http://kariera.mk
Xhafaj tejkalon Ramën Në 25 qershor marrim 72 73 mandate

Xhafaj tejkalon Ramën: Në 25 qershor marrim 72-73 mandate

i ri - Ora news

Kandidati për deputet i PS-së në Tiranë, Fatmir Xhafaj, deklaroi në specialen e Tonight Ilva Tare pwr zgjedhjet se e parashikon të qetë të dielën e votimit. Sakaq ai shfaqi edhe pritshmëritë, duke deklaruar...

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

i ri - Ora news

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu...

Basha shpjegon skemën e uljes së taksave dhe rritjes së shpenzimeve

Basha shpjegon skemën e uljes së taksave dhe rritjes së shpenzimeve

para 10 minutave - Ora news

Perballë gazetares së ekonomisë Aurora Sulçe,  kryetari i PD, Lulzim Basha ka shpejguar skemën e uljes së taksave dhe rritjes së shpenzimeve. Aurora Sulçe: Ku do i gjeni paratë zoti Basha dhe për të ulur...

Fatmir Xhafaj tregon çfarë është diskutuar në takimin Rama Basha

Fatmir Xhafaj tregon çfarë është diskutuar në takimin Rama-Basha

para 25 minutave - Ora news

Fatmir Xhafaj tha në Tonight Ilva Tare se në marrëveshjen Rama-Basha të 18 majit është rënë dakord për ndryshimet kushtetuese që lidhen me sistemin zgjedhor dhe reformën zgjedhore.  I pyetur nga analistë...

KESH çeqe për ish të përmbyturit e Shkodrës policia i merr për verifikim

KESH çeqe për ish-të përmbyturit e Shkodrës, policia i merr për verifikim

para 50 minutave - Ora news

Policia e Shkodrës ka shoqëruar pesë persona të cilët po shpërndanin vlera monetare në vëndin e quajtur lagjia ‘Guerrile’ Shkodër. Blutë kishin siguruar informacion në rrugë operative. Pas mbërritjes në...

Fatmir Xhafaj I habitur nga fjalori i Metës gjuha e tij e gabuar

Fatmir Xhafaj: I habitur nga fjalori i Metës, gjuha e tij e gabuar

para një ore - Ora news

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u shpreh i habitur nga gjuha që Ilir Meta ka përdorur gjatë fushatës për PS. Në specialen për zgjedhjet e 25 qershorit në Tonight...

Liderit opozitar rus nuk i lejohet të garojë për president

Liderit opozitar rus nuk i lejohet të garojë për president

para një ore - Ora news

Udhëheqësi opozitar rus, Alexei Navalny, u ndalua zyrtarisht nga kandidimi për president të Rusisë në zgjedhjet e vitit të ardhshëm. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Rusi e shpalli vendimin të premten,...

Fatmir Xhafaj bën bilancin qeverisës në Tonight Ilva Tare

Fatmir Xhafaj bën bilancin qeverisës në Tonight Ilva Tare

para një ore - Ora news

Për  kandidatin për deputet të PS, njëherësh dhe ish-Ministër i Brendshëm Fatmir Xhafaj kjo qeverisje ka një bilanc pozitiv në këto katër vite. Në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare, ai renditi...

Vuçiç në inaugurim Së bashku mund të lëvizim malet

Vuçiç në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet

para një ore - Ora news

Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, bëri inaugurimin të premten në Beograd. “Gjendemi në rrugën evropiane, duam të mbetemi aty, të ndërtojmë marrëdhënie të mira me të gjithë. Duam marrëdhënie...

Numri dy i PPE flet shqip Koha për Republikën e Re koha për Lulzim Bashën

Numri dy i PPE flet shqip: Koha për Republikën e Re, koha për Lulzim Bashën

para një ore - Ora news

Në mitingun përmbyllës të Partisë Demokratike, erdhi mbështetja e PPE, përmes zëvendëspresidentit të Partisë Popullore Europiane, Alojz Pertele, që ishte i pranishëm sonte në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”,...

Mori pjesë në takimin elektoral të PS pezullohet polici në Shkodër

Mori pjesë në takimin elektoral të PS, pezullohet polici në Shkodër

para një ore - Ora news

Pjesmarrja në aktivitetin elektoral të PS-së i ka kushtuar detyrën një efektivi të policisë në Shkodër. Në njoftimin për mediat, policia bën me dije se “sot u bë pezullimi nga detyra dhe ka filluar hetimi...

Rama mbyll fushatën Jam i dyti kryeministër i Vlorës pas Ismail Qemalit

Rama mbyll fushatën: Jam i dyti kryeministër i Vlorës pas Ismail Qemalit

para 2 orë - Ora news

Partia Socialiste ka zgjedhur qytetin e Vlorës për të mbyllur fushatën elektorale. Ka qenë ish-deputetja socialiste Valentin Leskaj e cila ka hapur mitingun me një fjalë përshëndetës ku kërkoi nga të gjithë...

Ministria e Arsimit Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

Ministria e Arsimit: Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

para 3 orë - Ora news

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagoi në lidhje me disa njoftime të shpërndara në media për rrëzimin e vendimeve të saj. MAS sqaron “se të gjithë ish-punonjësit të cilët për shkak të mospërmbushjes së...

Përplasen dy makina humb jetën një nga shoferët tjetri plagoset rëndë

Përplasen dy makina, humb jetën një nga shoferët, tjetri plagoset rëndë

para 3 orë - Ora news

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident automobilistik në aksin rrugor Shkodër-Koplik. Aksidenti ka ndodhur pasditen e sotme, ku dy automjete u përplasën me njëra-tjetrën....

PD përmbyll fushatën elektorale në Tiranë

PD përmbyll fushatën elektorale në Tiranë

para 3 orë - Ora news

Një ditë para heshtjes zgjedhore, Partia Demokratike, ka zgjedhur kryeqytetin për të përmbyllur fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit. Thirrjen e fundit drejtuar votuesve demokratët zgjidhën...

Heqja e titullit reagon Skënderbeu Çështjen do e dërgojmë në KAS

Heqja e titullit, reagon Skënderbeu: Çështjen do e dërgojmë në KAS

para 3 orë - Ora news

Komisionit i Etikës vendosi sot që ti hiqte titullin e sezonit 2015-2016 Skënderbeut. Klubi korcar ka reaguar pas këtij vendimi duke u shprehur se do ta dërgojnë këtë cështje në KAS. Korcarët e cilësojnë...

Paloka Ja për çfarë kanë rënë dakort Basha Rama dhe Meta

Paloka: Ja për çfarë kanë rënë dakort Basha, Rama dhe Meta

para 3 orë - Ora news

Kandidati i PD-së për deputet në qarkun e Durrësit, Edi Paloka, ka zbuluar çështjen për të cilën janë dakordësuar Lulzim Basha me Edi Ramën dhe Ilir Metën. Paloka tha se të tre liderët ndajnë të njëjtin...

Messi trondit Barçën Nuk e përjashtoj transferimin në Kinë

Messi “trondit” Barçën: Nuk e përjashtoj transferimin në Kinë

para 3 orë - Ora news

Edhe pse e ka thënë shpesh që ëndrra e tij është ta mbyllë karrierën te Barcelona, Lionel Messi nuk përjashton asnjë mundësi për të ardhmen e karrierës së tij kur pyetet për një transferim të mundshëm...

Meta sulmon Ramën Jo vetëm mavi por edhe mavri Po kërkon ndihmën e PD

Meta sulmon Ramën: Jo vetëm mavi por edhe mavri. Po kërkon ndihmën e PD

para 3 orë - Ora news

Ish-kreu i LSI, Ilir Meta nga qyteti i Fierit ku mbylli fushatën elektorale ka bërë thirrje për të votuar numrin 1. Meta ka sulmuar kryeministrin Rama, duke e akuzuar atë se punon vetëm për një grup të...

Kërkesa e Dukës për Bashën Kryeministër Të rishihet ndarja tëerritoriale

Kërkesa e Dukës për Bashën Kryeministër: Të rishihet ndarja tëerritoriale

para 3 orë - Ora news

Aleati në koalicion, Agron Duka, i parashtroi sot një kërkesë Lulzim Bashës si Kryeministër pas 25 qershorit. Në mitingun përmbyllës në Durrës, kreu i PAA kërkoi rishikimin e ndarjes territoriale. Duka:...

Exit Polli i Ora News dhe IPR Marketing jehonë edhe në Maqedoni

Exit Polli i Ora News dhe IPR Marketing jehonë edhe në Maqedoni

para 4 orë - Ora news

Exit Polli i Ora News dhe IPR Marketing për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit ka marrë jehonë edhe në Maqedoni. Detajet rreth exit-pollit që do të vijë vetëm pak pas mbylljes së kutive të votimit...

Basha Në 25 qershor çlirojmë Durrësin nga bandat votoni për ekonominë

Basha: Në 25 qershor çlirojmë Durrësin nga bandat, votoni për ekonominë

para 4 orë - Ora news

Partia Demokratike përbylli sot fushatën elektorake edhe në qytetin e Durrësit.  Basha kërkoi votën e banorëve të qytetit bregdetar për një ekonomi më të sigurt dhe të ardhura më të shumta për familjet...

Bota arabe kushtëzon Katarin

Bota arabe kushtëzon Katarin

para 4 orë - Ora news

Katër shtete arabe i kanë dërguar Katarit një listë prej 13 kërkesash që duhet t’i përmbushë, nëse do që t’i hiqen sanksionet. Arabia Saudite, Egjipti, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni i kanë kërkuar...

Policia gjuan me armë pitbullin por vret adoleshentin

Policia gjuan me armë pitbullin, por vret adoleshentin

para 4 orë - Ora news

Një adoleshent u vra aksidentalisht mbrëmjen e së enjtes nga policia e Los Angeles. Ngjarja u regjistrua rreth orës 03:30 me orën lokale. Policia ishte sinjalizuar për zërin e lartë të muzikës në një party...

Kukan Zgjedhjet në Shqipëri me rëndësi për të ardhmen e vendit

Kukan: Zgjedhjet në Shqipëri me rëndësi për të ardhmen e vendit

para 4 orë - Ora news

Eurodeputeti Eduard Kukan deklaroi se zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri janë të rëndësishme për drejtimin e ardhshëm të vendit, vazhdimin e reformave dhe integrimin në BE. Kukan në një...

DAP nuk pranon kërkesën për pezullimin nga puna të Plarent Ndrecës

DAP nuk pranon kërkesën për pezullimin nga puna të Plarent Ndrecës

para 5 orë - Ora news

Pas KomisioniT të Shërbimit Civil, edhe Departamenti i Administratës Publike ka rrëzuar sot urdhrin e Ministres së Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina për pezullimin nga puna të Sekretarit të Përgjithshëm...

 World Soccer zbulon formacionin më të mirë të vitit

“World Soccer” zbulon formacionin më të mirë të vitit

para 5 orë - Ora news

Revista prestigjioze “World Soccer” ka publikuar formacionin më të mirë të sezonit ku shumica e lojtarëve janë pjesë e dy skuadrave finaliste të Ligës së Kampioneve. Bëhet fjalë për Juventusin dhe Real...

Rama Vangjel Dulja shkoi te Republika e re kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

Rama: Vangjel Dulja shkoi te Republika e re, kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

para 5 orë - Ora news

Në ditën e fundit të fushatës elektorale nga Himara, kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e PBDNJ, Vangjel Dule, duke i kërkuar komunitetit himarjot që mos i japë asnjë votë. Rama tha se Dulja nuk meriton...

DAP rrëzon Ministren Karabina Të kthehen në punë dy Drejtorët e MAS

DAP rrëzon Ministren Karabina: Të kthehen në punë dy Drejtorët e MAS

para 5 orë - Ora news

Rrëzohet urdhri i Ministres Karabina për pezullimin nga detyra të dy drejtorëve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Departamenti i Administratës Publike dhe komisioneri i sherbimit civil  bëjnë me dije...

BE thotë se oferta e Britanisë së Madhe mund të përkeqësojë situatën

BE thotë se oferta e Britanisë së Madhe mund të ‘përkeqësojë situatën’

para 5 orë - Ora news

Krerët europianë kanë kritikuar ofertën e Mbretërisë së Bashkuar për shtetasit e BE pas Brexit, duke pretenduar se mund të “përkeqësojë situatën” për ta. Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK