http://kariera.mk
COVID 19 Shifra më e lartë 90 raste të reja në 24 oret e fundit  2 humbje jete ja sa qytetarë dolën pozitivë

COVID-19: Shifra më e lartë, 90 raste të reja në 24 oret e fundit.  2 humbje jete, ja sa qytetarë dolën pozitivë

para 10 orë - 24 ore

Kemi 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një 81 vjeçar nga Shkodra dhe një 63 vjeçar nga Elbasani, të shtruar prej disa ditësh në spitalin infektiv në...

Listat e hapura Basha Rama prishi thelbin e marrëveshjes së 5 qershorit

Listat e hapura/ Basha: Rama prishi thelbin e marrëveshjes së 5 qershorit

para 10 orë - 24 ore

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot se Edi Rama e prishi në esencë marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore pas deklaratës se mbështet kërkesën e opozitës parlamentare për hapjen e listave....

BRUKSEL  Varhelyi Miratimi i Reformës Zgjedhore sa më shpejt të jetë e mundur në sesionin aktual

BRUKSEL – Varhelyi: Miratimi i Reformës Zgjedhore sa më shpejt të jetë e mundur në sesionin aktual

para 10 orë - 24 ore

Është shumë e rëndësishme që reforma e dakordësuar më 5 qershor të miratohet sa më shpejt të jetë e mundur nga Parlamenti në sesionin e tij aktual, me qëllim që të mundësojë zbatimin e ndryshimeve të reja...

PS mbështet hapjen e listave Marrëveshja e 5 qershorit nuk preket

PS mbështet hapjen e listave/ Marrëveshja e 5 qershorit nuk preket

para 10 orë - 24 ore

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “Partia Socialiste mbështet një hapje të listave për t’i dhënë mundësi çdo zgjedhësi të zgjedhë subjektin politik dhe të shprehë preferencën e tij për deputetin apo...

Komisioni Europian 15 milionë euro grante shtesë për rajonin Soreca Përfitojnë bizneset e vogla dhe të mesme në Shqipëri

Komisioni Europian 15 milionë euro grante shtesë për rajonin/ Soreca: Përfitojnë bizneset e vogla dhe të mesme në Shqipëri

para 3 dite - 24 ore

Komisioni Europian ka akorduar një grant shtesë prej rreth 15 milionë eurosh për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në rajon, ku përfshihen Shqipëria, Kosova, Bosnjë-Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut...

Rama Formulë për listat e hapura Kryeministri premton lëshim për opozitën parlamentare por pakti duhet edhe me PD në

Rama: Formulë për listat e hapura/ Kryeministri premton lëshim për opozitën parlamentare, por pakti duhet edhe me PD-në

para 3 dite - 24 ore

Opozita parlamentare në të dytin takim me kryeministrin Edi Rama nuk e ka marrë një përgjigje finale nga i pari socialistëve, për tre kërkesat e ndryshimeve kushtetuese që lidhen me zgjedhjet. “Ne jemi...

Grenell ofron mbështetje për udhëheqjen evropiane në dialog

Grenell ofron mbështetje për udhëheqjen evropiane në dialog

para 3 dite - 24 ore

I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shprehu mbështetjen e plotë për udhëheqjen e liderëve evropianë në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit. “Jemi të...

Murrizi Do të ulim me këmbë në tokë Ramën dhe deputetët e tij nuk jemi si ato që shahen natën dhe rrinë bashkë ditën

Murrizi: Do të ulim me këmbë në tokë Ramën dhe deputetët e tij, nuk jemi si ato që shahen natën dhe rrinë bashkë ditën

para 3 dite - 24 ore

Pas takimit 80 minutësh me kryeministrin Edi Rama, në një deklaratë për mediat foli deputeti opozitar Myslim Murrizi. Sipas Murrizit, listat e hapura që ata kërkojnë me aq ngulm, janë garanci për zgjedhje...

E harrojnë në burg E arrestuan për vrasjet e Laçit Edhe pse kapën autorët e vërtetë të ngjarjes nuk e lirojnë

E harrojnë në burg/ E arrestuan për vrasjet e Laçit. Edhe pse kapën autorët e vërtetë të ngjarjes, nuk e lirojnë

para 3 dite - 24 ore

Ky është Eduart Lamaj që pranon se është personi që shfaqet në këto kamera sigurie, teksa hyn i armatosur dhe qëllon për vdekje Bujar Likën dhe Paulin Gjergjin. Kamerat e sekuestruara tregojnë se pas atentatit,...

FED Invest E thëna pas një viti një bilanc i fortë dhe rezultate financiare pozitive

FED Invest: E thëna pas një viti, një bilanc i fortë dhe rezultate financiare pozitive

para 3 dite - 24 ore

Cilido që largohet, ndaj tij nuk arohet analiza dhe domosdoshmëria për ecjen e mëtejshme te kohët që vazhdojnë. I takojnë vitet e shumta në realizim të këtij institucioni. Fakt është se me domosdoshmërinë...

Shifra të frikshme në vend Humbin jetën 3 persona 71 raste të reja me koronavirus në vetëm 24 orë

Shifra të frikshme në vend: Humbin jetën 3 persona, 71 raste të reja me koronavirus në vetëm 24 orë

para 5 dite - 24 ore

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 3 persona kanë humbur jetën ndërsa 71 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 3 qytetarët...

 Çfarë lexonim në Bibël ia bënim motrës prisnim

“Çfarë lexonim në Bibël ia bënim motrës, prisnim…

para 5 dite - 24 ore

Zbardhet dëshmia e Blerta Josifit, e mbijetuara e vetme e familjes, e cila u vetëflijuan pasi besonin se do të “ringjalleshin”. Në dëshminë e saj, Blerta ka treguar se motrës i bënin të gjitha ritualet...

Hoti dhe Vuçiç më 12 korrik vazhdojnë dialogun me ndërmjetësimin e BE së

Hoti dhe Vuçiç më 12 korrik vazhdojnë dialogun me ndërmjetësimin e BE-së

para 5 dite - 24 ore

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të hënën, se kryeministri i Kosovës,...

Tragjedia në Kombinat Dëshmia tronditëse e xhaxhait të vajzave Ja kush i futi në atë rrugë

Tragjedia në Kombinat/ Dëshmia tronditëse e xhaxhait të vajzave: Ja kush i futi në atë rrugë

para 5 dite - 24 ore

Vajza të shkolluara, me punë dhe me një gjendje ekonomike të kënaqshme. Kështu e përshkruan gjendjen e kunatës së tij dhe mbesave që u vetëflijuan në Kombinat xhaxhai i tyre Dhimitraq Paskali, i cili ka...

Murrizi S votojmë pa u hapur listat

Murrizi: S’votojmë pa u hapur listat

para 5 dite - 24 ore

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë urgjent me kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit Demokrat, Myslym Murrizi u shpreh sot se takimin e kërkojnë,...

Dialogu me Serbinë Hoti Njohje reciproke dhe normalizim të marrëdhënieve SHBA e BE rol komplementar

Dialogu me Serbinë/ Hoti: Njohje reciproke dhe normalizim të marrëdhënieve, SHBA e BE rol komplementar

para një jave - 24 ore

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi sot në Tiranë se është në koordinim me të Dërguarin Special të Presidentit Trump për negociatat e paqes mes Serbisë dhe Kosovës, ambasadori Richard Grenell...

Pesë muaj e vdekur në banesë

Pesë muaj e vdekur në banesë

para një jave - 24 ore

Detaje të reja bëhen me dije në lidhje me e zbuluar sot në Kombinat, ku nënë e bijë, Zhaneta Josifi 56-vjeç dhe Anisa Josifi 30 vjeç u gjetën të pajeta, ndërsa vajza tjetër e familjes Blerta Josifi u dërgua...

Një gjitholog si Balla i PS së apo sherbestar i privates në dëm të publikes e shqiptarëve

Një “gjitholog” si Balla i PS-së apo sherbestar i privates në dëm të publikes e shqiptarëve…

para një jave - 24 ore

Taulant Balla ka shpalosur edhe një dimension tjetër, të cilin deri më sot shqiptarët nuk ia njihnin. Nga foltorja e Kuvendit, ai i ka terhequr vemendjen Thoma Gëllçit si drejtor i përgjithshëm, Këshillit...

Shqipëri Thellohen pasojat e epidemisë Covid 2 të vdekur 71 të shtruar dhe 45 të infektuar rishtas

Shqipëri: Thellohen pasojat e epidemisë Covid. 2 të vdekur, 71 të shtruar dhe 45 të infektuar rishtas

para një jave - 24 ore

Në Shqipëri vazhdojnë të thellohen pasojat e epidemisë Covid-19. Dy zonja të moshuara, një nga Shkodra dhe tjetra nga Tirana, humbën jetën në Spitalin Infektiv. Bashkë me to shkoi 65 numri i të vdekurve...

Çfarë nënkuptojnë rregullat e reja të kufijve të BE së për udhëtarët

Çfarë nënkuptojnë rregullat e reja të kufijve të BE-së për udhëtarët?

para një jave - 24 ore

Bashkimi Evropian ka rënë dakord zyrtarisht per një seri rekomandimesh që do të lejojnë udhëtarët nga jashtë bllokut të vizitojnë vendet e BE-së, disa muaj pasi ajo mbylli kufijtë e saj të jashtëm, në...

Çelet gara për segmentim Milot Fier pjesë e Korridorit Blu Rama Do lidhi jugun e Kroacisë Malin e Zi Shqipërinë dhe Greqinë

Çelet gara për segmentim Milot-Fier, pjesë e Korridorit Blu, Rama: Do lidhi jugun e Kroacisë, Malin e Zi, Shqipërinë dhe Greqinë

para një jave - 24 ore

Është çelur sot gara për projektin madhor të infrastrukturës kombëtare, Milot – Fier Teksa prezantonte porjektin kryeministri Edi Rama është shprehur se aksi i ri Milot- Fierdo të jetë një lidhje shumë...

Elez Biberaj emërohet drejtor në detyrë i Zërit të Amerikës

Elez Biberaj emërohet drejtor në detyrë i Zërit të Amerikës

para një jave - 24 ore

Agjencia e Shteteve të Bashkura për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin me përvojë të Zërit të Amerikës Elez Biberaj në postin e drejtorit në detyrë të Zërit të Amerikës. Emërimi i zotit Biberaj...

Qeveria e Kosovës hedh hapa të tjerë për dialogun me Serbinë Hoti Nuk ka alternativë bisedimet do t i kryesoj unë

Qeveria e Kosovës hedh hapa të tjerë për dialogun me Serbinë, Hoti: Nuk ka alternativë, bisedimet do t’i kryesoj unë

para një jave - 24 ore

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e kabinetit, ka marrë vendim për të themeluar Këshillin e Ekspertëve për dialogun me Serbinë. “Pavarësisht propozim aktakuzave ndaj dy liderëve të UÇK-së, dialogu me Serbinë...

Austria nuk i bindet BE Karantinim 14 ditorë për shtetasit e Ballkanit Perëndimor përfshihen edhe shqiptarët

Austria nuk i bindet BE: Karantinim 14 ditorë për shtetasit e Ballkanit Perëndimor, përfshihen edhe shqiptarët

para një jave - 24 ore

Austria ka njoftuar se udhëtarët nga Ballkani Perëndimorë  të cilët duan të hyjnë në vend, duhet të vetëizolohen për 14 ditë ose të jenë të pajisur me një certifikatë mjekësore testi negativ nga koronavirusi....

Vrasje dhe kultivim i bimëve narkotike OFL shënjestron pasurinë e katër personave në Fier dhe Krujë

Vrasje dhe kultivim i bimëve narkotike, OFL “shënjestron” pasurinë e katër personave në Fier dhe Krujë

para një jave - 24 ore

Katër persona me pasuri të dyshimtë, në Fier dhe Krujë janë bërë subjekte tb OFL dhe tashmë duhet të deklarojnë origjinën e pasurisë së tyre. Bëhet fjalë për shtetasit Hasan Albrahimi, Muharrem Kulla,...

Kreu i Janinës kërkesë urgjente qeverisë greke Anulo vendimin për hapjen e kufirit në Kakavijë

Kreu i Janinës kërkesë urgjente qeverisë greke: Anulo vendimin për hapjen e kufirit në Kakavijë

para një jave - 24 ore

Informacionet nga pala greke në Kakavije, konfirmojnë se minutat e fundit kryetari i Qarkut të Janinës Aleksandros Kahrimanis, ka kërkuar prej zëvendës ministrit të Mbrojtjes Sociale Nikos Hardalias që...

 Nuk do të ishte ulje për të nëse ma hapte derën  Rama Do ta tërheq padinë për shpifje kundër Haradinajt

“Nuk do të ishte ulje për të nëse ma hapte derën”, Rama: Do ta tërheq padinë për shpifje kundër Haradinajt

para një jave - 24 ore

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të tërheqë padinë për shpifje kundër ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ai solli gjithashtu në vëmendje faktin se Haradinaj nuk iu përgjigj ftesës për...

Rama në Prishtinë Nuk erdha për të bashkuar liderët jam si vëllai që jeton në shtëpi tjetër

Rama në Prishtinë: Nuk erdha për të bashkuar liderët, jam si vëllai që jeton në shtëpi tjetër

para një jave - 24 ore

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha nga Prishtina se vizita 2-ditore në Kosovë nuk kishte si qëllim të bashkonte liderët politikë, por t’i merrte opinionet dhe këndvështrimet e tyre. Rama thotë se...

Koronavirusi i merr jetën mjekut të parë Manastirliu Dhimbje e madhe

Koronavirusi i merr jetën mjekut të parë, Manastirliu: Dhimbje e madhe

para një jave - 24 ore

Koronavirusi i merr jetën mjekut të parë në Qendrën Spitalore Universitare Tiranë, hematologut Arjan Pushi, duke e çuar në 63 numrin e viktimave. Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë...

Lagarde Më e keqja e krizës ekonomike ka kaluar përgatituni për valë të dytë të Covid 19

Lagarde: Më e keqja e krizës ekonomike ka kaluar, përgatituni për valë të dytë të Covid-19

para një jave - 24 ore

Eurozona, sipas të gjitha gjasave, e kaloi pjesën më të vështirë të krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia me Covid-19, deklaroi sot kryetarja e Bankës qendrore evropiane (BQE), Christine Lagarde....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK