http://kariera.mk
 Duhet t ja lërë në dorë situatën ekpertëve  Lubonja Kryeministri përcjell mesazhe ankthi Meta ka qetësi nuk flet për dhunë

‘’Duhet t’ja lërë në dorë situatën ekpertëve’’, Lubonja: Kryeministri përcjell mesazhe ankthi, Meta ka qetësi, nuk flet për dhunë

para 6 minutave - BalkanWeb

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje live për News24 ka kritikuar komunikimin e Edi Ramës duke thënë se kryeministri flet me ankth dhe për metoda të dhunshme. Na ana tjetër ai i ka bërë apel kryeministrit...

Rritet sërish numri i viktimave nga COVID 19 në Itali ja shifra e frikshme e 24 orëve të fundit

Rritet sërish numri i viktimave nga COVID-19 në Itali, ja shifra e frikshme e 24 orëve të fundit

para 6 minutave - BalkanWeb

Edhe këto 24 orë sjellin shifra të frikshme nga Italia. Në komunikimin e përditshëm, autoritetet njoftuan se janë shënuar 812 viktima përgjatë këtij 24 orëshi, duke u rritur sërish numri i viktimave nga...

Në Angli janë të sigurt Mançester Junajtid do të bëjë çmenduri për yllin e Atletikos

Në Angli janë të sigurt, Mançester Junajtid do të bëjë çmenduri për yllin e Atletikos

para 6 minutave - BalkanWeb

Mançester Junajtid është gati të bëjë çmenduri për t’i dhuruar Saul Nigez trajnerit Ole Gunar Solskjaer. Sipas raportimit të “Daily Star”, klubi britanik është gati të hedhë plot 150 milionë euro për mesfushorin...

Sheshi i famshëm Central Park në New York do të shërbejë si spital për të prekur nga koronavirusi

Sheshi i famshëm ‘Central Park’ në New York do të shërbejë si spital për të prekur nga koronavirusi

para 16 minutave - BalkanWeb

Sistemi i mbingarkuar shëndetësor i qytetit të Nju Jorkut do të ndihmohet disi nga mbërritja e anijes spitalore të marinës ushtarake që do të ofrojë kujdes të përgjithshëm shëndetësor, si dhe nga ngritja...

 Masa policore dhunuese  Lubonja Po pres të ndryshojë situata depresioni nga kjo mbyllje dobëson imunitetin

‘’Masa policore dhunuese’’, Lubonja: Po pres të ndryshojë situata, depresioni nga kjo mbyllje dobëson imunitetin

para 16 minutave - BalkanWeb

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje live për News24 i ka konsideruar masat për kufizmin e lëvizjes në Shqipëri si autoritare dhe që do të kenë pasoja të tjera. Vetë Lubonja nuk del dot nga shtëpia pasi...

 Ndërsa vëmendja jonë mbetet në luftën ndaj COVID 19  ambasada e SHBA jep lajmin ja ç po bën për ushtrinë shqiptare

“Ndërsa vëmendja jonë mbetet në luftën ndaj COVID-19…”, ambasada e SHBA jep lajmin, ja ç’po bën për ushtrinë shqiptare

para 16 minutave - BalkanWeb

Ambasada amerikane në Tiranë njofton se përtej vëmendjes në luftën ndaj koronavirusit, SHBA vazhdojnë të mbëshështesin Shqipërinë edhe në fusha të tjera. SHBA njofton se ka krijuar klasa, që do të përdoren...

Po zhvillohen 50 vaksina anti COVID 19  Dy në faza të avancuara

Po zhvillohen 50 vaksina anti COVID-19 – Dy në faza të avancuara

para 26 minutave - BalkanWeb

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se deri më datën 21 mars është aprovuar zhvillimi i 50 vaksinave gjithsej. Dy prej tyre janë në faza të avancuar dhe kanë nisur provat klinike dhe 48 të tjera...

Foto Schwarzenegger injoron izolimin dhe bën një xhiro me motor

Foto/ Schwarzenegger injoron izolimin dhe bën një xhiro me motor

para 26 minutave - BalkanWeb

Arnold Schwarzenegger po merr pjesë në fushatën sociale për të qëndruar në shtëpi në vet-izolim. Në fillim ka ndarë një video me rekomandime nga rezidenca e tij në shoqërinë e kafshëve shtëpiake, më pas...

OSBE për COVID 19 Lajm i mirë që s ka rritje shpërthyese të infektimeve Respekti ynë më i madh për punonjësit e shëndetësisë

OSBE për COVID-19: Lajm i mirë që s’ka rritje shpërthyese të infektimeve. Respekti ynë më i madh për punonjësit e shëndetësisë

para 26 minutave - BalkanWeb

Prezenca e OSBE-së, në Shqipëri përmes një deklarate ka komentuar situatën e krijuar pas përhapjes së koronavirusit në vendin tonë. Sipas OSBE-së, lajm i mirë është fakti që nuk ka rritje shpërthyese të...

Anëtari i 30 të në Aleancë në selinë e NATO s ngrihet flamuri i Maqedonisë së Veriut

Anëtari i 30-të në Aleancë, në selinë e NATO-s ngrihet flamuri i Maqedonisë së Veriut

para 26 minutave - BalkanWeb

Flamuri i Maqedonisë së Veriut u ngrit të hënën pasdite para ndërtesës së NATO-s në Bruksel, duke shënuar pranimin e saj zyrtar në aleancë si anëtari i 30-të i saj. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens...

 Dërgimi i mjekëve një operacion regjimi  Lubonja Italia më keq se ne por nuk ka masa terrorizuese 2 gjërat që do bëja po të isha në krye të qeverisë

‘’Dërgimi i mjekëve një operacion regjimi’’, Lubonja: Italia më keq se ne por nuk ka masa terrorizuese, 2 gjërat që do bëja po të isha në krye të qeverisë…

para 26 minutave - BalkanWeb

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje live për News24 ka analizuar situatën me koronavirusin dhe zhvillimet më të fundit. Lidhur me 30 mjekët dhe infermierët e dërguar në Itali, Lubonja shprehet se është...

Drama e 14 vjecarit Nëna më vdiq s më zë gjumi nga frika se më nxjerr qeraxhiu nga shtëpia

Drama e 14 vjecarit: Nëna më vdiq, s’më zë gjumi nga frika se më nxjerr qeraxhiu nga shtëpia!

para 36 minutave - BalkanWeb

Quhet Mariglen Llapushi dhe është 14 vjec. Për 13 vite ka jetuar me nënën pasi babai e braktisi nënën kur ajo ishte shtatzënë. 14 ditë më parë nëna e tij ndërroi jetë ende pa mbushur 42 vjece nga një sëmundje...

Kush thotë që nuk duhen mbajtur maskat Qeveria e Austrisë urdhëron përdorimin e detyrueshëm të tyre

Kush thotë që nuk duhen mbajtur maskat? Qeveria e Austrisë urdhëron përdorimin e detyrueshëm të tyre

para 46 minutave - BalkanWeb

Të gjithë austriakët do të duhet të përdorin maska për fytyrën gjatë blerjeve të ushqimeve, njoftoi sot qeveria, duke prezantuar një tjetër masë të ashpër për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit....

2 443 viktima dhe 140 570 të infektuar nga Covid 19 në SHBA

2,443 viktima dhe 140,570 të infektuar nga Covid-19 në SHBA

para 46 minutave - BalkanWeb

Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve nga Covid-19 në SHBA. Sipas raportit të CNN Health të rasteve në SH.B.A që zbulohen dhe testohen përmes sistemeve të Shëndetit Publik në vend, ka të paktën...

 Do ishim djegur në gjumë  shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat familjarët apelojnë për ndihmë

“Do ishim djegur në gjumë”, shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat, familjarët apelojnë për ndihmë

para 46 minutave - BalkanWeb

Një zjarr i fushiqëm ka rënë në orët e para të mëngjesit në dy banesa në lagjen “Jani Vruho” në Berat. Flakët e zjarrit janë konstatuar nga patrrullat e policisë në rrugë dhe menjëherë është njoftuar zjarrëfiksja....

Emily Ratajkowski plotësisht e zhveshur prapa një perdeje

Emily Ratajkowski, plotësisht e zhveshur prapa një perdeje

para 56 minutave - BalkanWeb

Një lumë pëlqimesh për foton e publikuar nga Emily Ratajkowski. Modelja di shumë mirë si të tërheqë vëmendjen e ndjekësve të saj duke ‘djegur’ web-in. Në karantine prej shumë ditësh modelja amerikan e...

 Është e rëndësishme që Italia t ia dalë mbanë sa më shpejt  Meta Dërgimi i mjekëve gjest solidariteti

“Është e rëndësishme që Italia t’ia dalë mbanë sa më shpejt”! Meta: Dërgimi i mjekëve, gjest solidariteti

para 56 minutave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur në një intervistë për televizionin italian “RAI News 24” për situatën e krijuar nga koronavirusi. Sipas Metës, vendimi për të dërguar në Itali 30 mjekë dhe...

De Biazi i lumtur për ndihmën Shqipëria ka zemër të madhe

De Biazi i lumtur për ndihmën: Shqipëria ka zemër të madhe!

para 56 minutave - BalkanWeb

Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtes kuqezi, është shqiptaro-italian pasi në fund të aventurës së tij me me ekipin tonë përfaqësues, mori edhe pasaportën shqiptare, duke u shndërruar edhe zyrtarisht...

 Siguri testim ndihmë ekonomike  Basha tregon 3 prioritete nëse do ishte kryeministër

“Siguri, testim, ndihmë ekonomike”, Basha tregon 3 prioritete nëse do ishte kryeministër

para 56 minutave - BalkanWeb

Siguri, testim, ndihmë ekonomike, janë tre prioritetet që do të ndiqte kryedemokrati Basha, në rast se do të ishte në postin e kryeministrit, në situatën ku ndodhet vendi. “Do të zbatoja plotësisht protokollin...

Koronavirusi Urdhri i ri ja tre bizneset që do hapen dhe do ofrojnë shërbime për qytetarët

Koronavirusi/ Urdhri i ri, ja tre bizneset që do hapen dhe do ofrojnë shërbime për qytetarët

para një ore - BalkanWeb

Listës së bizneseve që do të qëndrojnë hapur ndonëse ndodhemi në kushtet e karantinës i shtohen edhe disa të tjerë. Pra do të hapen edhe biznese si gomisteritë, libraritë e kancelaritë. Një gjë e tillë...

Tashmë është zyrtare Mesi me shokë pranojnë shkurtimin e pagës me 70

Tashmë është zyrtare, Mesi me shokë pranojnë shkurtimin e pagës me 70%

para një ore - BalkanWeb

Lojtarët e Barcelonës kanë komunikuar se kanë pranuar uljen e rrogave dhe e kanë bërë këtë gjë nëpërmjet kanaleve të tyre në rrjetet sociale. Lionel Mesi, ashtu si dhe Luis Suarez dhe Ter Shtegen kanë...

Të mbuluara nga koka te këmbët njihuni me dy infermieret e reanimacionit që po luftojnë kundër COVID 19

Të mbuluara nga koka te këmbët, njihuni me dy infermieret e reanimacionit që po luftojnë kundër COVID-19

para një ore - BalkanWeb

Mjekët dhe infermierët shqiptarë vijojnë luftën me koronavirusin te Spitali Infektiv dhe te spitalet e tjera që janë kthyer për të shërbyer kundër COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Bilanci nga koronavirusi Më shumë se 25 000 të vdekur në gjithë Europën

Bilanci nga koronavirusi/ Më shumë se 25 000 të vdekur në gjithë Europën

para një ore - BalkanWeb

Pandemia nga koronavirusi i ri ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 25 000 personave në Europë, sipas të dhënave zyrtare. Me një total prej 25 037 të vdekur, për 399 381 raste, Europa është kontinenti më...

Moment emocionues Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritet para selisë së NATO s

Moment emocionues! Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritet para selisë së NATO-s

para një ore - BalkanWeb

Flamuri i Maqedonisë së Veriut tashmë është ngritur në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë edhe u shënua aderimi i vendit tonë në Aleancën Veriatlantike. Pas ceremonisë, kryeministri teknik Oliver Spasovski...

Basha Shqipëria ka mundësinë të bëjë 3 herë më shumë sesa ka bërë deri tani me paketën e ndihmës 120 mln euro koncesione për 10 oligarkë të anulohen

Basha: Shqipëria ka mundësinë të bëjë 3 herë më shumë sesa ka bërë deri tani me paketën e ndihmës. 120 mln euro koncesione për 10 oligarkë të anulohen

para një ore - BalkanWeb

Në një intervistë për Vizion Plus, kreu i PD Lulim Basha tha se Shqipëria ka mundësinë të bëjë 3 herë më shumë sesa ka bërë deri tani me paketën e ndihmës. “120 milion euro të cilat janë të buxhetuara...

 Debate në kohë pandemie  DW analizon krizën politike në Kosovë ç po ndodh me përplasjen Thaçi Kurti

“Debate në kohë pandemie”, DW analizon krizën politike në Kosovë, ç’po ndodh me përplasjen Thaçi-Kurti

para një ore - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas rënies së qeverisë Kurti, preferon qeveri gjithpërfshirëse. Kryeministri në detyrë, kërkon të caktohet data e zgjedhjeve të reja, pas pandemisë. Në kohën kur edhe...

UEFA mbledh anëtarët të mërkurën kërkohet riprogramimi i sezonit

UEFA mbledh anëtarët të mërkurën, kërkohet riprogramimi i sezonit!

para një ore - BalkanWeb

UEFA ka lajmëruar ditën e mërkurë një videokonferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 federatave për të bërë përmbledhjen e situatës pas ndalesës totale të detyruar nga emergjenca e koronavirusit. Në...

 Populli grek humbi sot një ikonë të shpirtit liridashës  Meta mesazh ngushëllimi për Manolis Glezos Ndërroi shumë parti por kurrë kauzat e lirisë dhe demokracisë

‘’Populli grek humbi sot një ikonë të shpirtit liridashës’’, Meta mesazh ngushëllimi për Manolis Glezos: Ndërroi shumë parti, por kurrë kauzat e lirisë dhe demokracisë

para një ore - BalkanWeb

Presidenti i Ilir Meta ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për Manolis Glezos, ai që në Greqi njihet si Heroi i Rezistencës Antifashiste greke për shkak se vetëm 18- vjeç hoqi nga Akropol flamurin nazist....

Jetojmë nën një trysni të madhe psiko sociale

Jetojmë nën një trysni të madhe psiko-sociale

para një ore - BalkanWeb

Zgjohemi me frikën e pakuptuar të asgjësë në aparencë, por të rrezikshme në thelb. Dita dhe nata na janë zhvendosur në një identitet të vetëm. Ato tani nuk janë më të ndara. Dielli lind dhe perëndon në...

Rrëqethëse Prej 53 vitesh bashkë burrë e grua vdesin në të njëjtën dhomë spitali pak orë nga njëri tjetri

Rrëqethëse! Prej 53 vitesh bashkë, burrë e grua vdesin në të njëjtën dhomë spitali pak orë nga njëri-tjetri

para një ore - BalkanWeb

Një histori rrëqethëse vjen nga Irlanda e Veriut, për shkak të koronavirusit. Një çift i martuar prej plot 53 vitesh kanë ndërruar jetë brenda disa orësh nga njëri-tjetri, pasi ishin prekur nga COVID-19....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK