http://kariera.mk
thaci-ne-berlin-theksova-padrejtesite-e-be-se-ndaj-kosoves-dhe-rajonit

Portalb

Thaçi në Berlin: Theksova padrejtësitë e BE-së ndaj Kosovës dhe rajonit

i ri - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Konferenca e sotme e mbajtur në Berlin ka qenë mundësi për të që...

familjaret-e-viktimave-te-recakut-dorezojne-kallezim-penal-ndaj-vuciqit-qe-e-mohoi-masakren

Insajderi

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

i ri - Insajderi

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim...

prokuroria-speciale-ngre-aktakuze-per-krime-lufte-ndaj-ish-policit-serb

Gazeta Express

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për krime lufte ndaj ish-policit serb

para 16 minutave - Gazeta Express

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë për krime në Gjykatën Themelore në Prishtinë-Departa...

monego-heqja-e-licences-eshte-nje-veprim-i-paligjshem-do-t-i-drejtohemi-gjykates

Insajderi

MONEGO: Heqja e licencës është një veprim i paligjshëm, do t’i drejtohemi gjykatës

para 17 minutave - Insajderi

Institucioni mikrofinanciar MONEGO heqjen e licencës e ka quajtur veprim të paligjshëm dhe të dhunshëm ndaj një...

cili-eshte-formulimi-qe-ldk-po-ia-kerkon-vetevendosjes-per-presidentin

Gazeta Express

Cili është formulimi që LDK po ia kërkon Vetëvendosjes për Presidentin?

para 26 minutave - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërcënuar të enjten se nëse nuk e marrin të drejtën për ta nominuar kandidatin...

kurti-kujton-kohen-e-votimeve-ka-nje-kerkese

Shprehja.com

Kurti kujton kohën e votimeve, ka një kërkesë

para 17 minutave - Shprehja.com

Në një postim në Tëitter, Kurti tha se njerëzit në Kosovë duan të shkojnë drejt shpresës për një të ardhme bazuar...

pasojat-e-termetit-austria-dhuron-600-mije-euro-per-rindertim

Klan Kosova

Pasojat e tërmetit, Austria dhuron 600 mijë euro për rindërtim

para një ore - Klan Kosova

Austria ka dhuruar 600 mijë euro për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit....

policia-kerkon-ndihme-per-arrestimin-e-ketij-personi

Gazeta Express

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

para 26 minutave - Gazeta Express

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e një të dyshuari për veprën penale “Blerje, Posedim,...

federata-e-shendetesise-te-merkuren-vendos-per-vendime-sindikale

Insajderi

Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale

para 57 minutave - Insajderi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka vendosur që të mërkurën të mbaj mbledhjen e këshillit drejtues,...

pthp-e-pranoi-ankesen-kunder-vendimit-per-zevendesimin-e-masave-per-sigurimin-ne-lenden-llaskarca

Medial

PTHP e pranoi ankesën kundër vendimit për zëvendësimin e masave për sigurimin në lëndën “Llaskarca”

para 26 minutave - Medial

Shkup, 6 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Publike Themelore Shkupi e pranoi ankesën ndaj Vendimit të Këshillit...

punetoret-e-spitalit-te-mitrovices-protestojne-kunder-sulmeve-ndaj-tyre

Gazeta Express

Punëtorët e spitalit të Mitrovicës protestojnë kundër sulmeve ndaj tyre

para një ore - Gazeta Express

Punëtorët e spitalit rajonal ‘Sami Haxhibeqiri’ në Mitrovicë, kanë protestuar sot para objektit të këtij spitali,...

policia-jep-detaje-per-aksidentin-ku-humbi-jeten-41-vjecari

Gazeta Express

Policia jep detaje për aksidentin ku humbi jetën 41-vjeçari

para 16 minutave - Gazeta Express

Policia Rajonale e Pejës ka dhënë detaje lidhur me aksidentin në fshatin Gllarevë të Klinës, ku humbi jetën një...

i-mbijetoi-dy-termeteve-te-fuqishme-ne-jeten-e-tij-rrefehet-84-vjecari-me-shume-na-tronditi

BalkanWeb

I mbijetoi dy tërmeteve të fuqishme në jetën e tij, rrëfehet 84-vjeçari: Më shumë na tronditi…

para 56 minutave - BalkanWeb

Ky është Hile Zefi, 84 vjeç, i cili u ka mbijetuar dy tërmeteve të fuqishme në jetën e tij atij të vitit 1979 në...

35-familje-ne-gjilan-perfitojne-nga-nje-lope-qumeshtore

Zhurnal

35 familje në Gjilan përfitojnë nga një lopë qumështore

para 46 minutave - Zhurnal

Gjilan, 6 dhjetor – Zhurnal.mk – 35 familje bujqësore të Gjilanit kanë përfituar sot nga një krerë lopë qumështore...

bosnje-hercegovine-mbyllet-kampi-i-emigranteve-ne-vucjak

Vizion Plus

Bosnjë-Hercegovinë, mbyllet kampi i emigrantëve në Vuçjak

para 46 minutave - Vizion Plus

Ministri për Siguri i Bosnjës, Dragan Mektiç ka theksuar se në fillim të javës tjetër do të fillojë puna për mbylljen...

zyrtari-i-ldk-se-nuk-i-pranojme-kushtet-e-vendosura-njeanshem-nga-partia-e-kurtit

Insajderi

Zyrtari i LDK-së: Nuk i pranojmë kushtet e vendosura njëanshëm nga partia e Kurtit

para 47 minutave - Insajderi

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Florian Dushi ka shkruar se fakti që LDK ka vendosur vija...

autostrada-e-mbuluar-nga-mjegulla-shikoni-si-i-shmanget-aksidentit-me-autobusin-ky-shofer-kosovar

Gazeta Express

Autostrada e mbuluar nga mjegulla, shikoni si i shmanget aksidentit me autobusin ky shofer kosovar

para 26 minutave - Gazeta Express

Në rrugët e Kosovës, vazhdimisht po raportohet për numër të madh të aksidenteve. Akidente të shpeshta ka edhe gjatë...

sejdiu-mbi-400-mije-persona-i-besuan-projektit-vv-ldk-filloni-punen

Gazeta Express

Sejdiu: Mbi 400 mijë persona i besuan projektit VV – LDK, filloni punën

para 2 orë - Gazeta Express

Ish-deputeti Korab Sejdiu ka shkruar se mbi 400 mijë pesona i kanë besuar projektit VV – LDK në zgjedhjet e gjashtë...

agjencia-e-statistikave-shuma-e-pergjithshme-e-shpenzimeve-te-qeverise-se-kosoves-eshte-mbi-500-milione-euro

GazetaBlic

Agjencia e Statistikave: Shuma e përgjithshme e shpenzimeve të Qeverisë së Kosovës është mbi 500 milionë euro

para një ore - GazetaBlic

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar Llogaritë Qeveritare të Kosovës në bazë tremujore. Në raport...

gjykata-e-prishtines-urdheron-gruan-e-kthyer-nga-siria-hiqe-percen-gjate-seances

Standard

Gjykata e Prishtinës urdhëron gruan e kthyer nga Siria: ‘Hiqe perçen gjatë seancës!’

para 16 minutave - Standard

E akuzuara për organizim dhe pjesëmarrje në organizatën terroriste ISIS, Florinda Zymeri, është deklaruar e pafajshme,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK