http://kariera.mk
mea-ja-ia-legalizon-kelkosit-trasene-e-gypave-ne-zonen-e-mbrojtur

Koha.net

MEA-ja ia legalizon “Kelkosit” trasenë e gypave në zonën e mbrojtur

para 6 orë - Koha.net

Edhe pse kompania “Kelkos” ka ndërprerë operimin, Qeveria është duke ia mundësuar që ta rikthejë ujin në gypa përmes...

44-m-euml-shum-euml-vizitor-euml-n-euml-shtator-kosova-shp-euml-ton-turizmin-shqiptar-nga-falimentimi

Syri.net Kosova

44% më shumë vizitorë në shtator/ Kosova shpëton turizmin shqiptar nga falimentimi

para 5 orë - Syri.net Kosova

Shtatori ka sjellë pak frymëmarrje për turizmin në vend, pas situatës së vështirë që ai po kalonte që nga marsi,...

kek-miniera-asnjehere-nuk-ka-operuar-me-mire-dhe-me-sigurt

OraInfo

KEK: Miniera asnjëherë nuk ka operuar më mirë dhe më sigurt

para 6 orë - OraInfo

KEK njofton opinionin se miniera këtë vitë ka arritur rezultatet më të mira që nga pas lufta dhe rezultatet janë...

abi-bank-feston-5-vjetorin-yuri-kim-banka-amerikane-e-investimeve-shembull-qe-jam-krenare-ta-mbeshtes

Top Channel

ABI Bank feston 5-vjetorin/ Yuri Kim: Banka amerikane e investimeve, shembull që jam krenare ta mbështes

para 6 orë - Top Channel

ABI Bank feston këtë muaj pesë vjetorin e parë si pjesë e sistemit bankar, që nga licensimi i saj nga Banka e Shqipërisë...

lajmeve-tv-klan-23-tetor-2020-ora-19-30

Klan

Lajmeve Tv Klan 23 Tetor 2020, ora 19:30

para 4 orë - Klan

Lajmeve Tv Klan 23 Tetor 2020, ora 19:30 Edicioni i Lajmeve Tv Klan 23 Tetor 2020, ora 19:30 Lajme – News Spiker:...

buxheti-per-vitin-e-ardhshem-nuk-eshte-realist-ekspertet-borxhi-ne-nivele-alarmante

Koha Jone

“Buxheti për vitin e ardhshëm nuk është realist”, ekspertët: Borxhi në nivele alarmante

para 3 orë - Koha Jone

Draft-buxheti për vitin e ardhshëm është shumë optimist. Ekspertët e ekonomisë japin alarmin se të ardhurat e parashikua...

periudha-e-nj-euml-jt-euml-e-vitit-kosova-vazhdon-me-deficit-t-euml-ul-euml-t-tregtar

Syri.net Kosova

Periudha e njëjtë e vitit: Kosova vazhdon me deficit të ulët tregtar

para 6 orë - Syri.net Kosova

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për...

mustafa-dhe-ambasadori-austriak-rinkonfirmuan-bashkepunimin-dhe-mbeshtetjen-per-bujqesine-kosovare

Telegrafi

Mustafa dhe ambasadori austriak rinkonfirmuan bashkëpunimin dhe mbështetjen për bujqësinë kosovare

para 11 orë - Telegrafi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Austrisë,...

lsquo-faleminderit-kosov-euml-mima-na-shp-euml-tove-turizmin-edhe-pse-rama-t-euml-vuri-traun-t-euml-p-euml-rqeshi-dhe-t-euml-hodhi-n-euml-gjyq

Syri.net Kosova

‘Faleminderit Kosovë!/ Mima: Na shpëtove turizmin edhe pse Rama të vuri traun, të përqeshi dhe të hodhi në gjyq

para 4 orë - Syri.net Kosova

Ish-deputeti demokrat, Florion Mema, ndërsa ka shpërndarë një shkrim të revistës ‘Monitor’ ku thuhet se sipas statistika...

kriza-e-shkaktuar-nga-kovid-19-e-rrit-varferine

TV21

Kriza e shkaktuar nga Kovid-19 e rrit varfërinë

para 8 orë - TV21

Kriza shëndetësore e shkaktuar nga Kovid-19 në suaza botërore, e me këtë edhe te ne në këtë moment është sfida...

statistikat-e-pun-euml-simit-tregojn-euml-gjendjen-e-r-euml-nd-euml-t-euml-t-euml-rinjve-n-euml-kosov-euml

Syri.net Kosova

Statistikat e punësimit tregojnë gjendjen e rëndë të të rinjve në Kosovë

para 11 orë - Syri.net Kosova

Në kuadër të javës Botërorë të Statistikave, e cila çdo 5 vjet më 20 tetor nga OKB njihet si Dita Botërore e Statistikav...

deputetet-te-painteresuar-per-te-degjuar-versionin-e-ish-ministrit-shatri-per-privatizimin

Medial

Deputetët të painteresuar për të dëgjuar versionin e ish-ministrit Shatri për privatizimin

para 10 orë - Medial

Gjatë intervistimit të ish-ministrit të Ekonomisë dhe Financave, Haki Shatri, anëtarët e komisionit Shkumbin Gashi,...

investim-2-2-mln-euro-ne-nenstacionin-e-kasharit-balluku-rrisim-kapacitetet-e-furnizimit-me-energji

Lexo

Investim 2.2 mln euro në nënstacionin e Kasharit/ Balluku: Rrisim kapacitetet e furnizimit me energji

para 7 orë - Lexo

Zhvillimi i vrullshëm ekonomik i zonës industriale në të dy krahët e autostradës Tiranë-Durrës është shoqëruar...

takimet-vjetore-me-drejtoren-e-fondit-monetar-nderkombetar

Klan

Takimet vjetore me drejtoren e Fondit Monetar Ndërkombëtar

para 7 orë - Klan

Takimet vjetore me drejtoren e Fondit Monetar Ndërkombëtar Sejko: Pandemia kërkon politika ekonomike për të gjithë...

abrashi-viziton-punimet-ne-rrugen-millosheve-mitrovice-synojme-perfundimin-ne-kohe-rekorde

Medial

Abrashi viziton punimet në rrugën Milloshevë-Mitrovicë: Synojmë përfundimin në kohë rekorde

para 9 orë - Medial

Ministri Abrashi u ndal tek punimet që janë duke u zhvilluar në ndërtimin e urës në Maxhunaj dhe nënkalimit që...

princi-po-vjen-me-shume-dhurata

Zeri

Princi po vjen me shumë dhurata

para 13 orë - Zeri

Gjatë muajit shtator-tetor "Prince Caffe" ka vizituar të gjitha qytetet e Kosovës me fushatën “Princi po vjen”....

ish-deputeti-i-lsi-se-tavo-ppp-te-e-rilindjes-rrezik-per-ekonomine-e-vendit

BalkanWeb

Ish-deputeti i LSI-së, Tavo: PPP-të e Rilindjes, rrezik për ekonominë e vendit

para 13 orë - BalkanWeb

Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo teksa ka shpërndarë një raport ku thuhet se PPP-të e dhëna nga qeveria ”Rama...

gjermani-studimi-shkurtime-masive-te-vendeve-te-punes-ne-banka-per-shkak-te-pandemise

Top Channel

Gjermani, studimi: Shkurtime masive të vendeve të punës në banka për shkak të pandemisë

para 15 orë - Top Channel

Bankat në Frankfurt, metropoli financiar i Gjermanisë, po përballen me humbje të mëdha të vendeve të punës për...

forumit-ekonomik-boteror-gjysma-e-njerezve-qe-ka-nje-pune-druhen-se-do-ta-humbin-vitin-e-ardhshem

Albeu

Forumit Ekonomik Botëror: Gjysma e njerëzve që ka një punë, druhen se do ta humbin vitin e ardhshëm

para 10 orë - Albeu

Një sondazh i ri i Ipsos, i dhëhequr për llogari të Forumit Ekonomik Botëror, tregon se më shumë se gjysma (54%)...

sot-mbahet-ankandi-i-letrave-me-vler-euml

Syri.net Kosova

Sot mbahet ankandi i letrave me vlerë

para 16 orë - Syri.net Kosova

Ministria e Financave ka njoftuar se sot do të mbahet ankandi i dymbëdhjetë për vitin 2020, ku do të emetohen obligacion...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK