http://kariera.mk
 U çamë me hashure  në karantinë me Ceken e Beratit

''U çamë me hashure'', në karantinë me Ceken e Beratit

para 6 orë - Albeu

Sejfulla Myftari ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin “Vizioni i Pasdites”, për të treguar më tepër mbi ditët e tij në vëtizolim. Me humorin që e karakterizon, Cekja u “ankua” se konsumon përditë ashure...

Të mbajmë apo jo maskë Përgjigjet Silva Bino Duhet sepse virusi qëndron në ajër

Të mbajmë apo jo maskë? Përgjigjet Silva Bino:Duhet sepse virusi qëndron në ajër

para 7 orë - Albeu

Silva Bino , shefe e departamentit të Epidemiologjisë, sugjeroi që maskat mbrojtëse në fytyrë të vijojnë të mbahen nga qytetarët. Sipas zonjës Bino , studimet deri tani kanë treguar se virusi qëndron për...

Pamje spektakolare nga shtëpia 8 milion euro ku po qëndron Ronaldo me familjen FOTO LAJM

Pamje spektakolare nga shtëpia 8 milion euro ku po qëndron Ronaldo me familjen (FOTO LAJM)

para 7 orë - Albeu

Legjenda e futbollit portugez, Cristiano Ronaldo , 35 vjeç, gruaja e tij Georgina Rodriguez, fëmijët, mamaja Dolores dhe vëllai Hugo, janë në karantinë së bashku në shtëpinë e pabesueshme të yllit të Juventusit,...

EMRI 38 vjeçari në Elbasan gjendet i vdekur në banesën e tij

EMRI/ 38-vjeçari në Elbasan gjendet i vdekur në banesën e tij

para 7 orë - Albeu

Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij rreth orës 22:00 të së mërkurës në qytetin e Elbasanit. Vdekja e papritur dhe e mistershme e tij është zbuluar pasi i vëllai i tij kërkoi ndihmën e...

7 arsye pse keni një cikël të çregullt dhe nuk kanë të bëjnë me shtatzëninë

7 arsye pse keni një cikël të çregullt dhe nuk kanë të bëjnë me shtatzëninë

para 7 orë - Albeu

Një cikël i rregullt menstrual vjen çdo 21 – 35 ditë (nga dita e parë e një cikli deri në ditën e parë të tjetrit), dhe zakonisht zgjat nga 2 në 8 ditë. Kur keni një ndryshim në ritëm (ciklet vijnë më...

Si asnjëherë më parë Vogue Italia vendos një kopertinë të bardhë dhe arsyeja do t ju prekë

Si asnjëherë më parë, Vogue Italia vendos një kopertinë të bardhë dhe arsyeja do t' ju prekë

para 7 orë - Albeu

Në historinë e saj mbi 100-vjeçare, nuk ka ndodhur kurrë që ‘ Vogue ’ të ketë pasur një kopertinë bosh. Për herë të parë, në numrin e muajit prill, Vogue Italia vjen me një kopertinë të bardhë bosh, që...

Cekja i Beratit në karantinë U çamë me hashure zihem me gruan se në shtëpi s ke ç bën tjetër

Cekja i Beratit në karantinë: U çamë me hashure, zihem me gruan se në shtëpi s?ke ç?bën tjetër

para 7 orë - Albeu

Sejfulla Myftari ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin “Vizioni i Pasdites”, për të treguar më tepër mbi ditët e tij në vëtizolim. Me humorin që e karakterizon, Cekja u “ankua” se konsumon përditë ashure...

Virologu amerikan Në frigorifer koronavirusi reziston më shumë

Virologu amerikan: Në frigorifer koronavirusi reziston më shumë!

para 7 orë - Albeu

Koronavirusi reziston në mënyrë të ndryshme, në varësi të sipërfaqeve. Sipas studimeve të fundit, koronavirusi jeton në frigorifer , aty ku ruajmë ushqimet. Virologu amerikan Warner Greene sugjeron dezinfektimin...

Kasami Ja kur do të kthehemi në normalitet

Kasami: Ja kur do të kthehemi në normalitet

para 7 orë - Albeu

Bilall Kasami , kreu i Levizjes Besa në Maqedoninë e Veriut , thotë se kufijtë në këtë vend duhet të ishin mbyllur më parë për të parandaluar përhapjen e pandemisë. Kasami thotë që pritet që piku në Maqedoninë...

Shtrohet tek Infektivi shefi i laboratorit të Mikrobiologjisë

Shtrohet tek Infektivi shefi i laboratorit të Mikrobiologjisë

para 7 orë - Albeu

Shefi i laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT, Andi Koraqi u infektua me koronavirus në datë 31 mars është shtruar prej 4 ditësh në spitalin Infektiv. Pasi mësoi lajmin në fund të marsit, Koraqi fillimisht...

Reali kujton fjalimin motivues të Zidane në finale ndaj Juventusit

Reali kujton fjalimin motivues të Zidane në finale ndaj Juventusit

para 7 orë - Albeu

Para tre vitesh Real Madrid mbrojti titullin e në Ligën e Kampioneve, kur në Cardif mposhti 4:1 në finale Juventusin. Reali është bërë skuadra e parë që fitoi tri herë radhazi Ligën e Kampionëve. Pjesa...

Nuk është Italia sipas studiuesve ky do të jetë shteti më i goditur nga COVID 19

Nuk është Italia, sipas studiuesve ky do të jetë shteti më i goditur nga COVID-19

para 7 orë - Albeu

Britania e Madhe sipas studiuesve do të jetë si vendi që do të jetë më i godituri nga koronavirusi. Ekspertët kanë parashikuar se Mbretëria e Bashkuar jo vetëm do të jetë vendi më i goditur nga pandemia...

Kriza financiare nga koronavirusi bien ndjeshëm vlerat e futbollistëve FOTO LAJM

Kriza financiare nga koronavirusi, bien ndjeshëm vlerat e futbollistëve (FOTO LAJM)

para 8 orë - Albeu

Kriza financiare në futboll për shkak të emergjencës së koronavirusit ka patur efekt të menjëhershëm edhe te vlerat e futbollistëve në merkato . Portali i njohur “Transfermarkt”, nga ku referohet e gjithë...

Nëna e 9 fëmijëve ndërron jetë në Tiranë asnjëri prej tyre nuk merr dot pjesë në varrim

Nëna e 9 fëmijëve ndërron jetë në Tiranë, asnjëri prej tyre nuk merr dot pjesë në varrim

para 8 orë - Albeu

Pandemia e COVID-19 ka bllokuar kufinjtë dhe njerëzit kanë mbetur të ndarë dhe të izoluar në banesat e tyre. Mësohet se një e moshuar është ndara nga jeta e vetme në banesën e saj dhe për shkak të mbylljes...

Ish ylli i tenisit pozon nudo gjatë kohës së karantinës

Ish-ylli i tenisit pozon nudo gjatë kohës së karantinës

para 8 orë - Albeu

Ish-tenistja Ashley Harkleroad ka “çmendur” fansat me foton e saj të fundit. 34-vjeçarja ka postuar një foto nudo, derisa ishte kthyer me shpinë kah kamera. Ajo është tallur, derisa ka shkruar se për shkak...

E FUNDIT  Bir do të fitosh  djali i Vuçiç infektohet me COVID 19

E FUNDIT/ ''Bir, do të fitosh'', djali i Vuçiç infektohet me COVID 19

para 8 orë - Albeu

Djali i presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç ka rezultuar pozitiv ndaj pandemisë së koronavirusit. Mësohet se Danilo Vuçiç kreu testin ditën e sotme dhe përgjigja ishte pozitive. Lajmi është bërë i...

E FUNDIT Fieraku gjendet i vdekur në banesë pasi u infektua me COVID 19

E FUNDIT/ Fieraku gjendet i vdekur në banesë pasi u infektua me COVID-19

para 8 orë - Albeu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, në qytetin e Kavadarit ku një shqiptar nga Fieri ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19. 44 vjeçar ka ndërruar jetën më 1 prill në qytetin e Kavadarit...

Përgjigjia skandaloze e Ramës ndaj qytetares Po të mos isha unë do ishe në botën tjetër

Përgjigjia skandaloze e Ramës ndaj qytetares: Po të mos isha unë, do ishe në botën tjetër!

para 8 orë - Albeu

Ish-kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij të Facebook një përgjigje të kryeministrit Edi Rama ndaj një qytetarje. Ish-kryeministri Berisha dënon gjuhën që Rama përdor ndaj qytetarëve, ku sipas...

 Kemi kaluar gjysmën e parë të kësaj të keqe  Pipero Kur do të quhet Shqipëria e çliruar nga pandemia

"Kemi kaluar gjysmën e parë të kësaj të keqe", Pipero: Kur do të quhet Shqipëria e çliruar nga pandemia

para 8 orë - Albeu

Mjeku Pëllumb Pipero , shpjegon kurbën e infektimeve në Shqipëri ku sipas tij, e gjitha ka një lidhje logjike. Sipas tij, virusi vazhdon të jetë agresiv njëlloj , “kemi thënë bie transmetueshmëria me rritjen...

I vdekuri mbetet në Maqedoni vëllai apel autoriteteve shqiptare Na lejoni ta sjellim trupin

I vdekuri mbetet në Maqedoni, vëllai apel autoriteteve shqiptare: Na lejoni ta sjellim trupin

para 8 orë - Albeu

Mondi Lamo, i cili prej janarit punonte në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën të dielën në shtetin fqinj. Prej disa ditësh familjarët janë përpjekur për ta sjellë trupin e pajetë në Shqipëri, por mbyllja...

A janë shqiptarët më imunë Mjeku Jemi pranë pikut të COVID 19

A janë shqiptarët më imunë? Mjeku: Jemi pranë pikut të COVID-19!

para 9 orë - Albeu

Mjeku Ilir Alimehmeti tha se nisur nga ecuria e deritanishme e virusit COVID-19 në vendin tonë duket se jemi duke hyrë në platonë e kurbës, por kjo sipas tij nuk do të thotë se do të kemi një rënie të...

Rrëfehet Klopp Mane dukej si reper kur u takova për herë të parë me të

Rrëfehet Klopp: Mane dukej si reper kur u takova për herë të parë me të

para 9 orë - Albeu

Jurgen Klopp deklaroi se nuk i kishte lënë përshtypje të mira takimi i tij i parë me Sadio Manen sepse senegalezi dukej si reper . Mane arriti në Liverpool vetëm një vit pas Kloppit dhe është kthyer në...

Gjendet i pajetë një amerikan në Sarandë dyshimet e para

Gjendet i pajetë një amerikan në Sarandë, dyshimet e para

para 9 orë - Albeu

Një shtetas amerikan, është gjetur i pajetë mesditën e sotme në apartamentin e tij në Sarandë. Mësohet se viktima është 70-vjeçari Robert Hood, nga Alaska. Prej tri vitesh, ai jetonte i vetëm në një apartament...

Basha i thyen rregullat Ramës Filmohet mes Tiranës në orët e mbrëmjes

Basha i "thyen" rregullat Ramës: Filmohet mes Tiranës në orët e mbrëmjes

para 9 orë - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka "thyer" masat e kryeministrit Rama dhe ka dalë jashtë banese jashtë orarit të përcaktuar për lëvizjen. Basha është fotografuar në afërsi të Fakultetit të Ekonomikut...

Mjeku sfidon hapur Ramën për shifrat e COVID 19 Testo 2000 persona në ditë e flasim

Mjeku sfidon hapur Ramën për shifrat e COVID-19: Testo 2000 persona në ditë e flasim!

para 9 orë - Albeu

Pavarësisht shifrave pozitive të COVID-19 në Shqipëri, mos bërja e testeve në masë hedh dyshime për shifrat e bëra publike. Një shqetësim të tillë hedh edhe mjek Petrit Vargu i cili ka ripërsëritur thirrjen...

Nëse nuk vjen Pogba ky do të jetë lojtari që do të transferohet nga Zidane

Nëse nuk vjen Pogba, ky do të jetë lojtari që do të transferohet nga Zidane

para 9 orë - Albeu

Zinedine Zidane ka zgjedhur Eduardo Camavinga, lojtarin që do të transferojë nëse nuk arrihet marrëveshje me Manchester United për Paul Pogban. Ai është 17 vjeçar, ka kontratë me Rennes deri në vitin 2021,...

 Ditën e parë kur erdhi në stërvitje nuk guxoja ta shikoja në sy  Messi flet për Henry

"Ditën e parë kur erdhi në stërvitje, nuk guxoja ta shikoja në sy", Messi flet për Henry

para 9 orë - Albeu

Lionel Messi ka zbuluar se e kishte vlerësuar dhe admiruar aq shumë Thierry Henry -n, saqë nuk kishte mundur ta shikonte në sy sulmuesin francez në takimin e tyre të parë në dhomën e zhveshjes në Barcelonë....

Dialog me Ramën Habit Basha Nuk kam qenë asnjëherë kundër

Dialog me Ramën? Habit Basha: Nuk kam qenë asnjëherë kundër

para 9 orë - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur i hapur për dialog me kryeministrin, Edi Rama gjatë intervistë së dhënë për “Euronews Albania” dhe ka deklaruar se nuk ka qenë kurrë pengesë....

200 persona të kthyer nga Italia shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Malishevë

200 persona të kthyer nga Italia, shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Malishevë

para 9 orë - Albeu

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka lajmëruar për viktimën e parë nga Komuna e Malishevë s si pasojë e coronavirusit. Limaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ën RTV Dukagjinin ka njoftuar...

 Babai im vdiq motra lindi në shtëpi kjo është arsyeja pse po ndërtoj spital

"Babai im vdiq, motra lindi në shtëpi, kjo është arsyeja pse po ndërtoj spital"

para 10 orë - Albeu

Përveç cilësive të shkëlqyera në futboll, Sadio Mane është edhe një njeri modest dhe humanist i madh. Megjithëse ai fiton miliona, luan për një klub të madh siç është Liverpool, ai asnjëherë nuk harron...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK