http://kariera.mk
Pendarovski kompletoi kabinetin e tij Eroll Musliu në krye të Agjencisë së Zbulimit

Pendarovski kompletoi kabinetin e tij, Eroll Musliu në krye të Agjencisë së Zbulimit

para 8 minutave - Alsat-M

Agjenti Erolld Musliu emërohet drejtor i Agjencisë së Zbulimit. Presidenti Stevo Pendarovski ka filluar me formimin e kabinetit presidencial. Musliu në krye të Inteligjencës vjen pas punës disa vjeçare...

 Marija Kiri Skllodovska  rikontruim i objektit

“Marija Kiri Skllodovska”, rikontruim i objektit

para 13 minutave - Alsat-M

Në shkollën e mesme të qytetit “Marija Kiri Skllodovska” do të nis rikonstruimi i tërësishëm i fasadës së shkollës. Sipas drejtorit Blerim Nebiu, shkolla është ndërtuar në vitin 1968 dhe deri më sot nuk...

 FSHESA  asnjë detal nga takimi Zaev Ahmeti

“FSHESA”, asnjë detal nga takimi Zaev-Ahmeti

para 28 minutave - Alsat-M

Asnjë detaj nga takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së ALi Ahmeti në kuadër të rikonstruimit të kabinetit qeveritar. Dy partnerët e koalicionit u takuan mbrëmë për të diskutuar mbi ndryshimet...

Antikorrupsioni dyshime për nepotizëm nga Pançevski

Antikorrupsioni, dyshime për nepotizëm nga Pançevski

para 28 minutave - Alsat-M

Komisioni anti-korrupsion do të dorëzojë në prokurori iniciativën për ngritjen e aktakuzës kundër ish-kryetarit të Gjykatës themelore Shkupi 1, Vlladimir Pançevski. Anti-korrupsioni dyshon se Pançevski...

Financimi i OJQ ve nga Qeveria dilema rreth pavarësisë

Financimi i OJQ-ve nga Qeveria, dilema rreth pavarësisë

para 44 minutave - Alsat-M

Qeveria e Maqedonisë së Veriut planifikon të japë më shumë para për financimin e Organizatave joqeveritare. Momentalisht në qarkullimin vjetor në total prej 150 milion eurosh në sektorin qytetar, pushteti...

Arrestimi i Boshkovskit do të dëshmoj edhe Kotevski

Arrestimi i Boshkovskit, do të dëshmoj edhe Kotevski

para 58 minutave - Alsat-M

Gazetarja Olivera Trajkovska, biznesmeni Orce Kamçev dhe ish zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski do të dëshmojnë në seancën e ardhshme për rastin “Tortura” më 20 qershor. Rasti i Prokurorisë Speciale ka të...

Singapori me internetin më të shpejtë në botë Maqedonia e 79 ta

Singapori me internetin më të shpejtë në botë, Maqedonia e 79-ta

para 58 minutave - Alsat-M

Testet kanë dëshmuar se internetin më të shpejtë në botë e ka Singapori, me 197.50 Mbps. Ndërkohë më të ngadalshmen e ka Turkmenistani (3.11 Mbps) dhe Jemeni (3.15 Mbps). Në mesin e 30 shteteve me internet...

 BEG  Nuk i kemi refuzuar kërkesat nga të shkyçurit

“BEG”: Nuk i kemi refuzuar kërkesat nga të shkyçurit

para një ore - Alsat-M

Kompania për prodhimin dhe shpërndarjen e energjisë termike në Shkup sot i mohon pretendimet e djeshme nga kreu i Komisionit Rregullator të Energjetikës Marko Bislimovski se kompania refuzon t’i pranojë...

Nga 1 korriku 70  roaming më të lirë në Ballkan

Nga 1 korriku, 70 % roaming më të lirë në Ballkan

para një ore - Alsat-M

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me njëri-tjetrin me çmime shumë më të lira. Shërbimet e roamingut...

Pagesa elektronike në të gjitha pikë pagesat rrugore e para fillon me Korridorin 10

Pagesa elektronike në të gjitha pikë-pagesat rrugore, e para fillon me Korridorin 10

para një ore - Alsat-M

Në pikat e pagesës përgjatë Korridorit 10 – Rramanli, Otovica, Sopot, Stobi, Gjevgjeli, si dhe në pikat e pagesës Petrovec dhe Milladinovc afër Shkupit, nga mesi i muajit të ardhshëm, shoferët do të jenë...

Londër mbahet ekspozita më e madhe e luleve

Londër, mbahet ekspozita më e madhe e luleve

para një ore - Alsat-M

“Chelsea Flower Show”, ekspozita më prestigjioze dhe më e famshme e luleve në botë, po tërheq me mijëra vizitorë çdo ditë, që nga hapja e saj me një vizitë të vet Mbretëreshës Elizabeth II. Një traditë...

Tiroidja ka në dorë humorin zemrën dhe pjellorinë

Tiroidja ”ka në dorë” humorin, zemrën dhe pjellorinë

para një ore - Alsat-M

Tiroidja është poseduesja e shëndetit tonë dhe studimet e fundit konfirmojnë lidhjen me sëmundjet e zemrës, pjellorisë dhe madje edhe me humorin. Me rastin e javës botërore kushtuar gjëndrës në formën...

Largohet infermierja nga puna tentoi t ia shëronte kancerin pacientit përmes librit të shenjtë

Largohet infermierja nga puna, tentoi t’ia shëronte kancerin pacientit përmes librit të shenjtë

para një ore - Alsat-M

Një infermiere u shkarkua nga një spital britanik, pasi tentoi ta shëronte një pacient përmes Biblës. Sarah Kuteh u shkarkua nga puna në Spitalin e Luginës Darent në Dartford, Kent, pasi në vitin 2016...

Miratohet ligji për Agjencinë e Sigurimit Kombëtar

Miratohet ligji për Agjencinë e Sigurimit Kombëtar

para një ore - Alsat-M

Me 91 vota “pro” është miratuar para pak çastesh në Kuvend ligji për Agjencinë e Sigurimit Kombëtar. Ky ligj ka marrë edhe një pjesë të votave të opozitës të pranishëm në Kuvend ditën e sotme. Loading...

E dashura e Ronaldos bën të gjithë ta kthejnë kokën nga ajo në festivalin e Kanës

E dashura e Ronaldos bën të gjithë ta kthejnë kokën nga ajo në festivalin e Kanës

para një ore - Alsat-M

E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez mori vëmendje me fustan të zi, me pjesëmarrjen e saj në Kanë. E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, shfaqi figurën e saj të pabesueshme...

Firmoset emërimi i shefit të Agjencisë së zbulimit Eroll Musliu në krye të këtij Institucioni

Firmoset emërimi i shefit të Agjencisë së zbulimit. Eroll Musliu në krye të këtij Institucioni

para një ore - Alsat-M

Nga burime brenda presidencës alsat mëmson se është firmosur vendimi që për Drejtor të Agjencisë së zbulit të emërohet Eroll Musliu. Nga të njëjtat burime gjithashtu bëhet e ditur se Blerim Kollari është...

Salmanit që ishte në Kosovë do t i pritet koka pas Bajramit  Kush ishte dijetari i famshëm mysliman

Salmanit që ishte në Kosovë do t’i pritet koka pas Bajramit – Kush ishte dijetari i famshëm mysliman?

para 2 orë - Alsat-M

Sot u raportua se Arabia Saudite kishte marrë vendim për ekzekutimin e tre dijetarëve islam, përfshirë Sheik Salman al Awdah-në. Riadi zyrtar po i akuzon ata për vepra të shumta që kanë të bëjnë me terrorizmin....

Spasovski Ndjehem krenar që të gjithë bashkë do ta realizojmë këtë reformë

Spasovski: Ndjehem krenar që të gjithë bashkë do ta realizojmë këtë reformë

para 2 orë - Alsat-M

Asnjë qeveri dhe asnjë ministër s`mund të bëjë diçka thelbësore për shtetin nëse nuk e bënim të gjithë bashkë. Jam krenarë që sot do ta bëjmë bashkë këtë reformë. Në përpilimin e këtyre ligjeve u përfshinë...

Merkel refuzon postin e kreut të Këshillit Evropian

Merkel refuzon postin e kreut të Këshillit Evropian

para 2 orë - Alsat-M

Disa udhëheqës evropianë u përpoqën të bindin kancelaren gjermane Angela Merkel në një samit në Rumani më 9 maj për të pranuar një pozitë udhëheqëse në BE, por ajo e refuzoi, shkruan Bloomberg. Një gjë...

Qëllon veten me shigjetë në zemër

Qëllon veten me shigjetë në zemër

para 2 orë - Alsat-M

Një italian ka qëlluar veten me shigjetë në zemër, por për fat të mirë mbijetoi. 47-vjeçari, i cili nuk ishte identifikuar, po lëvizte me dorë shigjetën në një fshat në provincën Aosta, kur padashje qëlloi...

Nesër nisin zgjedhjet evropiane

Nesër nisin zgjedhjet evropiane

para 2 orë - Alsat-M

Vendet e Bashkimit Evropian do të nisin të enjten procesin zgjedhor për të caktuar përfaqësuesit e tyre në Parlamentin Evropian. Votuesit do të zgjedhin mes unitetit të kërkuar nga kampet politike tradicionale...

Befason Mozziku Pas skandalit me Loredanën ja me kë do të sjell këngën e radhës

Befason Mozziku: Pas skandalit me Loredanën, ja me kë do të sjell këngën e radhës

para 2 orë - Alsat-M

Këto javët e fundit, gjithçka çka keni parë ka qenë afera LOREDANA. Mediat kudo janë marrë me këtë rast edhe pse nuk ka akoma asgjë konkrete. Sidoqoftë, derisa rasti po vazhdon të hetohet, Loredana e Mozzik...

Xhevat Ademi Miqtë tanë në Bruksel i gëzohen këtij konsenzualiteti

Xhevat Ademi: Miqtë tanë në Bruksel i gëzohen këtij konsenzualiteti

para 2 orë - Alsat-M

Një thënie latine thotë: ESTORUSE HSIHAJOS BEDIOUS SOUJS Jemi dëshmitarë të një procesi që rrallë ndodhë në parlamentin tonë, një debat gjithëpërfshirës, një procedurë tipike evropiane të sjelljes së ligjit...

Antikorrupsioni do të hetojë ministrin Suhejl Fazliu për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Antikorrupsioni do të hetojë ministrin Suhejl Fazliu, për keqpërdorim të detyrës zyrtare

para 2 orë - Alsat-M

Komisioni për parandalim të korrupsionit në seancën e sotme ka marrë vendim që të hapë lëndë, me çka do të hetohet për keqpërdorim të mundshëm ministri  nga radhat e RDK-së, në Ministrinë e vetëqeverisjes...

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksën 100

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksën 100%

para 2 orë - Alsat-M

Angazhimi sipërfaqësor i qeverisë shqiptare për të lehtësuar tregtinë nuk ka funksionuar teksa Kosovës i ka humbur durimi. Nëse Shqipëria nuk heq barrierat penguese për miellin, birrën dhe pataten në dy...

Zendeli kërkon veting në shërbimet e sigurisë

Zendeli kërkon veting në shërbimet e sigurisë

para 2 orë - Alsat-M

Deputeti i lëvizjes BESA Fadil Zendeli në seancën e sotme kuvendore, mes tjerash kërkuar veting për përfaqësuesit e shërbimeve të sigurisë, megjithatë ai ka ngritur dilemën se kush do ta realizoj vetingun....

Tensionet protesta studentore në Shqipëri thyhen xhamat e ministrisë

Tensionet protesta studentore në Shqipëri, thyhen xhamat e ministrisë

para 3 orë - Alsat-M

Protesta e studentëve në Shqipëri, e cila vjen 4 muaj pas protestave të dhjetorit ka nisur me tensione. Studentët kanë hedhur tymuese, ndërkohë që kanë djegur edhe fletët e paktit të universitetit. Ndërkohë...

Ka filluar seanca plenare për ligjet për reformat në shërbimet e sigurisë

Ka filluar seanca plenare për ligjet për reformat në shërbimet e sigurisë

para 3 orë - Alsat-M

Filloi seanca plenare ku në rend dite janë ligjet për reforma në shërbimet e sigurisë. Bëhet fjalë për ligjin e Agjencisë për Siguri Kombëtare, për koordinimin e njësive të sigurisë dhe atë për ndjekjen...

Pranga 2 personave të shpallur në kërkim për trafik droge dhe armësh

Pranga 2 personave të shpallur në kërkim për trafik droge dhe armësh

para 3 orë - Alsat-M

Policia e Shkodrës ka arrestuar 2 persona të shpallur në kërkim, pasi mbi ta binin akuza për trafik droge dhe armësh. Një prej të arrestuarve u kap me qëllim ekstradimin drejt Kosovës, pasi ishte dënuar...

Kolesteroli ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni

Kolesteroli, ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni

para 3 orë - Alsat-M

Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Ka disa ushqime që duhet të shmangni patjetër. Lexoni më poshtë listën e armiqve të shëndetit. Pijet e gazuara e me sheqer Sheqeri konsiderohet si armiku kryesor...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK