http://kariera.mk
PARA SE TË FILLOJË HESHTJA ZGJEDHORE NË MAQEDONI

PARA SE TË FILLOJË HESHTJA ZGJEDHORE NË MAQEDONI

para 5 orë - Ina

Emin Azemi Prej të hënës deri të mërkurën (13, 14, 15 korrik) , nga ora 7-21, në Maqedoni do të ketë zgjedhje (të parakohshme) parlamentare. Kësaj radhe për shkak të krizës shëndetësore, do të votohet...

Ali Ahmeti dhe Naser Ziberi sot në ora 11 me pres konferencë para Kuvendit

Ali Ahmeti dhe Naser Ziberi, sot në ora 11 me pres konferencë para Kuvendit

para 5 orë - Ina

Sot, (e diel), Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti dhe kandidati për Kryeministër të parë shqiptar z. Naser Ziberi, në praninë e kandidatëve për deputetë nga 6 zonat zgjedhore, do...

Thaçi nga Gostivari Ahmetin e Zyberin i lidh UDB ja

Thaçi nga Gostivari: Ahmetin e Zyberin i lidh UDB-ja

para 5 orë - Ina

PDSh ka mbajtur tubim në Gostivar, ku ka kërkuar votën për kandidatët e saj për deputetë në njësinë e 6 zgjedhore, ku bartës liste është kreu i kësaj partie, Mendu Thaçi. “Ne, PDSH gjithmonë e kemi llogaritur...

Kush ishte James Bond i vërtetë që frymëzoi personazhin e Agjentit 007

Kush ishte James Bond i vërtetë, që frymëzoi personazhin e “Agjentit 007

para 5 orë - Ina

Në vitin 2014, lehtësimi i klauzolave të Ligjit britanik të Sekreteve, e lejoi një familje që kishte qenë gjithmonë kureshtare mbi angazhimin e gjyshit gjatë kohës së Luftës së Dytë Botërorë, që të zbulonte...

 Mbyllja nuk është zgjidhje  mjeku Pipero me apel të fortë Maskë edhe në rrugë dhe distancë nëse e vëmë që sot për 2 3 javë

“Mbyllja nuk është zgjidhje”, mjeku Pipero me apel të fortë: Maskë edhe në rrugë dhe distancë, nëse e vëmë që sot, për 2-3 javë…

para 5 orë - Ina

Në një ditë me bilanc tragjik të viktimave nga koronavirusi në vend, me 4 jetë të humbura dhe me 93 raste të reja të koronavirusit, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka bërë apel të fortë për të gjithë...

Messi thyen rekord në La Liga për gola dhe asiste

Messi thyen rekord në La Liga për gola dhe asiste

para 5 orë - Ina

Lionel Messi u bë lojtari i parë në histori të La Ligës që ka kontribuar me nga të paktën 20 gola dhe 20 asiste në një sezon të vetëm, përmes asistimit të golit të Arturo Vidalit në ndeshjen të Barcelonës...

Dy ditë para Hagës Hashim Thaçi nderime tek varri i Adem Jasharit Dielli do të lindë përsëri

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi nderime tek varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 5 orë - Ina

Dy ditë para udhëtimit për në Hagë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit. Me një shënim në facebook, Thaçi shkruan se vizitoi varrin Adem Jasharit për të kryer nderimet...

KOSOVË Nuk ndalet Covid 19  203 raste të reja

KOSOVË: Nuk ndalet Covid-19, + 203 raste të reja

para 6 orë - Ina

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

TË GËNJYER PROTESTAT NUK PO NDALEN NË SERBI  SI I MASHTROI VUÇIQ SERBËT PARA ZGJEDHJEVE

TË GËNJYER PROTESTAT NUK PO NDALEN NË SERBI – SI I MASHTROI VUÇIQ SERBËT PARA ZGJEDHJEVE?

para 6 orë - Ina

Vuçiq u tha serbëve se Serbia s’ka raste të shumta me Coronavirus dhe mund të organizojë zgjedhje lirisht. Pasi fitoi, doli tha se Serbia duhet të futet në shtetrrethim sepse është shumë e rrezikuar nga...

ORHAN PAMUK KUNDËRSHTON ERDOGANIN  NUK JEMI MË LAIKË

ORHAN PAMUK KUNDËRSHTON ERDOGANIN – NUK JEMI MË LAIKË

para 6 orë - Ina

Nobelisti i famshëm turk, Orhan Pamuk ka kritikuar vendimin e qeverisë, për ta kthyer kishën Hagia Sophia, në xhami, njofton Insajderi. Sipas shkrimtarit të njohur nobelist, ky veprim i Erdonganit është...

Hapja e kufirit Llojan Miratoc banorët Gënjeshtër dhe premtim i parealizuar i BDI së

Hapja e kufirit Llojan-Miratoc, banorët: Gënjeshtër dhe premtim i parealizuar i BDI-së

para 6 orë - Ina

Në vend të kabinave për kontroll të udhëtarëve, në vendin ku duhej të ndërtohej kufiri LLojan-Miratoc, sot gjendet vetëm se një grumbull me dhe për pengimin e kalimeve. “As ratifikimi i marrëveshjes në...

Covid 19 në Maqedoni 199 raste të reja me Covid 19 8 viktima

Covid-19 në Maqedoni, 199 raste të reja me Covid-19, 8 viktima

para 6 orë - Ina

Sot është regjistruar viktima më e re në moshë nga virusi korona në vendin tonë. Bëhet fjalë për 24 vjeçaren nga Tetova ,e cila ndodhej për kurim në Klinikën Infektive në Shkup. Viktima në fjalë është...

BATON HAXHIU NJË VOTË MË SHUMË PËR PDSH NË

BATON HAXHIU: NJË VOTË MË SHUMË PËR PDSH-NË

para 6 orë - Ina

Baton Haxhiu Ditën kur filluan bombardimet në Kosovë me 1999, një njeri dhe një parti ka bërë më shumë punë se sa NATO me bombardimet e saja. Ajo është Partia demokratike Shqiptare e Arbën Xhaferit dhe...

ALBULENA HAXHIU KJO QEVERI E DO GJENDJEN E JASHTËZAKONSHME

ALBULENA HAXHIU: KJO QEVERI E DO GJENDJEN E JASHTËZAKONSHME

para 6 orë - Ina

Ish ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka folur rreth paralajmërimit të qeverisë për të shpallur gjendjen e jashtëzakonshëm, e cila sipas saj vjen edhe si mungesë e aftësisë për të menaxhuar edhe...

Thaçi nga Gostivari Do ta obligojë palën maqedonase ta pranojë parlamentin dy dhomësh

Thaçi nga Gostivari: Do ta obligojë palën maqedonase ta pranojë parlamentin dy dhomësh

para 6 orë - Ina

PDSh ka mbajtur tubim në Gostivar, ku ka kërkuar votën për kandidatët e saj për deputetë në njësinë e 6 zgjedhore, ku bartës liste është kreu i kësaj partie, Mendu Thaçi. “Ne, PDSH gjithmonë e kemi llogaritur...

Kasami nga Tetova Me Besën në qeveri u thoni JO rasteve të montuara politike dhe diskriminimit

Kasami nga Tetova: Me Besën në qeveri u thoni ”JO” rasteve të montuara politike dhe diskriminimit

para 6 orë - Ina

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në tubimin qendror në Tetovë, ka theksuar se zhvillimi ekonomik është i rëndësishëm për shqiptarët dhe në përgjithësi për qytetarët, pasi vendi ka nevojë për ndryshime....

Arrestohen disa persona në Maqedoni për shkak dyshimit për blerje të votave

Arrestohen disa persona në Maqedoni për shkak dyshimit për blerje të votave

para 6 orë - Ina

Disa persona janë arrestuar në fshatin Erxhelia me dyshimin e përfshirjes në ryshfet zgjedhor. Sipas Ministrisë së Brendshme (MPB), sot në ora 6:00, oficerët e policisë nga Zyra e Jashtme për çështje kriminale...

Ahmeti nga Ohri Votoni numrin 9 të për një kryeministër përfaqësues i denjë për gjithë qytetarët

Ahmeti nga Ohri: Votoni numrin 9-të, për një kryeministër përfaqësues i denjë për gjithë qytetarët

para 6 orë - Ina

Shtabi Qendror Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim në kuadër të fushatës për zgjedhjet e e parakohshme parlamentare të vitit 2020 të cilët do të mbahen me 15-të korrik ku qytetarët do të mund...

Zhbogar Askund pa maskë

Zhbogar: Askund pa maskë!

para 6 orë - Ina

Ambasadori evropian Samuel Zhbogar në Fejsbuk publikoi video në të cilën në gjuhën maqedonase bën thirrje për respektim të masave për mbrojtje nga Kovid-19. “Virusi është pjesë e jona. Vetëm me respektimin...

Ziadin Sela Haraçina është simbol i ndryshimeve dhe kthesave të mëdha

Ziadin Sela: Haraçina është simbol i ndryshimeve dhe kthesave të mëdha

para 7 orë - Ina

Koalicioni Aleanca dhe Alternativa sonte kanë mbajtur tubimin e para fundit në Haraçinë në një atmosferë festive dhe të ngrohtë është pritur Lideri i Aleancës Ziadin Sela dhe Afrim Gashi i Alternativës....

Nga Afganistani në karantinë 60 shtetas të Maqedonisë izolohen në një hotel në Shkup

Nga Afganistani në karantinë! 60 shtetas të Maqedonisë izolohen në një hotel në Shkup

para 7 orë - Ina

Rreth 60 shtetas të Maqedonisë së Veriut sot janë kthyer nga Afganistani në vendlindje, por në vend të shtëpisë, janë dërguar në karantinë shtetërore në Shkup. Jozyrtarisht mësohet se shtetasit nuk kanë...

Kush kthehet nga Ballkani në Gjermani këto rregulla vlejnë

Kush kthehet nga Ballkani në Gjermani, këto rregulla vlejnë!

para 7 orë - Ina

Nëse këtë verë keni planifikuar një udhëtim nga Gjermania për në Shqipëri, Kosovë apo vendet e ballkanit, ju lutemi që të merrni në konsideratë sa vijon: Ministria e Jashtme Federale vazhdon të paralajmërojë...

Tetova para vendimit

Tetova para vendimit!

para 7 orë - Ina

Nga Valbona Toska/ Si një vend shumë i rëndësishëm për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, Tetova gjithnjë ka luajtur një rol domethënës në zhvillimin kulturor, arsimor dhe ekonomik të tyre. Emri i Tetovës...

Gjendja e Nezir Çajanit po përmirësohet 19 vjeçari i lumtur falenderon donatorët Neziri ka filluar përsëri të flasë

Gjendja e Nezir Çajanit po përmirësohet, 19 vjeçari i lumtur falenderon donatorët. Neziri ka filluar përsëri të flasë

para 8 orë - Ina

Më në fund Neziri po buzëqesh. Një vit pas aksidentit në Matkë ai ka nisur edhe të flet nga pak. E kësaj radhe dëshiron që të falenderojë të gjithë donatorët që kanë kontribuar financiarisht në trajtimin...

Përfundojnë Debatet zgjedhore në TV21 për 2 javë u shpalosën programet argumentet dhe synimet e partive garuese

Përfundojnë “Debatet zgjedhore” në TV21, për 2 javë u shpalosën programet, argumentet dhe synimet e partive garuese

para 8 orë - Ina

Studiot e Televizionit 21 këto 2 javë u bënë arena më e madhe e debateve parazgjedhore për Parlamentaret 2020. Këtu u përballën kandidatët për deputetë, ku prezantuan programet e tyre zgjedhore, premtuan...

Agim Nuhiu dhe Sllatina Erdhi koha jemi gati për Kryeministrin shqiptar

Agim Nuhiu dhe Sllatina: Erdhi koha, jemi gati për Kryeministrin shqiptar

para 9 orë - Ina

Një nga fshatrat emblematike, është Sllatina ku BDI tashmë ka filluar intensifikimin e takimeve me qytetarë, duke organizuar aktivitete të cilat sensibilizojnë për programin elektoral dhe duke takuar grupe...

Tri ditë votim me maska

Tri ditë votim me maska!

para 9 orë - Ina

Në Maqedoninë e Veriut, 15 parti politike janë duke luftuar për 120 ulëse të parlamentit. Këto do të jenë zgjedhjet më të veçanta parlamentare sepse do të mbahen në kohën e pandemisë së koronavirusit,...

Tetova do t a ketë fjalën kryesore në fitoren e 15 korrikut

Tetova do t’a ketë fjalën kryesore në fitoren e 15 korrikut

para 10 orë - Ina

Nga Vullnet Ferati/ Po numërohen ditët e fundit të regjimit njëzetvjeçar dhe sa më shumë po afrohet 15 korriku, aq më shumë shtohet paniku në rradhët e pushtetmbajtësve të dy dekadave të shkuara. Po shtohen...

Gjest i rrallë i shqiptarit nga Velesi e gjen kuletën dhe ia çon në shtëpi pronares maqedonase

Gjest i rrallë i shqiptarit nga Velesi, e gjen kuletën dhe ia çon në shtëpi pronares maqedonase

para 10 orë - Ina

Feti Jakupi nga Buzallakova e Velesit është një këngëtar i njohur. Sot, ai ka bërë një gjest njerëzor. Fetiu ka gjetur një kulet, të cilën ia ka dorëzuar në shtëpi personit që kishte e humbur, e cila kishte...

Policia është në kërkim të Vlladimir Pançevskit

Policia është në kërkim të Vlladimir Pançevskit

para 11 orë - Ina

Policia nuk mund ta gjejë gjykatësin e shkarkuar Vlladimir Pançevski dhe ta arrestojë, pasi gjykata e Velesit i shqiptoi masën e paraburgimit pasi nëntë muaj nuk u paraqit në gjykim për rastin Akmis dhe...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK