http://kariera.mk
india-krijon-astronauten-e-pare-robot

Epoka e Re

India krijon astronauten e parë robot

i ri - Flaka

Agjencia hapësinore e Indisë ka krijuar për herë të parë roboten që do të udhëtojë në hapësirë këtë vit si pjesë...

pese-aplikacione-te-mrekullueshme-per-te-qendruar-te-shendetshem-ne-2020

Insajderi

Pesë aplikacione të mrekullueshme për të qëndruar të shëndetshëm në 2020

para një ore - Insajderi

Një zotim i zakonshëm që njerëzit bëjnë çdo fillim-vit është të bëhen më të shëndetshëm – është një qëllim i vështirë...

instagram-heq-fshehurazi-nje-opsion

Gazeta Observer

Instagram heq fshehurazi një opsion

i ri - Flaka

IGTV i Instagram-it ishte gati të fillonte në një epokë të re për ndarjen e videos në rrjetet sociale, megjithatë...

bosi-i-huawei-thote-se-mund-ti-rezistojne-cdo-sulmi-nga-shtetet-e-bashkuara

Portalb

Bosi i Huawei thotë se mund ti rezistojnë çdo sulmi nga Shtetet e Bashkuara

para një ore - Portalb

Themeluesi dhe CEO i Huawei ka një mesazh për politikanët dhe liderët e biznesit që do të mblidhen në Davos. Kompania...

sot-36-vite-me-pare-apple-prezantoi-pajisjen-qe-do-revolucionarizonte-industrine-e-kompjutereve

Portalb

Sot 36 vite më parë Apple prezantoi pajisjen që do revolucionarizonte industrinë e kompjuterëve

para 2 orë - Portalb

Më 24 Janar 1984 ish CEO i Apple Steve Jobs prezantoi Macintosh-in e parë në Kaliforni dhe kishte ekran 9-inç bardh...

zbulohen-madhesite-e-modeleve-te-iphone-per-sivjet

Zhurnal

Zbulohen madhësitë e modeleve të iPhone për sivjet

para 4 orë - Zhurnal

Sipas paralajmërimeve, në shkurt Apple do ta fillojë prodhimin e modelit më të lirë iPhone, i cili do të duhej...

telefoni-premium-i-honor-per-vitin-2020-do-te-kete-piksele-me-te-medhenj-dhe-jo-rezolucion-me-te-larte

Zhurnal

Telefoni premium i Honor për vitin 2020 do të ketë pikselë më të mëdhenj dhe jo rezolucion më të lartë

para 4 orë - Zhurnal

Honor V30 Pro është telefoni më i ri premium i brendit Honor, ndërsa pajisja e ka një kamerë kryesore 40MP (së...

kompjuterat-i-komandojme-ne-dhe-jo-anasjelltas-pe-harton-rezoluten-e-re-per-perdorimin-e-inteligjences-artificiale

Gazeta Tema

“Kompjuterat i komandojmë ne dhe jo anasjelltas”: PE harton rezolutën e re për përdorimin e inteligjencës artificiale

para 3 orë - Gazeta Tema

Një rezolutë e re e Parlamentit Europian synon të bashkërendojë rregulloret në fuqi, me qëllim mbrojtjen e konsumatorit...

shkencetaret-kane-rikthyer-zerin-e-priftit-egjiptian-te-mumifikuar-3-000-vjet-me-pare

Iliria News

Shkencëtarët kanë rikthyer zërin e priftit egjiptian të mumifikuar 3,000 vjet më parë

para 17 orë - Iliria News

Shkencëtarët kanë përmbushur amanetin e një prifti egjiptian të mumifikuar për jetën pas vdekjes – duke ri-sjellë...

si-ta-fshini-llogarine-ne-twitter

Arbresh

Si ta fshini llogarinë në Twitter?

para 16 orë - Arbresh

Po mendoni se si ta fshini llogarinë në Twitter? Ndiqni këta hapa: Kliko në avatar-in e profilit tënd në këndin...

makinat-smart-prezantohet-sistemi-qe-do-te-evitoje-aksidentet-ne-rruge

Arbresh

Makinat “smart”, prezantohet sistemi që do të evitojë aksidentet në rrugë

para 20 orë - Medial

Aksidentet rrugore shkaktojnë vdekjen e 1.3 milion personave dhe plagosjen e 10 milionë të tjerëve çdo vit. Kjo...

libi-257-milione-dollare-humbje-nga-ulja-e-prodhimit-te-naftes

BalkanWeb

Libi, 257 milionë dollarë humbje nga ulja e prodhimit të naftës

para 15 orë - BalkanWeb

Pas bllokimit të terminaleve të Gjirit të Sirtës dhe mbylljes së valvulave të dy tubacioneve, vendosur nga forcat...

lansimi-i-playstation-5-mund-te-jete-vetem-ceshtje-javesh

Gazeta Observer

Lansimi i ‘PlayStation 5’ mund të jetë vetëm çështje javësh

para 16 orë - Flaka

Zhvilluesi i lojërave, David Jaffe, i cili më parë ka punuar në God of War, kohët e fundit ka cicëruar në Twitter...

si-ta-shihni-kush-e-perdor-wi-fi-tuaj

Flaka

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

para 16 orë - Flaka

Nëse keni rrjet Wi-Fi në shtëpinë/zyren tuaj, është mjaft e rëndësishme ta shikoni se kush po e përdor atë. Këtu...

imazhet-e-galaxy-s20-shfaqen-serish-online

Zhurnal

Imazhet e Galaxy S20 shfaqen sërish online

para një dite - Medial

Tashmë kemi parë tashmë konceptet vizuale të Galaxy S20 dhe S20 +, por këtu është një grup I ri I imazheve për...

gjenerata-e-re-e-mondeos-se-fordit-arrin-me-2021

Lajmi.net

Gjenerata e re e Mondeos së Fordit arrin më 2021

para 19 orë - Lajmi.net

njerezit-ne-suedi-vendosin-cipa-ne-duar-kjo-eshte-frikesuese

RTV 21

Njerëzit në Suedi vendosin çipa në duar, kjo është frikësuese

para 19 orë - RTV 21

Çipi ka disa karakteristika mjaft interesante Shumë njerëz në Suedi kanë filluar për të marrë çipa në duar, që...

whatsapp-mundeson-me-ne-fund-erresimin-e-ekranit

Gazeta Monitor

WhatsApp mundëson më në fund errësimin e ekranit

para 23 orë - Medial

Ndër aplikacionet më të njohura mobile, WhatsApp është një nga pak prej tyre që ende nuk e ka mundësuar modalitetin...

toyota-terheq-nga-tregu-3-4-milione-vetura-shkaku-i-airbageve-jofunksionale

Gazeta Observer

Toyota tërheq nga tregu 3.4 milionë vetura shkaku i airbagëve jofunksionalë

para 23 orë - Gazeta Observer

Korporata “Toyota Motor Corp” tha së fundi se do të tërheq nga tregu 3.4 milionë vetura në mbarë botën për shkak...

gati-nje-milion-perdorues-te-facebook-ut-ne-kosove

Bota Press

Gati një milion përdorues të Facebook-ut në Kosovë

para 23 orë - Bota Press

Numri i përdoruesve të Facebook-ut në Kosovë është 910 mijë. Sipas një hulumtimi të IT SHQIP 62 përqind prej përdoruesve...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK