http://kariera.mk
tri-rrefime-per-dhendrin-e-milices

Ina

TRI RRËFIME PËR DHËNDRIN E MILICËS

para 10 orë - Ina

Baton Haxhiu Projektimi është mekanizëm mbrojtës i njohur në psikologji. Ai bën pjesë në shenjat e sigurta që paralajmër...

rrefimet-e-sefer-pashes-incidenti-i-1968-s-kur-gardisti-shkrepi-mitralozin-mbi-zyren-e-hysni-kapos

Gazeta Telegraf

Rrëfimet e Sefer Pashës: Incidenti i 1968-s, kur gardisti shkrepi mitralozin mbi zyrën e Hysni Kapos

i ri - Gazeta Telegraf

Shumë ngjarje në jetën e Jaup Dabullës rridhnin spontanisht. Në fund të rrugës “Pjetër Bogdani” ishte postblloku...

prof-dr-arben-malaj-rilindja-u-kthye-nga-sherbetore-e-popullit-ne-skllave-e-trafikanteve

Gazeta Telegraf

Prof.Dr.Arben Malaj: Rilindja u kthye nga shërbëtore e popullit në skllave e trafikantëve

para një ore - Gazeta Telegraf

Ekskluzive për “Telegraf” me Prof.Dr.Arben Malaj, ish-ministër i PS: Edi Rama ka poshtëruar figurat më të mira...

ne-prill-ka-vetem-vote-pro-apo-kunder-edi-rames

BalkanWeb

Në prill ka vetëm votë pro apo kundër Edi Ramës

para 19 orë - BalkanWeb

Ka një keqkuptim të jashtëzakonshëm nga opozita shqiptare në ngutin e saj drejt të përpjetës së pushtetit. Edhe...

elbasani-nen-thundren-e-rivdekjes

Standard

Elbasani nën thundrën e ‘rivdekjes’

para 15 orë - Standard

Nga Ermir Gjinishi Për ti ikur ngjarjes që e bëri Tiranën të dukej si Bejruti, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj...

lekuretrashi

Koha.net

Lëkurëtrashi

para 4 orë - Koha.net

Shfaqja e pafund politike e Kosovës me dialogun, herë teknik e herë politik, e përjetoi një kthesë të paparë gjatë...

rama-kerkon-t-i-lutemi-qe-te-na-lere-sic-ishim-astrit-patozi-listat-do-mbeten-100-te-mbyllura-nese-do-ta-coje-deri-ne-fund-kete-pisllek-pushka-top

Panorama

“Rama kërkon t’i lutemi që të na lërë siç ishim”- Astrit Patozi: Listat do mbeten 100% të mbyllura. Nëse do ta çojë deri në fund këtë pisllëk, pushka top...

para 19 orë - Panorama

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi pas bërjes publik të draftit të Partisë Socialiste në Këshillin Politik,...

zonja-bakojanis-klasike-sulmuesit-e-paktit-sharlatane-nje-reagim-per-besnikun-e-saliut

Lexo

Zonja Bakojanis klasike, sulmuesit e paktit “sharlatanë” (një reagim për Besnikun e Saliut)

para 15 orë - Lexo

Nga Myslim Pasha* Zonja Bakojanis “klasike, sulmuesit e paktit “sharlatanë”! Këtë titull të reagimit, siç mund...

identiteti-kombetar-dhe-fetar-i-shqiptareve-te-maqedonise-se-veriut

Ina

Identiteti kombëtar dhe fetar i shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

para 10 orë - Ina

Nga Merxhan Jakupi Pas pavarësisë së Republikës së Kosovës, në skenë dolën disa shkombëtarizues që vuanin nga kriza...

kosova-gjate-viteve-1989-1999-pjesa-e-dyte

Medial

Kosova gjatë viteve 1989-1999 (Pjesa e dytë)

para 8 orë - Medial

Takimi i Rugovës e Millosheviçit në maj të vitit 1998 për të biseduar rreth gjetjes së një zgjidhje paqësore, ishte...

shteti-i-thelle-dhe-aktet-per-llogari-elektorale

Tetova Sot

Shteti i thellë dhe aktet për llogari elektorale

para 15 orë - Tetova Sot

Bashkim Aliu Ndikimi i “Shtetit të Thellë” apo “Shtetit në Hije”, në politikat e qeverive në segmente të ndieshme...

ne-shqiperi-vazhdojne-mospajtimet-mbi-reformen-zgjedhore

Illyria

Në Shqipëri, vazhdojnë mospajtimet mbi reformën zgjedhore

para 14 orë - Illyria

Tiranë, 18 shtator 2020 – Në Shqipëri kanë vazhduar polemikat e partive kryesore politike lidhur me reformën zgjedhore....

ligji-anti-shpifje-dhe-mjedisi-i-ndotur-publik

Java News

Ligji “anti-shpifje” dhe mjedisi i ndotur publik

para 17 orë - Java News

Nga Ilir Yzeiri U bë kohë që Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik e plotëson, e korrigjon dhe...

daut-dauti-gjerat-e-medha-nuk-behen-vetem-me-vullnet-dhe-zotime

KDPolitik

DAUT DAUTI: GJËRAT E MËDHA NUK BËHEN VETËM ME VULLNET DHE ZOTIME

para 11 orë - KDPolitik

“Unë për vete përherë ua kam pasur zili premtimeve të subjekteve para se të vijnë në pushtet, sepse krijojnë percepicion...

une-nuk-dua-te-ulesh-taksat-z-basha

Gazeta Tema

Unë nuk dua të ulësh taksat z.Basha

para 19 orë - Gazeta Tema

Nga Irena Beqiraj Kur zoti Basha të më ulë taksat, do të zgjedh një shkollë private edhe më të mirë për vajzën...

zajednicat-serbe-nuk-jane-problem-vetem-i-kosoves

Medial

“Zajednicat serbe” nuk janë problem vetëm i Kosovës

para 12 orë - Medial

Të quajturat “zajednica sërbe” janë problem i krejt kombit shqiptar dhe prandaj Republika e Kosovës nuk ka të drejtë...

eksperti-gjerman-ky-zyrtar-i-prishi-negociatat-per-marreveshjen-finale-kosove-serbi

Medial

Eksperti gjerman: Ky zyrtar i prishi negociatat për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 14 orë - Medial

Eksperti gjerman për Ballkanin Perëndimor Bodo Weber, ka thënë në një intervistë eksklzuive për gazetën “Bota sot”,...

pse-veliaj-po-e-therret-bashen-ne-nje-duel-ne-tirane

Java News

Pse Veliaj po e thërret Bashën në një duel në Tiranë?

para 16 orë - Java News

Nga Ylli Pata Duket se fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit, po jep një model i asaj që po zhvillohet...

Gazeta Tema

Karmina shpjegon pse Luli kërkon kryeministër me dy mandate

para 17 orë - Gazeta Tema

Një nga premtimet e Lulit gjatë intervistës me Fevzon ishte se me ardhjen e tij në pushtet do propozoj një ligj...

zysh-kushi-mos-ngat-euml-rro-postin-e-ministrit-t-euml-arsimit-me-at-euml-t-euml-sekretarit-t-euml-par-euml-t-euml-partis-euml

Syri

Zysh Kushi! Mos ngatërro postin e ministrit të arsimit me atë të sekretarit të parë të partisë

para 17 orë - Syri

Një profesor i nderuar, ish-ministër i qeverisë socialiste në një bisedë shumë të këndshme me të, më tha diçka...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK