosovarë Shkëlzen dhe Luan Haradinaj, vëllezërit e ish komandantit, Ramush Haradinaj, shkruan lajmi.net...

Boshnjakët e Sanxhakut e shqiptarët e Luginës të bashkëpunojnë për avancimin e të drejtave të tyre

Boshnjakët e Sanxhakut e shqiptarët e Luginës të bashkëpunojnë për avancimin e të drejtave të tyre

1422 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Koha.net

Prishtinë, 23 shkurt – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim një delegacion të Këshillit Nacional Boshnjak të Sanxhakut të kryesuar nga Sulejman Uglanin. Presidenti Thaçi...

Burgoset pasi rrah kangurin për vdekje

Burgoset pasi rrah kangurin për vdekje

1021 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Burgoset pasi rrah kangurin për vdekje Dy burra janë burgosur në Australi pasi policia ka zbuluar një video, ku shihet njëri nga ta duke e rrahur kangurin për vdekje, transmeton koha.net. Vance Jarvis...

Befasuese Zhvishet reja e Shyhretes

Befasuese: Zhvishet reja e Shyhretes

956 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Bashkëshortja e djalit të këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit, Learta tashmë është bërë femra më e përfolur në mediat tona. Ajo po ashtu është në përcjellje për çdo veprim që bën, vëmendjen e mori sot...

Andrra Destani shpërthen në lot çfarë ndodhi

Andrra Destani 'shpërthen' në lot, çfarë ndodhi

897 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Ajo është bashkëshortja e këngëtarit të njohur shqiptar Sinan Hoxha.  Andrra gjithmonë rrezaton mirësi dhe qëndron e qeshur. Së fundmi ajo ka shpërndarë për miqtë e saj në Instagram një foto nga ceremonia...

Çiljeta i vë vulën lidhjes me Alban Hoxhën ja deklarata që bëri

Çiljeta i vë 'vulën' lidhjes me Alban Hoxhën, ja deklarata që bëri

2022 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Këngëtarja shqiptare duke se më në fund ka gjetur dashurinë. Në një postim të fundit ajo ka treguar se si duket në sytë e parnerit të saj Alban Hoxha. Portieri i Partizanit është fati i këngëtares, të...

Këshilla mbresëlënëse nga një 24 vjeçar i cili është në prag të vdekjes

Këshilla mbresëlënëse nga një 24 vjeçar i cili është në prag të vdekjes!

932 pëlqime - 0 shpërndarje - 0 komente - para një dite - Gazeta Express

Shumica prej nesh i kalojmë ditët jo duke i jetuar, por thjesht vetëm ekzistojmë si qenie. Ne kemi kaq shumë gjëra përreth që na bëjnë të lumtur, por prapë se prapë ndihemi bosh brenda vetes. Ne ia lejojmë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK